Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 38 prej 38
 1. #21
  Medical Student Maska e Edmond.S
  Anėtarėsuar
  10-09-2008
  Vendndodhja
  nightingale's Dorf
  Mosha
  27
  Postime
  736
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Urime ! Shpresoj qe ky boksier te arrij majat e boksit boteror !


 2. #22
  i/e regjistruar Maska e puroshkodran
  Anėtarėsuar
  07-02-2008
  Postime
  3,643
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 6 postime
  Nuri Seferi shpallet Kampion Evrope

  Nuri Seferi ka mbrojtur titullin e kampionit evropian nė peshat gjysmė tė rėndė nė versionin WBO. Boksieri profesionist shqiptar fitoi me nokaut nė raundin e tretė ndaj belgut Toni Ingelrest, i pamposhtur deri tė shtunėn e 24 shtatorit. Ky sukses e ēon nė 25 numrin e fitoreve tė Seferit nė 31 sfida profesioniste. 34-vjeēari klasifikohet i pesti nė renditjen botėrore tė WBO-sė. Synimi i tij ėshtė qė tė ngrihet nė majė tė boksit botėror nė kategorinė e vet. Seferi njėherėsh konsiderohet edhe si ‘Tajsoni shqiptar’. Pas ndeshjes ai do tė deklaronte pėr mediat maqedonase se ndihet shumė i kėnaqur me triumfin e arritur. “Isha pėrgatitur tė zhvilloja 12 raunde, mirėpo kundėrshtari u dorėzua para kohe. Isha nė formė tė mirė, kėshtu qė e prisja kėtė sukses. Mendoj se nė Gostivar pati spektakėl dhe pėr kėtė jam shumė i gėzuar dhe mirėnjohės tė gjithėve”, tha Seferi. Boksierit nga Korita e Gostivarit tashmė pritet t’i jepet mundėsia tė ndeshet pėr titullin e kampionit tė botės. Pas triumfit, presidenti i Federatės sė Boksit Profesionist Shqiptar, Ylli Ndroqi, nė njė intervistė pėr “Ora-News” ka pėrgėzuar vėllezėrit Seferi dhe ka theksuar se kjo ėshtė njė fitore pėr boksin shqiptar dhe se federata qė ai drejton ka nė gjirin e saj edhe shumė talente. “Jam shumė i gėzuar qė boksi profesionist shqiptar ka arritur njė tjetėr sukses nė arenėn ndėrkombėtare. Nė Gostivar vėllezėrit Seferi ngritėn lart flamurin kuqezi, duke treguar se janė kampionė tė mėdhenj dhe krenaria e boksit profesionist shqiptar. Jam i bindur se kjo ėshtė vetėm njė pjesė e suksesit pėr FBPSH-nė. Unė kam investuar pėr ndėrtimin e njė palestre moderne dhe bashkėkohore pėr boksin profesionist shqiptar, ku boksierėt i kanė tė gjitha kushtet. Mendoj se kėto investime tani duhet tė pėrkthehen nė suksese dhe arritje nga boksierėt. Dy vėllezėrit Seferi treguan se janė kampionė dhe pėrfaqėsojnė denjėsisht boksin profesionist shqiptar, por shumė shpejt do tė kemi dhe boksierė tė tjerė tė federatės sonė qė do tė konkurrojnė pėr tituj tė tjerė ndėrkombėtarė”, ka thėnė Ndroqi.
  Ndroqi-Qato
  Vlen tė theksohet se biznesmeni i njohur dhe njėkohėsisht, presidenti i federatės shqiptare tė boksit profesionist, Ylli Ndroqi ka financuar dhe vazhdon ende tė financojė edhe boksierin tjetėr tė talentuar, Kreshnik Qato, i cili ka fituar titullin nė kategorinė WBF.

  panorama

 3. #23
  i/e regjistruar Maska e Nete
  Anėtarėsuar
  13-04-2009
  Postime
  8,732
  Faleminderit
  243
  118 falenderime nė 95 postime
  Per here te pare po degjoj per ket boksier,Urime...

 4. #24
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  07-06-2005
  Postime
  642
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 4 postime
  Urime Nurit per kete fitore.


  Sa per punene e Luanit nuk keni se pse te cuditeni per te, ai ndoshta flet shqip por atij nuk mund ti thuash shqiptar, ai edhe vet ka deklarur se ndihet Gjerman.

  Edhe ne Luftrat qe kishte ne Hamburg ishte mu ai luani qe e hudhi Flamurin Shqiptar ne Toke per nej lecke te Rugoves.
  Luani eshte nje hiq nje Xero e madhe.
  Ai hiqet si Gjerman kurse Gjermanet me shume i duan e adhurojne Kliqkot se ket Launin.


  Edhe njehere Urime Nurit e ju mos te ju mbetet hatri prej Luanit se nuk ja vlen ai as nje pike.
  JO NEGOCIATA - VETĖVENDOSJE

 5. #25
  i/e regjistruar Maska e oret_e_vona
  Anėtarėsuar
  13-09-2003
  Vendndodhja
  Elbasan
  Postime
  178
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Nuri Seferi, Tyson shqiptar!

  Me behet qefi qe kemi Boksier te rangut te larte , por mos e e ekzagjeroni me kto krahasime
  Sempre Fiero Del Mio MiLaN

 6. #26
  New York Maska e mario_kingu
  Anėtarėsuar
  09-12-2004
  Vendndodhja
  New York
  Postime
  2,237
  Faleminderit
  3
  22 falenderime nė 22 postime
  nice hera e pare qe e degjoj
  Partizoni

 7. #27
  i/e regjistruar Maska e derjansi
  Anėtarėsuar
  14-04-2005
  Postime
  6,825
  Faleminderit
  12
  113 falenderime nė 89 postime
  Nuri Seferi shkatrroj shkaun dje midis shkupit e valviti flamurin kuq e zi

  habitem si nuk ka asni postim per ket eveniment te rensishme

  Urime Nuri djali jemi krenar me ty

  JO NEGOCIATA VETĖVENDOSJE

 8. #28
  i/e regjistruar Maska e Nete
  Anėtarėsuar
  13-04-2009
  Postime
  8,732
  Faleminderit
  243
  118 falenderime nė 95 postime
  WoW sa shpejt e ka rrezuar

  Urime

 9. #29
  i/e regjistruar Maska e Nete
  Anėtarėsuar
  13-04-2009
  Postime
  8,732
  Faleminderit
  243
  118 falenderime nė 95 postime
  derjansi ,per pak e lexova gabim....urime Nuri djali jem krenar

 10. #30
  i/e regjistruar Maska e derjansi
  Anėtarėsuar
  14-04-2005
  Postime
  6,825
  Faleminderit
  12
  113 falenderime nė 89 postime
  Citim Postuar mė parė nga Nete Lexo Postimin
  derjansi ,per pak e lexova gabim....urime Nuri djali jem krenar
  eeee mos boj gabime se ta nuki veshin lol
  JO NEGOCIATA VETĖVENDOSJE

 11. #31
  i/e regjistruar Maska e Endri_
  Anėtarėsuar
  16-02-2011
  Vendndodhja
  Tr
  Postime
  1,175
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Pse e mbylli kaq shpejt arbitri? Duhej t'i kishte dhene dhe nje shans serbit qe te rrihej paq. Nje grusht eshte shume pak per cdo serb qe sfidon nje shqiptar.
  Lagja shishe rruga tapa ruju qenve se t'vin mrapa.

 12. #32
  . Maska e illyrian rex
  Anėtarėsuar
  11-10-2009
  Vendndodhja
  ne fronin tim
  Postime
  4,574
  Faleminderit
  4
  9 falenderime nė 9 postime
  Citim Postuar mė parė nga Endri_ Lexo Postimin
  Pse e mbylli kaq shpejt arbitri? Duhej t'i kishte dhene dhe nje shans serbit qe te rrihej paq. Nje grusht eshte shume per cdo serb qe sfidon nje shqiptar.
  Nuk e mbylli arbitri por stafi/trajneri i serbit. E hodhi peshqirin, gje qe do te thote dorezim!


  Urime per kete fitore te shumfishte te gjithe shqiptareve!

  Nuri je i madh, shume i madh!

 13. #33
  i/e regjistruar Maska e Endri_
  Anėtarėsuar
  16-02-2011
  Vendndodhja
  Tr
  Postime
  1,175
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga illyrian rex Lexo Postimin
  Nuk e mbylli arbitri por stafi/trajneri i serbit. E hodhi peshqirin, gje qe do te thote dorezim!


  Urime per kete fitore te shumfishte te gjithe shqiptareve!

  Nuri je i madh, shume i madh!
  Une vetem highlights pashe. Se vura re peshqirin. Gjithsesi stafi serb qenka tmerru qe e paska hudh peshqirin ne fraksion sekondi ,edhe pse serbi mu duk OK mbasi u ngrit. Kisha deshire te rrihej paq. Nje grusht sma knaqi zemren si duhet.
  Lagja shishe rruga tapa ruju qenve se t'vin mrapa.

 14. #34
  United States of Albania Maska e USA NR1
  Anėtarėsuar
  17-01-2010
  Vendndodhja
  KU
  Mosha
  48
  Postime
  5,490
  Faleminderit
  2
  15 falenderime nė 14 postime
  me pelqen Nuri Seferi se eshte i realt dhe atdhetare..

  Rrespekte

 15. #35
  . Maska e illyrian rex
  Anėtarėsuar
  11-10-2009
  Vendndodhja
  ne fronin tim
  Postime
  4,574
  Faleminderit
  4
  9 falenderime nė 9 postime
  Citim Postuar mė parė nga Endri_ Lexo Postimin
  Une vetem highlights pashe. Se vura re peshqirin. Gjithsesi stafi serb qenka tmerru qe e paska hudh peshqirin ne fraksion sekondi ,edhe pse serbi mu duk OK mbasi u ngrit. Kisha deshire te rrihej paq. Nje grusht sma knaqi zemren si duhet.
  Edhe une kete prisja.
  Reagimi i bokserit serb me shume mu duk si aktrim ne teater. Mire qe shpetova me kaq ka thene ai me vete.

 16. #36
  i/e regjistruar Maska e K.i EPERM
  Anėtarėsuar
  09-03-2009
  Postime
  928
  Faleminderit
  9
  17 falenderime nė 16 postime
  --CITIM--Urime per kete fitore te shumfishte te gjithe shqiptareve!

  Pėrshėndetje SHQIPTAR kudo qė Jeni

 17. #37
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-01-2009
  Postime
  3,348
  Faleminderit
  5
  19 falenderime nė 19 postime
  Isha prezent ate mbremje,Gold Ag e acaroi situaten me kengen e tij te fundit dhe ndezi publikun,sa gjera kan hudhur shqipet ne ring....une sa mundja te kuptoi,gjithcka duhej te anulohet,mirepo nga frika se mos ndodh dic me keq,ata e filluan dhe e mbarun aq shpejt saqe askush mos heton asgje..shqiptaret jan rrefur mbrenda ne sall me ata te sigurimit dhe gjendja ishte jo e mire...keshtuqe mendimi im eshte se ata hodhen peshqirin sepse u tremben nga ajo qe pan aty se cbenin shqipet,biles mezi kan pritur te ndodh dic qe sa me shpejt te dalin nga salla!

  urime Nuriut se vertet ishte i pregaditur dhe e meriton titullin!
  Jetė e rėndė.......!!!

 18. #38
  i/e regjistruar Maska e EXODUS
  Anėtarėsuar
  15-06-2003
  Vendndodhja
  Intravenous..
  Postime
  1,668
  Faleminderit
  20
  72 falenderime nė 57 postime
  Ky paska grusht betoni mar jahu!


  "..per te nakautuar..."

  "...Nemanja Rrugaēeviē"

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Tema tė Ngjashme

 1. Si u grabit ari nga pushteti komunist ne Shqiperi.
  Nga DYDRINAS nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 03-04-2015, 10:52
 2. Ē'mendim keni pėr nacionalizmin shqiptar?
  Nga Anton nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 45
  Postimi i Fundit: 25-09-2012, 16:09
 3. Partia Islamike Shqiptare
  Nga Hyllien nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 104
  Postimi i Fundit: 27-03-2004, 11:23

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •