Close
Faqja 14 prej 14 FillimFillim ... 4121314
Duke shfaqur rezultatin 261 deri 277 prej 277
 1. #261
  Kalors i Liris Maska e BlueBaron
  Antarsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  N Tironn e Ondrrave
  Postime
  5,080
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Citim Postuar m par nga kleadoni Lexo Postimin
  Banese me 3 dhoma nga 500 euro?? Wow, qenka per t'u trasferu ne vjene Ktu te une me 500 euro nuk gjen dot as nje monolokal (nga ato qe jane nje dhome gjithsej bashke me guzhine e banjo, kaq! )

  "Monolocale" shqip quhet garsonier mi Klea. Sa shume qe je integru dhe ti me jeten e italionve. Sa ke harru dhe shqipen ...

  Mund t shkpussh unat nga TIRONA, por kurr nuk mund t shkpussh TIRONN nga zemra e unave !!!

 2. #262
  Klea Maska e kleadoni
  Antarsuar
  15-03-2006
  Postime
  3,599
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Citim Postuar m par nga BlueBaron Lexo Postimin
  "Monolocale" shqip quhet garsonier mi Klea. Sa shume qe je integru dhe ti me jeten e italionve. Sa ke harru dhe shqipen ...

  hahaha, aman se s'po me kujtohej me te vertete fjala gasonier Nuk e harroj shqipen une jo, thjesht qe jane ca fjale qe i perdor shume rralle ndaj nuk te kujtohen per momentin

  flm per perkthimin!

  La vita non si spiega, si VIVE!

 3. #263
  Kalors i Liris Maska e BlueBaron
  Antarsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  N Tironn e Ondrrave
  Postime
  5,080
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Citim Postuar m par nga kleadoni Lexo Postimin
  hahaha, aman se s'po me kujtohej me te vertete fjala gasonier Nuk e harroj shqipen une jo, thjesht qe jane ca fjale qe i perdor shume rralle ndaj nuk te kujtohen per momentin

  flm per perkthimin!

  S'ka gje fare ... Je e mirepritur.


  Respekte !!!
  Mund t shkpussh unat nga TIRONA, por kurr nuk mund t shkpussh TIRONN nga zemra e unave !!!

 4. #264
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,058
  Faleminderit
  68
  49 falenderime n 44 postime
  ku ishte 500 euro banesa me tre dhoma?
  JO SEKS PARA MARTESE

 5. #265
  i/e regjistruar Maska e Linda5
  Antarsuar
  03-10-2007
  Postime
  7,301
  Faleminderit
  70
  80 falenderime n 70 postime
  Abend sterreich

  Pershendetje per goldin,glorin dhe per katnarin strange qe ka hup krejt

  Ju uroj nje fillim jave te bukur,gjithashtu dhe per ju Shqipet e tjera qe jetoni ne sterreich
  Wir leben alle unter dem gleichen Himmel, aber wir haben nicht alle den gleichen Horizont.

 6. #266
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,058
  Faleminderit
  68
  49 falenderime n 44 postime
  lam nam asnje grabitje se bejne persembarit
  njeri kapet ne viene vec 10 min pasi kishte vjedh nje portofol kurse ky tjetri vritet nga bashkekolegu i tij hajdut

  http://www.krone.at/Oesterreich/Einb...l-Story-302779
  JO SEKS PARA MARTESE

 7. #267
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,058
  Faleminderit
  68
  49 falenderime n 44 postime
  kot keshtu noj shqiptar ne austri ka ne rast nevoje
  JO SEKS PARA MARTESE

 8. #268
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  15-08-2011
  Postime
  147
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: Shqiptart n Austri

  Kisha pas deshire me dit si ishte si fillim jeta atje a kishte shume veshtiresi per strehim punesim etj. A ka diskriminim ne punesim. Po pune qe i ben me anglisht a ka.

 9. #269
  Besimtar Musliman Maska e strange
  Antarsuar
  31-10-2006
  Postime
  4,325
  Faleminderit
  1
  5 falenderime n 5 postime

  Pr: Shqiptart n Austri

  Hurra, hurra – der Sommer ist wieder da! In Wien zumindest :P
  Mso Islamin nga Kur'ani e jo nga myslimanet!

 10. #270
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,058
  Faleminderit
  68
  49 falenderime n 44 postime

  Pr: Shqiptart n Austri

  ja aber bei uns nicht strange hmmm
  JO SEKS PARA MARTESE

 11. #271
  i/e regjistruar Maska e Linda5
  Antarsuar
  03-10-2007
  Postime
  7,301
  Faleminderit
  70
  80 falenderime n 70 postime

  Pr: Shqiptart n Austri

  Gr Gott Leute

  Hier bei uns gibt's sonne und wolken.

  goldi,glori und strange:

  Ich wnsche euch ein schnen tag

  Katunaro,bist du innerhalb in wien?
  Wir leben alle unter dem gleichen Himmel, aber wir haben nicht alle den gleichen Horizont.

 12. #272
  Besimtar Musliman Maska e strange
  Antarsuar
  31-10-2006
  Postime
  4,325
  Faleminderit
  1
  5 falenderime n 5 postime

  Pr: Shqiptart n Austri

  goldi ne wien ishte shume bukur sot... si ishte koha tek ti me duket se ne baden je?


  Citim Postuar m par nga Linda5 Lexo Postimin
  Gr Gott Leute

  Hier bei uns gibt's sonne und wolken.

  goldi,glori und strange:

  Ich wnsche euch ein schnen tag

  Katunaro,bist du innerhalb in wien?
  Gr dich Linda5.

  mua me pyte se jam ne wien apo jo? jaa innerhalb wien jam...willst du uns mal besuchen :P haha
  Mso Islamin nga Kur'ani e jo nga myslimanet!

 13. #273
  i/e regjistruar Maska e Linda5
  Antarsuar
  03-10-2007
  Postime
  7,301
  Faleminderit
  70
  80 falenderime n 70 postime

  Pr: Shqiptart n Austri

  Citim Postuar m par nga strange Lexo Postimin
  goldi ne wien ishte shume bukur sot... si ishte koha tek ti me duket se ne baden je?
  Gr dich Linda5.

  mua me pyte se jam ne wien apo jo? jaa innerhalb wien jam...willst du uns mal besuchen :P haha
  Po ty mer katunar,pse ke tjeter?

  Ich war frh da, vor viel jahre

  Aber ich komme wieder,wan, ich weies es nicht

  Mein Onkel ist da

  Warum nicht???
  Wir leben alle unter dem gleichen Himmel, aber wir haben nicht alle den gleichen Horizont.

 14. #274
  Besimtar Musliman Maska e strange
  Antarsuar
  31-10-2006
  Postime
  4,325
  Faleminderit
  1
  5 falenderime n 5 postime

  Pr: Shqiptart n Austri

  Citim Postuar m par nga Linda5 Lexo Postimin
  Po ty mer katunar,pse ke tjeter?

  Ich war frh da, vor viel jahre

  Aber ich komme wieder,wan, ich weies es nicht

  Mein Onkel ist da

  Warum nicht???
  Hahah thash mi ndoshta e ke me goldin (:

  epo komm fters pra pasi e paske dein onkel... te ka treguar se sa mire eshte ketu hehe

  te pershendes
  Mso Islamin nga Kur'ani e jo nga myslimanet!

 15. #275
  i/e regjistruar Maska e Linda5
  Antarsuar
  03-10-2007
  Postime
  7,301
  Faleminderit
  70
  80 falenderime n 70 postime

  Pr: Shqiptart n Austri

  Citim Postuar m par nga strange Lexo Postimin
  Hahah thash mi ndoshta e ke me goldin (:

  epo komm fters pra pasi e paske dein onkel... te ka treguar se sa mire eshte ketu hehe

  te pershendes

  Ich will kommen ,aber ich wei es nicht wann.

  Klb
  Wir leben alle unter dem gleichen Himmel, aber wir haben nicht alle den gleichen Horizont.

 16. #276
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,058
  Faleminderit
  68
  49 falenderime n 44 postime

  Pr: Shqiptart n Austri

  pash besen ku jane shqiptaret e austrise se spo ndihen gjall
  JO SEKS PARA MARTESE

 17. #277
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Antarsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime n 230 postime

  Pr: Shqiptart n Austri

  kane hup or ti gold  edhe prudja kshu tha, si se priti asnji ne Vjene  p.s

  nga vera do vij drague, n'austri
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

Faqja 14 prej 14 FillimFillim ... 4121314

Tema t Ngjashme

 1. Identiteti evropian i shqiptarve
  Nga Iliriani n forumin Portali i forumit
  Prgjigje: 572
  Postimi i Fundit: 02-05-2012, 15:45
 2. Fenomeni "Abdi Baleta"
  Nga Brari n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 206
  Postimi i Fundit: 06-09-2009, 09:28
 3. Knga e Gjergj Elez Alis
  Nga Ullmar Qvick n forumin Folklori shqiptar
  Prgjigje: 28
  Postimi i Fundit: 07-09-2006, 05:29
 4. Rrymat politike katolike shqiptare
  Nga ~Geri~ n forumin Toleranca fetare
  Prgjigje: 74
  Postimi i Fundit: 30-04-2006, 04:33
 5. ka i ndan dhe ka i bashkon shqiptart?
  Nga Davius n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 03-04-2006, 18:33

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •