Close
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 42

Tema: Plagė jete!

  1. #1
    i/e regjistruar Maska e Poeti
    Anėtarėsuar
    18-03-2003
    Vendndodhja
    Ferizaj-Kosovė
    Postime
    4,216

    Plagė jete!

    Edhe sot provova tė mbyll plagėn e hapur nga ikja jote, edhe sot grumbullova tė gjitha fashat e botės, tė gjitha kininat shėruese, tė gjitha barėrat popullore, por asgjė nuk mė bėri punė, asgjė nuk e mbyll plagėn e hapur nga ti, plagėn qė kullon pandėrprerė dhe qė ēdo ditė bėhet edhe me e thellė, qė ēdo ditė e mė shumė mė afron drejt vdekjes, kurse ti nuk do tė jesh prezente as nė varrimin tim, as aty qė sė paku mbi arkivolin tim tė hudhish njė grusht dhe, apo njė buket me lule, as atėherė!!!
    MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ĖSHTĖ SHQIPTARIA

  2. #2
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-07-2006
    Postime
    61
    Citim Postuar mė parė nga Poeti
    Edhe sot provova tė mbyll plagėn e hapur nga ikja jote, edhe sot grumbullova tė gjitha fashat e botės, tė gjitha kininat shėruese, tė gjitha barėrat popullore, por asgjė nuk mė bėri punė, asgjė nuk e mbyll plagėn e hapur nga ti, plagėn qė kullon pandėrprerė dhe qė ēdo ditė bėhet edhe me e thellė, qė ēdo ditė e mė shumė mė afron drejt vdekjes, kurse ti nuk do tė jesh prezente as nė varrimin tim, as aty qė sė paku mbi arkivolin tim tė hudhish njė grusht dhe, apo njė buket me lule, as atėherė!!!




    P.s Me fal i nderuar Poet,besoj se nuk te shemtoj kete shkrimin tend .....duke lexuar postimet e tua mu ringjalle e kaluara ime .......



    Sonte sa kisha deshire te jsh ne kete cast me mua ..mundohem te harroj dhe te mbyll ate qe e perjetuam .........athua gjithnje ne mendje do te kem .edi qe edhe Ti mendon per mua .....do te doja qe ne kete qast bota te ishte vetem per ne te dy .........te mos na pengoj njeri........asgje nuk me gezon ne kete bote vetem prania jote ........mundohem te te theras por,nuk kam guxim se te tjetren e ke prane ..........cdo dite shikoj foton ...... .e di qe edhe veten e din ........une tani jam vetem por me kujtime dhe ne anderr me Ty jam ........por nuk e di pse Valle me bere qe te dua kaq fort ...kur Ti ndoshta nuk e meriton kete dashurin qe e kisha per Ty..............
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga _DIAMANTA1_ : 17-08-2006 mė 15:57

  3. #3
    i/e regjistruar Maska e Poeti
    Anėtarėsuar
    18-03-2003
    Vendndodhja
    Ferizaj-Kosovė
    Postime
    4,216
    Citim Postuar mė parė nga _DIAMANTA1_
    P.s Me fal i nderuar Poet,besoj se nuk te shemtoj kete shkrimin tend .....duke lexuar postimet e tua mu ringjalle e kaluara ime .......



    Sonte sa kisha deshire te jsh ne kete cast me mua ..mundohem te harroj dhe te mbyll ate qe e perjetuam .........athua gjithnje ne mendje do te kem .edi qe edhe Ti mendon per mua .....do te doja qe ne kete qast bota te ishte vetem per ne te dy .........te mos na pengoj njeri........asgje nuk me gezon ne kete bote vetem prania jote ........mundohem te te theras por,nuk kam guxim se te tjetren e ke prane ..........cdo dite shikoj foton ...... .e di qe edhe veten e din ........une tani jam vetem por me kujtime dhe ne anderr me Ty jam ........por nuk e di pse Valle me bere qe te dua kaq fort ...kur Ti ndoshta nuk e meriton kete dashurin qe e kisha per Ty..............
    Jo jo perkundrazi, kam nderin qe me prezencen tende i freskon temat e mia dhe i ringjall ne kete menyre. Kjo edhe tregon se sa i vlereson ato. Te falamnderit.
    MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ĖSHTĖ SHQIPTARIA

  4. #4
    e largeta Maska e shpirti_i_bukur
    Anėtarėsuar
    26-07-2004
    Vendndodhja
    franc
    Postime
    59
    Poet me pelqen qe sa here shkruan sjell dicka te mire per te lexuar,andaj ky shkrim i juaj paksa i prekur , por me ben ta lexoi sa here qe ta kuptoi se cka ke dashur te shkruash.Edhe pse e dhembeshme por ja qe me pelqen pershkrimi shum i thjesht ,por me kuptim mbrendesor.artistik

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e Poeti
    Anėtarėsuar
    18-03-2003
    Vendndodhja
    Ferizaj-Kosovė
    Postime
    4,216
    Citim Postuar mė parė nga shpirti_i_bukur
    Poet me pelqen qe sa here shkruan sjell dicka te mire per te lexuar,andaj ky shkrim i juaj paksa i prekur , por me ben ta lexoi sa here qe ta kuptoi se cka ke dashur te shkruash.Edhe pse e dhembeshme por ja qe me pelqen pershkrimi shum i thjesht ,por me kuptim mbrendesor.artistik
    Ndjehem shume i privilegjuar krahas vleresimeve qe me beni mua dhe shkrimeve te mia. Une e hudhe ne leter ate qe e ndjej, thjeshte, pa zbukurime, drejteperdrejt nga zemra. Pse ky shkrim eshte i dhembshem? Sepse e dhembshme eshte vete jeta, prandaj une si njesi brenda saj nuk mund te jem tjeter, apo ndoshta kam pasur fatin jetesor te tille qe e bukura e jetes nuk me ka tangjentuar kurre!!??
    MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ĖSHTĖ SHQIPTARIA

  6. #6
    pink Maska e Danubi_blu
    Anėtarėsuar
    06-04-2006
    Vendndodhja
    mes jush
    Postime
    54
    Citim Postuar mė parė nga Poeti
    Ndjehem shume i privilegjuar krahas vleresimeve qe me beni mua dhe shkrimeve te mia. Une e hudhe ne leter ate qe e ndjej, thjeshte, pa zbukurime, drejteperdrejt nga zemra. Pse ky shkrim eshte i dhembshem? Sepse e dhembshme eshte vete jeta, prandaj une si njesi brenda saj nuk mund te jem tjeter, apo ndoshta kam pasur fatin jetesor te tille qe e bukura e jetes nuk me ka tangjentuar kurre!!??

    .........dhe eshte pikerisht kjo qe vleresojme ne TY. Une ndihem krenare qe jam shoqja juaj.

    Me respekt Hilda
    pink

  7. #7
    *~100% Shqiptare~* Maska e Zemrushja
    Anėtarėsuar
    19-11-2002
    Vendndodhja
    Larguar!!!!!
    Postime
    2,753
    Pershendetje poeti

    I lexoj me vemendje gjithcka shkruan ne kete forum.. dhe me te vertet eshte mbreselenese menyra e shprehjes se ndienjave te tua ne cdo krijimtari.. Urime..!!

    Zemrushja
    Jeta eshte labirinth.. nese do ta fitosh.. zbuloje

  8. #8
    i/e regjistruar Maska e LIMANN
    Anėtarėsuar
    05-08-2006
    Vendndodhja
    Kumanov
    Postime
    12

    poetit

    Pershendetje per ty poet e lexova me vemendje shum e bukur,mua me ke emocionu shum ngase per nga natyra jam shum i prekshem nga kto gjera.Megjithate ti vetem vazhdo keshtu ok kalo bukur >>>>>>>>>>>>>>>>>

  9. #9
    i/e regjistruar Maska e LIMANN
    Anėtarėsuar
    05-08-2006
    Vendndodhja
    Kumanov
    Postime
    12
    Pershendetje per ty poet e lexova me vemendje shum e bukur,mua me ke emocionu shum ngase per nga natyra jam shum i prekshem nga kto gjera.Megjithate ti vetem vazhdo keshtu ok kalo bukur >>>>>>>>>>>>>>>>>

  10. #10
    Mbi te gjitha Dashuria Maska e xixe xixellonja
    Anėtarėsuar
    13-02-2006
    Vendndodhja
    Amerik - Miami
    Postime
    404
    Citim Postuar mė parė nga Poeti
    Edhe sot provova tė mbyll plagėn e hapur nga ikja jote, edhe sot grumbullova tė gjitha fashat e botės, tė gjitha kininat shėruese, tė gjitha barėrat popullore, por asgjė nuk mė bėri punė, asgjė nuk e mbyll plagėn e hapur nga ti, plagėn qė kullon pandėrprerė dhe qė ēdo ditė bėhet edhe me e thellė, qė ēdo ditė e mė shumė mė afron drejt vdekjes, kurse ti nuk do tė jesh prezente as nė varrimin tim, as aty qė sė paku mbi arkivolin tim tė hudhish njė grusht dhe, apo njė buket me lule, as atėherė!!!
    ...Poet, me beso me ka ber ky mesazh i yti te me rreqethet trupi...o more djal gati me bere te me dalin lotet...oh po kush te plagosi aq rend?...met vertet je nji poet i shkelqyeshem...por prap mendoj qe keto vargje te sinqerta dalin veten nga nji zemer vertet e plagosur prej dashuris?...qe tua...apo eshte vetem nji poezi?. apo me shum?...e perjetuar...

    ....te deshiroj suksese te shumta, ēdo te mir.
    "Dashuria e vertetė dhe e sinqertė nuk shuhėt kurrė"

  11. #11
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-07-2006
    Postime
    61
    Plage jete sime do te jeshe vetem Ti

    ............shikova nje fjale te pershatehsme te shkruaj veq edhe sonte... shflelova te gjithe flete (dite e vuajtjeve te mija qe me malle por i rikujtoj edhe nje here .por per te fundit here se neser do te jem me dikend tjeter se neser me nuk do te shkruaj e as te hy ketu per me lexuar ..me duket se e nesermja do te jete nje mbyllje e kaptine se jetes time ......me nuk do te therras as ne heshtje nuk do te kete vuatje ,as dashuri as gezime per mua qe kisha per Ty .me duket se sonte dua te shkruja dhe kur te mos perfundoje kjo nate .ore eshte tani 22.45..edhe pak kjo nate do te kaloj edhe ne mua do te perfundoj qdo gje edhe dashuria jote dhe emri yte .......me fal nese te kam dashur kaq shume ,me fal nese me nuk do te shkruja , me fal per qdo gje .....se edhe pak nuk do te jem ajo qe isha .........dhe nje lamtumire ........vetem e di qe nejehre ne jete e kam ndier ate dashuri te forte qe me vite te mija as njeri nuk e kam dashuar e as nuk do te dashuroje me .

  12. #12
    Mbreti_ILI Maska e Mbreti_ILI
    Anėtarėsuar
    18-03-2003
    Vendndodhja
    Nė Francė !
    Postime
    558
    Tė gjithė thonė kėshtu … Mundohen tė mbyllin plagėt e tė mos i kujtojnė mė … Por a mund tė fshihet nga historia njė luftė , aq edhe njė plagė jete ta mbyllėsh . Kushedi se sa herė kemi lėnguar nga to e kushedi se sa herė tjera do tė duhet ta themi frazėn e njejtė : “Dua ta harroj , vėrtetė !!!” Por larg jemi nga kjo mundėsi , larg nga edhe vetė dėshira ….
    Pėr t'i njohur tė tjerėt
    mė parė ,duhet ta njohėsh vehten.

  13. #13
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    03-06-2004
    Vendndodhja
    usa atlanta
    Postime
    89
    Poet , jam adhuruese e poezive tua qe ti i shkruan aq bukur , dhe qe me bejne ti lexoi shume here.Eshte me rendesi qe ti nxit dhe rringjall shum te pena te reja te miren me shkrime . Bukur e hedh ne vargje dhembjen ,dashurin,atdheun,qekane lidhje te dhe kuptim te drejte e te njejt.Por sa e shoh e une ketu ne cope pershkrimi qe ti e hedh ne leter ,me duket se nje cikes pesimist apo gaboi. Urime ne shkrime e tuaja terheqese dhe te dashura per lexuesine forumit.

  14. #14
    i/e regjistruar Maska e Poeti
    Anėtarėsuar
    18-03-2003
    Vendndodhja
    Ferizaj-Kosovė
    Postime
    4,216
    Citim Postuar mė parė nga Danubi_blu
    .........dhe eshte pikerisht kjo qe vleresojme ne TY. Une ndihem krenare qe jam shoqja juaj.

    Me respekt Hilda
    Epo mikesha ime e cmuar, ti e din se gjithenje jam i sinqert. Me vie mire qe krenohesh qe je shoqe imja, dhe do te mbetesh gjithnje e tille!


    Citim Postuar mė parė nga Zemrushja
    Pershendetje poeti

    I lexoj me vemendje gjithcka shkruan ne kete forum.. dhe me te vertet eshte mbreselenese menyra e shprehjes se ndienjave te tua ne cdo krijimtari.. Urime..!!

    Zemrushja
    Te falemnderit per urimet e perzemerta. Eshte kenaqesi imja qe me vleresoni ne kete menyre!

    Citim Postuar mė parė nga LIMANN
    Pershendetje per ty poet e lexova me vemendje shum e bukur,mua me ke emocionu shum ngase per nga natyra jam shum i prekshem nga kto gjera.Megjithate ti vetem vazhdo keshtu ok kalo bukur >>>>>>>>>>>>>>>>>
    Me vie keq nese te kam ringjalluar kujtimet e fjetura qe te kane shkaktuar dhembje.

    Citim Postuar mė parė nga xixe_xixillonja
    ...Poet, me beso me ka ber ky mesazh i yti te me rreqethet trupi...o more djal gati me bere te me dalin lotet...oh po kush te plagosi aq rend?...met vertet je nji poet i shkelqyeshem...por prap mendoj qe keto vargje te sinqerta dalin veten nga nji zemer vertet e plagosur prej dashuris?...qe tua...apo eshte vetem nji poezi?. apo me shum?...e perjetuar...

    ....te deshiroj suksese te shumta, ēdo te mir.
    Epo mikesha ime, jemi njerez dhe kjo nenkupton qe jemi te lendueshem.

    Citim Postuar mė parė nga _DIAMANTA1_
    ...Plage jete sime do te jeshe vetem Ti

    ............shikova nje fjale te pershatehsme te shkruaj veq edhe sonte... shflelova te gjithe flete (dite e vuajtjeve te mija qe me malle por i rikujtoj edhe nje here .por per te fundit here se neser do te jem me dikend tjeter se neser me nuk do te shkruaj e as te hy ketu per me lexuar ..me duket se e nesermja do te jete nje mbyllje e kaptine se jetes time ......me nuk do te therras as ne heshtje nuk do te kete vuatje ,as dashuri as gezime per mua qe kisha per Ty .me duket se sonte dua te shkruja dhe kur te mos perfundoje kjo nate .ore eshte tani 22.45..edhe pak kjo nate do te kaloj edhe ne mua do te perfundoj qdo gje edhe dashuria jote dhe emri yte .......me fal nese te kam dashur kaq shume ,me fal nese me nuk do te shkruja , me fal per qdo gje .....se edhe pak nuk do te jem ajo qe isha .........dhe nje lamtumire ........vetem e di qe nejehre ne jete e kam ndier ate dashuri te forte qe me vite te mija as njeri nuk e kam dashuar e as nuk do te dashuroje me.
    Te falemnderit DIAMANTA per postimin e bere. Je e mireseardhur si zakonisht sepse jemi si duket njesoj ne shpirt.

    Citim Postuar mė parė nga Mbreti_ILI
    Tė gjithė thonė kėshtu … Mundohen tė mbyllin plagėt e tė mos i kujtojnė mė … Por a mund tė fshihet nga historia njė luftė , aq edhe njė plagė jete ta mbyllėsh . Kushedi se sa herė kemi lėnguar nga to e kushedi se sa herė tjera do tė duhet ta themi frazėn e njejtė : “Dua ta harroj , vėrtetė !!!” Por larg jemi nga kjo mundėsi , larg nga edhe vetė dėshira ….
    Mbreti, gjerat qe i perjetojme, lene gjurme ne ne, prandaj edhe si te tilla nuk mund te harrohen. Te falemnderit per postimin.

    Citim Postuar mė parė nga Derzana
    Poet , jam adhuruese e poezive tua qe ti i shkruan aq bukur , dhe qe me bejne ti lexoi shume here.Eshte me rendesi qe ti nxit dhe rringjall shum te pena te reja te miren me shkrime . Bukur e hedh ne vargje dhembjen ,dashurin,atdheun,qekane lidhje te dhe kuptim te drejte e te njejt.Por sa e shoh e une ketu ne cope pershkrimi qe ti e hedh ne leter ,me duket se nje cikes pesimist apo gaboi. Urime ne shkrime e tuaja terheqese dhe te dashura per lexuesine forumit.
    Te falamnderit qe i adhuron shkrimet e mia dhe ne vecanti qe me vlereson. Ke te drejte qe thua se jam paksa pesimit, por ne kufij te durueshem, se paku une kujtoj keshtu!
    MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ĖSHTĖ SHQIPTARIA

  15. #15
    i/e regjistruar Maska e hajla
    Anėtarėsuar
    08-06-2003
    Postime
    1,553
    Valle,e pse plaga nuk paska sherim?!.
    "Thon se mjeket,sheroin plaget...ama valle, ne shpirt (plagosur) nuk paska as ni sherim, qoft dhe nga mjeket!


    hajla,
    Ju qe sollet lirin,(flini te qet)Ju trasuat udhen e pavarsise...per te gjithe LAVDIIIIIII

  16. #16
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-07-2006
    Postime
    61
    Citim Postuar mė parė nga hajla
    Valle,e pse plaga nuk paska sherim?!.
    "Thon se mjeket,sheroin plaget...ama valle, ne shpirt (plagosur) nuk paska as ni sherim, qoft dhe nga mjeket!


    hajla,


    Mjeket e lidhin plagen ,ndersa Allahu xh.sh. e sheron plagen ...........e nderuar hajla e di qe e di por nashta ke harruar .... pershendetje............



    Poeti_ respekt per ju dhe te gjithe antarete e forumit qe te lexojne dhe flm per kontributin tend te dhene ne kete forum.

  17. #17
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-01-2006
    Vendndodhja
    Norway
    Postime
    28
    Te lumt i nderuar percjelli qdo shkrim tuaj dhe me ben qdo here te ndihem krenare qe motra ime e nderuar ,Mjellma ka nji vllaqko kaq te vyer dhe te sinqert .Une vazhdimisht e vizitoi Forumin dhe qmallem me shkrimet e Mjellmes se ndier ,dhe kur smundem me te duroj dhimbjen leshoj kaseten kur ishim te vogla dhe loznim se bashku ,e shiqoj aq sa mundem dhe pastaj e permbaj paksa veten dhe mendoj se asht diku duke pushuar e qet ,falemnderit shum per mbeshtetjen morale qe keni sjell ne forum dhe ju uroj suksese juve edhe familjes suaj.

  18. #18
    i/e regjistruar Maska e hajla
    Anėtarėsuar
    08-06-2003
    Postime
    1,553
    Citim Postuar mė parė nga _DIAMANTA1_
    Mjeket e lidhin plagen ,ndersa Allahu xh.sh. e sheron plagen ...........e nderuar hajla e di qe e di por nashta ke harruar .... pershendetje............



    Poeti_ respekt per ju dhe te gjithe antarete e forumit qe te lexojne dhe flm per kontributin tend te dhene ne kete forum.

    Diamanta,nuk te kisha borgj asgje, per fyerjet mbi shkrimet e mija...!? e posaqerisht, mbi temen dhe nikun e dikujt tjeter.flm,


    me fal Poeti
    me respekt hajla,
    Ju qe sollet lirin,(flini te qet)Ju trasuat udhen e pavarsise...per te gjithe LAVDIIIIIII

  19. #19
    i/e regjistruar Maska e Poeti
    Anėtarėsuar
    18-03-2003
    Vendndodhja
    Ferizaj-Kosovė
    Postime
    4,216
    Citim Postuar mė parė nga Finete
    Te lumt i nderuar percjelli qdo shkrim tuaj dhe me ben qdo here te ndihem krenare qe motra ime e nderuar ,Mjellma ka nji vllaqko kaq te vyer dhe te sinqert .Une vazhdimisht e vizitoi Forumin dhe qmallem me shkrimet e Mjellmes se ndjer ,dhe kur smundem me te duroj dhimbjen leshoj kaseten kur ishim te vogla dhe loznim se bashku ,e shiqoj aq sa mundem dhe pastaj e permbaj paksa veten dhe mendoj se asht diku duke pushuar e qet ,falemnderit shum per mbeshtetjen morale qe keni sjell ne forum dhe ju uroj suksese juve edhe familjes suaj.
    Respekt te thelle per ju e nderuara Finete. Vertete Mjellemen e kisha nje mikeshe te cmuar, edhepse vetem ne boten virtuele, por mikeshe qe ia kisha lakmi per energjine dhe perkushtimin e saj. Ajo edhe ishte "fajtore" qe une sot jam ne kete forum dhe kisha mundesine qe permes tij te iu shpreh ngushellimet e mia juve te afermve te saj dhe miqve te botes se saj reale dhe virtuele. Shesh e sjell ne mendje dhe kujtoj bisedat qe kisha me te, ne inboxin tim jane te gjithe emailat e pranuar nga Mjellma sikur edhe ne PV te ketoj forumi qe e ruaj mesazhin e saj te fundit! Shfrytezoj rastin qe edhe nje here me kete rast te iu shpreh ngushellimet e mia, se pari juve, pastaj edhe te gjithe te tjereve qe e kane njohur ne cfaredo menyre te ndjeren Mjellme. I qofte i leht dheu qe rendon mbi te!
    MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ĖSHTĖ SHQIPTARIA

  20. #20
    i/e regjistruar Maska e Poeti
    Anėtarėsuar
    18-03-2003
    Vendndodhja
    Ferizaj-Kosovė
    Postime
    4,216
    Citim Postuar mė parė nga hajla
    Diamanta,nuk te kisha borgj asgje, per fyerjet mbi shkrimet e mija...!? e posaqerisht, mbi temen dhe nikun e dikujt tjeter.flm,


    me fal Poeti
    me respekt hajla,
    hajla e nderuar,

    Kujtoj se nuk eshte e nevojshme kjo menyre e komunikimit, pa marre parasysh qe e ke ndier vehten te fyer me postimin e mikeshes sime _Dimanata1_, e cila kujtoj se nuk kishte asnje qellim te keq me postimin e saj. Ju ftoj ne mirekuptim.

    Ju falemnderit
    MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ĖSHTĖ SHQIPTARIA

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •