Close
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 45
  1. #21
    i/e regjistruar Maska e pagan
    Anėtarėsuar
    15-02-2004
    Postime
    227
    kush eshte ne europe dhe e kap ARTE nje kanal televioni kulturor franco-gjerman, me rastin e 10 vjetorit te themelimit te tij, me 27 nendor 22h40 pra te shtunen tjeter, ne direkt me teatrin e operas se Lionit trasmeton Dance celebration 2 ! ku i eshte dhene karte e bardhe Preljocajt, ai ka ftuar tre koreografe, nje belg, nje gjerman e nje anglez. ne fund do te shfaqet "Le sacre du primtemps" e prelocajt, balet i bere me 2001.

    gjithashtu ne 15,15 tek COMEDIA kanal televiziz satelitor jepet po i njejti program. (si duket live).

    ps: ne te gjitha artikujt shqiptar qe kam lexuar, le sacre du primtemps, eshte perkthyer KEQ.
    le sacre nuk do te thote i/e shenjte por RIT ose kult. pra perkthehet Rituali pranveror, dhe jo prenvera e shenjte ose shenjteruar siē e gjen kudo neper artikujt shqiptare.

  2. #22
    prelocaj duhet te te marr ty te besh deklarat per shtyp qe te mos ket me keq perkthime
    :D
    Who am I to judge a vowel more alluring than the words it generates ?

  3. #23
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    24-04-2002
    Postime
    395

    Question pagan

    faleminderit per njoftimin.
    Shfaqja ishte e bukur.
    Nuk e kuptova mire ate qe tha Angjelini ne lidhje me Kadarene,pas nje pyetjeje te gazetares franceze.Ti e kuptove?

  4. #24
    u takuat juve mo?
    i sa qejf sa xheloze qe jam do doja dhe un te isha aty me ju te dy. mu ne mes. hihih
    Who am I to judge a vowel more alluring than the words it generates ?

  5. #25
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    24-04-2002
    Postime
    395

    Exclamation Ballet Preljocaj

    Théā^tre National Marseille La CRIéE du 9 au 15 Decembre 2004.
    " N"

    Une pata fatin ta shikoj mbreme,dhe nuk di sesi ta pershkruaj.Eshte vertete per tu pare.

    AP.

  6. #26
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    24-04-2002
    Postime
    395

    Exclamation ...

    U riktheva edhe nje here mbreme ta shikoja.Fillimi dhe fundi,shume te magjishem.
    AP.

  7. #27
    i/e regjistruar Maska e pagan
    Anėtarėsuar
    15-02-2004
    Postime
    227
    preljocaj


  8. #28
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    24-04-2002
    Postime
    395

    Angjelini

    Kur pashe balletin e tij ne Marseille,...i kishte rritur floket pagan,nuk ishte me keshtu siē e paraqet fotografia.
    Nga data 15-18 janar do te jete ne Paris per Near life eksperience

  9. #29
    me nder qofsh
    Anėtarėsuar
    17-04-2002
    Vendndodhja
    ne fluturim e siper
    Postime
    810
    dmth kjo e ben te detyrueshme ardhjen time ne paris? kush me paguan bileten nga londra?

    per ato qe se kan pare e do jen ne paris beni te pamunduren!
    Memory is a kind
    of accomplishment
    a sort of renewal
    even
    an initiation

  10. #30
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    24-04-2002
    Postime
    395

    Lightbulb katana

    Ardhja ne Paris nga Londra,te ben nje person me shume fat.Mos kerko me shume!
    Une do te jem.Por,fatmirsisht ndodhem ne France dhe me duhet te paguaj jo dha aq shume sa do te duhet te paguash ti.Por,per miqesi,nese do te kete dhe donatore te tjere,do kem dhe une kuoten time qe ti te vish ne Paris.

    Apel!
    Per ardhjen e katanes ne Paris.I lutemi Zotit qe ajo te vije! :^gg

  11. #31
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    24-04-2002
    Postime
    395
    Me 15 dhe 18 janar,balet Preljocaj,ka dy shfaqje ne Paris.
    15 Janar Espace Michel Simon.Arrihet me RER A drejtimi Marne a Vallé,ndalesa ne Noisy le Grand.
    Me 18 Janar Centre Gérard Philippe.Arrihet me RER A(nuk jam i sigurt).

  12. #32
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    01-12-2005
    Postime
    363
    prejlocaj (qe ketu e shqiptojne " prezhlokazh") banon ketu ne qytetin ku jetoj. e kam takuar personalisht ne ambjentin ku punon. nuk flet shqip dhe me priti shume ftohte. nuk e di po nuk mu duk shume i prekur nga ēeshtja shqiptare...............megjithate mbetet koreograf me talent te jashtezakonshem dhe shume i njohur ne france.

  13. #33
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    15-12-2005
    Vendndodhja
    ne toke
    Postime
    8
    Po eshte normale qe do te presi ftohet.Ne shqiptaret e rritur ne Shqiperi,duke menduar se ēdokush qe ka origjine shqiptare dhe qe jeton jashte,duhet te flasi shqipen,behemi te padurueshem duke pritur nje pergjigje.Angelin Preljocaj,ka lindur ne France.I jati ishte nga Shqiperia,ndersa ai eshte francez,kaq e veshtire ta kuptojme?Ai nuk i perket Shqiperise dhe shqiptareve,eshte i te gjitheve,por Franca e pergatiti dhe i dha mundesite e nevojshme per te shprehur talentin.Neper spektakle ai pranon dhe shikues shqiptare,vetem qe te paguajne bileten.Kur shikoj nje spektakel te Preljocaj,ne radhe te pare e shoh dhe e vleresoj si nje artist,ndersa per origjinen e tij,as qe e mendoj ndonjehere.Keshtu duhet te bejme te gjithe mendoj.

  14. #34
    i/e regjistruar Maska e Kreksi
    Anėtarėsuar
    20-11-2004
    Vendndodhja
    Francė
    Postime
    5,631
    Citim Postuar mė parė nga babybell
    prejlocaj (qe ketu e shqiptojne " prezhlokazh") banon ketu ne qytetin ku jetoj. e kam takuar personalisht ne ambjentin ku punon. nuk flet shqip dhe me priti shume ftohte. nuk e di po nuk mu duk shume i prekur nga ēeshtja shqiptare...............megjithate mbetet koreograf me talent te jashtezakonshem dhe shume i njohur ne france.
    Une dhe nje miku im u paraqitem tek Angjelini, nje ore para reprezentimit te tije dhe ne admision na i rezervoi dy bileta, bile edhe pijtem kafe me te...
    Poashtu me 1999, ne luften e kosoves, ai si dhe komuniteti i perbere nga intelektuale e artistė ne francė u angazhun se bashku per ti dalur ne mbrojtje popullit shqiptare te kosoves, duke nisur nga Kadare, Vrioni, Lirie Begeja Inva Mulaj e shume tjere aat te gjithe se bashku mbrojten qeshtjen shqiptare ne Paris dhe ketu nuk dyshohet ...

  15. #35
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    01-12-2005
    Postime
    363
    ashtu si thua duhet te jete, megjithate une ate pershtypje pata heren e vetme qe e takova.....

  16. #36
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    09-10-2007
    Postime
    18
    per ata qe duan ta ndjejne nga large anen vizuele te preljocajt !!!!............................!

    shkoni ne ...........P A V I LL O N N O I R ......................net..............!

  17. #37
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    29-11-2010
    Postime
    16,202

    Pėr: Angelin Preljocaj (koreograf)

    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 10-08-2021 mė 19:01

  18. #38
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    29-11-2010
    Postime
    16,202

    Pėr: Angelin Preljocaj (koreograf)

    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 10-08-2021 mė 19:03

  19. #39
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    29-11-2010
    Postime
    16,202

    Pėr: Angelin Preljocaj (koreograf)


  20. #40
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    29-11-2010
    Postime
    16,202

    Pėr: Angelin Preljocaj (koreograf)


Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Angelin Preljocaj
    Nga Shėn Albani nė forumin Elita kombėtare
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 13-05-2003, 09:17

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •