Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 12
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,827
  Faleminderit
  59
  120 falenderime nė 110 postime

  Sidrit Bejleri

  Sidriti, me nje vokal te mrekullueshem eshte padyshim nje yll i Muzikes tone.
  Tregoni dicka per kte talent te madh..

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-02-2006
  Postime
  66
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  uffffff....se s'eshte kushedi se ca

 3. #3
  Super Moderatore Maska e shigjeta
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Postime
  4,775
  Faleminderit
  108
  193 falenderime nė 168 postime
  Mesa mbaj mend nga nje interviste, ai eshte nga Shkodra. Pelqente shume muziken rrok dhe me vone i lindi pasioni per muziken operistike per te cilen dhe konkuroi dhe fitoi te drejten per te vazhduar studimet ne kanto. Edhe artikulli e vleresonte shume zerin e tij. Une nuk e kam degjuar ne interpretimet e muzikes klasike. Tek Kenget e Shekullit qe e kam degjuar, nuk mund te them qe me ka lene mbrese te vecant zeri i tij. Do te veēoja duetin me Alma Bektashin - "Kur perendon dielli".
  Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  9,781
  Faleminderit
  284
  383 falenderime nė 357 postime

  Pėr: Sidrit Bejleri

  Rrugetimi i nje artisti !

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 07-07-2017 mė 11:14

 5. #5
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  9,781
  Faleminderit
  284
  383 falenderime nė 357 postime

  Pėr: Sidrit Bejleri

  .... Nje interviste ala Ermal .....


  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 07-07-2017 mė 14:23

 6. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  9,781
  Faleminderit
  284
  383 falenderime nė 357 postime

  Pėr: Sidrit Bejleri


 7. #7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  9,781
  Faleminderit
  284
  383 falenderime nė 357 postime

  Pėr: Sidrit Bejleri

  Kenga me e re e Sidritit .

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 07-07-2017 mė 15:09

 8. #8
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  9,781
  Faleminderit
  284
  383 falenderime nė 357 postime

  Pėr: Sidrit Bejleri

  Ne rolin e Trajnerit - Voice of Albania !


 9. #9
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  9,781
  Faleminderit
  284
  383 falenderime nė 357 postime

  Pėr: Sidrit Bejleri


 10. #10
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  9,781
  Faleminderit
  284
  383 falenderime nė 357 postime

  Pėr: Sidrit Bejleri

  Dje ne rolin e trainerit...... tani si kolege ......


 11. #11
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  9,781
  Faleminderit
  284
  383 falenderime nė 357 postime

  Pėr: Sidrit Bejleri

  Qyteti i origjinės vlerėson Sindrit Bejlerin / Kameleoni artistik, “Qytetar Nderi” i Libohovės

  “Kameleon artistik”, kėshtu e etiketojnė artistin e njohur, Sindrit Bejlerin. Kėtė ai e ka arritur vetėm falė dimensionit shpirtėror dhe profesional, qė ka dhėnė nė ēdo krijim tė tijin. Prandaj, edhe pėr kėtė kontribut qė ka dhėnė dhe vijon tė japė dita-ditės pėr artdashėsit shqiptarė, basbaritoni i Operės, Sindrit Bejleri, ėshtė vlerėsuar me titullin “Qytetar Nderi i Libohovės”.

  Vlerėsimi edhe propozimi pėr kėngėtarin e njohur tė muzikės sė lehtė dhe asaj operistike ėshtė bėrė nga qyteti i origjinės, Libohova, duke mbėshtetur veprimtarinė e tij si artist, qė edukon shijet e publikut, por pa lėnė mėnjanė dhe atė tė njeriut bamirės, qė shpeshherė u ėshtė gjendur pranė familjeve, veēanėrisht fėmijėve nė nevojė.

  Bejleri ka kryer studimet e larta pėr Kanto nė Universitetin e Arteve, por profesionalizmi i tij artistik nė tė gjitha zhanret muzikore qė ka lėvruar live, si opera musical, muzikė tė lehtė apo nė tė gjitha gjinitė e saj dhe popullore njihet edhe nga mbarė publiku brenda dhe jashtė trojeve ku jetojnė shqiptarė.

  Sindrit Bejleri ėshtė pjesė e stafit tė Teatrit Kombėtar tė Operės si basbariton, ku ėshtė angazhuar me role tė ndryshme nė muzikėn operistike. Njihet nga publiku i gjerė edhe pėr angazhimin e tij si trajner nė “The Voice of Albania”.

  Bejleri ka marrė pjesė herė pas herė nė Festivalin e Kėngės nė Radiotelevizionin Publik Shqiptar, te Kėnga Magjike me “Vetja ime je ti” apo nė Netėt e Klipit Shqiptar me kėngėn “Nė prag tė derės”, me tekst dhe muzikė tė shkruar prej tij. Pėr tė vijuar mė pas sėrish nė Netėt e Klipit Shqiptar me “Kėngė nusėrie”.

  Por pėr artistin nuk kanė munguar as bashkėpunimet nė festivale, ku ndėr to pėrmendim bashkėpunimin me Juljana Pashėn, me kėngėn “Mė beso” apo me Lind Islamin dhe Florent Abrashin, me “S’ta kam thėnė”. Pėr tė vijuar mė pas me njė tjetėr bashkėpunim, siē ėshtė ai me Denisa Gjezon, me kėngėn “Sa fort tė du”.

  Megjithatė, Bejleri s’ka tė ndalur. “A e ke ndi” me muzikė tė Kledi Bahiti,ka qenė njė tjetėr sukses i artistit, ndėrsa gjatė muajve tė parė tė kėtij viti vjen me “Yll i bukurisė”, bashkėpunim ky me kompozitorin e njohur, Shpėtim Saraēi, e mė pas me baladėn pėr dashurinė, “A ish njėsoj”. Njė kėngė e cila ka nė qendėr njė histori dashurie. Nė vargjet e kėngės veēojmė, “Nuk tė mbaj dot mėri, se asnjėri s’kish’ faj/Ishim thuajse fėmijė, Vetes sot nuk ia fal/Nė fund tė fundit e di/ Jeta shkon dhe luan lojėn e saj/U pamė pėrsėri/Secili nė rrugėn e tij”.

  Vet Bejleri ėshtė shprehur pėr kėngėn e tij, “A ish njėsoj”, se: “Duhej njė baladė pas tri kėngėve tė fundit ritmike ‘Sa fort te du’, ‘A e ke ndi’ dhe ‘Yll i bukurisė’. Kishte qė nė fillim tė vitit tė shkuar qė Irkenc Hyka ma kishte propozuar si projekt, por doja tė ofroja ritėm dhe atmosferė tė gėzueshme nė atė periudhė. Tani ishte koha pėr njė baladė tė ndjerė dhe pa shumė komplikime. Melodia ėshtė e Irkenc Hykės. Teksti, krijim imi, i ndikuar nga pak vargje tė Irkencit, pa pretendimin se mund tė ishte fabula e vėrtetė, por u inspirova dhe bėra lirikėn ‘A ish’ njėsoj’.

  Fabula e ‘A ish’ njėsoj’ pėrshkruan historinė e dy tė rinjve qė nė adoleshencėn e hershme patėn njė dashuri platonike mes tyre. Nga ato dashuritė qė nuk i shfaqet dhe madje asnjė fjalė e thėnė njėri-tjetrit. Pamundėsia e vėrtetimit nėse njė ndjenjė e tillė e fuqishme ekzistonte te tė dy dhe pikėpyetja tashmė pas rreth 20 vitesh nėse ishte e njėjta ndjenjė pėr tė dy”.

  http://www.panorama.com.al/qyteti-i-...i-i-libohoves/

 12. #12
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  9,781
  Faleminderit
  284
  383 falenderime nė 357 postime

  Pėr: Sidrit Bejleri

  Citim Postuar mė parė nga sirena_adria Lexo Postimin
  Sidrit Bejleri - A ish' njėsoj

  Kompozimi: Irkenc Hyka - Vargjet: Bejleri, Hyka

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •