Close

Rezultati i Sondazhit: Decizive per fitoren e Italise !

Votues
52. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • Merita e GRUPIT te lojtareve !

  22 42.31%
 • Merita e LIPPIT !

  2 3.85%
 • Merita e CANAVARO e BUFON !

  6 11.54%
 • Merita e MATERAZZIT e GROSSOS!

  3 5.77%
 • Merita e PIRLOS e GATUSOS !

  1 1.92%
 • Shorti i favorshem!

  7 13.46%
 • Ndihmat arbitrare !

  11 21.15%
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 57
 1. #-19
  Brasil Pentacampeņn ! Maska e inter_forever
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Vendndodhja
  itali / modena
  Postime
  5,443

  Pse fitoi Italia ?

  << Le vittorie hanno tanti padri e le sconfitte son figlie di nessuno.>>
  ( Fitoret kane shume baballare , ndersa humbjet jane jetime)

  Kjo shprehje me lart eshte tipike per futbollin italian . Kritika , sharje , ofendime , pislleqe para boterorit , ndersa tani pas fitores ''hipin te gjithe ne karrocen e fitimtarit'' ...mjafton te lexosh sitet apo gazetat , qe deri dje masakronin ekipin ....

  Duke lene menjane tifozllekun meritat sipas meje jane :


  Ishte fitorja e GRUPIT .... Skandali qe plasi ne Itali i afroi me shume lojtaret.... Italianet harruan prerjet e flokeve e breket e firmosura , e lozen me zemer ...

  Ishte fitorja e LIPPIT ...Arrogant , po.rdhac e me fat ....une e kam share shpesh e nuk besoja tek aftesite e tij ....Por arriti te krijonte nje skuader , qe nuk varej nga individi superklas , por bazohej ne disiplinen taktike e sidomos ne mbrojten e kujdesshme....


  Ishte fitorja e CANAVARO e BUFON ... Nuk dolen figura te ''pastra'' moralisht nga skandali (Bufon per baste, e Canavaro per telefonatat) , por treguan qe jane numrat 1 ne rolet e tyre ne BOTE...


  Ishte fitorja e MATERAZZIT dhe GROSSOS ....
  MATERAZZI ....Lojtari me i urryer nga italianet , por qe vete italianet duhet ti thone FALEMINDERIT ..Nje trasformim total ne kete boteror ...asnje proteste , asnje nderhyrje e rende ..arriti deri aty saqe shnderroi Zidane ne Materazzi ...Ndersa teknikisht protagonist absolut ..Golashenusi em i mire italian i boterorit ...deciziv goli kunder Cekise ...ai kunder Frances ...dhe penalltia ne finale ...
  I panjohuri GROSSO .... para 2 vjetesh ne serie C , u ble 40 milion lireta nga Peruggia ... 5 milion i dha Interi Palermos para boterorit ( e sot vlen te pakten dyfish) ...
  Eshte SURPRIZA e boterorit ... shkroi emrin ne histori me penalltine ne sekondat e fundit kudner Australise e me golin ne shtese kunder Gjermanise ...Vulosi perfundimisht nje boteror super me penalltine kunder Frances ...


  Ishte fitorja e GATUSOS dhe PIRLOS ...
  GATUSO vertet ka kembe druvari , por lojtar me zemer , qe terheq skuadren deri sekonden e fundit ...lider edhe jashte fushe ....
  PIRLO mesfushori me komplet i Boterorit ..u vendos para mbrojtes dhe vendoste gjeometrine e lojes...


  E ne fund per polemika po le edhe :

  - Merite ishte shorti super i favorshem i Italise . Asnjehere nuk u perballen em skuadra amerikano - jugore .... Gjate rruges kishin ''modestet'' e Ganes, Cekise ( nen nivelin e tyre ) , U.SA ...... Australine , Ukrainen ....Lozen vetem 2 ndeshje , kunder Gjermanise dhe Frances.

  - Merite kane edhe ndihmat arbitrare ....(Me sa mbaj mend ) -- 2 penallti te padhena Ganes , gol i anulluar USA , penalltia vendimtare kunder Australise , penallti e padhene per Francen ....


  Sondazh :


  Cfare ishte dicizive per fitoren e Italise ?


  .
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga inter_forever : 10-07-2006 mė 10:45
  Io non rubo il campionato e in serie B non sono mai stato..C'E SOLO L'InternAcionale !

 2. #-18
  i/e regjistruar Maska e King_Arthur
  Anėtarėsuar
  27-04-2006
  Vendndodhja
  Detroit U.S.A por me zemer dhe shpirt ne elbasanin tim.
  Postime
  2,411
  Ishte Fitorja E Mbrojtjes Dhe Pirlos Te Tjeret Ne Gjume
  Ishte Dhe Merita E Lipit Ne Disa Raste Ku Diti Qe Te Zgjidhi Problemet Qe Kishte .

 3. #-17
  i/e regjistruar Maska e mitjuk
  Anėtarėsuar
  19-05-2005
  Vendndodhja
  Monaco
  Postime
  900
  Merita e GRUPIT te lojtareve !

  Sepse ishin te gjithe te perkryer dhe luajten shume bukur

  e merituan fitoren
  Sa bukur eshte kur ne shpirt ke gjithmone ngrohtesi. FaLeMiNdErIt.

 4. #-16
  i/e regjistruar Maska e OO7
  Anėtarėsuar
  07-12-2004
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  3,822
  Merita e arbitrave dhe njekohesisht e trajnerit nga ana tjeter.

 5. #-15
  i/e regjistruar Maska e swat
  Anėtarėsuar
  18-09-2005
  Vendndodhja
  Prapa DiEllIT
  Mosha
  39
  Postime
  618
  pirlo gatuzo i ndikuar ngaqe jam milanist
  PARTIZONI Legjenda e futbollit SHQIPTAR

  Hasta siempre las revoluciones

 6. #-14
  Ingj. T.R Maska e Ilove_INTER
  Anėtarėsuar
  28-11-2005
  Vendndodhja
  Under the Bridge!
  Mosha
  36
  Postime
  282
  Ishte fitorja e GRUPIT .... Skandali qe plasi ne Itali i afroi me shume lojtaret.... Italianet harruan prerjet e flokeve e breket e firmosura , e lozen me zemer ...  Padyshum loja Grupore... me duket qe jane te vetmit ku nje skuader shenon ne boteror 13 gola (me duket , se di a jam i sate) nga 9 lojtare te ndryshem ... qe del loja ekipore...
  P.s Edi do te bej mire qe ta fusje nje sondazh loja ekipore & Lipi... ashtu mendoj une keto dyja kane qen arsyet...
  NeRoAzZuRiPeRSeMpRe

  ...----> O SA MIRĖ ME QENĖ INTERIST <------...

 7. #-13
  Perjashtuar Maska e Ryder
  Anėtarėsuar
  24-06-2002
  Postime
  1,160
  fakti qe gjith skuadrat tjera ishin cope cope

 8. #-12
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  29-09-2004
  Mosha
  40
  Postime
  1,466
  Merita e arbitrave, sidomos penalltia kriminale e dhene kunder australise.

 9. #-11
  Brasil Pentacampeņn ! Maska e inter_forever
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Vendndodhja
  itali / modena
  Postime
  5,443
  Gazeta franceze ''FIGARO'' hedh akuza dopingu ndaj ekipit italian :

  << ZIDANE ashtu si gjithe lojtaret e tjere u dominuan fizikisht nga italianet , qe dukeshin te fryre me ultravitaminash >>
  Io non rubo il campionato e in serie B non sono mai stato..C'E SOLO L'InternAcionale !

 10. #-10
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-11-2002
  Postime
  1,509
  Figaro ketu, figaro atje.

  Mire francezet kane harruar te fitojne, po po tregojne qe s'dine as te humbin, .

 11. #-9
  e kithtė Maska e Rebele
  Anėtarėsuar
  22-07-2004
  Vendndodhja
  kulpėr
  Postime
  1,088
  Fitoria e Italise ndaj Australise ishte po aq "dinjitoze" sa edhe fitoria e Frances ndaj Portugalise. Per mua, cdo penallti e dhene gjate lojes eshte pjelle e njeanshmerise se gjyqtarit. Mund te jepej, s'mund te jepej; mbetet e hapur per diskutim. Portugezet dhane shpirtin ne fushe, packa se Figo-ja e kishte koken ne trajektore (pra, mungese profesionalizmi apo taktike te cilen "shpirti" apo perpjekja nuk e mbushi dot).

  Ama Italia fitoi paster ndaj Gjermanise. Goli i Grosso-s ishte i bukur ne papritshmerine e tij. Goli i Del Piero-s erdhi si pasoje e c'orientimit te Gjermaneve (kjo nuk e ben te pabukur, gjithsesi). Sic e thashe edhe ne tema te tjera, goli i Materazzi-t nuk krahasohet me penalltine e Zidanit pasi eshte i padebatueshem.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Rebele : 10-07-2006 mė 13:29

 12. #-8
  Eks-plorator Maska e kolombi
  Anėtarėsuar
  27-05-2003
  Vendndodhja
  Mes oqeaneve...............
  Postime
  3,720
  Citim Postuar mė parė nga inter_forever
  :
  Ishte fitorja e LIPPIT ...Arrogant , po.rdhac e me fat ....une e kam share shpesh e nuk besoja tek aftesite e tij ....Por arriti te krijonte nje skuader , qe nuk varej nga individi superklas , por bazohej ne disiplinen taktike e sidomos ne mbrojten e kujdesshme....


  - Merite kane edhe ndihmat arbitrare ....(Me sa mbaj mend ) -- 2 penallti te padhena Ganes , gol i anulluar USA , penalltia vendimtare kunder Australise , penallti e padhene per Francen ....

  Midis ketyre qe ke shkruar,gjendet celesi kashtes per "fitoren" e Italianeve.
  "Meqe brenga eshte burimi i gezimit,mos vajto............"

  GETE

 13. #-7
  Alessandro Del Piero Maska e Juventus
  Anėtarėsuar
  11-09-2005
  Vendndodhja
  Aty ku Shqiptaret po vuajne.
  Mosha
  36
  Postime
  1,500
  E vertete eshte qe dikund nga gabimi i referit ka shkuar ne favor te Italis por mendimi im eshte qe Italia fitoi per arsyje qe lozi nje grup futbollistesh me zemer dhe me nje trajner te mire,...
  Team: That team in Italy with 29 titles. Or was it 30?

 14. #-6
  SPHINX
  Anėtarėsuar
  17-04-2003
  Vendndodhja
  USA
  Mosha
  44
  Postime
  835

  Me sa di une

  Citim Postuar mė parė nga inter_forever

  ...Merite kane edhe ndihmat arbitrare ....(Me sa mbaj mend ) -- 2 penallti te padhena Ganes , gol i anulluar USA , penalltia vendimtare kunder Australise , penallti e padhene per Francen ....

  Nga 2 penallti qe i takonin sipas teje Ganes vetem nje mund te ishte. Gol i anulluar i USA; lojtari qe ishte para Buffon-it qe nuk e lejonte te shikonte topin ishte 2 metra apsajt ishte aq apsajt a offside si do t'i thuash ti; sa edhe komentatoret amerikane e pranuan. Penalltia vendimtare ndaj Australise qendron po FATI (arbitri qe i la me 10 lojtare per nje nderhyrje qe meritonte vetem te verdhe) qe e ndeshkoi ne Kore e ndihmoi ketu. Po penalltia e dhene per Francen qe ishte kot????

  Po teatri qe beri Henry pas perplasjes me Cannavaron se Francezet kishin 130 sekonda qe nuk po kapnin dot top me kembe. U shtri dhe u perpelit Henry te thuash ti i dolen zorret; sikur u perplas me maune. Po aj se te shani Italine i intereson shumices se nuk ben loje sulmuese po loje mbrojtese.

  FORZA ITALIA
  Liberty, if it means anything, is the right to tell people what they don't want to hear.
  WCC 2006 ITALY

 15. #-5
  Brasil Pentacampeņn ! Maska e inter_forever
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Vendndodhja
  itali / modena
  Postime
  5,443
  Citim Postuar mė parė nga Isomer937
  Nga 2 penallti qe i takonin sipas teje Ganes vetem nje mund te ishte. Gol i anulluar i USA; lojtari qe ishte para Buffon-it qe nuk e lejonte te shikonte topin ishte 2 metra apsajt ishte aq apsajt a offside si do t'i thuash ti; sa edhe komentatoret amerikane e pranuan. Penalltia vendimtare ndaj Australise qendron po FATI (arbitri qe i la me 10 lojtare per nje nderhyrje qe meritonte vetem te verdhe) qe e ndeshkoi ne Kore e ndihmoi ketu. Po penalltia e dhene per Francen qe ishte kot????

  Po teatri qe beri Henry pas perplasjes me Cannavaron se Francezet kishin 130 sekonda qe nuk po kapnin dot top me kembe. U shtri dhe u perpelit Henry te thuash ti i dolen zorret; sikur u perplas me maune. Po aj se te shani Italine i intereson shumices se nuk ben loje sulmuese po loje mbrojtese.

  FORZA ITALIA
  Une jam munduar te flas pa tifozllek ne postimin tim . Ndaj dhe kam vene disa nga shkaqet e fitores se Italise.
  Nese nuk je dakort me ''ndihmat arbitrare '' mund te votosh pike tjeter...

  Por mos e ekzagjero me justifikimet ....

  Teatri henry ??? Ai humbi ndjenjat o popull , nga nderhyrja e PASTER e Canavaros ...

  Lidhur me Ganen , meqe ke pranuar 1 penallti , atehere duhet te dish qe do ishin 1-1 e kushedi c'ndodhte....

  Penalltia e pare kunder Frances me rregullore jepej (se i preku pak kemben e humbi ekuilibrin) , por edhe francezi beri hedhje spektakolare e simuloi ... nderhyrja e Zmabrotes ishte penallti e paster...

  Nejse...  Gabimet arbitrare keshtu jane ...te ndihmojne ose ta fusin ... Mua nuk me pelqen qe tifozet e italise (jo te gjithe) ta dredhin muhabetin si ti vije per mbare....Keni 4 vjet qe ankoheni per Morenon e Korese , sepse jua futi ...tanime qe ju erdhen ndihmat arbitrare filloni e justifikoheni ....


  Apo tifoze te tjere te italise qe para boterorit thoshin qe Materazzi nuk duhet te shkoje ne Boteror se eshte skarco (e doli shenusi me i mire Italise) ...apo pas dneshjes se pare kunder Ganes ju sulet te gjithe Grossos duke thene ''gafe tjeter e Interit , qe e bleu '' ...

  Une kam share Lippin gjtihmone dhe ne fund dola e pranova qe me befasoi dhe mendimet e mia lidhur me te ishin te gabuara ... sepse ai qe fiton gjithmone ka te drejte...

  shendet....
  .
  Io non rubo il campionato e in serie B non sono mai stato..C'E SOLO L'InternAcionale !

 16. #-4
  i/e regjistruar Maska e derjansi
  Anėtarėsuar
  14-04-2005
  Postime
  6,730
  a ka munsi te me tregoje njeri se per cfar arsye e kan ndihmu albitrat italin apo ashtu kot u pelqe si ekip.

 17. #-3
  ► ☆☆☆ ◄
  Anėtarėsuar
  26-10-2005
  Vendndodhja
  Mėmėdhe
  Postime
  4,834
  Duhet pergezuar Lippi qe meriton plotesisht respekt per punen qe ka bere me skuadren.Edhe forca e grupit kishte nje rol kryesor dhe doli me sukses.

  Une per vete meritat e plota ja jap Lippit,Cannavaros,Buffon,dhe Pirlo.

  Lindi

 18. #-2
  i/e regjistruar Maska e KOKASHTA
  Anėtarėsuar
  29-09-2004
  Vendndodhja
  Bangkok
  Postime
  2,614
  Sepse ka ne perberjen e saj nje grup kampjonesh dhe kishin deshire me shume nga te gjithe per ta fituar kete kupe bote dhe per tu mbyllur gojen atyre qe jan kundrra futbollit italian.
  If you tell a big enough lie and tell it frequently enough, it will be believed.

 19. #-1
  SPHINX
  Anėtarėsuar
  17-04-2003
  Vendndodhja
  USA
  Mosha
  44
  Postime
  835

  Ndihmat e arbitrit

  Me duket se ne 2002 nuk isha regjistruar akoma. Jam ankuar pak per ato qe ndodhen ne ate Boteror mgjate po te shikosh postet e mia pas ndeshjes me Australine titullin ja kam vene Rrofte Arbitri. E pranoj ndihmen e dhene ne ate rast por mendoj qe loja mund te kthehet ne cdo moment.

  Ndihma ne ndeshjen me Australine qendroi ne faktin se Australia nuk pati asnje shans te kunderpegjigjej. Italia me Franca kishte plot 84 minuta; te cilave ju shtua dhe shtesa 30 minutshe te rikuperonte nga ajo penallti e diskuteshme.

  Ai humbi ndjenjat po kur i ra ere asaj gjese te mire i iku koka ne ana tjeter keshtu qe kishte pak dhimbje dhe pak teater.

  Postimi dhe tema qe ke hapur eshte me shume vlere dhe je perpjekur per te qene 100% objektiv dhe te kenaqesh te tere. Bravo te qofte per ate pune. Me fal qe u kapa pas dickaje qe nuk me pelqeu dhe nuk desha te te fyej ne asnje menyre.

  Citim Postuar mė parė nga inter_forever
  Apo tifoze te tjere te italise qe para boterorit thoshin qe Materazzi nuk duhet te shkoje ne Boteror se eshte skarco (e doli shenusi me i mire Italise) ...apo pas dneshjes se pare kunder Ganes ju sulet te gjithe Grossos duke thene ''gafe tjeter e Interit , qe e bleu '' ...
  Une nuk e kam share as Materazzin as Grosson. personalisht kam pritur karton nga De Rossi dhe Gatuso. Te gjitha pikat qe ke sjelle ti luajten rol, perfshi ndihmen e arbitrit dhe shortin e lehte. Une votova per grupin e lojtareve.

  Citim Postuar mė parė nga Isomer937
  .. Me siguri qe Italia do marr 1-2 para perfundimit te Boterorit; 1 do e marre Gattuso dhe nje De Rossi shume kriminel duket ky i dyti.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Isomer937 : 10-07-2006 mė 13:58
  Liberty, if it means anything, is the right to tell people what they don't want to hear.
  WCC 2006 ITALY

 20. #0
  Caesar Tulipanus Maska e Julius
  Anėtarėsuar
  21-05-2003
  Vendndodhja
  ne boten e cudirave.
  Postime
  1,767
  Meritat per fitoren perfshihen ne te gjitha pikat qe ke thene me lart. Rruga per Italine ishte e lehte, ky eshte fakt. Gjithashtu fati dhe arbirtrat i ndihmuan per te arritur lart. Vijme tani te trajneri...Nga te gjitha ndeshjet qe kam pare Lippi ka bere te njejtat zevendesime gjithnje, fillonte me nje sulmues ose dy dhe pastaj i nderronte. Kete e ka bere ne ndeshjen me Ganen, kete e beri ne ndeshjen me Australine kete e beri dhe ne ndeshjen me Francen. Nese nderron sulmuesin e nuk je ne avantazh, automatikisht ke humbur nje levizje ne taktike sepse doli zgjedhje e gabuar vendosja e sulmuesit te pare, kete e mbeshtet dhe ne faktin qe nderrimi ne sulm ka gjithnje keto synime: Te freskoje e te perforcoje sulmin, te mundesoje mbajten e topit ne loje duke bere pressing. Keto pika me lart skuadra italiane nuk i ka arritur. Skuadra nuk u pergjigjej nderrimeve te trajnerit. Te shohim ndeshjen me Australine...Lippi ben dy nderrime kur ndeshja ishte supe, Hiddink ben vetem nje. Nga ana taktike Hiddink ishte me lart Lippit sepse parashikimi normal per cdo njeri qe e shihte ate ndeshje ishte se do shkonte ne shtese. Nese shkonte ne shtese Hiddink e kapte me dy levizjet qe kishte ne dispozicion e i merrte lojen Italise. Gjithashtu ne dy ndeshjet e fundit Lippi perdor dy here Del Pieron, te dyja heret pa sukses. Del Piero luante sikur te ishte futur qe ne fillim te ndeshjes, as frymemarrje nuk i dha as mbajti dot topin ne loje. Po te shohim finalen, Lippi ben dy nderrime para kohe, Italia duket e lodhur ne finale, gjate shteses nuk nderron dot dy pasa ne mesfushe e deri sa luante Zidane ishin ne gjendje shume te veshtire, Franca po i presonte ne tere fushen e i kishte mbyllur ne zonen e vet. Nuk di cka bere Lippi ne anen psikologjike te lojtareve, kete nuk e marr parasysh se nuk dime gje. Nga ana taktike per mua eshte poshte nivelit te nje trajneri te madh.
  Italia gjithnje ka patur grup solid, ka qene gjithnje e forte ne mbrojtje, Canavaro i bente te gjitha ne fushen e lojes. Ky i fundit ka patur shume merita ne fitore. Gjithashtu Buffon, portjeri me i mire gjate gjithe boterorit. Grosso me ndihmen e arbitrit u be hero nje here, e shenoi penalltine e fitores. Roli i tij gjithashtu duhet pranuar. Materazi e kapi per flokesh rastin qe iu dha me mungesen e Nestes, po nuk ishte zgjedhja e pare e Lippit, per kete trajneri nuk ka merite. Ne pergjithesi me shume fati, ne rradhe te dyte shorti pastaj lojtaret, midis tyre tre kater te dalluar e ne fund trajneri. Ky eshte mendimi im personal.
  Ezekiel 25-17.

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Lufta ballkanike dhe Shqipėria
  Nga Albin nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 15-07-2014, 07:05
 2. Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 27-08-2006, 06:46
 3. Goran Bregoviē pėr herė tė parė koncert nė Tiranė
  Nga BOKE nė forumin Portali i forumit
  Pėrgjigje: 366
  Postimi i Fundit: 21-04-2006, 10:51
 4. Projekti i zhdukjes sė shqiptarėve - Ivo Andriq
  Nga Dita nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 23
  Postimi i Fundit: 26-02-2005, 18:46
 5. Roli i Italise ne Ballkan
  Nga Eni nė forumin Problemet ndėrkombėtare
  Pėrgjigje: 26
  Postimi i Fundit: 04-07-2002, 08:29

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •