Close
Faqja 3 prej 5 FillimFillim 12345 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 81
  1. #41
    Më vjen keq që e them, por në këta shembuj që keni sjellë, kjo nuk është gjuha e fëmijëve. Fatkeqësisht kjo është gjuha e prindërve - e ne të rriturve.

    Hulumtoni nëpër forum dhe shihni "perlat" gjuhësore që përdorin forumistët! Të vie të thuash: ku të kam parë, o gjuha shqipe!


    Sipas meje kjo është një shenjë e keqe që tregon sa keq është katandisur shkolla jonë, pse jo edhe roli ynë si prindër e si familje!

    Nëse është për ti besuar fjalës: "Fëmija është pasqyrë e familjes", atëherë vaj halli për ne!

    Dhe kjo të sjellë ndërmend atë që kam lexuar dikund në forum: Më mirë ishim kur keq ishim!!
    Ndryshuar për herë të fundit nga projekti21_dk : 31-07-2009 më 20:31
    "Projekti 21" nuk i bën reklamë vetes, afirmon të tjerët!

  2. #42
    Citim Postuar më parë nga PINK Lexo Postimin
    cuni im 3 vjec e gjysem. Ne plazh, ishte lart ne ballkon po shifte nje cift ne pishine. Ishte erresire ne fakt, po me drita . Vetem kur degjoj : Ewwww , Ewww bertiste.
    C'a ka Aidan, what happend e pyeta ?
    He , he , he's kissing her, te goja Ewww bertiste. Deshen sdeshen ato dolen nga pishina.
    PINK me zhgenjeve, se me aq romantike sa te mendoja, kjo ketu tregon hapur fare qe ti nuk e puth burrin perpara cunit. Very sad.

  3. #43
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Citim Postuar më parë nga INFINITY© Lexo Postimin
    PINK me zhgenjeve, se me aq romantike sa te mendoja, kjo ketu tregon hapur fare qe ti nuk e puth burrin perpara cunit. Very sad.
    Romantike , apo romanticizem nuk do te thote erotike, sidomos ne sy te cunit mi

    Cuni im nuk eshte naiv mer vesht nga keto gjera tani. Kur jepen kshu skenash ne tv, pse ma hoqe thote. Pse, pse, pse
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  4. #44
    Citim Postuar më parë nga PINK Lexo Postimin
    Romantike , apo romanticizem nuk do te thote erotike, sidomos ne sy te cunit mi
    T'i japesh burrit nje puthje kur vjen ne shtepi ne sy te cunit qenka erotike?! Une s'po them to make out o goc se na hutove dhe ti tani. lol

  5. #45
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Citim Postuar më parë nga INFINITY© Lexo Postimin
    T'i japesh burrit nje puthje kur vjen ne shtepi ne sy te cunit qenka erotike?! Une s'po them to make out o goc se na hutove dhe ti tani. lol
    Aq puthemi o Infinity, sa mezi shqitemi
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  6. #46
    Unique Maska e _Candy_
    Anëtarësuar
    11-05-2008
    Vendndodhja
    Canada-Toronto
    Postime
    116
    Nena eshte veshi i times ai
    Enjoy Life,This Is Not A Rehersal..

  7. #47
    i/e regjistruar Maska e saura
    Anëtarësuar
    07-09-2008
    Vendndodhja
    Itali
    Postime
    3,498
    Citim Postuar më parë nga Plot Lexo Postimin
    Po te medhenjte ? Kam pare nje shkrimtare shqiptare qe jeton ne Nju Joooo:k Siti qe fliste keshtu, ne TV shqip :

    Aaaaaa desha te them qe... aaaaaaa ajm veri sërpraizd qe jam ne Tirane, aaaaaaa... dhe ketu, njerezit jane llajk... aaaaaaaa... shume guuud.

    (pastaj duke pare tavanin e studios)

    Aaaaaaa... dhë llajf ne Shqiperi iz... aaaaaaaa... saç ë haaaa:d llajf... aaaaaaaa... bat... aaaaaaa... nje jete... aj miiiin... aaaaaaa... me kujtohet uan dej me gjyshen... aaaaaaaa... Ju nou... aaaaaaaa... itc riëlli haaaaa:d te flasesh per kete... aaaaaaaa...

    (pastaj, papritur, tavani ra pertoke dhe e zuri shkrimtaren perposhte dhe atehere u clirua Shqiperia).

    Ishte viti 2009, dhe shkrimtarja quhet E. D.
    Sa e vret trurin per ate ,ajo la burrin dhe kalamonin dhe u arratis , dhe imagjino ne ate kohe qe se dinim a do hapeshin ndonjehere kufiri ,per ashtu ,lene mo se as qe e lexoj me ....kam lezuar ate librin per jeten e saj ,me ka perzi zorret ,na e hiqte veten santa , ishte aq e perkryer dhe me moral te larte dhe shume innocente .... vetem ajo kishte jetuar e veshur mire ne Shqiperi ,sepse kishte mundesi te ikte me sherbime jasht (idiotia ,sa marinare e shofera eksporti ,qe shisnin rroba sa fuqi kishin ,plus ato qe kishin njerez jasht ,qe i vinin pakot çdo muaj ,nejse keshtu kishte shkruajtur ).
    Libri i pare dhe i fundit qe kam lexuar dhe nuk do e lexoj me ,dhe po te mos kishe vene incialet e di qe e ka thy qafen andej ....
    Pse i vellai nuk flet po ashtu ? aman pordhe shqipesh (kur thone italiont
    pidocchi rifatti ne nuk mbahemi per komb
    artificial po ja del ndonje kokerr keshtu...
    Une ne pergjithsi ,nuk gjykoj ,e din çdo njeri vete se çfare ben me jeten e tij ,po mos na u be si shenjtore ...
    Nuk e di ,une kam ikur jasht ne vitet 2000,kisha udhetuar shume perpara per pushime dhe per pune ,kisha dhe njerez jasht sa te duash dhe prap eshte shume e veshtire vendimi ...sidomos kur je pa dokumenta ,te iken truri mendon se nuk do shkosh me kurre ne Shqiperi (nuk do ti shohish kurre njerezit e tu ).
    Koha ime se sa jam bere me dokumenta ishte e shkurter ,po une i kam bere valixhet na 10 here gati per tu kthyer ,duke pasur njerezit e mi ketu me familjet plus prinderit erdhen dy here per te me pare ,prandaj kete e gjykoj se e di se çdo te thote ...,ku te çon mushka ti lesh te gjithe njerezit e tu me te dashur per nje cope burre...)
    L'invidia e la forma piu sincera di ammmmirazione.

  8. #48
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    27-06-2008
    Postime
    171
    A eshte fjala per ata femije qe prinderit i kane te lindur dhe te rritur ne shqiperi kurse vete jane jashte shqiperise, apo per te gjithe femijet shqiptar pa marre parasyshe se ku kane jetuar dhe lindur prinderit e tyre e qe vete gjenden me prinderit e tyre jashte shqiperise?

  9. #49
    i/e regjistruar Maska e kapllani
    Anëtarësuar
    11-06-2009
    Postime
    190
    Gjendja e shqipës e folun prej fëmijësh (po shpesh herë edhe prej të rritunët) jashta Shqipnisë âsht për m'e thânë troç ***. Unë vetë jam rritë e edukue në mërgim edhe vërej për çdo ditë qysh ne shqiptarët, sidomos ne Kosovarët, e bastardhojmë gjuhën tonë tue marrë njimijë fjalë të ndryshme hua sepse gjuha jonë qenka gjoja tepër e varfën. Fajin e kanë shpesh herë edhe prindë vet qi nuk i mësojnë të vegjëlit nji shqipe e cila mundet me konkurue me atë gjuhë të mërgimit, në kêtë pikëpamje s'duhet çuditun se fëmijët nuk kanë qare pos me përmvetsue fjalë të hueja!

    Nji ngushëllim i pamjaftueshëm m'âsht se e njajta u gjan edhe njerëzve joshqiptar në mërgim, edhe tek ata fëmijët nji nga nji e dalngadal e bjerrin gjuhën e tyne amtare.

  10. #50
    Dominus Albanae Maska e Geri Tr
    Anëtarësuar
    17-08-2009
    Vendndodhja
    Tirana the Shitty Metropolis
    Postime
    1,837
    kusherira ime qe eshte ne USA sa here qe flet me gjyshin e vet i thotejyshi m****,hahhahahhaahha se shkrihem kur e degjoj duke e thene kete,kurse goca e Dajes qe eshte ne itali thote me thote Geli Tirana come stai????she is so cute kur e thote
    Të gjitha gjërat që ne shohim apo duken, janë vetëm një ëndërr brenda një ëndrre

  11. #51
    i/e regjistruar Maska e kapllani
    Anëtarësuar
    11-06-2009
    Postime
    190
    Citim Postuar më parë nga kapllani Lexo Postimin
    Gjendja e shqipës e folun prej fëmijësh (po shpesh herë edhe prej të rritunët) jashta Shqipnisë âsht për m'e thânë troç ***. Unë vetë jam rritë e edukue në mërgim edhe vërej për çdo ditë qysh ne shqiptarët, sidomos ne Kosovarët, e bastardhojmë gjuhën tonë tue marrë njimijë fjalë të ndryshme hua sepse gjuha jonë qenka gjoja tepër e varfën. Fajin e kanë shpesh herë edhe prindë vet qi nuk i mësojnë të vegjëlit nji shqipe e cila mundet me konkurue me atë gjuhë të mërgimit, në kêtë pikëpamje s'duhet çuditun se fëmijët nuk kanë qare pos me përmvetsue fjalë të hueja!

    Nji ngushëllim i pamjaftueshëm m'âsht se e njajta u gjan edhe njerëzve joshqiptar në mërgim, edhe tek ata fëmijët nji nga nji e dalngadal e bjerrin gjuhën e tyne amtare.
    Oh m'falni, nuk dijta se kjo fjalë m*t merret si fjalë e ndytë, ma mirë të kisha thânë "gjendje e shqipës së folun jashta Shqipnisë âsht për m'e thânë troç jashtëqitje. :-)

  12. #52
    e lumtur, mbase.... Maska e _bliss_
    Anëtarësuar
    08-05-2007
    Vendndodhja
    neverland
    Postime
    19
    Citim Postuar më parë nga saura Lexo Postimin
    Sa e vret trurin per ate ,ajo la burrin dhe kalamonin dhe u arratis , dhe imagjino ne ate kohe qe se dinim a do hapeshin ndonjehere kufiri ,per ashtu ,lene mo se as qe e lexoj me ....kam lezuar ate librin per jeten e saj ,me ka perzi zorret ,na e hiqte veten santa , ishte aq e perkryer dhe me moral te larte dhe shume innocente .... vetem ajo kishte jetuar e veshur mire ne Shqiperi ,sepse kishte mundesi te ikte me sherbime jasht (idiotia ,sa marinare e shofera eksporti ,qe shisnin rroba sa fuqi kishin ,plus ato qe kishin njerez jasht ,qe i vinin pakot çdo muaj ,nejse keshtu kishte shkruajtur ).
    Libri i pare dhe i fundit qe kam lexuar dhe nuk do e lexoj me ,dhe po te mos kishe vene incialet e di qe e ka thy qafen andej ....
    Pse i vellai nuk flet po ashtu ? aman pordhe shqipesh (kur thone italiont
    pidocchi rifatti ne nuk mbahemi per komb
    artificial po ja del ndonje kokerr keshtu...
    Une ne pergjithsi ,nuk gjykoj ,e din çdo njeri vete se çfare ben me jeten e tij ,po mos na u be si shenjtore ...
    Nuk e di ,une kam ikur jasht ne vitet 2000,kisha udhetuar shume perpara per pushime dhe per pune ,kisha dhe njerez jasht sa te duash dhe prap eshte shume e veshtire vendimi ...sidomos kur je pa dokumenta ,te iken truri mendon se nuk do shkosh me kurre ne Shqiperi (nuk do ti shohish kurre njerezit e tu ).
    Koha ime se sa jam bere me dokumenta ishte e shkurter ,po une i kam bere valixhet na 10 here gati per tu kthyer ,duke pasur njerezit e mi ketu me familjet plus prinderit erdhen dy here per te me pare ,prandaj kete e gjykoj se e di se çdo te thote ...,ku te çon mushka ti lesh te gjithe njerezit e tu me te dashur per nje cope burre...)
    Ahahahahahaha! Nuk duhet harruar ne kete mes ama edhe Mustafa Moderrrrni/Mentrrronpoliti sepse ishte ai qe u kujdes qe zonja e REALIZUAR ne fjale te ndjehej komode dhe keshtu i propozoi te mos sforcohej fare (qyqja!!!) dhe ti thoshte fjalet si i vinin ne mendje. Eh medet!
    Live as you were to die tomorrow and learn as you were to live forever...!

  13. #53
    i/e regjistruar Maska e Marya
    Anëtarësuar
    10-05-2009
    Postime
    4,665
    nipcja ime qe e mesoi shqipen jashte e flete sikur te jete nga kosova , ne nje moment qe prinderit e tij jane tiranas

  14. #54
    ciao belli !!! Maska e donna76
    Anëtarësuar
    30-08-2005
    Postime
    1,491
    mysybet e flasin, s'merret vesh se ca gjuhe flasin ca dialekti . s'kan faj ata te shkretet. kushtet keshtu jan.


    me vijne ne mend ata arbereshet qe jepte televizioni ne ate kohe, ja pak a shume keshtu flasin dhe keta.
    "Mi dissero che per farla innamorare dovevo farla ridere. Ma ogni volta che ride, m'innamoro io."

  15. #55
    i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
    Anëtarësuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,379
    Citim Postuar më parë nga donna76 Lexo Postimin
    mysybet e flasin, s'merret vesh se ca gjuhe flasin ca dialekti . s'kan faj ata te shkretet. kushtet keshtu jan.


    me vijne ne mend ata arbereshet qe jepte televizioni ne ate kohe, ja pak a shume keshtu flasin dhe keta.
    ca o mysybet mi donke?...lol

    lene lene , se me toca qe jane kto prinderit shqiptare qe jane ne itali sbon nona,....

    kam pa kalamojj shqiptare qe ajne ne itali, qe flisnin nji italishte amon amon ne dialektitin kavajs,...lol

    dhe shqipen leshn e curres...

    vine nga amerika kalamojt dhe flasin shqip, kto narat e vegjel , noc rrokun, qe rrine vit per vit nga 2 muj ktu...

    jazek i qofte si thote bamke qylollari...
    --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

    ---voudou.. ---

  16. #56
    ciao belli !!! Maska e donna76
    Anëtarësuar
    30-08-2005
    Postime
    1,491
    o xhuxhu! po ti e flet mire ateeeee???
    "Mi dissero che per farla innamorare dovevo farla ridere. Ma ogni volta che ride, m'innamoro io."

  17. #57
    i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
    Anëtarësuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,379
    Citim Postuar më parë nga donna76 Lexo Postimin
    o xhuxhu! po ti e flet mire ateeeee???
    une?

    e llapos gjekafshe?

    varet nga partnerja...
    --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

    ---voudou.. ---

  18. #58
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    24-04-2009
    Postime
    52
    Citim Postuar më parë nga Xhuxhumaku Lexo Postimin
    une?

    e llapos gjekafshe?

    varet nga partnerja...
    ja bo qefin vetes

    plap e llive

  19. #59
    18 scudetti Maska e Gjinokastra
    Anëtarësuar
    29-08-2009
    Postime
    1,159
    Αρbε̰ρισ̈τjα(Arvanitika) :

    Jεμι ποπȣλλ ι βjετε̰ρ σ̈ȣμε̰ , κεμι κ̇εν παντα τρ̇ιμα !

  20. #60
    Erando
    Anëtarësuar
    19-07-2004
    Vendndodhja
    Perendim
    Postime
    865
    kalamajt e flasin si mozomakeq per ta, do humin si fara e kuqe/
    HISTORY HOLDS
    for the time to come and share.

Faqja 3 prej 5 FillimFillim 12345 FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Bollano: Vorio-Epiri të jetë i pavarur si Kosova
    Nga forum126 në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 295
    Postimi i Fundit: 25-01-2010, 10:38
  2. Disa nga Ilacet me te zakonshme dhe efektet e tyre
    Nga Vinjol në forumin Mjeku për ju
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 27-01-2009, 09:12
  3. Greqia u jep shtetësinë minoritarëve
    Nga DYDRINAS në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 411
    Postimi i Fundit: 12-03-2008, 06:59
  4. Dosja antishqiptare e Greqisë, 1912-2007
    Nga BARAT në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 645
    Postimi i Fundit: 15-10-2007, 19:27
  5. Historia politike e Shqipërisë në tre vjet
    Nga no name në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 22-03-2007, 19:49

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •