Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 36
 1. #1
  eternal Maska e Janka
  Anėtarėsuar
  11-05-2006
  Vendndodhja
  Clermont, Fl.
  Postime
  71
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Exclamation Kujdes! Jo per t'u alarmuar, por... ndodh edhe keshtu

  Kujdes ku ulesh!!!

  Hej, shume te dashur, sapo mora nje mesazh shqetesues nga nje mik qe me kerkoi ta ndaja mes miqsh.

  Ne nje bote me rreziqe dhe mendje te shtrembra eshte shtuar cmenduria e rradhes: Persona te infektuar me virusin HIV, ose thjesht njerez dashakeqas kane filluar te vendosin ne vende publike gjilpera te infektuara me virusin sierologjik HIV - AIDS (SIDA)
  Jane raportuar te pakten dy raste ne France dhe ne Delhi. Rasti i pare ka ndodhur ne nje kinema dhe ne sediljen e kinemase ku vajza u cpua nga gjilpera e infektuar, ne nje cipez letre shkruhej: "Ju sapo jeni infektuar me virusin HIV" . Edhe rasti i dyte ishte nje vajze e cila vdiq brenda 4 muajsh, me se shumti nga efekti trondites i ngjarjes.
  Gjilperat vdekjeprurese vendosen kryesisht ne ndenjeset e kinemave, neper Bankomate (ATM) dhe tjeterkund ne vendet publike.
  Keshillohet te tregoni me teper kujdes tani ne vendet publike dhe sidomos: Kujdes ku uleni!!!

  Shendet te mire,
  Janka!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Janka : 24-06-2006 mė 16:57

 2. #2
  eternal Maska e Janka
  Anėtarėsuar
  11-05-2006
  Vendndodhja
  Clermont, Fl.
  Postime
  71
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Nese njihni raste te ngjashme, te bazuara mbi fakte, e jo mbi thashethemnaja,
  ju lutem i postoni ato ne kete teme...

  -Kujdesi nuk eshte kurre i tepert-

 3. #3
  larguar Maska e Silk
  Anėtarėsuar
  28-09-2005
  Vendndodhja
  last summer...
  Postime
  307
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  ci thote mendja ketyre njerezve? e tmerrshme!

 4. #4
  fushori Maska e Ermal 22
  Anėtarėsuar
  19-07-2005
  Vendndodhja
  Itali
  Postime
  549
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  i hedhin edhe ne breg te detit ne disa vende

 5. #5
  Perjashtuar Maska e diikush
  Anėtarėsuar
  12-07-2003
  Vendndodhja
  konaku i ri
  Postime
  2,073
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  ca nuk ben vaki, po nese ka qene mesazh qe e keni mare me email dhe ka qene forward, ben vaki eshte thjesht nje mesazh spam per te te bre ty ta qarkullosh mesazhin/emailin ne sa me shume kontakte qe njeh (qe po e besove normal qe do e besh, nga deshira e mire per te paralajmeruar njerzit) dhe sic dihet ne kete menyre ata mbledhin sa me shume adresa emailesh, te cilat me vone i bombardojne me reklama spam

  P.S. Nje mesazh te ngjashem pata mare me email para nja 2 vjetesh ku thoshte qe keto gjilperat i venin ne dorezat e pompave te benzines... mirepo dukej fare qe ishte spam se thoshte qe Ministria e teri verit ne USA po paralajmeron njerzit, nderkohe qe asgje e tille nuk ishte ne lajme, dhe kur bejne gjerat vaki dhe jane serioze transmetohen ne lajme kuptohet, se nuk lajmerojne autoritetet shteterore nepermjet chain emails

 6. #6
  Larguar
  Anėtarėsuar
  08-12-2004
  Postime
  557
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Ky lajm ka qarkulluar jo vetem me emaile por dhe ne pune na e paten sjelle me faks. Historia besoj se eshte e vertete dhe une e di qe ka ndodhur dhe ne nje kanton Zviceran.
  Ka ndodhur ne kinema por thuhej qe duhej bere kujdes dhe ne automate banke, dmth vende ku dihet qe do kete gjithmone njerez.
  Ne USA se kam degjuar akoma, por ne Evrope e kemi marre kete paralajmerim ndoshta 2-3 vjet me pare.
  Pasi te kesh lexuar firmen time, do te mendosh qe harxhove 10 sek te kohes tende ne forum, qe eshte gjithashtu kohe e humbur kot.

 7. #7
  ► ☆☆☆ ◄
  Anėtarėsuar
  27-10-2005
  Vendndodhja
  Mėmėdhe
  Postime
  4,912
  Faleminderit
  47
  64 falenderime nė 51 postime
  Shume mire qe eshte hapur kjo teme dhe urime hapesit te temes,pasi duhet pasur shume kujdes nga keta njerez "psikopate" qe bejne gjera te tilla.

  Kujdes nga te tille njerez .

  Lindi

 8. #8
  ................
  Anėtarėsuar
  19-11-2004
  Postime
  1,110
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  O miq !!
  A mund ta di, sa jeton virusi jashtė trupit d.m.th sa jetėgjatėsi ka nė kontakt me ajrin?? "Gjini pa shkollė zoti msues" lol

 9. #9
  Administratore Maska e Fiori
  Anėtarėsuar
  27-03-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  3,012
  Faleminderit
  2
  114 falenderime nė 103 postime
  HIV nuk rriperterihet (pra vdes) jashte lendes ku jeton (gjak, mukoze etj) dhe dy nga arsyet per kete jane ndikimi i oksigjenit dhe temperatures. Por per te njejtat arsye, virusi mund te jetoje perkohesisht (nuk eshte e sakte koha sa pasi ka faktore te ndryshem qe ndikojne) ne nje shiringe nq se ne shiringe ka mbetur gjak nga ai qe e ka perdorur dhe ka pas virusin. Shiringat e ruajne ne nje fare menyre temperaturen dhe ndikimin e oksigjenit pasi jane te ndertuara ne ate menyre.

  Nuk e di ne lidhje me aget/gjilperat, por une mendoj (jo eksperte lol) se nuk ka shanse fare per te jetuar pasi oksigjeni dhe ndryshimi ne temp (edhe pse virusi mund te jete akoma ne gjakun e mbetur ne age) e shkaterrojne.


  Gjithsesi per te tilla gjera nuk mund te jesh asnjehere shume i kujdesshem.

 10. #10
  ~SmiLe~ Maska e BaBy_BiRbA
  Anėtarėsuar
  30-04-2002
  Vendndodhja
  Melbourne, Land Down Under
  Mosha
  35
  Postime
  583
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Une mbaj mend kur kam qene ne 8 vjecare, na ka thene mesuesja e biologjise nje histori.
  Ishte nje cun qe drogohet,dhe si shkak mori HIV, dhe ky nga inati qe u semur ia transmetoi dhe te fejuares qe te vdiste dhe ajo...

  Ka njerez te semure nga trut sa te duash...
  Shmile Pweet Face..Me Wubz U :D

 11. #11
  Vlonjat sa te jete jeta Maska e Igli_Vlonjati
  Anėtarėsuar
  24-03-2006
  Vendndodhja
  Vlore/Tirane
  Mosha
  33
  Postime
  441
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Njeriu qe sapo eshte krijuar ka dale nga udha e zotit....Nejse qofshin mendjen qe kane keta kanibale
  Ne Jete Duhet Te Udhehiqemi Nga Arsyeja Dhe Jo Nga Pasioni

 12. #12
  Perjashtuar Maska e strano
  Anėtarėsuar
  07-04-2006
  Vendndodhja
  n'toke
  Mosha
  38
  Postime
  371
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  ppppppppfffffffffffffffffffff

  Ata quhen vrases kriminela.

 13. #13
  DOTT. SKUTHI Maska e SKUTHI
  Anėtarėsuar
  17-10-2005
  Vendndodhja
  It's not your business....
  Postime
  461
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  STRANO mos qaj hall mer se ty dhe gjilpona me HIV te ka fryke hgahgahgahgahga
  EVERYBODY'S BUSINESS IS NOBODY'S BUSINESS

 14. #14
  ................
  Anėtarėsuar
  19-11-2004
  Postime
  1,110
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga Fiori
  HIV nuk rriperterihet (pra vdes) jashte lendes ku jeton (gjak, mukoze etj) dhe dy nga arsyet per kete jane ndikimi i oksigjenit dhe temperatures. Por per te njejtat arsye, virusi mund te jetoje perkohesisht (nuk eshte e sakte koha sa pasi ka faktore te ndryshem qe ndikojne) ne nje shiringe nq se ne shiringe ka mbetur gjak nga ai qe e ka perdorur dhe ka pas virusin. Shiringat e ruajne ne nje fare menyre temperaturen dhe ndikimin e oksigjenit pasi jane te ndertuara ne ate menyre.

  Nuk e di ne lidhje me aget/gjilperat, por une mendoj (jo eksperte lol) se nuk ka shanse fare per te jetuar pasi oksigjeni dhe ndryshimi ne temp (edhe pse virusi mund te jete akoma ne gjakun e mbetur ne
  age)
  e shkaterrojne.

  Gjithsesi per te tilla gjera nuk mund te jesh asnjehere shume i kujdesshem.
  Mė nė funddddddddd !!
  O njerėz, mos hani pėr ēokollata ēdo gjė qė ju servirin vetėm se ka ngjyrė kafe... virusi jashtė organizmit tė njeriut, pa qeliza gjaku d.m.th nė kontakt me ajrin jeton vetėm... 4 SEKONDA.
  Po tė ishte kaq e lehtė pėr tu transmetuar nė rrugė jashtėtrupore, vajmedet ēdo pėsonim nga mushkonjat

 15. #15
  *~100% Shqiptare~* Maska e Zemrushja
  Anėtarėsuar
  19-11-2002
  Vendndodhja
  Larguar!!!!!
  Postime
  2,800
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  LooL

  Bobobo duke lexuar kshtu gjojnash.. aman se na futet friken deri ne palce ore

  Tmerri im vetem aids eshte
  Jeta eshte labirinth.. nese do ta fitosh.. zbuloje

 16. #16
  Perjashtuar Maska e diikush
  Anėtarėsuar
  12-07-2003
  Vendndodhja
  konaku i ri
  Postime
  2,073
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga Zemrushja
  ...Tmerri im vetem aids eshte
  thuaji JO seksit te pambrojtur dhe u should be ok

 17. #17
  e kithtė Maska e Rebele
  Anėtarėsuar
  22-07-2004
  Vendndodhja
  kulpėr
  Postime
  1,088
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 14 postime
  Citim Postuar mė parė nga BaBy_BiRbA
  Une mbaj mend kur kam qene ne 8 vjecare, na ka thene mesuesja e biologjise nje histori.
  Ishte nje cun qe drogohet,dhe si shkak mori HIV, dhe ky nga inati qe u semur ia transmetoi dhe te fejuares qe te vdiste dhe ajo...

  Ka njerez te semure nga trut sa te duash...

  Doemos qe ka njerez te djallezuar qe perpiqen te kenaqin egoizmin e tyre shpirtlig ndaj mireqenies se te tjereve. Kur nuk gjejne bashkvuajtes, mundohen me cdo kusht te krijojne te tille.

  Tani, une nuk para i besoj vertetesise se email-eve te ketij tipi, aq me teper qe, po te mendosh llogjikisht, HIV nuk rron jashte materies ne te cilen eshte zhvilluar, sic kane theksuar dhe parashkruesit.

 18. #18
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  05-10-2004
  Vendndodhja
  Greqi
  Postime
  1,601
  Faleminderit
  3
  2 falenderime nė 2 postime
  Keta njerez jane ne nje menyre "merzitje" qe nuk mund te jetojne dot me shume aq sa deshen te jetojne por nuk eshte faji i nje njeriu qe ulet ne nje kinema ose ne nje stol ne nje park.Kjo gje ben me shume njerezit qe nga kjo semudje e shekullit duhet te kemi kujdes edhe te marrim sa me shume informacione qe te rruhemi nga kjo semudje.Atyre qe bejne keto gjera me gjilpera i ka denuar Zoti por shpirti i tyre prap me veprimin qe bejne jane te denuar nga Zoti.

 19. #19
  SupremacY Maska e IL__SANTO
  Anėtarėsuar
  23-08-2004
  Vendndodhja
  Larg
  Postime
  4,286
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Ore po qenka be keq muhabeti.Aman mos na fusni friken se edhe kjo Karrigja qe jam une mbasi lexova temen po e shof me imtesin me te madhe.
  U ka prish bota qe kur i hypi robi robit.

 20. #20
  eternal Maska e Janka
  Anėtarėsuar
  11-05-2006
  Vendndodhja
  Clermont, Fl.
  Postime
  71
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga diikush
  thuaji JO seksit te pambrojtur dhe u should be ok
  Seksi i mbrojtur nuk eshte gjithmone shpetim. Ndonjehere ekziston mundesia qe SST-te (Semundjet Seksualisht te Transmetueshme) te kene nje mundesi percielljeje deri edhe ne 100%, edhe kur perdoren masa mbrojtese.

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Atropina
  Nga Vinjol nė forumin Mjeku pėr ju
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 27-01-2009, 09:11
 2. Shkrimet e Hershme: Bariu i Hermansit
  Nga Kryeengjelli nė forumin Komuniteti orthodhoks
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 13-12-2006, 08:01
 3. Rrymat politike katolike shqiptare
  Nga ~Geri~ nė forumin Toleranca fetare
  Pėrgjigje: 74
  Postimi i Fundit: 30-04-2006, 05:33
 4. Shkaqet e mjerimit tė Shqipėrisė
  Nga Iceberg nė forumin Problematika shqiptare
  Pėrgjigje: 53
  Postimi i Fundit: 19-03-2005, 18:56
 5. ABC-ja e Demokracisė
  Nga Redi nė forumin Kulturė demokratike
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 26-05-2002, 10:15

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •