Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 34 prej 34
  1. #21
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-06-2003
    Postime
    569
    ti bie shkurt, nese ke Router dhe DSL, mundesh, nese ke Modem dhe ADSL ose Dial UP , nuk mundesh. Kjo nuk varet nga ti, as nuk te duhet te blesh ndonje gje, varet nga kompania ku ti merr internetin. Duhet te tregosh cfare lidhje interneti ke per me shume informata.

    Fola per menyren normale, per hacking nuk diskutova

    Pershendetje

  2. #22
    i/e regjistruar Maska e OO7
    Anėtarėsuar
    07-12-2004
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    3,822
    Modemi lidhet me PC me USB
    Kablli qe ti perdor nga njera ane ka konektor (koke) Ethernet (qe eshte i futur ke modem) ndersa nga tjetra USB (qe lidhet me PC).

    FOTO E KABLLIT

    Per te bere te mundur ate lidhje ty te duhet nje Wireless Router dhe nje kabell me dy konektore Ethernet.

    FOTO E KABLLIT

    Nga modemi Wireless ti duhet te besh lidhjen me Routerin Wireless me kete kabell. Me pas te duhet te konfigurosh Routerin sic eshte konfigurar lidhja me Internetin ne PC tend, dhe te besh konfigurimin e rrjetit ne menyre qe te lidhesh me Routerin Wireless. Besoj se pas konfigurimit te Routerit Wireless mund edhe ta perdoresh ne menyre direkte internetin pa bere konfigurimin e rrjetit pasi ka mundesi qe te konfigurohet rrjeti automatikisht. Gjithesei keto jane hapat qe dueht te ndermarresh.

  3. #23

  4. #24
    i/e regjistruar Maska e Koper08
    Anėtarėsuar
    02-04-2008
    Postime
    22
    Une jam i lidhur ne network me lidhje LAN.Ne PC time nuk kam internet ndersa disa te tjere kane nje te tille duke perdorur vetem dy IP.Si mund te lidhem me internet nga PC ime ? A mund te bej ndonje konfigurim te lidhjes apo ndonje gje te ngjashme ? Faleminderit.

  5. #25
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    09-09-2008
    Postime
    32
    une kam nje PC desktop dhe eshte i lidhur me wireless prej nje kompanie dhe perdor x micro, a ka mundesi qe te lidh edhe laptopin nga e njejta anten qe kam per pc , laptopi im eshte dell ispiron 1501. dhe nese ka mundesi me me shpjegu at menyren ad hoc dhe sharing internet

  6. #26
    Une e di per vete se per ta bere nje kompjuter me internet wireless duhet ndonje pajisje.Apo e kam gabim?Laptopi eshte vete vete me internet wireless.

  7. #27
    DuRrEsAk&MoDeRaToR Maska e Bledari
    Anėtarėsuar
    22-04-2002
    Vendndodhja
    Durres - Shqiperi
    Postime
    2,071
    Une bleva nje router wirless pasi adaptorin USB te wirless e kisha dhe tani kam gjet rehat ke kompjuteri kryesor e kam lidh me kabell rrjeti ndersa kompjuterin tjeter qe kam ne dhomen tjeter e mar me wirless kshu qe nuk rri mo shtri kablla neper shpi.
    Prandaj me mir blej nje router wirless qe ka ndhe 4 dalje porta rrjeti, konfiguroje dhe do jesh ok.

  8. #28
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    23-09-2008
    Postime
    5

    Post pyetje

    kam nje pc dhe nje laptop te pc kam lidhje adsl kam ble nje pouter per shpendarje te sinjalit wejerles per laptopin
    tashi per problrmin folim.aptopi e gjen rrjetin dhe lidhet me te pa problem me sinjalin shune te mire(very good) mirpo lidhja nuk zgjat me shum se 8-10 minuta
    kz esht problemi mi ju lutem ndihmoni
    tung nga gjakova

  9. #29
    DuRrEsAk&MoDeRaToR Maska e Bledari
    Anėtarėsuar
    22-04-2002
    Vendndodhja
    Durres - Shqiperi
    Postime
    2,071
    hmmmmmmmmmmmm :s shif ca kanalesh ose frekuencash mund te kesh luajtur ke router, ose driver e lap top te kartes wireless nuk mund te mbajne lidhjen me shume se 10 min, shkurt ke probleme o ke router o ke karta e wireless.
    Zgjidhja?
    Lere kanalin e transmetimin te wireless auto pasi ajo i gjen vet.
    Ē'instasloi drive e wireless nga lap top dhe riinstaloi dhe nje her por duke i bere update.

  10. #30
    i/e regjistruar Maska e arjan03
    Anėtarėsuar
    02-02-2010
    Postime
    969
    dy kompjutera qe te punojne duan modem wireless.........................

  11. #31
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    23-09-2008
    Postime
    5

    Smile

    Citim Postuar mė parė nga Bledari Lexo Postimin
    hmmmmmmmmmmmm :s shif ca kanalesh ose frekuencash mund te kesh luajtur ke router, ose driver e lap top te kartes wireless nuk mund te mbajne lidhjen me shume se 10 min, shkurt ke probleme o ke router o ke karta e wireless.
    Zgjidhja?
    Lere kanalin e transmetimin te wireless auto pasi ajo i gjen vet.
    Ē'instasloi drive e wireless nga lap top dhe riinstaloi dhe nje her por duke i bere update.
    faleminderit per postimin
    nese mundesh me gjersisht me ma shpjegu diqka per routerin edhe diqka ne pc time nuk ka te instaluar cd qe vjen me routerin dhe per drajverat nese i c'instasloi si instalohen mandej
    faleminderit

  12. #32
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    23-09-2008
    Postime
    5

    Post

    Citim Postuar mė parė nga Bledari Lexo Postimin
    hmmmmmmmmmmmm :s shif ca kanalesh ose frekuencash mund te kesh luajtur ke router, ose driver e lap top te kartes wireless nuk mund te mbajne lidhjen me shume se 10 min, shkurt ke probleme o ke router o ke karta e wireless.
    Zgjidhja?
    Lere kanalin e transmetimin te wireless auto pasi ajo i gjen vet.
    Ē'instasloi drive e wireless nga lap top dhe riinstaloi dhe nje her por duke i bere update.
    faleminderit per postimin
    a mundesh me ma spjegu me gjersisht diqka per kanalet dhe frekuencat
    dhe per drajverat nese i cinstaloj si instalohen prap
    faleminderit

  13. #33
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    22-04-2010
    Postime
    4
    http:\\pcsecretes.blogspot.com

  14. #34
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    17-07-2009
    Postime
    4
    a me tregon naj kush qart qysh me lidh lloptopin me rrjet si p.sh pc ne 1 dhom tjeter lloptopi ne tjeter qysh e aktivizosh lloptopin
    ??

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Tema tė Ngjashme

  1. Lidhja Shqiptare e Prizrenit - 10 qershor 1878
    Nga Taulant-Dardani nė forumin Historia shqiptare
    Pėrgjigje: 66
    Postimi i Fundit: 11-06-2023, 07:23
  2. Procesi i Pavarėsimit tė Kosovės
    Nga AsgjėSikurDielli nė forumin Ēėshtja kombėtare
    Pėrgjigje: 167
    Postimi i Fundit: 12-10-2012, 06:23
  3. Ilirėt - diskutimi mbi ta
    Nga Leonard Alili nė forumin Historia shqiptare
    Pėrgjigje: 111
    Postimi i Fundit: 10-10-2006, 16:02
  4. Lidhja pa tela (wireless) shkėputet vazhdimisht
    Nga edion1 nė forumin Rrjeti kompjuterik
    Pėrgjigje: 19
    Postimi i Fundit: 19-08-2006, 16:57
  5. Philadelphia, qyteti me wireless Internet per te gjithe
    Nga Albo nė forumin Lajme nga informatika
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 01-09-2004, 11:34

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •