Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 11 prej 11
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-08-2003
  Vendndodhja
  Shangri-La
  Postime
  6,305
  Faleminderit
  107
  122 falenderime nė 78 postime

  Ne cfare aktivitete beni pjes?

  Nje gje qe jam penduar eshte se nuk u futa qe vitin e par ne aktivitete ose organizata te ndryshme qe ofron shkolla (universiteti).
  Ne cfare aktivitete beni pjes pshm "pre-med,. psychology club, Best Buddies, tri beta honor biology club) dhe beni pjes ne E-board (per kete po pendohem gjithashtu pasi kisha oportunitetin te beja pjes po e lash nga halli se sdo kisha kohe ) por tepakten te del shanci ne aktivitete te tjera
  e-board perbehet me- secretary, historian, president, vice president, treasurer
  nese jeni (cili jeni )
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga *~Rexhina~* : 12-06-2006 mė 11:48
  I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

 2. #2
  Hey, how do i look? Maska e Aragorn I
  Anėtarėsuar
  20-09-2003
  Vendndodhja
  Your five years in solitary confinement are at an end. You've paid part of your debt to France.
  Mosha
  38
  Postime
  324
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  une jam anetar i respektuar i komunitetit te shkolles time, kam gjithsej dy tituj, 'warned' e 'formally warned', te parin e morra pasi per 2-3 muaj nuk gjeja dot njeren prej klasave, te dytin sepse u kapa me ca jevgj prej afrikes. merrem gjithashtu edhe me squash qe na ofron shkolla, ktu kam ecur me mire se c'mendoja e kam blere edhe raketen time personale me teknologji titaniumi. :-)
  Nga halli,
  derrit i thuhet dajo.

  Ndjesė pastė nėna e shtrenjtė..
  Sa shumė vėllezėr paska patur!

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-08-2003
  Vendndodhja
  Shangri-La
  Postime
  6,305
  Faleminderit
  107
  122 falenderime nė 78 postime
  very intriguing indeed...jam kurjoze per "squashing" si eshte cfare behet?
  I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

 4. #4
  Hey, how do i look? Maska e Aragorn I
  Anėtarėsuar
  20-09-2003
  Vendndodhja
  Your five years in solitary confinement are at an end. You've paid part of your debt to France.
  Mosha
  38
  Postime
  324
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Citim Postuar mė parė nga *~Rexhina~*
  very intriguing indeed...jam kurjoze per "squashing" si eshte cfare behet?
  te lozesh squash duhet te kesh nje rakete, si ajo e tenisit por me e vogel, me e lehte, edhe nje top, i zi e me i vogel se ai i tenisit. luhet prej 2, ose 4 vetash, qellimi i lojes eshte t'i biesh murit sipas radhes. ai qe s'i bie murit humbet 1 pike. loja mund te thuash se luhet ne nje kuti, e ndare ne viza ku mund te sherbesh e ku mund te hedhesh topin.

  http://www.prospec.co.uk/Products/Sq...quashCourt.JPG
  Nga halli,
  derrit i thuhet dajo.

  Ndjesė pastė nėna e shtrenjtė..
  Sa shumė vėllezėr paska patur!

 5. #5
  ga ga Maska e bunny
  Anėtarėsuar
  09-06-2003
  Vendndodhja
  U.K
  Postime
  935
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Ketu tek universiteti im luaj tennis pasi jane 2 sekonda nga leksionet- kshq tek makina- rraketen edhe juajme

  Po ashtu jam pjestare e law society, edhe amnesty international - treasure and vice-president per 2 vjet tani. Keto duan shum organizime edhe kohe- kshq nuk mundem te bej me shum - edhe pse qeifi ma ka

  Nice qe luan Squash Aragorn- me pelqen- sidomos ne dimer e luaj- kurse veres (shum) tennisin.
  How can she fall, if there is no one there to catch her

 6. #6
  Trazuar nen qiellin blu Maska e Blue_sky
  Anėtarėsuar
  29-05-2004
  Postime
  2,308
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Citim Postuar mė parė nga Aragorn I
  merrem gjithashtu edhe me squash qe na ofron shkolla, ktu kam ecur me mire se c'mendoja e kam blere edhe raketen time personale me teknologji titaniumi.
  Gjeta dhe nje co-player
  Dhe une e luaj,sidomos kur jam me nerva...me duket sikur godas me top objektin e nevrikosjes
  Kam vetem nje limit: qiellin!

 7. #7
  Hey, how do i look? Maska e Aragorn I
  Anėtarėsuar
  20-09-2003
  Vendndodhja
  Your five years in solitary confinement are at an end. You've paid part of your debt to France.
  Mosha
  38
  Postime
  324
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  fiks e ke thene, objekti i nevrikosjes, ja plasa nje here ktij indianit une qe po me rrihte, hapa krahun, topi duhet te kete lene raketen me 150 klm ne ore, bam, mu ne vesh. iu enjt veshi si dicka anormale ne ane te kokes. s'e beson sa mire jam ndier. isha aq mbrapa ne sete sa s'kishte alternative me te mire te barazohesha, ishte pa qellim sigurisht, mgjth per momentin kjo ishte shume irrelevant! :P
  Nga halli,
  derrit i thuhet dajo.

  Ndjesė pastė nėna e shtrenjtė..
  Sa shumė vėllezėr paska patur!

 8. #8
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-08-2003
  Vendndodhja
  Shangri-La
  Postime
  6,305
  Faleminderit
  107
  122 falenderime nė 78 postime
  lool aragorn

  se di nese e luajm kete loje ne Amerik, por duket e domosdoshme per studentet e kolegjit te heqin stresin e shkolles
  I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

 9. #9
  [duke luajtur futboll] Maska e Adriano-10
  Anėtarėsuar
  06-08-2005
  Vendndodhja
  Stadium........ Grupi: Tetova Clan
  Postime
  305
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Redaktor i revistes se Univeristetit.
  Punėn e sotme mos e lėr pėr nesėr...shtyje sa tė mundesh...

 10. #10
  Promete (i lidhur) Maska e Kryeplaku
  Anėtarėsuar
  12-09-2002
  Vendndodhja
  nė realitetin e hidhur
  Mosha
  37
  Postime
  2,156
  Faleminderit
  30
  29 falenderime nė 26 postime
  amon me shoke mos na beni keshtu pyetjesh se na kujtoni vitet studentore... u plakem tani dhe nuk duam ta hapim thesin qe mos t'ju heqim kurajon juve te rinjve....

  mjafton t'ju them qe ne shtepi shkelja mbas 12 dhe ikja nga ora 8 e mengjesit pothuajse dite per dite!

  ja disa nga vogelsirat e mija gjate viteve studentore, nuk i them per mburje por per krenari qe nuk flejta nje nate i qete per sa kohe qe isha student (jo per gje por na mungojne ato vite):

  1) anetar ne grupin politik majtist studentor, te pavarur nga ndonje parti (aty me thirri nje ish-anetar i forumit tone)
  2) redaktor i revistes qe ndante ky grup e cila reviste ishte frymezimi im
  3) arketar i grupit
  4) anetar i zellshem ne Rehabilitation Center of Victims of Torture and Other Forms of Abuse, isha pergjegjes per dhenjen e ndihmave materiale tek azilkerkuesit afrikane qe na vinin nga Turqia. Kjo organizate eshte boterore -joqeveritare- por ne ishullin ku studjoja u hap me inisiative studentore.
  5) operator ne radion e Universitetit
  6) vitin e fundit ishta arketar i radios
  7) lojtar tek skuadra e futbollit te fakultetit
  8) kapiteni i skuadres te volejbollit te fakultetit, skuadren e hapa vet me qellim qe te coj shoket nje jave pushime te paguara nga ministria e arsimit (keshtu shpjegohet qe u bera kapiten, jo sepse kam ndonje trup volejbollisti... ky ishte sqarim per vajzat)
  9) bahkepunetor i inisiatives studentore te Universitetit te Egjeut kundra luftes ne Afganistan dhe Irak
  10) anetar i skuadres tajkvundo te fakultetit, megjithate mos me kini frike se me shume shkoja per ate profesoreshen sesa per te mesuar


  nejse per nje gje te jeni te sigurte: nuk jane te gjithe studentet njesoj! Eshte radha juaj te tregoni ndryshimin nga turma!

  ah po .... me kete forumin e prisha njecik muhabetin!

  flm

 11. #11
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-08-2003
  Vendndodhja
  Shangri-La
  Postime
  6,305
  Faleminderit
  107
  122 falenderime nė 78 postime
  Citim Postuar mė parė nga Kryeplaku
  amon me shoke mos na beni keshtu pyetjesh se na kujtoni vitet studentore... u plakem tani dhe nuk duam ta hapim thesin qe mos t'ju heqim kurajon juve te rinjve....

  mjafton t'ju them qe ne shtepi shkelja mbas 12 dhe ikja nga ora 8 e mengjesit pothuajse dite per dite!

  ja disa nga vogelsirat e mija gjate viteve studentore, nuk i them per mburje por per krenari qe nuk flejta nje nate i qete per sa kohe qe isha student (jo per gje por na mungojne ato vite):

  1) anetar ne grupin politik majtist studentor, te pavarur nga ndonje parti (aty me thirri nje ish-anetar i forumit tone)
  2) redaktor i revistes qe ndante ky grup e cila reviste ishte frymezimi im
  3) arketar i grupit
  4) anetar i zellshem ne Rehabilitation Center of Victims of Torture and Other Forms of Abuse, isha pergjegjes per dhenjen e ndihmave materiale tek azilkerkuesit afrikane qe na vinin nga Turqia. Kjo organizate eshte boterore -joqeveritare- por ne ishullin ku studjoja u hap me inisiative studentore.
  5) operator ne radion e Universitetit
  6) vitin e fundit ishta arketar i radios
  7) lojtar tek skuadra e futbollit te fakultetit
  8) kapiteni i skuadres te volejbollit te fakultetit, skuadren e hapa vet me qellim qe te coj shoket nje jave pushime te paguara nga ministria e arsimit (keshtu shpjegohet qe u bera kapiten, jo sepse kam ndonje trup volejbollisti... ky ishte sqarim per vajzat)
  9) bahkepunetor i inisiatives studentore te Universitetit te Egjeut kundra luftes ne Afganistan dhe Irak
  10) anetar i skuadres tajkvundo te fakultetit, megjithate mos me kini frike se me shume shkoja per ate profesoreshen sesa per te mesuar


  nejse per nje gje te jeni te sigurte: nuk jane te gjithe studentet njesoj! Eshte radha juaj te tregoni ndryshimin nga turma!

  ah po .... me kete forumin e prisha njecik muhabetin!

  flm

  wow kryeplak e merriton pjesen e pseudonimit "krye"
  besoj se ke pasur nje eksperience te kendshme ne vitet studentore ^_^

  Un para nje javesh aplikova per nje e-mail qe me dergoj universiteti
  ne 16 Tetor, do thon kush mund te bejn pjes ne Omicron Delta Kappa Honor Society, shyqyr Zotit qe te japin me shume oportunitet qe (qe disa) i kam evituar ne vitin e pare dhe te dyte (stupid me)
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

Tema tė Ngjashme

 1. Organizime dhe aktivitete
  Nga anabanana nė forumin Shqipe nė Kanada
  Pėrgjigje: 110
  Postimi i Fundit: 19-02-2014, 16:28
 2. Aktivitete dhe organizime nė Itali
  Nga katana nė forumin Shqipe nė Evropė
  Pėrgjigje: 47
  Postimi i Fundit: 23-10-2012, 10:47
 3. Aktivitete ne CT, ShBA
  Nga Veshtrusja nė forumin Shqipe nė SHBA
  Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 23-11-2005, 16:52
 4. Aktivitete te ndryshme te shqiptareve ne Gjermani
  Nga ALBA nė forumin Emigracioni
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 09-05-2004, 20:28

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •