Close
Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 47 prej 47
 1. #41
  i/e regjistruar Maska e extrem
  Antarsuar
  06-01-2009
  Vendndodhja
  kumanov
  Postime
  67
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  po bre shqiptar oshte ky JOHN SINANI e ka mbiemrin vetem SINA shkurtimisht esht mbiemer artistik
  Life is what happens to you, while you are making other plans...

 2. #42
  njeri i qet ka trut Maska e Alternativisti
  Antarsuar
  30-10-2010
  Postime
  19
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Spo gjej asnji ven ku thuhet se ky qeka shqiptar

  mundet te me ndimoni pak?

 3. #43
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,827
  Faleminderit
  59
  120 falenderime n 110 postime
  Zbulohet origjina e Xhon Cenes.

  Gjyshi i Xhon Cenes, Zeqir Cenaj, lindi ne Dukat te Vlores ne nje familje blegtoresh me ze te asaj zone. Qe i ri ai dallohej mes shokve si i vetmi bari qe guxonte te kulloste bagetine ne gerxhet e Karaburunit qe aso kohe ishte nje xhungel e vertete ku arinjte, ujqerit, cakenjte benin kerdine mbi sorkadhet e derrat e eger qe rriteshin me shumice ne ate krahine.
  Zequa i ri ishte i pari qe guxoj te fuse bagetine mes pyjeve pa fund te kesaj zone teper te eger e misterioze.
  Sipas tregimeve te fshatareve te vjeter Zeqo Cenaj arriti i pari te zbuloje dhe shpellen e Haxhi Alise qe der athere vetem ishte pare nga detaret.
  Zeqos i njihet merita qe me vone ne thellesi te Karaburunit te sjellin bagetine dhe te tjere trima te Dukatit. Emri i tij u be shum i njohur dhe vet Zequa kur kthehej ne fshat mbremjeve kundrohej me kureshtje te madhe nga vashat e fshatit te cilat mezi cprisnin kur Zequa te kalonte tek burimi e te freskohej ne ujin e kulluar e brisk te ftohte te malit. Me krahet e tij te fuqishem ai mberthente ndonje nga shtamat e vashave dhe e ngrinte ne hava me nje dore e pinte si nje kale i vertete.
  Aty tek burimet ai pa per her te pare dhe Sheron, bijen e Zejnel Agait, e njohur aso kohe si me e bukura vashe ne krahine. Mjaftoj nje shikim dhe mes te rinjve lindi nje dashuri e zjarrte qe shkaktoj me vone shum historira e legjenda.

  te ra shtemba moj nga dora
  kur zequa syte ti hodhi..
  kacureli yt i zeze moj..
  trimit zemren se cja dogji..
  ..
  Vazhdimi nje dit tjater i kesaj historie..


  --

 4. #44
  Perjashtuar
  Antarsuar
  11-11-2002
  Postime
  6,400
  Faleminderit
  0
  20 falenderime n 19 postime
  Pff cja fusni kot..! Une e kam lexuar ne nje artikull qe eshte kopil dhe nuk i dihet se ke ka per Atesi, por dyshohet te jete nga Senegali, pasi ne endrra sheh gjithmone njerez lakuriq dhe i pelqen shume supa me qepe te skuqura me pak piper dhe domate zemer kau

 5. #45
  Dominus Albanae Maska e Geri Tr
  Antarsuar
  17-08-2009
  Vendndodhja
  Tirana the Shitty Metropolis
  Postime
  1,837
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  John Cena eshte arberesh italie ose me sakte mamaja e tij eshte arbereshe e italise ,arbereshet datojne qe nga koha e skenderbeut,nuk mund te themi se eshte shqiptar,por qe ka nje gjen shqiptari diku aty
  T gjitha gjrat q ne shohim apo duken, jan vetm nj ndrr brenda nj ndrre

 6. #46
  Heavy Metall Maska e trestenik
  Antarsuar
  18-10-2010
  Postime
  353
  Faleminderit
  1
  5 falenderime n 5 postime
  e shiqova ne internet kurkun nuk lexon se john cena asht shqiptar, per ndryshe kisha pas qef ti perketse kombit ton.
  High Voltage , Power Supply

 7. #47
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,009
  Faleminderit
  68
  49 falenderime n 44 postime
  une e di biles ka vizituar shqiperine disa here
  edhe sandra bullock eshte me origjine tiranse
  bulku mbiemrin nga gjyshi
  JO SEKS PARA MARTESE

Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123

Tema t Ngjashme

 1. Roli i UNMIK n Kosov
  Nga Hyllien n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 38
  Postimi i Fundit: 26-11-2009, 01:04
 2. Nacionalizmi si nocion dhe zbatimi i tij ne praktike!
  Nga Anton n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 24
  Postimi i Fundit: 14-09-2009, 17:27
 3. Shqiptari shmang tragjedine
  Nga AjSi n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 12-04-2009, 22:36
 4. Shqiptari i ri
  Nga ZANOR n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 12-11-2008, 03:08
 5. Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 12-08-2003, 11:16

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •