Close
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 47
  1. #1
    Rising Star and Legend Maska e Davius
    Anėtarėsuar
    20-04-2003
    Vendndodhja
    Underground
    Postime
    11,956

    John Cena, shqiptari "keēer"

    Gjithkush e mban mend Hulk Hoganin, njeriun qė pėr njė kohė ishte simbol i sportit "tė pakuptimtė" dhe tė rrezikshėm amerikan, qė ata e quajnė "wrestling" (mundje), por pakkush e di se nė skenėn e kėtij sporti ėshtė i suksesshėm edhe njė shqiptaro amerikan. Nė fakt, pėr pjesėn mė tė madhe tė adoleshentėve shqiptarė, John Cena ėshtė gati-gati njė idhull, pavarėsisht se shumė prej tyre e njohin si amerikan dhe kurrė s'u ka shkuar ndėr mend se idhulli i tyre i "keēit" tė ishte njė shqiptaro-amerikan. Kėtė fakt e konfirmojnė faqet e enciklopedisė botėrore. Pikėrisht kėto faqe e paraqesin mundėsin John Cena si shqiptaro amerikan. Kampioni i mundjes amerikane mban emrin e tė atit, nga i cili trashėgon dhe genin shqiptar. Dhe mbiemri Cena tė bindė plotėsisht pėr njė gjė tė tillė. I lindur mė 23 prill 1977 nė Ėast Newbury tė shtetit Massachusetts, Cena mė parė ka luajtur futboll amerikan dhe ėshtė marrė me bodibillding para se tė futet nė botėn e "World Wrestling Entertainment" nė vitin 2000.

    Nė vitin 2004, popullariteti i Cenės fillon tė rritet, pasi fiton titullin e kampionit tė Shteteve tė Bashkuara. Njė vit mė vonė fiton edhe titullin e botės "WWW Championship", duke mposhtur Kurt Angle, njė nga tė mėdhenjtė e kėtij sporti. Mė 8 janar tė kėtij viti Cena e humb titullin e "WWW Championship", por vetėm tri javė mė vonė e rimerr brezin e tij. Popullariteti i tij te tifozėt ka rėnė kohėt e fundit. Nė njė meē tė zhvilluar mė 9 janar ai ishte fėrshėllyer nga tifozėt, ndėrsa si pėr tė treguar se nuk e shqetėson njė gjė e tillė, i kishte thėnė pjesės sė publikut, qė nuk ishte nė anėn e tij, se mund "ta puthnin nė prapanicė".

    Nė kohėn kur nuk ėshtė nė ring, Cena ėshtė edhe njė rap kėngėtar. Ai ka realizuar tė gjitha kėngėt me tė cilat futet nė ring, ndėrsa ka nxjerrė edhe albumin e tij "You can't see me". Sė shpejti, ai do tė debutojė edhe nė botėn e filmit, ku do tė ketė njė nga rolet kryesore nė filmin "The Marine" tė regjisorit John Bonito dhe qė do tė shfaqet nėpėr kinema nė shtator tė kėtij viti.
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura   
    My silence doesn't mean I am gone!

  2. #2
    i/e larguar Maska e Lumnjani
    Anėtarėsuar
    15-08-2005
    Vendndodhja
    N'prag t'ardhmes
    Postime
    118

    Arrow

    Koreografia dhe Baleti...
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Lumnjani : 22-07-2006 mė 10:33

  3. #3
    i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
    Anėtarėsuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,379
    Mesa di une, mbiemri Cena eshtre nga Zona e Kuksit.

    Ndofta Lumjani, mund te dije me teper...
    --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

    ---voudou.. ---

  4. #4
    Desert Fox Maska e bayern
    Anėtarėsuar
    12-06-2002
    Postime
    3,030
    Bollocks
    John Cena eshte me origjine Italiane edhe eka pranuar edhe vete.
    But again, truth be told, if you're looking for the guilty you need only look into a mirror. ...

  5. #5
    Gezuar Kosoven e Pavarur Maska e dodoni
    Anėtarėsuar
    07-11-2002
    Postime
    3,393
    Mbiemer Cena ka edhe ne Gjakove, bile une kam degjuar qe i ati i tij eshte gjakovar, Gjon Cena, sa eshte e vertete kjo, nuk e di.

    Une per vete nuk e pelqej kete sport por i gezohem arritjeve te shqiptareve kudo qe jane. Jane krenaria jone keta.

    Ne Amerike shumica absolute e fansave te ketij sporti e kane idhull Gjon Cenen.
    Leje mos m'trano, pashe zotin!!!!

    Rrofte Shqiperia Etnike

  6. #6
    Desert Fox Maska e bayern
    Anėtarėsuar
    12-06-2002
    Postime
    3,030
    Jo po Gjon Baptisti.
    Nqs ke ndermend me shqiperu emrin e tjetrit (Edhe pse gramatikisht Shqipja nuk te lejon te 'perkthesh' emrat e pervecem) atehere pse nuk thua qe mbiermi i tij i bie te jete SINA.
    Keshtu tingellon Xhon SINA edhe jo Gjon Cena.

    Ne Shqiptaret kemi manine James'in ta bejme Xhemal.
    But again, truth be told, if you're looking for the guilty you need only look into a mirror. ...

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
    Anėtarėsuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,379
    Citim Postuar mė parė nga bayern
    Bollocks
    John Cena eshte me origjine Italiane edhe eka pranuar edhe vete.
    Bayern,

    Une kete John Cena-n e kam degjuar nga nje nipi im i vogel, qe vdes per te pare ketch, dhe tek stacionet satelitore italiane, qe japin ketch, e lexojne Cena, nderkohe qe duhet ta lexonin italisht chena, si Dick Cheney, plus qe ti e di si bejne ata si qena, per cdokend qe eshte me origjine italiane, dhe per kete s'kam degjuar asnjehere qe te thone qe eshte Italo-amerikan.
    --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

    ---voudou.. ---

  8. #8
    Gezuar Kosoven e Pavarur Maska e dodoni
    Anėtarėsuar
    07-11-2002
    Postime
    3,393
    Ky e mban emrin e babait te tij, e babai i tij kam degjuar se eshte katolik nga Gjakova, qe ka lindur me emrin Gjon Cena. Tani une nuk mund ta amerikanizoj emrin e tij. Keshtu kam degjuar une.
    Leje mos m'trano, pashe zotin!!!!

    Rrofte Shqiperia Etnike

  9. #9
    Desert Fox Maska e bayern
    Anėtarėsuar
    12-06-2002
    Postime
    3,030
    Xhuxh ty te ka then nipi une John Cena e kam taku edhe e kam pa live ne Madison Square Garden. Ne anglisht Emri i tij Tingellon sic e thashe me pare Xhon Sina, edhe duke pare qe eshte i lindur e rritur ne USA mendoj se ky tingellim i emrit te tij duhet marre si i vertete.
    Ideja ime ishte qe ne Greqi ai e ka emrin Jorgos e ne Arabi e ka Ahmed rrezik. Besoj me kupton qe dua te dal tek fakti qe supozime mbi emrin e tij nuk e bejne ate Shqiptar.

    Ah se mos harroj do jem ne Shtator ne WWE RAW prap kshuqe po e pashe afer do e pyes se ca eshte.
    But again, truth be told, if you're looking for the guilty you need only look into a mirror. ...

  10. #10
    Perjashtuar Maska e Ryder
    Anėtarėsuar
    24-06-2002
    Postime
    1,160
    edhe un njof i shqiptar qe punon polic trafiku. tpakten mduket si shqiptar, sjam i sigurt po kshu me hamendje do thoja qe i ka te dy prindrit me origjine nga gjilani. heret a vone do shkoj ti kerkoj i autograf

  11. #11
    i/e regjistruar Maska e King_Arthur
    Anėtarėsuar
    27-04-2006
    Vendndodhja
    Detroit U.S.A por me zemer dhe shpirt ne elbasanin tim.
    Postime
    2,411
    Hajde Hajde , Vetem Kur Te Na Dali Dhe Bushi Ndonje Dite Shqipetar Se Jemi Njerez Te Levizshem Ne Nuk Rrime Dot Ne Nje Vend :d

  12. #12
    Desert Fox Maska e bayern
    Anėtarėsuar
    12-06-2002
    Postime
    3,030
    Edhe thuhet Kecisti jo keceri lol
    But again, truth be told, if you're looking for the guilty you need only look into a mirror. ...

  13. #13
    Perjashtuar Maska e Ryder
    Anėtarėsuar
    24-06-2002
    Postime
    1,160
    mu mdhin gazit ky dodoni..."nuk me pelqen keci" thot "po mbehet qefi qe ky kecisti esht shqiptar"

  14. #14
    i/e regjistruar Maska e King_Arthur
    Anėtarėsuar
    27-04-2006
    Vendndodhja
    Detroit U.S.A por me zemer dhe shpirt ne elbasanin tim.
    Postime
    2,411
    Citim Postuar mė parė nga dodoni
    Ky e mban emrin e babait te tij, e babai i tij kam degjuar se eshte katolik nga Gjakova, qe ka lindur me emrin Gjon Cena. Tani une nuk mund ta amerikanizoj emrin e tij. Keshtu kam degjuar une.

    MBASE KE TE DREJTE DODONO NUK I DIHET LOL
    SE NE SHQIPETARET NUK KEMI LENE SHTET TE BOTES PA IK

  15. #15
    Dash...me kembore Maska e Toro
    Anėtarėsuar
    26-04-2002
    Vendndodhja
    CALIFORNIA
    Postime
    1,404
    Citim Postuar mė parė nga bayern
    Bollocks
    John Cena eshte me origjine Italiane edhe eka pranuar edhe vete.
    Kjo eshte mese e vertete....Informata qe kane lexuar keta te tjeret tek Wikipedia eshte e gabuar....Dhe me sakte mbiemri i shqiptohet CENA ( me C si tek cezmja , jo me C si tek cjapi).....Amerikanet si cdo gje e shqiptojne ndryshe dhe e therrasin SINA!

    E shikon qe rame dakort per nje gje!

  16. #16
    i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
    Anėtarėsuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,379
    Citim Postuar mė parė nga Toro
    Dhe me sakte mbiemri i shqiptohet CENA ( me C si tek cezmja , jo me C si tek cjapi).....


    Na ke dhi gazit me kete Toro....
    --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

    ---voudou.. ---

  17. #17
    i/e larguar Maska e Lumnjani
    Anėtarėsuar
    15-08-2005
    Vendndodhja
    N'prag t'ardhmes
    Postime
    118
    Citim Postuar mė parė nga Xhuxhumaku
    Mesa di une, mbiemri Cena eshtre nga Zona e Kuksit.

    Ndofta Lumjani, mund te dije me teper...
    Tybe n'dijsha ka 200 vjet qe jemi terheq nga Luma hehe

    Nejse, qysh pe shoh un, ktu bohet fjale per nje PseudoShqipe qe mirret me nje PseudoSport....

    Pershendetje Lumnjane

  18. #18
    krenar qe jam malsor..... Maska e _MALSORI_
    Anėtarėsuar
    21-07-2005
    Vendndodhja
    diku neper bote
    Postime
    2,637

    jonh cena

    Me vjen keq per lumnjanin qe edhe e ka vene kete nich edhe nuk din kurgje per LUMEN. Nejse sa per dijeni te te gjithe forumnistave po ju shpjegoj se fshati KALIS I KRAHINES SE LUMES ka nje fis shume te madh qe quhet Cena. Tani une nuk di nese ky sportist nga amerika e ka prejardhjen nga ky fshat apo nga ndonje pjese tjeter e viseve shqiptare. Edhe nese do e marrim te shqiptuar mbiemrin e tij ne shqip pra SINA do tju them se perseri ne fshatin SURROJ te rrethit Kukes ka nje fis te tille por qe nuk i ka permasat e fisit CENA ne Kalis(per nga numri i shtepive dhe popullsise).Edhe dicka tjeter dua tju them se te dyja keto fise jane 100% te fese muslimane por qe para shume kohesh kane qene katolike.Nese ky person do ta kishte prejardhjen nga ky fshat atehere te pakten para 200 vitesh duhej te kene emigruar gjaku i tij e jo me vone .

  19. #19
    Southern Prince Maska e Pyrrhus_Mollos
    Anėtarėsuar
    12-01-2006
    Vendndodhja
    Ēamėri
    Postime
    315
    nje shoku im i ka prinderit nga brazili por vet ka lindur ne SHBA
    ai me qe prinderit i ka nga greqia....
    po kur i thashe une se jam nga shqiperia...
    ai me tha qe me origjine prinderit e tij jane shqiptar....
    Tani pyetja eshte?
    sa shqiptar eshte ky miku ?
    ĒAM 24 KARAT

  20. #20
    H 2 S O 4 Maska e `Ac|D`
    Anėtarėsuar
    13-05-2006
    Vendndodhja
    Kush E Gjen 1000000000000000000 $ :)
    Postime
    96
    N.q.s Eshte E Vertet Qe John Cena Eshte Shqiptar I Bie Qe Ta KEm Patriot Sepse Cena Ka NE Kukes DHe Nuk Kam Degjuar Ne Ndonje Vend Tjeter Me Ket Mbiemer
    DaNg3r StAy AwAy Fr0m M3

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Roli i UNMIK nė Kosovė
    Nga Hyllien nė forumin Ēėshtja kombėtare
    Pėrgjigje: 38
    Postimi i Fundit: 26-11-2009, 01:04
  2. Nacionalizmi si nocion dhe zbatimi i tij ne praktike!
    Nga Anton nė forumin Ēėshtja kombėtare
    Pėrgjigje: 24
    Postimi i Fundit: 14-09-2009, 17:27
  3. Shqiptari shmang tragjedine
    Nga AjSi nė forumin Tema e shtypit tė ditės
    Pėrgjigje: 6
    Postimi i Fundit: 12-04-2009, 22:36
  4. Shqiptari i ri
    Nga ZANOR nė forumin Ēėshtja kombėtare
    Pėrgjigje: 20
    Postimi i Fundit: 12-11-2008, 03:08
  5. Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 12-08-2003, 11:16

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •