Close

Rezultati i Sondazhit: Kush eshte me e madhe?

Votues
16. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • ēameria

  3 18.75%
 • kosova

  13 81.25%
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 22
 1. #-19
  i/e regjistruar Maska e shitesi
  Anėtarėsuar
  17-11-2003
  Vendndodhja
  ne frymemarrjen time
  Postime
  1,069

  Eshte me e madhe kosova apo ēameria?

  Kush ka siperfaqe me te madhe?
  Feja e Shqiptarit eshte Shqiptaria

 2. #-18
  Argjentinas Maska e ArberXYZ
  Anėtarėsuar
  05-05-2005
  Postime
  867
  Po per ca duhet sondazhi mer lale, apo ene siperfqen me vote do ta caktojme lol?

  Mesa di une KS 10887 Cam rreth 2500 km2

 3. #-17
  .. Maska e km92
  Anėtarėsuar
  24-08-2005
  Vendndodhja
  Kumanovė
  Postime
  4,210
  sdi gje per kete sja di as njones sa e ka siperfaqen

 4. #-16
  Mjedisor Maska e Edvin83
  Anėtarėsuar
  20-03-2006
  Vendndodhja
  Tallinn
  Postime
  4,671
  Po pse me sondazhe vendoset se sa km 2 do te kete nje krahine?

 5. #-15
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  37
  Postime
  5,314
  Kosova ka siperfaqe me te madhe.
  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 6. #-14
  Peace and love
  Anėtarėsuar
  16-06-2006
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  1,895
  Cameria eshte reth 9 mije kilometra katrore,pra pak me e vogel se Kosova,por ndarjet administrative ne Greqi nuk quajne me Cameri ato territore qe ne vazhdojme ti quajme Cameri,sic eshte rasti Janines per shembull qe dikur ishte kryeqytet i camerise,por sot nuk konsiderohet si CAmeri.

 7. #-13
  i/e regjistruar Maska e lordo
  Anėtarėsuar
  01-07-2006
  Postime
  59
  Qka po don me qite ne drite nese eshte me e madhe Ēameria apo Kosova. Ska rendesi fare.
  F.C. BARCELONA

 8. #-12
  DIZER_7 Maska e dizer7
  Anėtarėsuar
  24-05-2006
  Vendndodhja
  EARTH
  Mosha
  42
  Postime
  176
  Ca rendesie ka kush eshte me e madhe?
  rendesi ka qe jane toka te shqiperise!
  Po Do Paqe, Behu Gati Per Lufte!

 9. #-11
  Gezuar Kosoven e Pavarur Maska e dodoni
  Anėtarėsuar
  07-11-2002
  Mosha
  46
  Postime
  3,394
  Kosova e sotme ka 10887 km ne katror kurse Cameria ka mbi 11000 km katror, pra Cameria eshte pak me e madhe. Mirepo po te shikohet Kosova e para 1958-tes me Luginen e Presheves dhe trevat shqiptare ne Maqedonine e sotme, me Sanxhakun e Pazarit te Ri, me trevat shqiptare ne Mal te Zi, sikur ka qene deri ne ndarjen e fundit administrative ne ish-Zhugosllavi te vitit 1958, atehere Kosova eshte shume me e madhe, bile ndoshta me e madhe se edhe vet Shqiperia e sotme.

  Fakti me i rendesishem eshte qe te gjitha keto jane toka shqiptare.
  Leje mos m'trano, pashe zotin!!!!

  Rrofte Shqiperia Etnike

 10. #-10
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  05-09-2005
  Postime
  135
  Citim Postuar mė parė nga dodoni
  Kosova e sotme ka 10887 km ne katror kurse Cameria ka mbi 11000 km katror, pra Cameria eshte pak me e madhe. Mirepo po te shikohet Kosova e para 1958-tes me Luginen e Presheves dhe trevat shqiptare ne Maqedonine e sotme, me Sanxhakun e Pazarit te Ri, me trevat shqiptare ne Mal te Zi, sikur ka qene deri ne ndarjen e fundit administrative ne ish-Zhugosllavi te vitit 1958, atehere Kosova eshte shume me e madhe, bile ndoshta me e madhe se edhe vet Shqiperia e sotme.

  Fakti me i rendesishem eshte qe te gjitha keto jane toka shqiptare.


  Ashtu eshte fakti qe te gjitha jane toka shqiptare ..............
  Rina

 11. #-9
  .. Maska e km92
  Anėtarėsuar
  24-08-2005
  Vendndodhja
  Kumanovė
  Postime
  4,210
  Me duket se Kosova eshte me e madhe

 12. #-8
  viva voce
  Anėtarėsuar
  05-09-2005
  Vendndodhja
  NY
  Postime
  758
  Goxha teme edhe kjo
  sereno

 13. #-7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-12-2005
  Vendndodhja
  Kosove
  Postime
  59
  Citim Postuar mė parė nga shitesi
  Kush ka siperfaqe me te madhe?

  Ti e din me mire se na vete shit dhe blen ...............

 14. #-6
  i/e regjistruar Maska e DardanG
  Anėtarėsuar
  18-02-2006
  Postime
  441
  Citim Postuar mė parė nga shitesi
  Kush ka siperfaqe me te madhe?
  Kjo mund tė zgjojė kurreshtjen e shumė vetave. Por unė do tė shtoja, cila ėshtė dhėmbje mė e madhe, Kosova, Camėria...?!

 15. #-5
  i/e regjistruar Maska e King_Arthur
  Anėtarėsuar
  27-04-2006
  Vendndodhja
  Detroit U.S.A por me zemer dhe shpirt ne elbasanin tim.
  Postime
  2,411
  nuk ka rendesi kush eshte me e madhe kosova apo cameria
  rendesi ka qe po ti bejme bashke bejme shqiperine e madhe

 16. #-4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-12-2005
  Vendndodhja
  Kosove
  Postime
  59
  Citim Postuar mė parė nga Scorpions_King
  nuk ka rendesi kush eshte me e madhe kosova apo cameria
  rendesi ka qe po ti bejme bashke bejme shqiperine e madhe
  tE LUMTE GOJA DHE NE VESH TE ZOTIT

 17. #-3
  i/e regjistruar Maska e elen
  Anėtarėsuar
  07-01-2005
  Vendndodhja
  United States of Albania
  Postime
  919
  Ja dhe e more vesh kush qe me e madhe ,pastaj ......
  Sondazhi eshte per tema ku trajtohet tema nga shume ane ,disa jane te nje mendimi ,disa te nje mendimi tjeter ...
  Kjo pyetja eshte e ditur ke pergjigje ka....
  Nejse suksese
  Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway

 18. #-2
  i/e larguar Maska e GL_Branch
  Anėtarėsuar
  02-11-2003
  Vendndodhja
  Arbany
  Postime
  1,593
  Kosova (Kosova eshte 10.887 km2) eshte rreth 1000 km2 me e madhe se Cameria kurse me Iliriden (Maqedonia eshte 25.450 km2) eshte perafersisht e njejte , Lugina e Presheves eshte afer 1800 km2 (me 80.000 banor shqiptar)
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga GL_Branch : 17-07-2006 mė 09:16

 19. #-1
  ..ılılı T.T ılılı.. Maska e Dj-GabrieL
  Anėtarėsuar
  20-01-2003
  Vendndodhja
  Jabanxhi
  Postime
  1,897
  Sigurisht qe KOSOVA!Eshte me e madhja si nga Popullsia ashtu dhe na siperfaqa gjeografike [-_^}
  Feel the pump √

 20. #0
  BUKURIA SHERRI I LUMTURIS Maska e koder kiss
  Anėtarėsuar
  03-03-2006
  Vendndodhja
  uk
  Postime
  206
  cameria eshte me e madhe se shqiperia edhe kosova bashke

  po chyne madhesia ketu

  kush asht ai tamaftqare qe e ka hap kete teme
  KULTURA , SJELLJA, EDUKATA ,ZBUKURON NJERIUN!!!!!!!!!!!!

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Dardani apo Kosovė
  Nga Statovci nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 167
  Postimi i Fundit: 15-06-2018, 11:31
 2. Kombin shqiptar 7 milionėsh nė Ballkan e kanė mbuluar retė e zeza
  Nga Davius nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 29
  Postimi i Fundit: 01-08-2010, 13:18
 3. Kosova: unjust politics
  Nga bqato nė forumin Problemet ndėrkombėtare
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 06-10-2006, 08:07
 4. Platform For The Resolution Of The Albanian National Question
  Nga saimiri-uk nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 06-02-2003, 15:52
 5. ICG: - UNMIK-u ka lejuar ndarjen e Kosovės
  Nga kosovar nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 10-06-2002, 06:51

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •