Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 5
 1. #1
  jom mo i bukri katunit Maska e TikTak
  Antarsuar
  26-04-2005
  Postime
  1,633

  Implantimi i dhmbve

  u plakem e po na bin dhomet

  qi thoni ju mu mungon i dhomball ene venosa me bo implant.

  kur buzeqesh nuk mduket hic qe mungo ama kur ja fus i tqeshme(shume rrall) qi hap gjith gojen mduket veni bosh

  ene shkova ke ky dentisti im ene mtha $3500 per 1 implant ene mtha se do ma aktivizoj ne moment ene do mvej i temporary crown

  a dini gjo ju une skom nigju se aktivizohen kto implantet n'moment. une e di se ipmlanti don nja 6 muj.

  ene i pytje a ka dhimje se une si duroj dot dhimjet. ma mire se boj hic se tkem dhimje se kom lexu online ene care nuk thon jo dhimje jo infection
  no glove no love

 2. #2
  Tik tak me vjen mire qe ke zgjedhur implantin per dhembin qe te mungon. Nese dhembet qe do te perdoren si mbeshtetje jane te shendetshem mendoj se urat e porcelanit s'duhet te konsiderohen fare sado i shtrenjte te jete implanti.
  Tekonologjia e implanteve po perparon cdo dite, e per moshat e reja ku niveli dhe cilsia e kockes alveolare eshte e mire, aktivizimi direkt pas vendosjes nuk perben asnje problem..Madje ka shum avantazhe si estetike ashtu dhe funksional. Me implantet e meparshme thuhej qe duhej nje kohe minimumi 3 muaj per load sepse osteointegracioni..(sdi nese esht tamam kshu shqip, po formimi i kockes rreth tij, dmth bashkimi i kockes me implantin)zgjaste.Kurse tani me perdorimin e faktoreve qe nxisin prodhimin e kockes, konfiguracionet dhe siperfaqen e implanteve mund te vihet ajp proteza kalimtare menjehere
  Persa i perket infeksionit, nese cdo gje behet konform rregullave( qe dentistet me experience atje besoj i dine mire) dhe ti tregon kujdesin, higjenen e duhur per te( ca me shume sa tregon per dhembet e tjere:-))mos ki asnje frike.

  Nese do te dish ndonje gje tjeter ose me hollsi je i mirpritur
  Inner beauty takes some finding, but it lasts forever..

 3. #3
  jom mo i bukri katunit Maska e TikTak
  Antarsuar
  26-04-2005
  Postime
  1,633
  rrofsh yllo po pain a ka shume se une sduroj dot dhimje
  no glove no love

 4. #4
  i/e larguar Maska e Homza
  Antarsuar
  24-02-2006
  Vendndodhja
  Ne kat te siperm!
  Postime
  3,092
  Shko mor 3500 dullar, edhe me thy lajthi me te. ja mer daj nuk ja vlen.

  Por nqs kembngul ndokush, une shes dhom cop nje: 2500 dullar.

 5. #5
  Jo gjate operacionit nuk ndjen asgje sepse behet me anestezi lokale, nese ke frike te japin dhe ndonje sedativ perpara, te vene ne gjendje gjumi dmth.
  Pas operacionit shume pak e ndjen ato 2-3 ditet e para (me te degjuar kjo se un s'kam implant ne goje plus qe per cdokend eshte e ndryshme shkalla dhimbjes.Mos e merr me frike, zere se do heqesh nje dhemb(duke qene i lumtur se do shtosh nje..:-))
  Uroj qe te perfundosh me sukses.
  Inner beauty takes some finding, but it lasts forever..

Tema t Ngjashme

 1. Kuriozitete ne Islam !!!
  Nga fisniku-student n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 209
  Postimi i Fundit: 10-10-2017, 04:03
 2. Si ti zgjidhni pastat e dhmbve
  Nga Davius n forumin Mjeku pr ju
  Prgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 05-09-2010, 05:40
 3. A ndikon keq pastrimi i dhembeve te dentisti.?
  Nga astriku n forumin Mjeku pr ju
  Prgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 05-03-2009, 03:11
 4. Stomatologji
  Nga Shpirta n forumin Mjeku pr ju
  Prgjigje: 83
  Postimi i Fundit: 20-01-2009, 06:24
 5. Per shendetin e dhembeve!
  Nga ChuChu n forumin Mjeku pr ju
  Prgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 08-07-2003, 20:06

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •