Close
Faqja 3 prej 33 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 642
  1. #41
    e kithtė Maska e Rebele
    Anėtarėsuar
    22-07-2004
    Vendndodhja
    kulpėr
    Postime
    1,088
    I gjeten mbingarkese yjesh ne damare. Thone se e ema e kish puthur shpesh e rrembimthi. Ajo s'eshte e vogel ... thjesht ka ardhur heret.

  2. #42
    i/e regjistruar Maska e Syriana
    Anėtarėsuar
    08-07-2006
    Vendndodhja
    A walk in the clouds..
    Postime
    105
    E mora zemren ne duar
    e shtrylla fort ne goten e mendimeve
    ndersa pija dehjen time
    ne te nje emer ishte shkruar..

    Ashtu e dehur nga dashuria
    emrin e shpirtit peshperiste
    Dehu shpirt dehu mos ndalo
    edhe une kam te drejte..
    Te dashuroj!
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Syriana : 29-07-2006 mė 21:49

  3. #43
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    22-04-2006
    Postime
    62
    Nga nje kohe me dielle , ndonjehere fillone nje shi i rrembyshem ,ka dhe kesisoje fatkeqsie , mjere kujte i bie.................

  4. #44
    Filluan pushimet e veres, i uroj vetes pushime te mbara!
    Mbi te gjitha me mungon clodhja, koha e lire dmth te mos pyes veten c'fare pune e ka rradhen.
    Eshte vera e pare mbas shume vitesh qe nuk do marr "pune me vete", sa qejf, as lab top, as linje
    Do clirohem nga kompjuteti, uuuaaauuu

  5. #45
    Sot mė dhanė pak kohė , tė shkruaj .Mė shikon ky qė shqipėn e di aq mirė ,pothuaj sikur unė.. Herė pas here mė detyron tė them se ėshtė i fortė ,kur prangat i kam nė duar,pėrndryshe ….
    Mė duhet ta shprehi diku kėtė mllef , qė pėrherė vjen e rritet… E pyes vetėn ia vlejti tėrė ai mund i imi dhe i shumė shokėve ?Luftuam kot , qė tė tjerėt tė na harrojnė nė kėto burgje qė as qeni nuk do tė rrinte dot?E humba rininė qė , ky shkjau i keq tė mė detyrojė t’i flas nė gjuhėn qė asnjėherė nuk e kam dashur?
    Megjithatė , besoj se njė ditė , kur koha tė ndryshojė , do t’ia vlente ēdo grusht qė mė dha tėrė kėto vite ky i poshtėr …
    Ma ndaluan ēdo pėrpjekje tė kėrkoj dikė me mbiemrin tim . Shpresoj tė jenė tė gjithė gjallė …. Nuk guxoj tė kėrkoj as kėtu …….
    Ndoshta njė ditė………
    I pafajshėm jam Edhe UNĖ...

  6. #46
    marathonomaku Maska e Hekurani1
    Anėtarėsuar
    17-03-2003
    Vendndodhja
    Afer Diellit
    Postime
    287
    Ketu e 15 vite me parė, po ne kete dhome, po ne kete ore...ēvirgjerova virgjereshen Mari! Sot pas 15 vitesh, po ne kete dhome, po ne kete ore...me ēvirgjeroi mua kujtimi per te. Maria vazhdon te enderroje per virgjerine e humbur, e une per minutat e para te dates 2 gusht 1991. Cfare vape bente ate nate...Cfare britma leshonte e virgjera Mari...Sa burreror ndjehesha une...
    Deri te Molla e Kuqe!

  7. #47
    Kalimtare e rastit... Maska e AMERIKANJA06
    Anėtarėsuar
    03-06-2006
    Vendndodhja
    shba
    Postime
    168
    ...Shiu pushoi.Zagushia e kesaj dite te pare te muajit gusht,sikur te ze frymen perjashta.Qetesi totale ne shtepi.Une hedh copeza mendimesh si zakonisht,
    si rastesisht;- nga realiteti im.
    -Lirine kerkon?!-Pushka s`ka cark!Fluturimin do?por krahet s`i hap.Me rraso je veshur.Zotin e tall!Kush je ti?!-Perendi a djall?!

  8. #48
    i/e regjistruar Maska e dijana
    Anėtarėsuar
    05-06-2006
    Postime
    9
    edhe nje dite si gjithe ditet tjera...hargjoj kohen sa mundem e si mundem...therras per kafe njerez qe si kam pare kahere;dua dicka tjeter, dicka ndryshe sot;edhe muhabetet e perditshme me shoqerine e afert kane kaluar ne monotoni...
    sec ndjeva sot se me mungoi nje cingerrime telefoni, nje muzike e ndryshme nga krejt thirrjet tjera...e deshirova shume ate thirrje (thone be carefull what you wish it may come true) por nuk ndodhi...ende jo se paku
    e qyteti gumezhin si gjithe, njerez ne vajtje-ardhje, te gjithe ne kerkim a ikje te dickaje ...
    por prape jam e lumtur disi ... pa ndonje arsye ndoshta por e ndjej shpirtin e mbushur dhe oooo cfare ndjenje e mire

  9. #49
    "..Nothing Else.." Maska e Helena78
    Anėtarėsuar
    30-04-2003
    Vendndodhja
    Pertej Hijes...
    Postime
    289
    Te qeshurat qe jehojne nga zyra tjeter jane si kumbimi i nje kembane te larget qe lajmeron per kushedi se cfare dhe ti deshiron te jesh pjese e asaj kohe qe permbledhe kembana.
    Me eshe e veshtire te prek ate cope ajer qe percjell te qeshurat dhe ta coptoj me dhembe deri ne tretjen e bute ne te qeshuren time.....nuk perpiqem
    Sapo perfunduan e qeshurat..... e kuptoj se une dhe te ATO kemi prere bileta udhetimi ne drejtime te kunderta.
    Me mbetet vetem kumbimi i kembanes........
    Forma qe i vishet Levizjes nuk eshte burgu por lekura e mendimit....

  10. #50
    Trazuar nen qiellin blu Maska e Blue_sky
    Anėtarėsuar
    29-05-2004
    Postime
    2,300
    Skenari perfekt i asaj qe duhet te ishte shoqeruar nga lemerisjet e asaj qe s'ndodhi.Imagjino sesa njeriu duhet te ju besoje co-njerezve nese truri,pjese e trupit tim,me servir skenare te tilla morbide.Endrrat duhet te ishin ndaluar me kohe,ka raste qe s'kemi nevoje per projeksione te asaj qe s'ishte...mgjth jo cdogje eshte e humbur,jemi gjalle,jetojme...e perderisa jetojme dhe e pamundura e ketyre skenareve mund te ndodhe,ndoshta...ne nje dite sado te larget...mjafton te presesh.
    Kam vetem nje limit: qiellin!

  11. #51
    Mbreti_ILI Maska e Mbreti_ILI
    Anėtarėsuar
    18-03-2003
    Vendndodhja
    Nė Francė !
    Postime
    558
    Vetė mė the : tė dua … ishte kėnga qė u dėgjua e fundit atė natė . Ajo iku duke ma lėnė amanet?!!! Ėshtė e pamundur ta largoj nga koka shprehjen e saj . Sa herė kam thėnė qė tė flasėsh pėr tė , njėkohėsisht mund tė ndjehesh mirė dhe keq , tė qash e tė qeshėsh , tė jetosh e tė vdesėsh , tė gjitha… njėkohėsisht ….
    Megjithatė ia vlen ti kalosh tė gjitha kėto peripeti , por … ende e kam tė paqartė nėse ėshtė e lumtur ?????!!!! Ohh , seē mė dhemb shpirti duke e menduar tė keqėn , qė mund t’i ndodhė ! Jam i humbur fare , qė nuk mundem ta gjej vetėn e ta pėrmbushi dėshirėn e saj . Por , sė paku u pėrpoqa , dhe pėr kėtė e kam Zotin dėshmitar ….
    Derisa tėrė kėto gjėra e mundojnė kokėn time me tė njejtat mendime , shpresoj ta takoj pėrsėri , e atėherė , le tė provojė dikush me fuqi natyrore tė na ndajė …… nėse mundet .
    Pėr t'i njohur tė tjerėt
    mė parė ,duhet ta njohėsh vehten.

  12. #52
    "..Nothing Else.." Maska e Helena78
    Anėtarėsuar
    30-04-2003
    Vendndodhja
    Pertej Hijes...
    Postime
    289
    SHpresoja me kot ne ate qe te gjithe e quajne te zakonshme te ndodh, por une nuk e di pse vazhdoj te mendoj se eshte kaq e larget sa dhe te prekesh qiellin. Kam kohe qe kam lene boten e cudirave, mund edhe te mos kem qene ndonjehere, ndaj edhe nuk i zhvendos asnjehere kufijte e enderrimeve apo iluzioneve pa shkak. Ishte kaq...... vetem nje cigare......
    Forma qe i vishet Levizjes nuk eshte burgu por lekura e mendimit....

  13. #53
    Kam mbushur xhepat me kujtime, sepse ne ndahemi ketu – ne nje pike origjine inekzistente.

    ... Zeri yt zhvishet mjegullsise se castit i shurdhet – ti vetem me pushkaton me fjale; une me konjak shkelmoj melcine, ... shtrihet perposh ne te djathte te diafragmes, sikurse Sicilia perbri gadishulli Apenin. Ne klonohemi hapesirave boshe te dy “O”-ve te fjales “alkOOl”, ne gatim e siper perbrenda dy fetusesh vizive – shtatzeni e kesaj monotonie te pergjithshme.

    A ka mbetur ndonje kujtim i harruar? Nqs po, me gishta vizatoma ajrit perpara fytyres.
    The Revolution says " I was, ... I am, and ... I will be!!!".
    RAF

  14. #54
    i/e regjistruar Maska e dijana
    Anėtarėsuar
    05-06-2006
    Postime
    9
    me beri te mendoj ajo qe sapo me tha ..njerezit qe interesohen per ty shohin edhe detajet me te imta ne ty...sa njeriut i vura vije ne kete rast!!!!

  15. #55
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-07-2006
    Postime
    61
    .....sot gjithe diten vrapova andej-kendej qe te ju ndihmoje njerzve te gjore pse valle?bota eshte e tile qe nuk po ju ndihmoje njerit-tjetrit vetem me mashtime e genjeshtra a keshtu jetohet ne kete rruzullin tone qe nuk duam qe te shohim njeriun qe te perparoje qe tju ndihmoje ,sot e pashe me vete nuk e di se gjer kur do te shkojme keshtu duhet qe te kemi pak respekt per me te vjeterit ,qe tju ndimojme kush ka nevoje ...jo , jo, ............askush nuk po e shtrine doren qe tju jep ndihme ,nje fjale te mire , nashta vetem te pasurit kane te drejten e kesaj bote te jetojne ,kurse te varferit dhe te pakrahet te vdesin .............Veq na ka mbetur te lusin Zotin qe te drejtoje njerzit ne rruge te drejte dhe qe te keni meshire per kete popull te mjere.............

  16. #56
    Eks-plorator Maska e kolombi
    Anėtarėsuar
    27-05-2003
    Vendndodhja
    Mes oqeaneve...............
    Postime
    3,720
    Sot u cova krejt i turbulluar ne shpirt.
    Ka kohe qe endrrat me cojne gjithmone prane krevatit te saj....
    Me duket se aty lengon edhe nje pjese e jetes sime.
    Dje mes endrrave u ngrit per here te pare nga krevati i dhimbjes pas afro 2-muajsh.Dyshemeja ku shkelte sikur qe zbutur dhe levizte,ulej dhe ngrihej sipas peshes se hapave te saj.Mu duk sikur po ecte mbi dallge,qe sa vinin e harboheshin me vorbulla gjigande ujore,me tentakula rrymash te lemuara qe ishin gati ta perpinin.
    Nuk ishte vdekja......(ndonese se ajo eshte rruges per te ardhur..............).
    Ishte sekreti i mistershem i jetes,ai tuneli i erret,qe kerkon te na bindi se realiteti i ngacmon shpesh deshirat,por si realizon dot.
    Ne fund te fundit,cdo gje e bukur ka fundin e saj.Te gjitha munt ti kesh per nje cast,per nje kohe,pasurine,dashurine,bukurine magjepse,njerzit e dashur vete JETEN.
    Por ce do,ato jane kaq pak nen mokrren e nje ligji te tmershem,vazhdimisht bejne firo,asgjesohen,megjithese njeriut te shkrete i duken shume.
    Sa te dhimbshe keto nete mbushur me endrra nene.........
    "Meqe brenga eshte burimi i gezimit,mos vajto............"

    GETE

  17. #57
    Unquestionable! Maska e Cupke_pe_Korce
    Anėtarėsuar
    24-06-2002
    Postime
    1,602
    Shume shpejt kukullat do te thyejne dyert dhe une si gjithmone do te mundohem tu shmangem. Nje zot e di sa keq me bejne! semure, semure, semure...nje pjese e imja po jep shpirt, ngadale, tmerresisht ngadale, e une e le te vdese, e shoh te vdese, pa interferuar me agonine e saj. Ne me duhet ta humb kete lufte te heshtur, ashtu qofte! nderkohe, duhet mbajtur kryqi, kryqi....por une s'kerkova gje, as kryqin, as dashurite qe mu dhane, as shpetimin...
    Shume shpejt kukullat do te jene ketu, e une s'do te jem...
    Summertime, and the livin' is easy...

  18. #58
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-07-2006
    Postime
    61
    Shume shume mendove dhe ne fund mu lajmrove......nuk isha une ajo qe te nxita por ishe Ti............e tashti nuk dite qe te me shkruash me teper por vetem nje fjal (mendoj)endoj .....qka dote mendoshe se e gjete rrugen e vertet ..........me fal per kete qeshje ironike qe po e beje ...........mendo sa te duash mendo por prap per ne mendje mua me ke .........

  19. #59
    pink Maska e Danubi_blu
    Anėtarėsuar
    06-04-2006
    Vendndodhja
    mes jush
    Postime
    54
    "Te ecesh perpara ne jete" - e kisha degjuar perhere dhe.......
    dhe mendoja se po ecja por jo persa kohe mendja rrinte prapa.Sot ndersa vrapoja heret me kufjet ne vesh, kuptova se koha kishte kohe qe kishte ngece per mua.Paradoks - te vraposh dhe te rrish ne vend.Ndala per nje cast dhe ndersa mbushesha me zor me fryme kuptova te verteten.Tashme nuk po vrapoj me ....... dhe po ec perpara.
    pink

  20. #60
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-07-2006
    Postime
    61
    ...........hm me ne fund e zgjedha nje problem qe me jave te tera me mundonte ,tani e pyes veten por per Ty nuk pata kohe e as qe do te kem ,pse Ti je ai qe nuk e meriton me kete dashuri te timen ,kujdesin dhe bisede qe te kem me Ty,se per te tjera ke kohe sa te duash ,por prap po te tyhem shko sa te duash por ne mendje mua dhe veq mua do te me kesh ..........pse me une te mundoj veten ,shpirtin tim ..............

Faqja 3 prej 33 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Ditari i ndjenjave (gjuhė e huaj)
    Nga Veshtrusja nė forumin Krijime nė gjuhė tė huaja
    Pėrgjigje: 474
    Postimi i Fundit: 23-12-2014, 00:55
  2. Zekeria Cana: Ditari i luftës, 1999
    Nga Dita nė forumin Ēėshtja kombėtare
    Pėrgjigje: 15
    Postimi i Fundit: 09-06-2007, 02:51
  3. Ditari i ndjenjave
    Nga Hyllien nė forumin Ditari i meditimeve
    Pėrgjigje: 388
    Postimi i Fundit: 17-07-2006, 23:57
  4. (Shkėputur nga ditari im) "Na ishte njėherė... Otranto '97"
    Nga Auloni nė forumin Ditari i meditimeve
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 26-09-2003, 17:40
  5. Ditari I Njė Adoleshenti
    Nga eris nė forumin Letėrsia shqiptare
    Pėrgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 31-08-2003, 23:29

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •