Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 3

Tema: Pr Shqiprin

 1. #1
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  18-05-2002
  Vendndodhja
  Chicago, IL
  Postime
  4

  Lightbulb Per Shqiperine

  Per Shqiperine

  Ne Shqiperi u rrita
  Nate vend si drita

  Ajo me hapi syte
  Ajo me ka dhene drite

  Me lindi, me rriti
  Me qau e qeshi

  Me mesoi e tregoi
  Gjithmone me ndihmoi

  Papritur ngadale
  Gjithcka qe ish e bardhe

  Ku vajti ?, ku shkoi?
  Pse na hidheroi

  E ndoqem ne vete
  E beme te shkrete

  Eshte e vertete
  Betohem per jete

  Ndoqem bardhesine
  Sollem erresine

  Harruam historine
  Edhe lashtesine

  U vrame e u preme
  Gjakun e ndame

  Nderin e harruam
  Besen e lame

  Turpin e zi
  E futem ne Shqiperi

  Turp te na vi
  O Shqiptari!

  Shqiperis ju largova
  Valle si e harrova

  U ngrita dhe ika
  Shkeputja afroi

  Vuajtja me largoi
  Trishtimi me trishtoi

  Deshira me shtyu
  Greqia me perpiu

  Paraja dhe zilia
  Ato qe te dyja

  Me ndane me vellane
  Dhe me babane

  Me nenen me vone
  Me motren pergjithmone

  Me shoket e shkrete
  Me ndane per jete

  Me iku rinia
  Me plaku vetmia

  Valle cpo ndodh me mua
  Te flas me nuk dua

  Te harroj un dua
  Harresa harroi mua

  Kosova ne veri
  Shqiponje e plagosur

  Gjaku I rrodhi
  Dhe skishte te sosur

  E vrane, e prene
  Shqipen e shkrete

  Meshire nuk paten
  Ta linin ne jete

  U ngrit vet Shqiponja
  Me nuk duroi

  Fluturoi e sulmoi
  Lirine e fitoi

  Ndihmuan dhe te tjere
  Nga nje tjeter dere

  Ta mbajme mend
  Kush qe ai vend?

  Ti hapim ne syte
  Andej nga vjen drite

  E fitoi me gjak
  Dhe nuk ishte pak

  Enver o Enver!
  Ai beri sa mundi

  Nga fundi skuptoi
  Dhe na vetmoi

  Te kujtojme cka ndodhi
  Te mos perseritet

  Gabimet nuk falen
  Kuptohen dhe ndalen

  Ndalen pa pikuar
  Atje te burimi

  Burimi duhet gjete
  Atje eshte shpetimi

  Ta gjejme sic e gjeti
  Gjergj Kastrioti

  Ai ishte trimi
  Edhe patrioti

  Shume shqipetare te tjere
  Burimin e gjene

  Luftuan me pushke
  Luftuan me pene

  Luftuan e dhane
  Per shqiperi

  Ne je shqipetar
  Lufto edhe ti

  Burimi I mire
  Duhete gjete

  Ta kerkojme te gjithe
  Ashtu sic dim vete

  Buron atje
  Mes malesh me bore

  Eshte ne Shqiperi
  E kemi ne dore

  Nuk eshte ne Greqi
  As Itali

  Eshte ne Kruje
  Eshte ne Shqiperi

  Eshte Atje
  Eshte I varrosur

  Ngrihu o Gjergj
  Duhete shgroposur

  O Zot te lutem
  Ndihmo kete toke

  Jemi Shqipetare
  Nuk kemi me lote

  Na shteruan lotet
  Nuk ka me kuptim

  Europa veshtron
  Kerkon bashkim

  Bashkimi I Shqiperise
  Fillon ne Shqiperi

  Fillon ai tek une
  Fillon ai tek ti

  Bashkimi I shqipetareve
  Eshte Amanet

  Nga Gjergj Kastrioti
  Kur ishte ne Jete

  Bashkohuni o shqipetare
  Behuni ju bashke

  Sic kemi jetuar
  Ne kohen e lashte

  Jemi Ilire
  Jemi Albani

  Jemi Kosove
  Jemi Shqiperi

  Jemi Ilirian
  Se harron Toka

  Jemi Shqipetare
  E di gjithe Bota

  Kjo vjershe, keto vargje
  Ketu nuk kan mbaruar

  Kjo vjershe, keto vargje
  Jetojne duke shkruar

  Do shkruhen nga une
  Do shkruhen nga ti

  Shkruaj o Shqipetar
  Per Shqiperi

  Shkruaj dhe ti
  Ashtu sic di vete

  Shkruaj o shqipetar
  Ne je I vertete

  Mere guximin
  Shkruaj me lote

  Shkruaj me shpirt
  Shkruaj me dore

  Shkruaj per Shqiperine
  Shkruaj Historine

  Shkruaj te mirat
  Edhe bardhesine

  Historia jone
  Me kryet e saj larte

  Ta shkruajm ne leter
  Ta shkruajm ne karte

  Shkruaj per shqiperine
  Edhe Shqiptarine

  Keto vargje
  Kurre nuk shterojne

  Ne vdeksha une
  Le te vazhdojne

  Te shkruaj, mendoj
  Deshiren un dua

  Nuk ndalem dot
  E kame ne sua

  E kam te ngulitur
  E kam te skalitur

  Jeton brenda meje
  Nuk ka per te ikur

  Do shkruaj per gjuhen
  Dhe Historine

  Do shkruaj per Artin
  Per Letersine

  Po shkruaj une Shqip
  Ne kete leter

  Eshte Gjuha Jone
  Dhe e askujt tjeter

  Seshte Latinish
  Nuk eshte Greqisht

  Eshte Gjuha Shqipe
  Eshte Ilirisht

  Eshte Histori
  Eshte e vertete

  Eshte e gjalle
  Eshte ne jete

  Ngado qe te vete
  Ngado qe te shkoj

  Me duhet te shkruaj
  Me duhet te shikoj

  Te shkruaj Historine
  Me duhet te vazhdoj

  Turqia mizore
  Na vrau, na preu

  Na ndryshoi Fene
  Shpirtin dot sna ktheu

  Jemi shqipetare
  Jemi bij Shqiponje

  Jemi Iliriane
  Jemi djem Kosove

  Jemi Arnaute
  E ke then ti vete

  Mos na prek me dore
  Le Shqiperin te qete

  Greqia e lashte
  I vjen anes rrotull

  Eshte dhelper dinake
  Eshte atje ne strofull

  Epirin e lashte
  Edhe Camerine

  Te gjith bashke jetonim
  Kishim ne shtepine

  Eshte dhe Serbia
  Nuk di shume per te

  Shkruaj o Kosove
  Ti e njeh ate

  Eshte po ashtu
  Edhe Maqedonia

  Brenda neper te
  Lulezon Shqiperia

  Jane komshijte tane
  Vec nje are na ndan

  Duhet te gjejme gjuhen
  Lufta sjell vec luften

  Te mesojme te rrojme
  Bashke te jetojme

  Te ndertojme Ballkanin
  Shtepine dhe vatanin

  Amerika e larget
  Emigrante kerkon

  Shpirtin na trazon
  Syte na I loton

  Nuk eshte dhe Shqiperie
  Seshte dhe Ilirie

  Eshte dhe Amerike
  Eshte dhe Gjermanie

  Qajne nenat e mjera
  Shpirti qan me lot

  Djemte po I ikin
  Dhe nuk kthehen dot

  Qajne ne Shqiperi
  Presin ne vetmi

  Keq nuk po te vjen
  O kurbet I zi

  Jetoni o shqipetare
  O njerez te pa mposhtur

  Punoni e fitoni
  Nenat mos harroni

  Mos qani o nena
  Djemte nuk ju harrojne

  Punojne e jetojne
  Bashke me ju vajtojne

  O vellezer o shqipetare
  Valle a me degjoni

  Do bertas me fort
  Mos te me harroni

  Ju o shqipetare
  Rrugeve te Europes

  Ju kerkon Shqiperia
  Gjaku, Dashuria

  Atje eshte Liria
  Edhe pasuria

  Shqipetaret e tjere
  Qe kaq larg ju jeni

  Shume ne Amerike
  Ca sdini nga veni

  Nuk jan dokumenta
  Jan loj llotarie

  Nuk lozet Historia
  Eshte gjak Shqiperia

  Ti o Art Shqipetar
  Ku ke vajt dhe futur

  Ngriji kryet lart
  Mos rri I keputur

  O Humor Shqipetar
  Preke dhe ti driten

  Me Jovan Bregun
  Edhe Teto Riten

  nuk jam njeri une
  qe merrem me llafe

  merrem me vepra
  merrem me fakte

  magazina ime
  eshte Shqiperia

  eshte Atdheu im
  eshte Dashuria

  Nuk eshte Hollywood
  Eshte Humor Shqiperie

  Ai na ben te qeshim
  Ashtu sic na ka hije

  Me Koco Devolen
  Dhe Cekja ne Liste

  Parodistet e Vlores
  Harrova gabimisht

  Humori Shkodran
  Dhe ju artiste te tjere

  E dini vete kush jeni
  Me ju qesh nga here

  O Humor Shqipetar
  Dhe ti I Kosoves

  Ngrini kryet lart
  Mos rrini te keputur


  Bashkohuni bashke
  Te qeshim te lumtur

  Ti Muzike Shqipetare
  Lahuta e Malesise

  Ti o Kenge Shqipetare
  Shpirti I Laberise

  Eshte kenge per se gjalli
  Kendon Laberia

  Kendon shpirti I Labit
  Dridhet, qan femija

  Jan Kenge Shqipetare
  Kendohen dhe te reja

  Nuk rrim dot pa to
  Nga vallja, nga hareja

  Te degjohet Shqipja
  Zeri te bucasi

  Vallja le te hidhet
  Toka le te dridhet

  Kendoni edhe ju
  O vajzat simpatike

  Kendoni bukurine
  Me kenge romantike

  Te kendojme te gjithe
  Nga jemi nga sjemi

  Te degjoje Shqiperia
  Kengen Dashuria

  Te gjitha me radhe
  Une qe permenda

  Eshte Shpirti I Shqiptarit
  Qe levon perbrenda

  Dua un te flas
  O Zot sndalem dot

  Po qaj e po shkruaj
  Jam ne dhe te huaj

  Nuk flase me shqipetare
  Punoj me te tjere

  Me shohin, me veshtrojne
  Dot nuk me kuptojne

  Nuk jan gjak Shqiperie
  Jan ketu te lere

  Jane Amerikane
  Jane si dine vete

  Gjuha me trazohet
  Shpirti turbullohet

  Gjuhe tjeter flas
  Shqipja terheq pas

  Do te mbijetoje
  Jeten te ma shtoje

  Eshte gjuhe e rralle
  E them me shum bindje

  Ne shpirtin e saj
  Kan kaluar dhimbje

  Nuk eshte gjuhe, eshte lufte
  Ajo lufton me pene

  Lufton per Shqiperine
  Atje ka folene

  Ti o Shtet Shqipetar
  A po me lexon

  Ato qe po shkruaj
  A po I kupton

  O Shtet Shqipetar, te lutem!
  Ndihmo Shqiperine

  Ne Zot ju besoni
  Bekimin kerkoni

  Nuk eshte dhe I huaj
  Eshte balta juaj

  Vete ne ju jeni
  Ju kemi te na ndrini

  Kujdes kur veproni
  Gjakrat mos trazoni

  Shpetim nga tranzicioni
  Mallkuar korrupsioni

  Forca policia
  Pranga dhe qelia

  Prove dhe me te bute
  Behen dhe gabime

  Me vone e kuptojme
  Dot nuk e ndryshojme

  Ndaloni hajdutin
  Burgosni tradhetarin

  Denoni armikun
  Vdekje gjakatarit

  Ti o Shtet Shqipetar
  A po me degjon

  Fjala qe po shkruhet
  Pergjigje kerkon

  Poshte prostitucioni
  Droga, heroina

  Rinia Shqipetare
  Larg nga gremina

  Syte nga politika
  Nga Bota dhe Europa


  Gjerat kane ndryshuar
  Shume jan sterholluar

  Armet nukleare
  Nuk duhen harruar

  Zerin tuaj ngrini
  Te na degjoj Bota

  Jemi Shqipetare
  Flasim nga Europa

  Unitet tregetia
  Arsimi, Ekonomia

  Transporti, dogana
  Leku dhe Euroja

  Dollari dhe nafta
  Turizmi, biznesi

  Unitet kerkojne
  Shqiperia te eci

  Unitetin ne
  Shqiperise tja forcojme

  Te bashkuar ne
  Shqiperine ta ndertojme

  Do shkruaj fjalet
  Do shkruaj me pene

  E bej kete
  Per Memedhene

  Nuk shkruaj luftoj
  Me shpirtin sakatosur

  Lufto o Shqipetar
  Lufto dhe I plagosur

  Do shkruaj une fjalet
  Qe nuk kane te sosur

  Kurbeti mua shpirtin
  Sec ma ka vrerosur

  Eshte mendimi im
  E shkruaj ne leter

  Jam Ilirian
  Nuk behem dot tjeter

  Nuk jam Grek une
  Nuk jam Italian

  Nuk jam une Gjerman
  Nuk jam American

  Kemi gjakun tone
  Nuk duam ne tjeter

  Gjaku Ilirian
  Strazohet me tjeter

  Kujdes globalizimin
  Unitet me Kombin

  Unitet me Gjakun
  Unitet me Zotin

  Unitet Shqiperia
  Kisha dhe Xhamia

  Feja e Shqipetarit
  Eshte Shqiptaria

  Vetem nje eshte Zoti
  Nje eshte Perendia

  Dy kush e ka bere
  E beri dy Turqia

  Beso o shqipetar
  Ndihmon Perendia

  Beso ne besim
  Besonte Skenderbeu

  Feja e Shqipetarit
  Eshte Memedheu

  Unitet Besimi
  Unitet me Zotin

  Unitet Shqipetaret
  Unitet me Kombin

  Kjo vjershe ketu
  Akoma ska mbaruar

  Do shkruhet gjithe jeten
  Ka per te jetuar

  Nuk shterojne fjalet
  Lotet po lotojne.
  .
  Eshte Gjaku I Shqiponjes .
  Mbi leter po pikojne .. .
  . .
  . .
  . .
  . .

  DO NOT **** WITH ALBANIANS


  24/05/02

  (C) ERJON

 2. #2
  Perjashtuar Maska e Prototype
  Antarsuar
  10-05-2002
  Mosha
  40
  Postime
  1,450
  wow nice lol

 3. #3
  me nder qofsh
  Antarsuar
  17-04-2002
  Vendndodhja
  ne fluturim e siper
  Postime
  810
  epo thash me vete hajde ta lexojme. mezi i dola ne fund. e lezectme po shume e gjate. psh kete se mban mend kush
  Memory is a kind
  of accomplishment
  a sort of renewal
  even
  an initiation

Tema t Ngjashme

 1. far mendoni pr Ahmet Zogun?
  Nga honzik n forumin Elita kombtare
  Prgjigje: 242
  Postimi i Fundit: 03-03-2014, 08:03
 2. Diaspora shqiptare n mbrojtje t shtjes son kombtare
  Nga altin55 n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 09-10-2012, 09:20
 3. Mocioni, Berisha flet pr gjithka, por jo pr Fazlli
  Nga njemik n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 47
  Postimi i Fundit: 19-12-2008, 10:44
 4. Jezuiti italian q adhuronte Shqiprin
  Nga PLaku-i-Detit n forumin Elita kombtare
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 06-08-2004, 06:50

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •