Close
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 53
  1. #21
    i/e regjistruar Maska e Auroraa
    Anėtarėsuar
    02-07-2007
    Vendndodhja
    KOSOVA dhe USA
    Postime
    399
    me pelqen Tuna

    Spo mundem me bashkangjit nje foto te re te sajen. nje here tjeter
    Always do right - this will gratify some and astonish the rest.

  2. #22
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    22-09-2007
    Vendndodhja
    Nė Kosoven e pa Rrym...
    Postime
    200
    ...Nuk me pelqen muzika e saj ...

  3. #23
    Jeto qe te mesosh Maska e CuLi-GoaL
    Anėtarėsuar
    08-11-2007
    Vendndodhja
    GJAKOVA CITY
    Postime
    437
    ja altuna sejdiu
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura   

  4. #24
    O SA MIR ME QEN SHQIPTAR! Maska e Besnik.S
    Anėtarėsuar
    05-04-2007
    Postime
    82
    tuna posedon vokal shume te forte... meriton respektet e mija

  5. #25
    i/e regjistruar Maska e Auroraa
    Anėtarėsuar
    02-07-2007
    Vendndodhja
    KOSOVA dhe USA
    Postime
    399
    Tuna eshte e mire si kengetare, ka nje stil te vecant, me pelqejn kenget e saj. Ka nje ze te vecant gjithashtu. Eshte shume vetevetja... Bravo asaj ... Shume eshte real
    Always do right - this will gratify some and astonish the rest.

  6. #26
    Bl3®i Maska e Bl3ri
    Anėtarėsuar
    06-01-2006
    Vendndodhja
    Tetove
    Postime
    1,277

    Tuna kopjace

    Nuk ėshtė rasti i parė nė historinė e muzikės shqiptare, kur klipet e reja tė kėngėtarėve tė njohur kanė ngjashmėri tė madhe me hite tė famshme botėrore. Dihet mania qė ka kapur pjesėn dėrrmuese tė tyre pėr tė pėrshtatur hitet e tyre me ritmet ballkanike, si sllave apo bullgare, madje ka nga ata qė guxojnė tė mos ndryshojnė as fjalėt e tekstit tė kėngės, duke e bėrė kryekėput tė ngjashme me ato tė kėngėtarit qė ia kanė vjedhur. Ndėrsa nė rastin e Altuna Sejdiut, apo siē njihet me emrin e artit Tuna, kopjimi i kalon kufijtė e Ballkanit. Nga rrethet e muzikantėve shqiptarė e kosovarė po thuhet se kėnga mė e fundit “Bileta” ėshtė kopjuar nga hiti “Back to black” i kėngėtares Amy Winehouse. Lidhur me kėtė akuzė, Tuna ėshtė shprehur shkurt nėpėr media tė ndryshme, se “nuk ka kufij nė kreativitetin njerėzor”, duke lėnė tė kuptohet se ajo nuk do qė t’ia faturojė ngjashmėrinė e “Biletės” sė saj hitit tė njohur tė kėngėtares Winehouse. Qė shpikjet i ka bėrė bota, jo vetėm nė teknologji, por edhe nė ēdo sektor tjetėr jetik tė njeriut, kjo dihet, ndaj duket se nuk mbetet shumė pėr tė bėrė nga ana e shqiptarėve. Plagjiatura nė muzikė, tekste kėngėsh e videoklipesh ėshtė kthyer nė gjetjen mė tė zakonshme, pre e sė cilės ka rėnė sė fundmi edhe Tuna.

    Korrieri
    Plumbi qe nuk vret, t'bon ma t'fort /

  7. #27
    i/e regjistruar Maska e yllka85
    Anėtarėsuar
    20-01-2008
    Postime
    12
    Dhe kjo eshte kengetarja qe me pelqen me se shumti, ka ze shume te mire . Tuna per menim timin eshte kengetare me vlera dhe shume vetvetja. Nuk kopjon te tjeret dhe si paraqitje duket perfekt. Bravo i qoft. Me pelqejn te gjitha kenget e saja....
    LOVE IS ALL WE NEED

  8. #28
    ...beyond Maska e Alienated
    Anėtarėsuar
    19-09-2005
    Vendndodhja
    Cassiopeia Constellation
    Postime
    3,139
    Tuna eshte e madhe...

    Ju pershendes me kete realizim te saj.

    E madheeeeeeeeeeeeeee.

    Koha ėshtė e maskarenjėve
    Por atdheu i Shqiptarėve

  9. #29
    … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
    Anėtarėsuar
    07-09-2006
    Vendndodhja
    Aconteceu !!! Estava escrito assim...
    Postime
    6,577

    Tuna me spot tė ri

    Kėngėtarja nga Shkupi ka lanēuar video-klipin e saj mė tė ri “E boj me nxehtė" nėpėr televizionet kosovare.

    Kėngėtarja edhe mė parė e kishte paralajmėruar kėtė video ndėrkaq nė tė kėndon edhe rep-kėngėtari nga KAOS, Vigan.

    Spoti i Tunės vjen 15 ditė pasi ajo e kishte paralajmėruar ndėrkaq kėngėtarja ka filluar edhe njė lidhje tė re me Rilind Rekėn, djalin e ambasadorit tė Maqedonisė nė Bruksel, Blerim Reka.

    express
    Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

  10. #30
    ReaLmadriD
    Anėtarėsuar
    15-02-2009
    Vendndodhja
    Madrid
    Postime
    627
    Kéngetarja me e bukur shqiptare..
    “La filosofķa del Real Madrid es tener a los mejores del mundo”

  11. #31
    i/e regjistruar Maska e Dar_di
    Anėtarėsuar
    16-08-2008
    Vendndodhja
    Dardani e lashtė (Oeneum), aty ku ajri i freskėt mė bėn tė ndihem i relaksuar.
    Postime
    1,968
    Tuna pranon ndarjen, por jo biseksualitetin

    Kėngėtarja e mirėnjohur, Altuna Sejdiu, ka konfirmuar se ajo ėshtė ndarė nga tashmė ish-bashkėshorti i saj Rilind Reka, por hodhi poshtė pohimet se shkaku ishte biseksualiteti i kėngėtares.

    Tuna e konfirmoi lajmin e ndarjes pėr Alsat, pėrderisa pohoi se ekzistojnė arsye tjera prapa ndarjes nga biznesmeni dhe jo siē kanė shkruar disa mediume kinse pėr shkak tė biseksualitetit.

    “Ėshtė e vėrtetė qė jam ndarė, por kjo gjė dua tė pėrfundojė me kaq, ky ėshtė prononcimi im i parė dhe i fundit pėr kėtė ēėshtje. Nuk dua tė komentoj mė tepėr dhe aq mė pak tė jap detaje dhe arsye pėr ndarjen. Se nga kush joshem unė, kėtė e dinė mė mirė publiku pasi ka shumė vite qė jam nė skenė dhe e kam dėshmuar kėtė”, theksoi Tuna duke ironizuar pohimet pėr biseksualitetin e saj.

    Tuna nė po kėtė intervsitė telefonike bėri tė ditur se ėshtė duke qėndruar nė Zvicėr pėr tė promovuar albumin e ri tė 2po2, “Authentic”, duke mos lėnė pa pėrmendur as lansimin e klipit tė kėngės “Dysheme”.

    Telegrafi
    "Fet` e besėtė t`i kemi, po tė ndarė tė mos jemi." Naim Frashėri

  12. #32
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    29-11-2010
    Postime
    16,200
    Tuna Sejdiu: “Ju tregoj pse mori fund martesa ime me Rilindin”

    Asnjėherė nuk ka dashur tė zbulojė detaje nga jeta e saj private por e provokuar nga njė seri shkrimesh nė mediat, ka pranuar tė flasė pėr divorcin e saj. “Kjo ėshtė hera e parė dhe e fundit qė flas pėr kėtė temė”, thekson kėngėtarja. Pas keqkuptimeve me bashkėshortin, siē tregon, puna nuk i jep shumė hapėsirė pėr luks emocional. “Do tė bazohem nė thėnien se koha ėshtė ilaēi mė i mirė”, Rilindi ėshtė njė person perfekt. Nė tė ardhmen ekziston njė klimė pozitive edhe pėr shoqėri siē ndodh tek tė gjitha ēiftet moderne dhe tė divorcuar”, thekson Tuna.


    Vetėm pas njė viti martesė me Rilind Rekėn, vendosėt qė pėr tė dy, mė mirė ėshtė tė ndaheni. Kur kuptove se ishit larguar nga njėri-tjetri?

    Ne tė dy kishim njė jetė shumė dinamike. Kishim shumė mospajtime dhe para se tė mbarojė dhe luga e fundit e mjaltit vendosa qė mos tė viktimizohem mė shumė. Jemi ulur dhe kemi vendosur qė tė ndahemi pėr tė mirėn e tė dyve.

    Mė rėndė e ke pėrjetuar momentin qė ke vendosur pėr ndarje apo idenė se ēfarė do tė ndodhė mė vonė?

    Secili imazh i bukur i njė personi publik nuk e tregon brendėsinė e tij. Unė nuk jam e mbrojtur nga emocionet dhe nuk mbaj mbrojtėse tė gjelbėrt nė zemėr. Vendimin e kemi marrė qė tė pasojė diēka mė e bukur. Jam spontane nė kėtė aspekt, mbahem ashtu siē di, pasi jeta mė ka mėsuar tė ecė me kokėn lart.

    Do e kishe pak mė tė vėshtirė tė merrje njė vendim tė tillė nėse ndėrkohė do tė kishit zgjeruar familjen?

    Nuk jam person qė do tė kisha menduar “ēfarė do tė kishte ndodhur sikur tė ishte”. E jetoj tė sotshmen ashtu siē ėshtė.

    Nė ēfarė raporte je tani me ish bashkėshortin?

    Kuptohet qė tani momentalisht ka njė vakum mes nesh. Do bazohem nė thėnien se “koha ėshtė ilaēi mė i mirė”. Rilindi ėshtė njė person perfekt, sado qė mediat tė hedhin helm, ne tė dy njihemi shumė mirė. Nė tė ardhmen do ketė njė klimė pozitive dhe pėr shoqėri siē ndodh tek tė gjitha ēiftet moderne dhe tė divorcuar.

    Jeni martuar relativisht e re. Cilat ishit tė pritshmėritė tuaja nga martesa si institucion dhe nga ēfarė je dėshpruar mė shumė?

    Sa dukem e fortė, ndonjėherė e pranoj se jam naive. Pėrrallat hollivudiane e arritėn qėllimin edhe tek unė, dhe pėr kėtė arsye mendova se martesa ėshtė …., e di qė herėn tjetėr do mendohem mė mirė. Martesa ėshtė institucion deri kur nė mėnyrė perfekte ėshtė tek ne. Nuk mund tė them se martesa si hap ishte gabim tek unė. Mėsova shumė dhe jam pjekur nė njė mėnyrė.


    Si ka reaguar familja jote?

    Unė jam e lumtur qė rrjedh nga njė familje qė gjithmonė ka njė mendim tė lirė. Prindėrit e mi asnjėherė nuk janė pėrzier nė vendimet e mia sa i pėrket jetės time private. E kam pėrkrahjen e tyre si gjithmonė, edhė nė karrierė edhe nė jetėn private.

    Pėr momentin a je emocionalisht e pėrmbushur?

    Ėshtė e ēuditshme se shumė gjėra kanė ndodhur dhe unė vėrtetė jam e pėrmbushur. Puna nuk mė jep shumė vend pėr luks emocional. Kėtu janė miqtė e mi dhe si gjithmonė shijoj ēdo ditė nė shoqėri me ta. Ka pak ditė qė jam kthyer nga Turqia, kėtė javė do tė promovoj klipin, muajin tjetėr dhe njė klip tė ri… habitem ndonjėherė nga rrjedh gjithė kjo energji…

    Kush pėrkujdeset tani pėr karrierėn tėnde? Kush financon projektet?

    Prej disa vitesh kam tė angazhuar njė agjent pėr marrdhėnie me publikun, ai ėshtė Jellmaz Dervishi qė njėherit ėshte dhe redaktor zbavitės nė Alsat-M, ai ėshtė bashkėpunėtori mė i mirė i imi qė kujdeset pėr karrierėn time. Sa u pėrket projekteve, mė shumė i financoj vetė por ka raste kur edhe bashkėpunoj me ndonjė kompani komerciale.

    Gazetat gjithmonė shkruajn pėr ty. A je mėsuar tashmė me kėtė prezencė kaq tė madhe mediatike?

    Nė fillim nuk kam ditur si tė komportohem por me kalimin e viteve mėsova si tė reagoj dhe nė kohė tė caktuara ēfarė pozicioni tė marr, por mė duhet tė pranoj se muajin e fundit jam shokuar se sa i madh ėshtė kreacioni i mediave. Me tė vėrtetė, nuk e dija qė pėr 24 orė mund tė jem e pranishme nė tė gjitha portalet dhe tabloidet e mundshme shqiptare.

    Ke deklaruar se je e destinuar qė jetėn ta kalosh gjithmonė me valixhe nė dorė. Kėnaqesh me tė vėrtetė me njė axhendė tė tillė apo dėshiron njė jetė mė tė qetė?

    Nuk e di nėse kėnaqem apo jo pasi tashmė mė ėshtė bėrė pėrvojė. Nganjėherė do tė doja dhe mbyllesha nė njė dhomė pėr tė pushuar, por duke e njohur veten, kjo gjė nuk do tė kishte zgjatur mė shumė se 48 orė. Dua dinamikė dhe sakrifica. Jetoj nė vrap me kohėn!

    Pushimet kėtė verė?

    Tashmė e kam shfrytėzuar momentin dhe kam pushuar njė javė nė Greqi dhe njė nė Turqi, ku edhe isha e angazhuar me punė. Mė pret njė verė e nxehtė, dhe pėr kėtė nė shtator kam vendosur qė me shoqėrinė time tė udhėtoj drejt Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės me mbrėmje tė ēmendura nė Las Vegas.


    Blerand Rexhepi - Gazeta Panorama

  13. #33
    O Shum simpatike !

  14. #34
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    15-12-2010
    Vendndodhja
    ....Europe...
    Postime
    1,155
    ...dy lidhje me muzik si ka ...
    kjo edhe bota muzikore qendrojn shum larg nejra tjetres....

    ...per por-no filma mund te jet nr 1

  15. #35
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    29-11-2010
    Postime
    16,200
    Ne sfiden e rradhes ne " E Diell ", TCH po prezantohet suksesshem .

    Me pelqeu interpretimi i saj i vecante & ndryshe i kenges " Si zogj me cicerima " ! Nje realizim shume i mire ! Bravo Tuna !

  16. #36
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    10-03-2011
    Postime
    253

    Pėr: TUNA-Altuna Sejdiu

    Tuna beri buje te madhe me dy hitet e saj 'I asaj' dhe 'Zogu me i mire prej krejtve'.
    Eshte ikone e muzikes.

  17. #37
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    05-08-2014
    Vendndodhja
    Suedi
    Postime
    51

    Pėr: TUNA-Altuna Sejdiu

    Perderisa ca pseudo-gazetare e vene ne qender te vemendjes dhe perderisa do te kete njerez si puna ime qe mezi presin te klikojne mbi nje lajm ku i bashkengjitin nje foto nudo, pse te mos vazhdoje kjo te provokoje?? Te mos i kushtojne vemendje mediet plot nje jave, do veme re se si Tuna do nderroje stil.

  18. #38
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    29-11-2010
    Postime
    16,200

    Pėr: TUNA-Altuna Sejdiu



    Dancing with the Stars Albania - Sezoni 5

    Nata e Folkut - Valle shqiptare ku bashkohen dy motive, tetovare e tropojane .
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 19-09-2018 mė 10:05

  19. #39
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    29-11-2010
    Postime
    16,200

    Pėr: TUNA-Altuna Sejdiu



    E Diell - LIVE

  20. #40
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    29-11-2010
    Postime
    16,200

    Pėr: TUNA-Altuna Sejdiu



    2016

Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Oda ( sofra ) Drenicake
    Nga projekti21_dk nė forumin Bashkėpatriotėt e mi nė botė
    Pėrgjigje: 1405
    Postimi i Fundit: 09-09-2017, 20:20
  2. Fatmir Sejdiu u zgjodh President i ri i Kosovės
    Nga ideus nė forumin Tema e shtypit tė ditės
    Pėrgjigje: 93
    Postimi i Fundit: 08-11-2010, 13:57
  3. Fatmir Sejdiu
    Nga YlliRiaN nė forumin Elita kombėtare
    Pėrgjigje: 24
    Postimi i Fundit: 18-05-2010, 18:47

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •