Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 4
 1. #1

  Kush mund te me ndihmoje ? Jam i interesuar te dij disa lloj cmimesh ne Shqiperi .

  Kush mund te me ndihmoje , te me thote sakte vleren e disa orave ne form dhurate , se sa mund te kushtojne ne Shqiperi , dhe ne se ekzistojne ne Shqiperi keto lloj orash ? Dhe sa mund te jete cmimi ne perqindje e doganes dhe e tvsh per keto lloj orash ?

  Po fus disa foto te ketyre orave qe te keni idene se cfare orash jane .

  Kaq sa per fillim .  Turi
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura    

 2. #2
  ja dhe tre modele te tjera .
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura    

 3. #3
  dhe keto tre foto te fundit .

  Ne se ka dikush iden jeni te lutur te me ndihmoni .
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura    

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e huggos
  Anėtarėsuar
  02-08-2002
  Vendndodhja
  Hell-As
  Postime
  869
  Ma merr mendja se deshiron ti shesesh keto ora apo jo...

  nejse, sido qofte (sipas vendit dhe kuvendi i thone)
  Ne shqiperi, njerezit nuk kane shume para per ora te shtrenjta... sepse ne nja dy a tre vende ne Tirane do te gjesh cdo lloj malli deshiron me cmime tmerresisht te lira. [dyqanet gjermane quhen !!!] Keshtu qe e vetmja mundesi eshte qe ti shesesh ne ndonje dyqan argjendarie... (por ne kete rast orat duhet ti lyesh me varak qe te shkelqejne sa me shume e te xixellojne)

  Persa i perket doganes dhe TVSH mund te te jap nje pergjigje
  - Kur nje mall hyn ne Shqiperi nga EU vuloset ne doganen kufitare, Kakavije, Durres etj.. dhe "bllokohet" ne Doganen e Tiranes.
  - Maksimumi i takses doganore eshte 15% te vleres CIF (cost+insurance+freight), por se shpejti presim te dale ligji per reduktim te kesaj takse.
  - TVSH paguhet ne dogane dhe eshte efapaks, 20%
  - Disa punime doganore (punetoret, ngarkim-shkarkimi etj...) jane rreth 2-3%
  - Plus doganieri qe ka nje tarife stndart 80-100 EURO per transaksion.

  Pas kesaj nese nuk ke makinen tende ne Dogane, do te paguash edhe dicka per transportin brenda Tiranes.

  Sic e sheh i dashur mik, i kemi te gjitha kushtet per te rrjepur tregetaret ne menyren me bashkohore... duke menduar se pjese dermuese e popullsise e kalojne muajin me vetem 100 euro......

  Zoti na dhashte !


  miqesisht,
  huggos
  detyra ime ėshtė qė me gjithė fuqinė time t'i shėrbej kėtij brezi; duke bėrė kėshtu, njėkohėsisht, kam dhėnė kontributin tim mė tė mirė edhe pė brezin e ardhshėm... - george mueller

Tema tė Ngjashme

 1. Pėrgjigje: 33
  Postimi i Fundit: 17-01-2013, 12:29
 2. Si mund tė ulet ndikimi grek nė shqipėri ?
  Nga Anton nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 192
  Postimi i Fundit: 14-08-2011, 17:46
 3. Pėrgjigje: 21
  Postimi i Fundit: 13-12-2010, 10:02
 4. Tahiraj: Rrefime mbi luften ne Kosove
  Nga Kuksjan_forever nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 22
  Postimi i Fundit: 09-11-2010, 14:42
 5. Interviste e Fadil Tolaj-t
  Nga Brari nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 04-01-2004, 06:56

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •