Close

Rezultati i Sondazhit: Gjermania vs. Italia

Votues
94. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • Fiton Gjermania paster (mbi nje gol diference)

  23 24.47%
 • Fiton Italia paster (mbi nje gol diference)

  30 31.91%
 • Fiton Gjermania me veshtiresi (nje gol diference)

  13 13.83%
 • Fiton Italia me veshtiresi (nje gol diference)

  14 14.89%
 • Fiton Gjermania ne kohen shtese

  4 4.26%
 • Fiton Italia ne kohen shtese

  6 6.38%
 • Fiton Gjermania me penallti

  2 2.13%
 • Fiton Italia me penallti

  2 2.13%
Faqja 0 prej 18 FillimFillim 1210 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 357
 1. #-19
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  39
  Postime
  11,956

  Gjermania vs. ITALIA (0:2 ET)

  Gjermania vs. Italia

  Gjysem-finale evropiane, per trofeun boteror, per trofeun me prestigjioz ne boten e sportit. Eshte nje supersfide qe rralle perjetohet, do te jete nje lufte gladiatoreske mes kompanise se yjeve si Totti, Ballack, Klose, Toni, Pirlo, Lahm, Podolski, Lehman e Buffon.

  Gjermania ne kete gjysem-finale vjen pas nje fitore mė se te merituar ndaj Argjentines sot pasdite, ndersa Italia pas fitores bindese ndaj Ukraines sonte ne darke.

  Kush eshte finalisti, qelloni ju!
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura   
  My silence doesn't mean I am gone!

 2. #-18
  Perjashtuar Maska e Lunesta
  Anėtarėsuar
  09-09-2005
  Vendndodhja
  Dove la..Vittoria.....
  Postime
  1,660
  Italia fiton kush tjeter. Gjermania duhet te gezohet qe erdhi deri ketu. Mbrojtja e gjermanise nuk do te kete pergjigje per kalimet e shpejta te Tottit dhe Kamoranezit. Sa per sulmuesit e gjermanosit jo raste qe nuk do kene, por as top sdo kapin kunder mbrojtesave te italise. Me rikthimin e Nestes gjermanet do kujtojne se u ngjall prape muri Berilinit..aka mbrojtja e italise.

  4 here votoi italia te furriku i gjermanise para 2 muajsh. Po tani? Kur ne miqesore te fusin 4, ne ndeshje tamam te fusin 5 italianet.


  Forca Italia....mundi pak keta robotet e gjermanise. Le te shohim serish Luka Toni Show

 3. #-17
  ABSOLUT JUSTICE Maska e Piranha
  Anėtarėsuar
  11-07-2004
  Vendndodhja
  Ikur drejt forumeve te lira
  Postime
  478
  Patjeter fiton Gjermania paster fare.........
  Dobet, Shume Dobet !!!

  PEACE & LOVE

 4. #-16
  Perjashtuar Maska e Lunesta
  Anėtarėsuar
  09-09-2005
  Vendndodhja
  Dove la..Vittoria.....
  Postime
  1,660
  ASHTU THEM DHE UNE

  ITALIA....nuk duam vetem fitore...duam dhe spektakel

  ITALIA 2- ROBOTET 0


  FORCA ITALIAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

 5. #-15
  i/e larguar Maska e Homza
  Anėtarėsuar
  24-02-2006
  Vendndodhja
  Ne kat te siperm!
  Postime
  3,092
  Une me Gjermanet jam, se te pakten nuk sillen sikur femra neper fushe aty, por do ta kete shume te veshtire te luaj kunder Italise pasi u lodh jasht mase kunder Argjentines, po te ishte kjo ndeshje 45 minuta Gjermania do ta fitonte 100% ama ne 90 minuta nuk i dihet.

 6. #-14
  i/e larguar Maska e Homza
  Anėtarėsuar
  24-02-2006
  Vendndodhja
  Ne kat te siperm!
  Postime
  3,092
  Citim Postuar mė parė nga Lunesta
  ASHTU THEM DHE UNE

  ITALIA....nuk duam vetem fitore...duam dhe spektakel

  ITALIA 2- ROBOTET 0


  FORCA ITALIAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
  Italia lun futboll funeralesh, ca spektakli bejne kta? apo e ke fjalen per ndeshjen me Austraine?

 7. #-13
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Manchester, UK
  Mosha
  44
  Postime
  1,079
  Peshorja ne perplasjet direkte flet per talanet: 5 fitore te tyre, 3 te gjermaneve, 5 barazime. Sipas FIFA-s te pakten, se DFB-je vete deklaronte 7-13 prape per Italine (me 8 barazime te tjera). Ne finalet e Kupes se botes jane ndesh 4 here, dy barazime ne 62 dhe 78, fitore te italianeve ne ndeshjen e paharruar te 70-s, 4-3, dhe ne finalen e 82-shit, 3-1. Ne finale te kampionatit evropian jane ndeshur dy here, 1-1 ne '88, 0-0 ne '96. Pra koha me e mire per te prish syrin e keq me makaronaxhinjte, mgjths dhe nje kualifikimi me penallti prape nuk do i beja buze .
  Lulet edhe mund ti shkelin por Pranveren nuk mund ta ndalin dot.

 8. #-12
  . Maska e alDI
  Anėtarėsuar
  27-08-2002
  Vendndodhja
  London
  Postime
  663
  Ok qe tu fusim friken gjermaneve dhe tu ngrem moralin pepinove.
  Zyrtare eshte qe KURR gjermanija nuk ka fitu me italin ne ndeshje zyrtare pervecse 3 here ne ndeshje miqesore kshu qe lumi them sdo ndryshoj drejtimin dhe kesaj radhe.

  PRA PO E PERSERIS DHE NJEHERE KURR KURR KURR GJERMANIJA SKA FITU ME ITALIN NE NDESHJE ZYRTARE. thats mean somthing to me
  .

 9. #-11
  i/e regjistruar Maska e OO7
  Anėtarėsuar
  07-12-2004
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  3,822
  Asnjeher mos thuaj KURR.
  Gjithmon ka nje here te pare.
  Gjermani 2 - 0 Itali
  Golat: 23`(P), 31`Balak
  Kartona te verdhe: Bufon, Del Piero, Gatuzo, Klose
  Kartona te kuq: Bufon
  Ndeshja do gjykohet nga nje treshe nga Spanja.

 10. #-10
  Alessandro Del Piero Maska e Juventus
  Anėtarėsuar
  11-09-2005
  Vendndodhja
  Aty ku Shqiptaret po vuajne.
  Mosha
  36
  Postime
  1,500
  Ne qofte se asgje nuk dihet na me pare( si me Argjent.), fiton Italia edhe ate bukur, por,...
  Team: That team in Italy with 29 titles. Or was it 30?

 11. #-9
  At'qivia Maska e Flori
  Anėtarėsuar
  12-03-2004
  Vendndodhja
  Tiranė, Albania
  Mosha
  34
  Postime
  2,551
  Fiton Italia me veshtiresi (nje gol diference)

  rrezultat i ngusht 1-2 se zor se ha me shum gola italia

  FORCA ITALIA
  Femra ne Sex:
  Akmerikanka: o yes o yes
  Gjermanja: ja gut ja gut
  Shqiptarja: "mos i trego kerkujt"

 12. #-8
  Football Factory Maska e Moltisanti
  Anėtarėsuar
  22-11-2002
  Postime
  1,437
  Perplasje Gjigandesh.

  2 Legjenda te futbollit boteror ku emri tyre eshte shkruar me germa te arta ne historine 76 vjeēare te kupes se botes .

  Ballafaqimet ne te kaluaren kane favorizuar italine .
  Por koherat kane ndryshuar , Gjermania e tregoi dhe sot kundra argjentines qe eshte nje ekip i frikshem qe asnjehere nuk duhet nenvlehtesuar.

  Nga ana tjeter Forma e Italise eshte ne rritje e siper , duke konsideruar skandalet ne itali dhe problemet e shumta me futbollin italian , gjynah te qahemi .
  Ti tregojme profesorve te puneve me dru qe jo gjithēka fitohet me fat ose me hile.

  Ndeshja e se martes do jete nje beteje e vertete ,Gjermanet jane favorite , faktori fushe , tifozlliku ....etj etj , bejne te veten .
  Por italia mbetet po ajo , e njejte , koherat ndryshojne , lojtaret ikin e vijne , por tradita mbetet e njejte , kshu qe Gjermanise do ti japim nje test te vertete nqf se duan te arrijne ne finale .
  Ne fund le te fitoje me i miri .

  Mendimi Im , Ndeshja perfundon ne Barazim dhe Fiton Italia me penallti .

 13. #-7
  Curva Sud Milano Maska e niku-nyc
  Anėtarėsuar
  20-03-2005
  Vendndodhja
  With God...
  Postime
  3,328
  Ndeshja do luet ne Dortmund, stadium qe duket i vogel por me nje kapacitet te madhe!


  Do jet nje ndeshje e ekuilibruar dhe mbase me pak gola!

 14. #-6
  Perjashtuar Maska e diikush
  Anėtarėsuar
  12-07-2003
  Vendndodhja
  konaku i ri
  Postime
  2,069
  fitojne nazistet

  pepinot deri ketu e paten, se tani gjermania nuk eshte ukraina

 15. #-5
  <-----
  Anėtarėsuar
  13-05-2002
  Postime
  985
  Se kush fiton nuk i dihet por nese Brazili del ne finale , do doja te kishte perballe Italine...kjo sa per te mos i ba te ndihen keq tifozet vendas si dhe t'ja thyje turinjt mjeshterisht skuadres me antipatike dhe qylxhie te ketij boterori !
  ...

 16. #-4
  Perjashtuar Maska e romeoOOO
  Anėtarėsuar
  27-08-2005
  Postime
  1,542
  Ndeshje ka 2 mundesi:


  1) Do kete shume gola dhe do kualifikohet Italia;
  2) Sdo kete gola fare e do shkohet ke penalltite;


  Gjithsesi si tifoz i "pepinove" shpresoj te fitoi Italia!

 17. #-3
  Eks-plorator Maska e kolombi
  Anėtarėsuar
  27-05-2003
  Vendndodhja
  Mes oqeaneve...............
  Postime
  3,720
  Ndeshje super e veshtire.

  Historikisht italianet kane qene thembra e Akilit per Gjermanine.

  Kam besim,se ritet,vjen nje dite e thyen,dhe rast me te mire se ky Boteror ne shtepine tone,nuk gjendet.

  Morali eshte i ngritur pas triumfit me Argjentinen,por me italianet sfida do jete njelloj e veshtire.

  50-50% nuk ka favori ne ndeshje te nje niveli te tille.
  "Meqe brenga eshte burimi i gezimit,mos vajto............"

  GETE

 18. #-2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  13-05-2002
  Mosha
  38
  Postime
  204
  Fole ashtu sic duhet.

  Ne kete ndeshje NORMALISHT nuk do kishte favorit por sot Gjemanet fituan kunder nje super argjentine me nje teknike te larte.
  Dmth...favorit si te thuash ka dhe JANE GJERMANET sepse luajne ne fushe te vet.

  Po HISTORIKISHT me ne gjermanet kane pasur probleme.

  Une kam besim qe ITALIA mund te fitoje.

  Rendesi ka qe do shohim spektakel.

  Nje perplasje si kjo ndosh njehere ne 30 vjet.

  prandaj FORZA AZZURRI

 19. #-1
  i/e regjistruar Maska e Love_Sponge
  Anėtarėsuar
  08-05-2002
  Vendndodhja
  Mo sakte se bo nona 27.9767, -82.8317
  Mosha
  43
  Postime
  23
  Gjermania do fitoje
  • Been here, served my time, now away!

 20. #0
  Bebiiiiiii dove je? Maska e TiLoNcE
  Anėtarėsuar
  11-05-2003
  Vendndodhja
  tu bo not
  Postime
  1,116
  3 me 1 per Gjermonet
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga TiLoNcE : 01-07-2006 mė 01:16
  o-le-le firma

Faqja 0 prej 18 FillimFillim 1210 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Gjermania dhe te huajtė
  Nga Kosovari_78_Ca nė forumin Aktualitete shoqėrore
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 09-07-2010, 17:16
 2. Projektet greko-serbe pėr pastrim etnik
  Nga Drini_i_Zi nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 136
  Postimi i Fundit: 03-03-2009, 08:19
 3. Skuadrat e huaja dhe patriotifozlliku i shqiptarėve
  Nga Hyllien nė forumin Sporti nėpėr botė
  Pėrgjigje: 125
  Postimi i Fundit: 14-06-2008, 08:40
 4. Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 27-08-2006, 06:46
 5. Roli i Italise ne Ballkan
  Nga Eni nė forumin Problemet ndėrkombėtare
  Pėrgjigje: 26
  Postimi i Fundit: 04-07-2002, 08:29

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •