Close
Faqja 0 prej 15 FillimFillim 1210 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 294
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e zeus
  Antarsuar
  27-05-2003
  Vendndodhja
  Ktu
  Postime
  944

  Pa koment ...

  ----------------------------------------------------------------------------

  Ju ftoj te jepni mendimin tuaj!

  ----------------------------------------------------------------------------
  INTERVISTE ME KAMPIONIN E BOTES NE PESHENGRITJE

  Pirro Dhima: Do kthehem n Shqipri
  Flet kampioni: S'i harroj kurr 19 vjet t jets sime n Tiran
  Basir ollaku

  Pirro Dhima, kampioni i bots n peshngritje, sht larguar nga Shqipria 12 vjet m par. N nj intervist ekskluzive pr "Gazetn Shqiptare" ai rrfen pr vitet e jets s tij. Kampioni q jeton n Greqi tregon pr sukseset, zhgnjimet, pr familjen, miqt dhe shokt e shumt q ka n Tiran dhe n shum qytete t tjera. Ai premton se pas Olimpiads s vitit 2004 do t kthehet n vendin ku jetoi rinin, n Shqipri, t ciln nuk e ka mohuar kurr.

  Pirro Dhima prgatitet pr Olimpiadn 2004, cilat jan synimet e tij?
  Kam filluar prgatitjet pr olimpiadn q zhvillohet vitin e ardhshm n Greqi. Kam br nj operacion n supin e majt, ndrsa n supin e djatht isha operuar n vitin 1999. Ka ndryshuar dhe pesha ime trupore, q tani sht 94 kilogram. Kjo m detyron t konkurroj n nj kategori m t lart, q rrit dhe vshtirsin pr pretendimet q kam. Aktualisht nuk e mbaj dot peshn 85 kile me t ciln kam garaur hert e tjera.

  Si e keni prjetuar titullin kamion bote?
  Nuk ka gj m t bukur t jesh kampion bote dhe jo pr nj her. Jam kampion q nga '92-shi. Puna sht ta mbash titullin. Prball ke nj ushtri, nj numr t madh sportistsh q strviten pa reshtur pr t marr at titull q ti duhet ta mbrosh me punn tnd. N kt gar sht puna ime 10-vjeare q shpresoj ta mbyll srish me nj medalje nderi.

  Dhe sa do t garoj Pirro Dhima n peshngritje?
  Tani jam 33 vje dhe mosha ime shnon kulmin n kt sport. Pas ksaj moshe fillon rnia. Kam 25 vjet karrier dhe mendoj se ka ardhur koha t shkputem nga ky sport.

  Ka miq kampioni n Tiran dhe n Shqipri?
  Po, sht e vrtet q kam shum miq e shok. Kam trainerin tim Zef Kovai, mikun tim Fidel Yllin, Florian Fidonin, Adem Toskn, Mirjan Hakanin dhe shum t tjer t cilt mund t mrziten se nuk po ua prmend emrat. Dhe n Athin kam takuar shum shqiptar q i kam br miq e m kan mik, q i kam ndihmuar e m kan ndihmuar.

  Largimi i Pirro Dhims nga Shqipria, pasi ka hipoteza dhe emrtime t shumta?
  N ato vite ikn shum shqiptar nga vendi i tyre. Un nuk ika me ambasadat. U largova m von. Si gjith shqiptart q ikn n emigrim, ashtu ika edhe un. Por ajo q m ka dshpruar m shum sht shkolla.

  Pse ky zhgnjim?
  Un doja t hyja n Institutin e Fizkulturs n Tiran. Sapo isha kthyer nga Danimarka. Isha 17 vje dhe bja pjes n ekipin e t rriturve dhe kthehesha q andej me rezultat t mir. Zura vendin e katrt. Kur doja t hyja n shkoll m than shko dhe kap normat se Shqipria ka nevoj pr t gjitha.

  Fituat dhe u regjistruat?
  Jo, nuk ndodhi ashtu si un dshiroja. Un arrita 32 pik kur dhash normat. Duhej dhe nj pik q t hyja n shkoll. Por pr kt pik nuk m lejuan t regjistrohem.

  E ndrpret strvitjen?
  Jo. Nga klubi "17 Nntori" n at koh vetm tre veta bnim strvitje, t tjert kishin ikur.

  Pastaj vendoset t largoheshit?
  Shkolla m mrziti shum shpirtrisht dhe psikologjikisht. Bisedova dhe me vllan tim Odisen dhe u largova nga Shqipria, ndonse pa dshir.

  Nga sht Pirro Dhima?
  Un kam lindur n Tiran. Ndrsa babai im sht himariot. Mund t them se familja ime ka rrnj greke. Por un nuk i kam mohuar dhe nuk i mohoj kurr ato 19 vite t jets sime q kam kaluar n Shqipri. Nuk mund ta bj kt gj.

  Interesohesh se far ndodh n Shqipri?
  Pyes pothuaj do jav miqt e mi se si shkojn punt, si kan ndryshuar gjrat. Knaqem kur dgjoj se kan ndodhur ndryshime pozitive, q shqiptart po jetojn m mir..

  Ju lind dshira ndodnjher t ktheheni?
  Kam dashur shum her t vij n Shqipri. Por m n fund e kam vendosur. Pas olimiads do t kthehem. Kam dshir t shoh ish-palestrn e Klubit t Tirans ku jam strvitur, ajo mbase sht prishur, por m merr malli pr vendin. Kur t vij kam dshir t eci n kmb, t shkel ato vende ku kam ecur 19 vjet t jets sime.

  Nj mesazh shqiptarve?
  Jan thn shum gjra n emrin tim t cilat nuk jan t vrteta. Kan folur n emrin e Pirro Dhims duke abuzuar, kan br thashetheme. Gzohem q Shqipria ka br hapa t mdha prpara.


  Librat, miqt dhe dshirat e kampionit

  Leximi i librave m plqen, thot Pirro Dhima. Ndonse nuk kam shum koh, prap lexoj dika dhe vazhdimisht. Tani kisha n dor librin "Jeta e Pirros", shprehet Dhima. Kam lexuar gjysmn e tij. Miqt i kam t shumt, thot kampioni. Flas me miqt e mi q kam n Tiran dhe n qytete t tjera t Shqipris. Bisedat me Pirron jan t prjavshme nga miqt e tij. Sportisti thot se ka br miq t shumt nga Shqipria edhe pasi ka ikur n Greqi. I ka ndihmuar t gjith ata q kan pasur nevoj dhe kan mbetur shok t tij. Kjo sht jeta ime, thot ai, jeta me t ciln kan abuzuar dhe thn t pavrteta shum njerz prej vitesh.


  Pirro, dit dhe nat pas sportit t peshngritjes

  Pirro Dhima sht larguar para 11 vitesh nga Shqipria. Aktualisht gjendet n Greqi dhe ushtron sportin e peshngritjes ku ai sht kampion. Kam tre fmij, thot kampioni. Dy vajza, Elenin dhe Marian dhe djalin Viktorin. Dita e tij sht e programuar vetm me sportin. Jetoj pothuaj si nj robot, thot Pirro. ohem q n mngjes hert, fillon strvitja pr tre or radhazi. Kafe, buk, gjum, pastaj strvitje prap. Gjithnj i grumbulluar npr hotele pas ekipit. Shum pak koh pran familjs, fmijve, gruas. Por tashm Dhima mendon t trhiqet, pasi lodhja ka br terren.


  Kush sht Pirro Dhima

  Pirro Dhima ka qen kampion bote n peshngritje. N moshn e 19-vjeare ai sht larguar nga Shqipria pr t ikur n Greqi. Pikrisht n kt mosh ai theu t gjitha rekordet kombtare dhe Shteti yn i paaft pr t trajtuar sportistt cilsor e lejoi at t konkurronte pr nj vend tjetr. Me t shkuar n Greqi ai u shpall kampion bote n peshn deri n 85 kilogram, duke ngritur 200 kilogram n stilin e shkputjes. Njkohsisht ai barazoi edhe rekordin botror. N podin e fituesve u ngrit flamuri grek dhe u kndua himni grek, por Pirroja pohonte shpesh se vinte nga Shqipria. Vitet e fundit ai u dmtua dhe nuk konkurroi. Esht i martuar me nj vajz greke dhe srish nuk e mohon origjinn e tij.


  ----------------------------------------------------------------------------
  N bot ka 10 lloje njerzish: ata q kuptojn sistemin binar, dhe ata q nuk e kuptojn!

 2. #2
  ne kerkim
  Antarsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  10305
  Postime
  242
  Kjo duket si perpjekje per te lare emrin e tij qe ndoshta dashur padashur eshte bere simbol i gjithkaje te keqe Shqiptare ne raport me Greqine.
  Qe Dhima eshte perdorur nga Greket per propagande kete as qe e ve ne dyshim dhe shume te thena qe ndoshta i atribuohen atij jane ose trillim i medias Greke ose thenie ne inat e siper ndaj Shqiperise per mohimin e shkolles, fakt qe dihet prej kohesh.
  Plus qe si peshegrites ai nuk ka dhe aq kapacitet mendor.
  Nqs ato qe ka thene i ka sinqerisht atehere Pirro Dhima nuk duhet te mjafohet vetem me deklarata por duhet te beje dicka per permiresimin e gjendjes se emigranteve tane atje pasi me sa di une eshte dhe deputet i perjetshem i parlamentit Grek.
  Per te pastruar emrin e tij fjalet jane te pakta, duhen edhe vepra.
  timeo Danaos et dona ferentes

 3. #3
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  21-08-2002
  Postime
  495
  Postuar m par nga une jam Z...

  Plus qe si peshegrites ai nuk ka dhe aq kapacitet mendor.
  A duhen paragjykuar njerezit ne kete menyre?

 4. #4
  ne kerkim
  Antarsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  10305
  Postime
  242
  Postuar m par nga Di68
  A duhen paragjykuar njerezit ne kete menyre?
  Pse jo? nqs ke njohur ndonje peshengrites te zgjuar me thuaj se dua ta takoj.
  Ti do te thuash qe une duhet te mendoj ndryshe per nje person qe 1/2 e jetes se tij e ka kaluar ne palester duke ngritur pesha.
  Ky as nuk eshte paragjykim, eshte fakt.
  timeo Danaos et dona ferentes

 5. #5
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  21-08-2002
  Postime
  495
  Shume i sigurt je ne konstatimet e tua!
  Si mund ti kategorizosh njerezit nga profesioni qe ata kane? Me kujton tamam ata qe thone "Ama se nje cope sportist eshte, ku i gjeti trute".

 6. #6
  ne kerkim
  Antarsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  10305
  Postime
  242
  Postuar m par nga Di68
  Shume i sigurt je ne konstatimet e tua!
  Si mund ti kategorizosh njerezit nga profesioni qe ata kane? Me kujton tamam ata qe thone "Ama se nje cope sportist eshte, ku i gjeti trute".
  Mos je gje shtangist/e ti Di68?
  Po nga ta kategorizoj Pirro Dhimen une kur di vetem faktin qe eshte shtangist dhe veprat e tij?
  Njerzit ne jete perpiqen te arrijne dicka bazuar ne fuqite e tyre, qofshin ato fizike ose mendore. Nqs nje person behet shtangist duke u stervitur 5-6 ore ne dite nuk i ngelet shume kohe te zhvilloje fuqite e tij mendore edhe sikur ato fuqi ti kete natyrale.
  Sa per sportistet ai kategorizimi nuk eshte shume larg prej se vertetes.
  Une vete u morra me basketboll disa kohe dhe ishte pothujase e pamundur tia arrije te shkelqeje dhe ne mesime edhe ne sport keshtu qe hoqa dore nga sporti per hir te shkolles (megjithese deshira ime ishte gjithmone futbolli)
  timeo Danaos et dona ferentes

 7. #7
  ne kerkim
  Antarsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  10305
  Postime
  242
  Bledar Kola, ai po ishte sportist i zgjuar, u fut edhe ne mjekesi pavarsisht se s'e mbaroi pasi u shit ne Greqi.
  timeo Danaos et dona ferentes

 8. #8
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  29,669
  Postimet n Bllog
  16
  Sic jam shprehur edhe ne temen e Manjanit, artistet/sportistet shqiptare qe sot e gjejne veten te nizamizuar nga Greqia, nuk e kane humbur as dashurine per vendin e tyre dhe as per njerezit qe kane lene pas, pasi po te hidhnin poshte Shqiperine, do te thote te hidhnin poshte gjysmen e jetes se tyre. Si gjithmone shtypi dhe propaganda greke i perdorin sportistet e suksesshem shqiptare si mjete propogandistike per te goditur moralisht dhe provokuar gjithe shqiptaret.

  Pirro Dhima nuk eshte engjell por as djall sic e pershkruajne disa. Ne kohen e duhur, ne momentin e duhur, te gjithe sportistet dhe te gjithe shqiptaret ne Perendim, do te lene pas jetet e tyre te suksesshme ne Perendim ne kembim te qetesise shpirterore ne Shqiperi.

  "Nese e nderton, ata do te vine..."

  P.S Une jam Z.., ca do te thuash ti me ate qe edhe Ilir Meta eshte i mangut nga trute se eshte shtangist? Ndryshimi midis Dhimes dhe Metes eshte se Dhima eshte kampion bote ne profesionin e tij, kurse Meta e kompani u duhet ta ndritin ne politike, se ne profesionet e tyre e kane "ndritur" me kohe.
  "Babai i shtetit sht Ismail "Qemali", e zbuloi Edvin shkenctari!"

 9. #9
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  21-08-2002
  Postime
  495
  Une jam Z....

  "Mendja e shendoshe ne trup te shendoshe" thote populli
  ....e te mos harrojme se ekuilibri eshte celesi ne jete, nuk e kam aq shume hallin tek inteligjenca e Pirro Dhimes apo Bledar Koles, hallin me teper e kam tek llogjika e ftohte ne nje diskutim. Besoj se e kupton qellimin e nderhyrjes sime .

 10. #10
  ne kerkim
  Antarsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  10305
  Postime
  242
  Postuar m par nga Di68
  Besoj se e kupton qellimin e nderhyrjes sime .
  Patjeter qe e kuptoj dhe Kolen e perdora si "the exception to the rule" dhe do vazhdoj ti paragjykoj gjithmone sportistet kudo qe jane me gjithe Arnold Shwarzenegger ne krye
  Po u zhveshem nga paragjykimet atehere mendimet do behen shume konstruktive dhe do i humbi lezeti forumit.

  Albo e dija qe Meten sooner or later dikush do e fuste ne valle po Meta eshte medioker si shtangist ashtu edhe si politikan.
  Une thashe si peshengrites "nuk ka dhe aq kapacitet mendor" qe nuk eshte = me "te mangut nga trute"
  Meta per mua duket pak si pozitiv pasi kundershton Nanon po jo se ne vetvete qendron per dicka me te larte se Nano. Atij thjesht i vjen inat se Nano vjedh me shume se ai tani kaq. Ai eshte zero me bisht per mua si gjithe klasa politike e jona.
  timeo Danaos et dona ferentes

 11. #11
  Perjashtuar Maska e Ihti
  Antarsuar
  26-04-2002
  Vendndodhja
  NY
  Postime
  966
  Pirro Dhimi duhet me patjeter te shkruaje dhe nje autobiografi.
  Summertime baby!

 12. #12
  xumparja
  Antarsuar
  12-10-2002
  Vendndodhja
  SHBA
  Postime
  570
  Postuar m par nga Ihti
  Pirro Dhimi duhet me patjeter te shkruaje dhe nje autobiografi.
  Le ta botoje me germa te medhaja si ato "self help" books, dhe do ta lexojme te gjithe si analfabeta
  Qetesi!
  Shoket lexojne!

 13. #13
  ne kerkim
  Antarsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  10305
  Postime
  242
  Postuar m par nga Ihti
  Pirro Dhimi duhet me patjeter te shkruaje dhe nje autobiografi.
  Si mund ta kete titullin ai liber?
  timeo Danaos et dona ferentes

 14. #14
  Perjashtuar Maska e Ihti
  Antarsuar
  26-04-2002
  Vendndodhja
  NY
  Postime
  966
  "How to be a Champion
  For Dummies"
  Summertime baby!

 15. #15
  xumparja
  Antarsuar
  12-10-2002
  Vendndodhja
  SHBA
  Postime
  570
  "The idiot's guide to weightlifting"
  Qetesi!
  Shoket lexojne!

 16. #16

  Re: Pa koment ...

  Postuar m par nga zeus
  ----------------------------------------------------------------------------

  Ju ftoj te jepni mendimin tuaj!

  ----------------------------------------------------------------------------
  INTERVISTE ME KAMPIONIN E BOTES NE PESHENGRITJE

  Pirro Dhima: Do kthehem n Shqipri
  Flet kampioni: S'i harroj kurr 19 vjet t jets sime n Tiran

  Kush sht Pirro Dhima

  Pirro Dhima ka qen kampion bote n peshngritje. N moshn e 19-vjeare ai sht larguar nga Shqipria pr t ikur n Greqi. Pikrisht n kt mosh ai theu t gjitha rekordet kombtare dhe Shteti yn i paaft pr t trajtuar sportistt cilsor e lejoi at t konkurronte pr nj vend tjetr. Me t shkuar n Greqi ai u shpall kampion bote n peshn deri n 85 kilogram, duke ngritur 200 kilogram n stilin e shkputjes. Njkohsisht ai barazoi edhe rekordin botror. N podin e fituesve u ngrit flamuri grek dhe u kndua himni grek, por Pirroja pohonte shpesh se vinte nga Shqipria. Vitet e fundit ai u dmtua dhe nuk konkurroi. Esht i martuar me nj vajz greke dhe srish nuk e mohon origjinn e tij.


  ----------------------------------------------------------------------------

  Citova vetem kete pjesen e fundit per demaskuar edhe njehere poshtersite qe ben federata jone duke larguar dhe keqtrajtuar talentet. Pirro Dhima nuk gezon asnje respekt tek une por ama qe ka te drejte ne faktin qe zgjodhi jeten e tij , kete se mohon askush. Nuk do e respektoj kurre per arsyen se mohoi Kombin tone dhe tani iu paska kujtuar Zotit Dhima te shkeli pak ne token Meme.

  Uroj te mos haje noi damote kokes ( rrezik noi gje me te forte se damotja ) se nuk ma merr mendja qe do e kaloi kollaj Pirroja viziten e tij ne Memedhe..loool

  Eh kjo jete sa poshtersira mbart mbi vete o miq ..!

 17. #17
  i thare
  Antarsuar
  23-06-2003
  Vendndodhja
  u.s.e
  Postime
  384
  Vetem ti degjosh emrin ketij njeriu, shqipetaret nuk duan gje tjeter per tu ndersyer por edhe per tu mashtruar.
  Me falni te dashur miq, per ke behet fjale, per Dhimen?
  Ha ha ha ha e bukur dhe mjere ata si mashtrohen.
  Me perzihet pakez tani dhe mos me vini faj.
  Mos ka mbaruar ndonje shkolle fetare ne Greqi, Pirrua?
  A mundem te mbaj mbi supet e mia nje turp qe nuk me takon mua?
  A munden shqipetaret e ndergjegjshem dhe atdhetare te mbajne mbi supet e tyre tradhetite qe shoket e tyre i kane bere?
  I dashur Pirro
  Neqoftese keni vendosur tu hidhni hirin ne sy shqipetareve, ju do beni mire dhe do na ndihmoni te ju njohim.
  Koha e Bizantit dhe tradhetive te nendheshme ka mbaruar dhe do jemi prane jush te ju cjerrim masken.
  Mbasi u larguat nga Shqiperia, ne nje dyqan kioske ju kane tallur dhe ju patjeter keni kundershtuar qe nuk jeni shqipetar.
  Keni mohuar gjithnje te qenit shqipetar dhe lidhjet tuaja me Shqiperine.
  Jeni graduar nga shteti grek.
  Jeni edhe deputet parlamenti ne parlamentin grek dhe sot kerkoni te fshini turpin ose m*** me shu**.
  Citim
  Nj mesazh shqiptarve?
  Jan thn shum gjra n emrin tim t cilat nuk jan t vrteta. Kan folur n emrin e Pirro Dhims duke abuzuar, kan br thashetheme. Gzohem q Shqipria ka br hapa t mdha prpara.

  E luani shume mire rolin e politikanit edhe se ju keni me pak se 12 vite shkollim dhe kur permend hapat e medhenj me duket sikur kam para sysh kryeministrin Fatos Nano ose homologun e tij Simitis.
  Mjere Shqiperia qe eshte shqerrur dhe ka ngelur historikisht kombi me i paformuar ne bote, nga njerez te tille qe duket se nuk kane te sosur.
  Jo i dashur Pirro nuk ben keshtu se u fryme dhe u shfryme duke shkurorezuar veten dhe kombin shqipetar.
  Pastaj ne versionin tjeter, une do te mund te pranoja miqesine tende me shqipetaret, ndoshta edhe per ti ndihmuar ne shume probleme qe kane hasur ne Greqi dhe ne menyre biblike mund te thoja se ju mund te jeni nje apostull i Jezu Krishtit(i shqipetareve) qe per te arritur Fjalen e Mire dhe te Madhe te Jezu Krishtit(karrieren dhe ato qe ju keni momentalisht) duke mohuar qe ju nuk keni ndjekur Jezu Krishtin nga pas(keni mohuar shqipetarine) per te realizuar endrren e e lene pergjysem te Jezu Krishtit per te predikuar Fjalen e Shenjte te Zotit qe u kryqezua(domethene dhenien e fames kombit shqipetar neper bote).
  Asnjeren nuk keni bere dhe fatkeqe do jene ata qe do ju besojne juve zoti Dhima me kombesi greke, keshtu foli Zarauthra
  Une nuk ju besoj dhe te jeni te sigurte se nuk mbaj mbi vete turpin dhe pafytyresine tuaj.
  Jeni 30 vjec dhe kurre nuk keni ditur me te vertete se cfare do te thote Shqiperi dhe shqipetare.
  Jeni 30 vjec dhe karriera juaj ka qene peshengritja dhe me pas fama.
  Jeni 30 vjec dhe flisni brockulla per femijet para se ti zere gjumi.
  Jeni 30 vjec dhe do te kalojne edhe 60 te tjera dhe do ngeleni ai qe keni qene.
  Sa per dijeni zoti Dhima, kam njohur shqipetare qe kane qene me banim ne Tirane dhe me perkatesi orthodokse qe thonin qe orthodokset ne gjithe Shqiperine jane greke.
  Ju kerkoj ndjese per tonin e perdorur ne kete replike.
  Lis shqipetar.
  "Nene Shqiperi mos kij frike se ke djemte ne ha-merr-ike"

 18. #18

  Re: Pa koment ...

  Postuar m par nga zeus

  Un kam lindur n Tiran. Ndrsa babai im sht himariot. Mund t them se familja ime ka rrnj greke.


  Esht i martuar me nj vajz greke dhe srish nuk e mohon origjinn e tij.

  Ohh.. Pirro nderi i kombit tim

  11 vjet se paska pa sallen ku paska ushtruar si pionir.. e paska marre malli. Sikur te kete jetuar ne Australi dhe s'ka pas mundesi qe ta vizitonte.

 19. #19
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  29,669
  Postimet n Bllog
  16
  Lis, Pirro Dhima eshte shtetas shqiptar me kombesi greke, eshte minoritar nga Himara. Ky nuk eshte as sekret dhe as shkak qe ti dhe nje duzine pseudo-patriotesh te gjykoni ate. Ai ka lindur ne Shqiperi, eshte rritur ne Shqiperi, ka filluar karrieren e tij sportive ne Shqiperi dhe me mundesine e pare qe iu dha shkoi ne Greqi me hapjene kufijve. Ndryshe nga emigrantete tjere qe greqishten e mesuan, Dhima e ka pas ditur qe femije.

  Pirro Dhima nuk eshte "grek" se eshte orthodhoks, eshte grek pasi gjuhe te nenes ka mesuar greqishten e jo shqipen. Me keto monologjet e tua tip fleterrufe (qe na nxjerrin "mallin" e komunizmit) i bie qe neser te lexojme nga ty qe Gjergj Kastrioti eshte "grek" pasi edhe besimi i tij ishte orthodhoks.

  Me shume respekt per orthodhoksine shqiptare pasi respekton me shume identitetin shqiptar, respekton me shume vetveten.

  Tani mund te vazhdosh me monologjet e tua dhe kur te mbarosh se gjykuari Dhimen, vazhdo me Albon, me X, Y, Z.

  Albo
  "Babai i shtetit sht Ismail "Qemali", e zbuloi Edvin shkenctari!"

 20. #20
  i thare
  Antarsuar
  23-06-2003
  Vendndodhja
  u.s.e
  Postime
  384
  Albo cdonjeri nga ne jep vleresimin e tij dhe une e dhashe timin.
  Por kesaj rradhe nuk do te replikoj per problemin Dhima por per problemin Meta qe e ke kaq zell.
  Ilir Meten e njohim shume mire nga artikujt e shtypit.
  Shtangist ose i diplomuar ne unviersitetin bujqesor edhe ai eshte i perlyer bashke me shoket e tij dhe aktualisht ti ke mundesi ta ngrish ne qiell sepse provat "mungojne"
  Pra ashtu sikur ne rastin Dhimo, nje "shqipetar per koke te shqipetarit" edhe Meta eshte nje shqipetar per koke te shqipetarit por ka dhe ai te Metat e tij dhe neqoftese ke punuar ndonjehere ne ndertim, "kur hedh suva mbi nje mur te pluhurosur, ashtu eshte edhe lavderimi yt per zotin Meta".
  E kam parim dhe princip qe asnjehere te mos ofendoj ose ul poshte qofte edhe shqipetarin me te keq dhe ne kete rast kritikat nuk jane dekonstruktive por ato kane nje qellim tjeter komplet ndryshe nga mendimi dhe ideja juaj qe ju parashtroni ketu.
  Le ti leme kohe njeri tjetrit per te gjykuar te verteten se kush jam une dhe kush jeni ju dhe cfare qellimesh te keqija apo te mira, kemi.
  Naten e mire.
  "Nene Shqiperi mos kij frike se ke djemte ne ha-merr-ike"

Faqja 0 prej 15 FillimFillim 1210 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. N Himarn e kapedanve t pens e t dyfekut
  Nga brooklyn2007 n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 04-02-2009, 14:04
 2. Te Verteta Te Panjohura E Te Pathena Per Himaren
  Nga brooklyn2007 n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 17-12-2008, 00:52
 3. Kryeministri Nano viziton Kinn
  Nga Hyllien n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 19-09-2004, 03:57
 4. Te Verteta Te Panjohura E Te Pathena Per Himaren
  Nga shendelli n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 31
  Postimi i Fundit: 11-05-2003, 13:41

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •