Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 10
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Dreamer
  Anėtarėsuar
  15-04-2004
  Vendndodhja
  TO
  Postime
  21

  Angry Sherbimi ushtarak per emigrantet

  Une kam ikur nga shqiperia hur isha 16, tani jam 21. Po te kthehem ne shqiperi cfar bejn, me arrestojn ne aroport e me shpien ne ushtri?

  So kohe eshte ushteria, so duhet me pagu me mos e be?

  Gjithashtu meqe nuk i jam pergjigur thirjes per tu paraqitur mos te rrasin ne burg fare ehh?

  Une jam ne universitet ketu ne kanada dhe kuptohet jam nenshtetas, ju plas atyre per keto gjona apo jo?

  ok shnet

  se me duket skena me shkel me ne shqipni

 2. #2
  Perjashtuar Maska e romeoOOO
  Anėtarėsuar
  27-08-2005
  Postime
  1,542
  Jo mer lal jo , mere mo omel !


  Atehere me keto qe di un ti qe vazhdon shkollen e larte nuk e ben ushtrine, rri pa merak. Edhe kur te shkosh ne Shqiperi per te qene i sigurte 100% qe te mos ndali policia ushtarake mere ndonje certifikate qe te deshmoje qe ti vazhdon shkollen edhe je rahat.


  Un u bera 8 vjet part e poshte sme kan thene asnje here gje, edhe pse kam qene ne rregull me letrat. Sidoqofte pra qe te mos kesh nai problem boj kshu si te thash un.


  Hajd rruge te mbare pra!

 3. #3
  New York Maska e mario_kingu
  Anėtarėsuar
  09-12-2004
  Vendndodhja
  New York
  Postime
  2,225
  po je nenshtetas aty ku je ne shqiperi ske problem te vesh )
  Partizoni

 4. #4
  shtriga Maska e shtrigaa
  Anėtarėsuar
  09-11-2004
  Vendndodhja
  kudo midis jush
  Postime
  290
  ushtria paguhet eshte rreth 3000-4000 dollar.zakonisht nuk te arestojn por ndonjeher si dihet nese ke vendosur te vesh ne atdhe mer nje dokument qe te tregon qe je student dhe nese ke ndonje tendin dergoje tek zyra ushtarake ose sidoqe te quhet te pyesi nese ben ndonje dokument dhe mer vertetim me qe je ne universitet.
  Kur linda qava dhe te tjeret qeshen......
  Kur te vdes tjeret do te qajn dhe une do qesh
  Jam_Ajo

 5. #5
  ThjeShtENjeMysAfiR Maska e fatijonuk
  Anėtarėsuar
  16-03-2006
  Vendndodhja
  In the land of the unkown man
  Mosha
  40
  Postime
  137
  ushtria ne shqiperi eshte e detyrueshme deri ne moshen 27 vjec pas kesaj moshe ti je i lire nga ky detyrim

 6. #6
  automotive Maska e ClaY_MorE
  Anėtarėsuar
  16-05-2004
  Vendndodhja
  Elbasan
  Mosha
  33
  Postime
  4,459
  Nuk paraqet asnje problem nese ti sjell me vete nje vertetim qe vazhdon shkollen.

  Thjesht sa per te qene i sigurte merr nje vertetim nga Shkolla qe po vazhdon andej, ku verteton qe je duke ndjekur studimet.

  Nuk te fut njeri ne burg se max duan leket, cte duan ty aty (shaka)
  Jeta ime, mban emrin e saj..

 7. #7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2004
  Postime
  3,770
  Citim Postuar mė parė nga Dreamer
  Une kam ikur nga shqiperia hur isha 16, tani jam 21. Po te kthehem ne shqiperi cfar bejn, me arrestojn ne aroport e me shpien ne ushtri?

  So kohe eshte ushteria, so duhet me pagu me mos e be?

  Gjithashtu meqe nuk i jam pergjigur thirjes per tu paraqitur mos te rrasin ne burg fare ehh?

  Une jam ne universitet ketu ne kanada dhe kuptohet jam nenshtetas, ju plas atyre per keto gjona apo jo?

  ok shnet

  se me duket skena me shkel me ne shqipni

  po pate deshire te ndihmoj une ,kam nje shok qe punon ne ministrine e mbrojtjes dhe me 1 milion e gjysem leke te vjetra ta maresh librezen ushtarake me ushtrine te mbaruar

  une per vete dua vetem nje birre tirana

  po deshe me bej mp

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e OO7
  Anėtarėsuar
  07-12-2004
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  3,823
  Citim Postuar mė parė nga Dreamer
  Une kam ikur nga shqiperia hur isha 16, tani jam 21. Po te kthehem ne shqiperi cfar bejn, me arrestojn ne aroport e me shpien ne ushtri?

  So kohe eshte ushteria, so duhet me pagu me mos e be?

  Gjithashtu meqe nuk i jam pergjigur thirjes per tu paraqitur mos te rrasin ne burg fare ehh?

  Une jam ne universitet ketu ne kanada dhe kuptohet jam nenshtetas, ju plas atyre per keto gjona apo jo?

  ok shnet

  se me duket skena me shkel me ne shqipni
  uro dhe 6 vjet lale sa te shkosh 27 dhe pastaj ajde ne atdhe pa frike, por gjithsesi edhe tani mund te vish pa frikesepse mos kujto se shteti ktu eshte duke prit tipa si puna jote qe skan shku ushtare, :P shteti spo denon dot ata qe e vjedhin me miliona e miliona deme ekonomike.
  E vetmja mundesi per te te cuar ushtar nese vjen ktu eshte nese te spiunojn komshinjte.
  Sa per te te rasur ne burrg sepse nuk i je pergjigjur thirjes , Haroje , ste lun njeri pa merak.
  Po kte pune mund ta zgjidhesh edhe duke bere pagesen prej 3 000 $.

 9. #9
  New York Maska e mario_kingu
  Anėtarėsuar
  09-12-2004
  Vendndodhja
  New York
  Postime
  2,225
  plako un vajta si nenshtetas tjter edhe sme than gje biles i flisja gjuhe tjeter policave kudo
  Partizoni

 10. #10
  MULTUM IN PARVO Maska e Antipatrea
  Anėtarėsuar
  29-01-2006
  Vendndodhja
  Gjithandej, por ne te njejten kohe, asgjekundi !
  Postime
  605
  As mos e vrit mendjen fare plako.Ligji thote qe studentet duhet ta kryejne sherbimin vetem pasi te kene mbaruar shkollen, dhe per personat qe kane kryer shkollen e larte eshte vetem 6 muaj. Per cdo rast mbaj me vete nje vertetim nga shkolla, se nuk i dihet, Shqiperia eshte vendi i paradokseve. Une bera 6 vjet shkolle ushtarake, dhe pas dy vjetesh qe isha oficer me vinte fletethirrja per ushtar ne shtepi....kulmi...

Tema tė Ngjashme

 1. "Revolucioni vonuar" dhe Ahmet Krasniqi
  Nga Brari nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 214
  Postimi i Fundit: 20-09-2018, 13:55
 2. Studentet dhe Sherbimi Ushtarak ne Shqiperi
  Nga Enri nė forumin Aktualitete shoqėrore
  Pėrgjigje: 13
  Postimi i Fundit: 03-06-2010, 18:18
 3. Emigrantėt, rrezik kombėtar pėr Greqinė?...
  Nga DYDRINAS nė forumin Emigracioni
  Pėrgjigje: 27
  Postimi i Fundit: 17-02-2009, 22:42
 4. Shėrbimi ushtarak nė Shqipėri
  Nga Eni nė forumin Problematika shqiptare
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 18-10-2006, 10:34
 5. Shėrbimi ushtarak i detyrueshėm
  Nga liridashes nė forumin Problematika shqiptare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 19-03-2005, 18:26

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •