Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 29

Tema: Jehona Sopi

  1. #1
    Gezuar Kosoven e Pavarur Maska e dodoni
    Anėtarėsuar
    07-11-2002
    Postime
    3,393

    Jehona Sopi

    Ju pelqen muzika e Jehona Sopit?

    Kjo filloi karrieren muzikore viteve te 90-ta me hitin Hajdeni te Shkojme ne Queens (disko Queens e Prishtines se asaj kohe ) e tani pas luftes kishte edhe hite tjera si Thuaje e pastaj Me Do Mua ne duet me Adelina Thacin etj.

    Degjova disa kenge nga albumi i ri i saj qe e nxorri para disa ditesh dhe me pelqyen goxha si I Fundit Fat, Eja Sonte etj.
    Leje mos m'trano, pashe zotin!!!!

    Rrofte Shqiperia Etnike

  2. #2
    * Yllėza e forumit *
    Anėtarėsuar
    02-10-2004
    Vendndodhja
    Gjilan
    Postime
    454
    Jehona? Bukur kendon, i ndijon fazat muzikore dhe zhytet plotesisht ne goten e veres muzikore.
    E kam admiruar edhe si femer ngase pavaresia e saj me ka pelqyer por koeheve te fundit degjova nje lajm qe mund te jete edhe thashetheme se Jehona eshte ndare nga buri per motive shume te uleta...Nese ajo qe me kane thene shume burime eshte evertete,atehere Jehones nuk ka ē'i duhet as ai ze i paster qe ka ngase artisti fillimisht duhet te jete person i edukuar me vlera morali pastaj artist i mie,per mendimin tim.
    ArsGothicė

  3. #3
    Bl3®i Maska e Bl3ri
    Anėtarėsuar
    06-01-2006
    Vendndodhja
    Tetove
    Postime
    1,277
    Une per vete e ndegjoj shume Jehonen kendon shume bukur dhe ka nje stil te kengeve dhe veshjes tejet te bukur ka shije per gjithcka.

    Sonte

    Ti me vjen sonte
    dhe nuk me ze gjumi
    ku eshte gezimi
    ku shkoj ku humbi

    Prape me vjen sonte
    dhe nuk me ze gjumi
    ku eshte gezimi
    ku shkoj ku humbi

    Sikur une e parandjeja thelle ne zemer
    sikur ne endere me rrefeve ke nje femer
    sikur doja vetes kurrre mos ti besoja
    dhe kete enderr kurre per jete mos ta kujtoja.

    Sonte eja merem
    dhembjen nga une nxjerre
    sonte kthemi mua vitet qe m'kan shkuar
    sonte po rri vetem e ti me nje tjeter
    e ne syte e mi bie bie shi.

    Nje jete e kemi

    Nje jete e kemi
    neser s'di a jemi
    hajde defrehemi kete nate

    Asgje nuk behet
    Bota s'rrotullohet
    eja ti sonte dhe mos u vono.

    Jeto sikur neser ti po vdes
    knaqu sonte deri n'mengjes
    cakroma goten zjarrin qe kam ma shuaj
    m'thuaj te dua dhe ti
    luj luj luj luj luj luj

    Mos degjo boten se c'thote
    o zemra ime
    neser kjo nate do te mbes ne kujtime
    luaj kendo dhe vallezo nje jete e kemi
    neser nuk dihet jemi apo nuk jemi.

    Emocionet

    Foli zemra
    e tha se te dua
    ti u trimerove
    luajte me mua

    Nga melankolia
    thelle ne shpirtin tim
    mbeti melodia
    edhe nje zhgenjim

    Trimeri s'shitet me femra
    nuk ka force po vetem ndjenja
    po i pate shprehi shpejt
    vetem trego drejte.

    Emocionet nuk jan force o shpirt
    ato nuk blihen per dite
    emocionet ne shpirte flaken thellle
    ti nuk i ke o i mjere.

    Une nga Provinca

    Nuk njihja askend
    vetem ty te pash
    ne castin e pare
    ne dashuri ne ty rrashe

    Ky qytet i madh
    une nga nje province
    sa te pash une ty
    me dukeshe si princ

    Ti me mahnite shume
    e thoja lumja une
    ky djale e ky qytet
    per mua ishte krejt

    Por koha shpejt kaloj
    fillova te kuptoj
    por ishte pak si vone
    per dashurine tone.

    Hej ai po flet cdo sekret ne qytet
    une nga Provinca
    hej ska te ndal ai djale
    flet per gjerat me te imta.

    Ti do te vish prape

    Valixhen n'dore
    n'goje asnje fjale
    pak sa i vjeter ky skenar
    nje dezhavu me ty cdo takim
    ky repertor ka nevoje per korigjim

    As lidhje as avanture
    keshtu mes nesh sot e disa muaj
    prandaj t'thash shko ik e mos eja me
    edhe pse pa ty ndjeja jam nje hic asgje

    Ti do t'me vish prap
    ti s'mundesh pa mu
    si do ta kuptosh
    aromen time ndjen gjithkund
    ti do t'me vish prap
    e kot e ke cdogje
    shpejt do ta kuptosh
    karizma ime t'ka mbulu.

    Sa me larg

    Dhe dashuria
    u deshprua nga ne te dy
    ne sy me shikoje
    kur me the se nuk mund te jemi
    bashk ne te dy.

    O zemer nuk e kuptoj
    por sot po ndihem me faj
    ndoshta neser do ta kuptoj
    do mundohem nga ty te t'shendroj
    sa me larg.

    Do mundohem te t'harroj une ty
    mos te mendoj me per ty
    per veten tende mendove shume mire
    te jesh ti pa mua t'me thuash te dua
    dhe me ne fund do te ndihesh i lire.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Bl3ri : 30-11-2006 mė 08:53
    Plumbi qe nuk vret, t'bon ma t'fort /

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e rabija
    Anėtarėsuar
    02-08-2006
    Postime
    126
    Citim Postuar mė parė nga Ermelita
    Jehona? Bukur kendon, i ndijon fazat muzikore dhe zhytet plotesisht ne goten e veres muzikore.
    E kam admiruar edhe si femer ngase pavaresia e saj me ka pelqyer por koeheve te fundit degjova nje lajm qe mund te jete edhe thashetheme se Jehona eshte ndare nga buri per motive shume te uleta...Nese ajo qe me kane thene shume burime eshte evertete,atehere Jehones nuk ka ē'i duhet as ai ze i paster qe ka ngase artisti fillimisht duhet te jete person i edukuar me vlera morali pastaj artist i mie,per mendimin tim.
    Ermelita ajo cfare ke degjuar eshte shume e sakte, edhe une jam befasuar shume me thene te drejten!! Ajo thenia qe dikush e thote qe shumica e kengetareve kane moral te njejte dhe nuk kane te kaluar te paster dita-dites po vertetohet te shumica e kengetareve tona!!! Ajo cfare une kam degjuar eshte se burri i saj e ka zene ne marredhenie intime me drejtorin e bankes ku ajo punon!! Nuk di a eshte kjo e njejta qe ke degjuar edhe ti ermelita?
    Poshtersi, edhe me tere kete turp mundet te dal e te perdridhet dhe ti ofroje kenge njerezve se per kenge ju ka bere asaj! Apo ndoshta nuk i duket asgje se femrave te tilla ju mungon ndergjegjja ato e kane vetem etjen te behen te famshme!!

  5. #5
    Bl3®i Maska e Bl3ri
    Anėtarėsuar
    06-01-2006
    Vendndodhja
    Tetove
    Postime
    1,277
    Jeta private eshte e gjithkujt dhe aty nuk duhet te perzihemi askush, ashtu siq nuk na perzihet askush neve.
    Por kur eshte puna te personat publik atehere ajo gje behet e madhe sa qe nga nje mize shkon deri te nje buall.
    Ne shqipetaret e kemi nje zakon shume te keq, ham buken tone dhe shiqojme punet e te tjereve, kurse punet tona qe na jan bere shkaravine nuk i shikojme apo sduam nga qejfi jone ti shohim, nejse punet tona i shiqojne te tjeret se ne kemi punet e tjereve

    Derisa nuk ta ka pare syri se cka ka bere Jehona, pse e merni ne qafe, pse ja merni edhe ato gjynahe qe i ka ajo ?
    Fundi fundit nese e ka tradhetuar burrin ajo, e ka tradhetuar vetem per nje shkak, sepse nuk ka qen e lumtur ?
    Shkon dicka me zorrr ne jete ? JO
    Eshte dashur qe Agroni ta bej te lumtur Jehonen, qe te mos i ik nga shtrati
    Plumbi qe nuk vret, t'bon ma t'fort /

  6. #6
    Pak neve na intereson ajo se eshte ndarre nga burri i saj, per motive te ulta, apo per motive te larta. Ajo si kengetare eshte duke u treguar teper e sukseshme dhe ajo eshte kryesorja.

    Kenga i fundit fat me pelqene shume, eshte fantazi njeri a?
    æQuién ganarį la Champions? = BARĒA

  7. #7
    Ultras Maska e KUSi
    Anėtarėsuar
    30-11-2006
    Vendndodhja
    Tetovė
    Postime
    3,049
    per mua kjo kengetare me te vertet e meriton note 10 , eshte shum e mire dhe me te vertet eshte kengetare me vlera
    ” UNĖ JAM MIRĖ KUR ASHT MIRĖ SHQYPNIA! ”

  8. #8
    Bl3®i Maska e Bl3ri
    Anėtarėsuar
    06-01-2006
    Vendndodhja
    Tetove
    Postime
    1,277
    Jehona Sopi promovon kengen dhe videoclipin me te rri ,, Pervjetori ,,

    Tė hėnėn mbrėma, Jehona Sopi promovoi klipin e kėngės mė tė re “Pėrvjetori”. Ajo atė natė pėr disa orė tė performoi ‘live’para shoqėrisė dhe miqve.

    Adelina Rafuna
    PRISHTINĖ, 20 SHKURT
    — Jehona Sopi tė hėnėn mbrėma e ka promovuar kėngėn dhe klipin e saj tė ri “Pėrvjetori”. Kėsaj radhe Jehona kishte vendosur qė promovimin e kėngės sė saj ta bėjė pak mė ndryshe se herėve tė tjera. Pėr dallim nga albumi i saj i parė ‘Emocion’, kėtė herė kishte mbledhur tė gjithė shoqėrinė e saj nė njė ndejė nė kafiterinė prishtinase Reception, gjatė sė cilės edhe promovoi kėngėn dhe klipin. Ajo qė ditė mė parė ishte propaganduar si njė ‘Special Surprise’, ndodhi atėherė kur rreth orės 21:00 nė skenė u ngjitė Jehona Sopi dhe kur, pas pėrshėndetjes sė tė pranishmeve, radhėn ia la klipit tė saj tė ri tė realizuar nė Maqedoni. Pasi tė gjithė menduan se “surpriza” ishte pikėrisht ky klip, doli se nė tė vėrtetė befasia nuk ishte kjo, por performimi disa orėsh ‘live’ i Jehonės, gjatė tė cilit ajo kėndoi pothuaj tė gjitha kėngėt nga karriera e saj.
    Ndėrkaq, kėnga e saj e re “Pėrvjetori”, ėshtė shkruar nga Aida Baraku dhe ėshtė kompozuar nga Darko Dimitrov, ndėrsa klipi ėshtė realizuar nga produksioni maqedonas Alexander.
    Jehona Sopi premtoi se sė shpejti para publikut kosovar do tė dal me edhe njė send tė ri, me tė cilin ajo mendon, siē u shpreh, qė ta befasojė sėrish tė gjithė publikun kosovar.
    Ajo zbuloi se tashmė ėshtė duke punuar nė njė projekt tė ri, ndonėse ai nuk ka tė bėjė me albumin, dhe megjithėse nuk pranoi qė tė tregonte mė shumė rreth tij.

    Mysafire speciale ne kete promovim ishte edhe Zanfina Ismajli

    E pranishme nė Reception, e pėr tė parė surprizėn e Jehonės, ishte edhe kolegia e saj Zanfina Ismaili, e cila u shpreh se i vinte mirė qė atė natė ndodhej nė njė ndejė, qė tė mund ta pėrcillte performimit ‘live’ tė Jehona Sopit.
    “E pėrgėzoj Jehonėn shumė pėr kėtė ndejė, me tė cilėn na befasoi tė gjithėve, mė sė tepėrmi falė interpretimit tė saj disa orėsh ‘live’, por edhe me klipin qė e prezantoi”, u shpreh Zanfina pėr Express.
    Plumbi qe nuk vret, t'bon ma t'fort /

  9. #9
    Bl3®i Maska e Bl3ri
    Anėtarėsuar
    06-01-2006
    Vendndodhja
    Tetove
    Postime
    1,277
    Info reth Jehona Sopi:

    Jehona Sopi, eshte nje nder kengetaret me te bukura dhe me te dashura ne Kosove por edhe jashte saj, ku paraqitjet e saj jane te shpeshta. Me artin muzikor ka filluar te merret qe e vogel, duke reflektuar talent dhe lindjen e nje ylli ne perspektive. Pas mbarimit te shkollimit fillor, mesimet i vijon ne Shkollen e Mesme te Muzikes, ne degen e solo-kendimit, ku arrin te perfitoje njohuri te mjaftueshme per kendim dhe interpretim. Paraqitjen e pare si kengetare e ben ne Festivalin eAkordet e Kosovese ne vitin 1996 me ish-grupin e rep-muzikes eAlmae, ku interpreton vokalet. Nje vit me vone, ka realizuar nje duet me kengetaren Leonora Mueaj. Ajo ka marre pjese edhe ne festivale te tjera, ku eshte mirepritur nga publiku dhe ka marre shume duartrokitje.

    eTHUAJEe POP-HIT I KOSOVeS

    Nga Prishtina, Drita LOSHI
    Pop-kengetarja prishtinase, Jehona Sopi, ndonese vetem 24 vjee, ka arritur te pushtoje skenen muzikore dhe zemren e mijera fansave. Ka filluar te kendoje qe e vogel, e njekohesisht eshte paraqitur edhe ne spektakle te ndryshme bukurie. Me zerin e kendshem, sharmin dhe paraqitjen mjaft atraktive skenike, ajo tani radhitet nder kengetaret me te dashura dhe me te kerkuara ne Kosove, por edhe jashte saj. Deri tani ka edituar albumin muzikor me titull eJam ajo qe jame, dhe eshte duke punuar ne menyre intensive rreth albumit te dyte, qe shpreson ta nxjerre ne treg ne qershor, apo me se largu ne shtator te ketij viti.

    FILLIMI I SAJ I HERSHeM

    Jehona Sopi, eshte nje nder kengetaret me te bukura dhe me te dashura ne Kosove por edhe jashte saj, ku paraqitjet e saj jane te shpeshta. Me artin muzikor ka filluar te merret qe e vogel, duke reflektuar talent dhe lindjen e nje ylli ne perspektive. Pas mbarimit te shkollimit fillor, mesimet i vijon ne Shkollen e Mesme te Muzikes, ne degen e solo-kendimit, ku arrin te perfitoje njohuri te mjaftueshme per kendim dhe interpretim. Paraqitjen e pare si kengetare e ben ne Festivalin eAkordet e Kosovese ne vitin 1996 me ish-grupin e rep-muzikes eAlmae, ku interpreton vokalet. Nje vit me vone, ka realizuar nje duet me kengetaren Leonora Mueaj. Ajo ka marre pjese edhe ne festivale te tjera, ku eshte mirepritur nga publiku dhe ka marre shume duartrokitje.

    FAMA ME eKRIZeN...e

    Me bukurine, sharmin dhe zerin magjik, Jehona Sopi, shume shpejt pushtoi skenen muzikore ne Kosove, por edhe ne diaspore. Nderkaq, popullaritetin e arrin me kengen eKrizae, me tekst te Aida Barakut, e cila i parapriu albumit te pare muzikor, te cilin e ka titulluar eJam ajo qe jame, edituar ne vjeshten e vitit 2003. Gjate realizimit te ketij albumi ajo ka bashkepunuar me kompozitoret Enis Presheva, Ilir Bajri dhe Darko Dimitrov, dhe tekst-shkruesit Memli Krasniqi dhe Arian Fiei, i cili e ka shkruar edhe tekstin e kenges eJam ajo qe jame. eKjo eshte kenga e vetme qe e pershkruan pak edhe karakterin e saje, rrefen Jehona duke buzeqeshur. Pasioni i saj i fshehte eshte poezia, dhe kohe pas kohe edhe shkruan. Nderkohe, i eshte kthyer edhe profesionit te saj per te cilin edhe ka investuar disa vite studime, ekonomise, dhe tani edhe punon ne nje banke ne Prishtine. Ajo angazhohet shume edhe aty, mirepo muziken e ka ne radhe te pare dhe asaj i perkushtohet seriozisht me tere qenien e saj.

    RITMI, PJESe E SHPIRTIT Te SAJ

    Jehona, me temperamentin e saj dhe energjine qe e karakterizojne gjithmone, aktualisht eshte shume e angazhuar neper mbremje te ndryshme rinore, ne Kosove, Maqedoni e diaspore. Nuk ka pothuajse asnje fundjave te lire. Koheve te fundit ka realizuar nje duet me Adelina Thaein, me titull eMe do muae, me tekst te Memli Krasniqit, dhe kompozim te Darko Dimitrovit, me te cilen u paraqit ne Videofest. Kjo eshte po ashtu nje kenge ritmike, qe i perket stilit te Jehones, por me melos indian, kenge qe u pelqye menjehere edhe nga publiku dhe fansat e shumte te ketyre dy kengetareve te reja dhe te popullarizuara. eKete kenge do ta realizoj se shpejti edhe ne videoklipe, pohon Jehona.

    eI FUNDIT FATe

    eJam duke e realizuar edhe kengen qe do tei paraprije albumit tim te dyte. Kjo kenge e balade me teme dashurie mban titullin eI fundit fate, dhe do te jete me melos etno, tekstin dhe kompozimin e se ciles e ka bere Ilir Tolaj. Mendoj qe brenda muajit maj do teia bej edhe videoklipine, thekson ajo. Jehona eshte duke punuar ne menyre intensive edhe rreth albumit te dyte, te cilit ende nuk i ka vene emer. eMendoj se eshte ende heret ta titulloj, por sigurisht do te kete ndonje titull qe do te me identifikoje mua, sie ka ndodhur edhe me albumin e paree, thote ajo. Edhe pse ka planifikuar qe ta nxjerr ne qershor, eshte skeptike se do te mund tei kryeje te gjitha punet rreth finalizimit te albumit, prandaj thekson se nese nuk e perfundon deri ne qershor, data e fundit e nxjerrjes se tij ne treg do te jete muaji shtator. Deri tani ka realizuar pese kenge me kompozitore te ndryshem, Darkon, Aleksandrin dhe Ivanin nga Maqedonia, Aiden dhe Armendin si dhe me Ilir Tolajn nga Kosova. ePlanifikoj te realizoj edhe dy kenge me autore nga Shqiperia, me Florin dhe Ardit Gjebrene, qe besoj se do te jene kenge mjaft te degjuara, dhe mbase ambasadore te albumit te rie, thekson ajo duke vene ne pah se eshte mjaft e lumtur qe do te bashkepunoje me profesioniste.

    MUZIKA E SAJ e PA KUFIJ

    Kengetarja Jehona Sopi, si edhe shume kengetare te tjere te Kosoves, ka bashkepunuar dhe vazhdon te bashkepunoje me shume kompozitore nga Maqedonia, punen e te cileve ajo e vlereson shume profesionale. Ajo shprehet se deshiron te bashkepunoje vetem me profesioniste pa shikuar se prej nga vijne apo efare nacionaliteti kane. eBashkepunimin tim nuk e mbeshtes ne baza etnike, prandaj bashkepunoj edhe me autore maqedonas. Pasi muzika ime eshte muzike moderne nuk ka dallim ndermjet muzikave te nacionaliteteve te ndryshme, ndaj dhe une nuk do te kufizohem vetem me kompozitore nga Kosova, apo nga Shqiperiae.

    THUAJE, HIT REKORD

    Albumi i saj eJam ajo qe jame ishte nder me te shiturit ne mbare Kosoven. Mirepo, me kengen eThuajee, me te cilen u paraqit ne fillim te 2005-es, nje kohe te gjate qendroi ne maje te toplistave ne mediat elektronike te Kosoves. Megjithese eshte e kenaqur me suksesin e saj te deritashem, ajo thote se eshte vetem ne fillim te karrieres muzikore. eNuk kenaqem kurre me veten, gjithnje kerkoj shume e me shume. Jam duke u munduar te jap maksimumin edhe pse kam shume per te dhene ne te ardhmen. Mendoj se kam edhe shumeeka tei dhuroj publikute. Nuk do te ndalet duke prodhuar kenge te zhanrit pop, megjithekete ajo nuk mendon ta teproje me albume. eNuk e kam ndermend te editoj albume edo gjashte muaj, por dua te eci me hapa te sigurt dhe te gjitha kenget e mia te pelqehen nga publikue.

    Ne SHQIPeRI VETeM NJe HERe

    Ndonese nuk i mungon publikut neper mbremje dhe koncerte live ne qytetet e Kosoves dhe te Maqedonise, paraqitjet ne Shqiperi jane shume te rralla. Deri tash eshte paraqitur vetem njehere ne festivalin eKenga magjike 2003e me kengen eTash dhe perserie, e cila eshte pelqyer dhe kerkuar mjaft, mirepo nuk ka mbajtur asnje koncert ne Tirane. eFaji qe nuk jam aktive ne skenen muzikore te Shqiperise, qendron tek organizatoret e Shqiperise. Kam deshire te perfitoj adhurues edhe atje, sepse enderr e edo kengetari shqiptar eshte te pushtoje te gjitha trevat shqiptare, mirepo organizimi i ka fajete. Ajo shfaq shpresen se ne te ardhmen, do te ndryshoje dieka ne kete drejtim.

    E SINQERTe EDHE Ne SKENe

    Paraqitjet e saj jane te shkelqyeshme. Nuk ka kohe asnjehere te pergatise ndonje koreografi per paraqitjet e saj skenike, por levizjet i burojne nga shpirti. eEdhe ne skene, si edhe ne jete, jam shume e sinqerte dhe e jap maksimumin qe kete ta kuptoje edhe publiku, qe natyrisht me pranon vertet miree. Nuk i numeron dot paraqitjet e saj te shumta, por thekson se kenaqesine me te madhe e ndjen kur kendon drejtperdrejt. eMe kenaqesi kendoj live, sepse ashtu ndjehem me afer me publikun, e ndjej ate qe e kendoj. Play back-u me nevrikose.

    Jehona Sopi, i vlereson larte koleget e saj dhe e emon angazhimin e tyre per te krijuar dieka te bukur. Por kurresesi nuk pajtohet qe kenget te perkthehen nga gjuhe te tjera dhe te kendohen ne shqip.

    PAK KOHe PeR FAMILJEN

    Ajo eshte e martuar me Agron Selimin, i cili edhe e menaxhon punen e saj, por njekohesisht merret edhe me muzike. Jehona, ne nje shou televiziv ka kenduar edhe muzike popullore, mirepo edhe ne te ardhmen do te kendoje pop. eJam kengetare popi dhe do tei qendroj besnike ketij zhanri, dhe asnjehere nuk do te jem kengetare e muzikes populloree.

    Per shkak te angazhimeve te shumta rreth karrieres, ajo nuk ka shume kohe per familjen. Nderkohe, gjate intervistes na shoqeron vjehrra e saj, me te cilen Jehona e pi kafene e mesdites.

    Sanie Selimi, vjehrra e Jehones: Jam vjeherr bashkekohore dhe pasi e di se Jehona eshte teper e zene me pune, mundohem ta perkrah dhe ta mbeshtes gjithnje. Jehona ka pak kohe dhe ne rrime pak bashke, dhe kjo ndoshta eshte arsyeja qe ne e kalojme mire (hahah). Une nuk kam shume kerkesa qe Jehona te sillet si nuse e rendomte dhe te me marre doren. Une mburrem me Jehonen dhe suksesi i saj eshte sukses i te gjithe familjes. E percjell vazhdimisht karrieren e saj.

    PeRSHeNDETJA

    Jehona, duke pershendetur lexuesit e Jetes, ekskluzivisht femrat, thote se femrat shqiptare e kane shume te veshtire te ndertojne nje karriere te suksesshme, pasi perballen me shume veshtiresi dhe u mungon perkrahja. eMegjithate, me vullnet dhe pune arrihen te gjitha, ndaj punoni qe te arrini tere ate qe doni, dhe qe te jeni te suksesshme ne fushen ne te cilen vepronie.

    Kjo ke info pak reth karrieres te Jehona Sopi, tash edhe nje info qe ka reth jetes private t'Jehona Sopi:

    Si, do te reagoje kengetarja, Jehona Sopi, pas skandalit te saj bashkshortore!

    Thuhet se kurreshtja e sekreteve publike gjithmone ndjeke personat qe kane krijuar emer ne skenat e ndryshme te krijimtarive te tyre dhe gjithashtu nuk jane aspak jashte vemendjes edhe kengetaret. Jehona Sopi, padyshim se ishte nje kengetare prestigjioze ne skene dhe kishte gjithashtu adhurues te shumte prane emri te saj. Shpesh thuhet se artisti duhet te jete i madh ne skene dhe i rendomte ne jete. Por, ne realitetin tone ne Kosove, po ndodhe e kunderta! Shume artiste e kengetare harrojne identitetein e tyre skenik dhe mundohen te jene ekstravagante ne perditshmerine e rendomte dhe shpeshehere duke nenemuar thjeshtesine behen hipokrite. Skena dhe jeta e perditshme dallojne shume nga terminologjia e krahasimit logjik. Prandaj edhe gjerat me te imta te bien ne sy nga ata qe duan te kene emer te madh ne karrieren e tyre profesionale.

    Perfolja e skandalit rreth emrit te kengetares, " JEHONA" u be vertete jehone e madhe e qarshise ne llafet e kafeve, kolegeve e te estrades! Edhe kurreshtja e faqes zyrtare, "Albanur" per te kuptuar skandalin e perfolur te kengetares, Jehona Sopit, natyrisht se nuk ishte jashte interesimit gojor se eka po flitet e perflitet ne " earshine e madhe" te kryeqendres ne Prishtine!

    Skandali per kengetaren u be publike edhe nga disa media. Ky publicitetet nese u dha me teper per senzacion, apo per ta denigruar figuren e kengetares apo per ta demtuar imazhin privat te saj le te mbetet eeshtje e kohes e jo eeshtje e gjykimit nga "Albanur".

    Ekipi i Albanur-it, gjithnje sipas burimeve te earshise, perfoljen e skandalit e siguroi dhe e bazoi ne fjalet e Agonit, anetar i grupit muzikor, O2, burrit te Jehones, i cili, i vertetoi thashethenat plotesisht te vertetae

    Jehona Sopi u zu me nje burre tjeter ne shtrat ku ajo ishte duke punuar ne Banken Private te Biznesit. Sipas fjaleve te disa kengetareve-kolegeve te Jehones, thone: se, kete gjest e ka bere nga xhelozia qe ka xhelozuar shume burri i saj dhe qe e kishte penguar shume ne spektaklee Kurse te tjeret thone e kishin pare edhe me heret me shefin e bankes ku punonte ne nje lokal. ku e quajne "Kafeneja Vogel",. Po ashtu sipas kolegeve te saj, Jehonen ne kohet e fundit e kishin pare edhe duke u puthur me Bankierin qe e tradhetoi burrin e saj.

    Agoni ( burri i saj ) na tha se nuk ka nevoje per asnje fakt tjeter, "sepse gruan time e zura vete me nje burre tjeter, ku e kam pare me syte e mi, ai shume i deshpruar thote: nuk e kam pritur kete gjest prej saj sepse kam pasur besim tek ajo.

    Ne u munduam ta marrim ne telefon edhe Jehonen, por nuk kishim mundesi sepse telefonin nuk e merrte dot, e cila si duket nuk ka deshire ta beje kete pune me zhurme te madhe, dhe shpreson se Agoni ( burri ) t`ia fale kete gabim dhe te kthehet prape te jetoje me ate.

    Nje thenie popullore thote: emrin e fiton lehte, por veshtire eshte ta mbash! Pas skandalit te perfolur, kengetarja, Jehona Sopi nga Prishtina, ku dhe si do te duket pastaje!


    Tash besojm se tegjith e dijm pergjigjen e titullit:
    Si, do te reagoje kengetarja, Jehona Sopi, pas skandalit te saj bashkshortore!. Jehona Sopi e ka ber gati videoclipin e saj te ri, qe tash eshte propozim ne toplista tona shqipetare. Kenga quhet "S'te shoh as ne enderr".
    Plumbi qe nuk vret, t'bon ma t'fort /

  10. #10
    Bl3®i Maska e Bl3ri
    Anėtarėsuar
    06-01-2006
    Vendndodhja
    Tetove
    Postime
    1,277

    Thumbs up

    Jehona Sopi – Pervjetori

    Serish acar e dimri ky plaku i vjeter
    Plaget e zemres si njeh
    Serish nje shall kapele
    Por shikimi eshte tjeter
    Lotet si lumi i fsheh
    Dhe serish nje darke nje pervjetor
    Kur me the s’te dua per ne eshte vone.

    Rref:
    Muaj i mallkuar isht janari
    Ra e u fundos margaritari
    Thell ne zemer vend per mua s’pate fate
    T’hidhura paska kjo jete.

    Prej kur nuk zgjohemi bashk
    Dashuri ime e vjeter
    Vetem udhetoj perseri
    Druaj qe dora jote perkdhell dike tjeter
    S’dua ta shoh as ta di.
    Sa batica e zbatica qe
    Dhe mbaruam si shumica ne...
    Plumbi qe nuk vret, t'bon ma t'fort /

  11. #11
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    24-08-2004
    Postime
    148
    Behet fjale per ELIZA HOXHEN,jo Jehona Sopin...
    Dikush ka ngaterruar emrat ose eshte bere me qellim te caktuar.
    Keto fakte do te dalin,por vet fakti qe Nora Istrefi e cila kishte lidhje me plakun Schook nuk guxon te reagoje,ndersa Jehona pergenjeshron cdo gje,flet mjaft.

  12. #12
    i/e regjistruar Maska e colombo22
    Anėtarėsuar
    09-03-2007
    Postime
    48
    Citim Postuar mė parė nga Shpetulla Lexo Postimin
    Behet fjale per ELIZA HOXHEN,jo Jehona Sopin...
    Dikush ka ngaterruar emrat ose eshte bere me qellim te caktuar.
    Keto fakte do te dalin,por vet fakti qe Nora Istrefi e cila kishte lidhje me plakun Schook nuk guxon te reagoje,ndersa Jehona pergenjeshron cdo gje,flet mjaft.
    Qenke sherbyer me infot e mia, por i paske deformuar me qellim te caktuar te dhenat. Jam une ai qe pata shkruar ne temen tjeter se flitet qe me ate aferen e Shukut nuk jane aspak te nderlidhura Nora Istrefi e Jehona Sopi, por Leonora Jakupi dhe Eliza Hoxha. Pas gjithe ketij tentim-diskreditimi te Nores dhe Jehones qendron spiuni serb, Baton Haxhiu dhe gazeta e tij Express. Te palaret do te dalin lakuriq ne drite. Ndersa ti Shpetulla kur te besh here tjera plagjiature si kjo, citoje te plote dhe me korrektesi.

    ... e nese flasim per moral, dihet se Jehona e ka dhene provimin e moralistikes- korpus delikt. sorry but...

  13. #13
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    22-09-2007
    Vendndodhja
    Nė Kosoven e pa Rrym...
    Postime
    200
    e dyta pas adelines qe e urrej ma se shumti ....

  14. #14
    Bl3®i Maska e Bl3ri
    Anėtarėsuar
    06-01-2006
    Vendndodhja
    Tetove
    Postime
    1,277

    Fustani i bardhe

    Rrodha treja thone te verteten
    si te huaj u pershendetem
    kot...as vetem ne bashk fjetem
    miq tperjetshem nuk mbetem

    Po pelcasin gur
    seshte e qet me mire
    zemer mashkulli si beton
    cka nuk shkriva une le ta shkrije ajo
    shoqja jone

    Rreff:

    Oooo tradhetar
    vishja fustanin e bardhe
    fustanin e bardhe vishja ti
    mbi shpirtin e zi mbi shpirtin e zi
    Oooo tradhetar vishja fustanin e bardhe
    fustanin e bardhe vishja ti
    mbi shpirtin e zi mbi shpirtin e zi....

    Cdo te dielle degjoj kembanat
    se do kthehesh jan vec peralla
    eshte nje gjarper ktu ngjoksin tim
    kjo me qenka shperblim
    ti i ngopur une e urritur, e uritur per dashuri
    cka nuk pata une le ta ket shoqja me e mire...
    Plumbi qe nuk vret, t'bon ma t'fort /

  15. #15
    … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
    Anėtarėsuar
    07-09-2006
    Vendndodhja
    Aconteceu !!! Estava escrito assim...
    Postime
    6,577
    Me pelqen pa mase I fundit fat... dhe ... Pervjetori ! Shume te bukura vertete.
    Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

  16. #16
    … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
    Anėtarėsuar
    07-09-2006
    Vendndodhja
    Aconteceu !!! Estava escrito assim...
    Postime
    6,577
    Citim Postuar mė parė nga Jek_e_Jek Lexo Postimin
    Rrodha treja thone te verteten
    si te huaj u pershendetem
    kot...as vetem ne bashk fjetem
    miq tperjetshem nuk mbetem

    Po pelcasin gur
    seshte e qet me mire
    zemer mashkulli si beton
    cka nuk shkriva une le ta shkrije ajo
    shoqja jone

    Rreff:

    Oooo tradhetar
    vishja fustanin e bardhe
    fustanin e bardhe vishja ti
    mbi shpirtin e zi mbi shpirtin e zi
    Oooo tradhetar vishja fustanin e bardhe
    fustanin e bardhe vishja ti
    mbi shpirtin e zi mbi shpirtin e zi....

    Cdo te dielle degjoj kembanat
    se do kthehesh jan vec peralla
    eshte nje gjarper ktu ngjoksin tim
    kjo me qenka shperblim
    ti i ngopur une e urritur, e uritur per dashuri
    cka nuk pata une le ta ket shoqja me e mire...

    Bravo i qofte ... nuk e kisha degjuar !!!! Shume e bukur dhe e kenduar me shume ndjenje !!!
    Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

  17. #17
    Rising Star and Legend Maska e Davius
    Anėtarėsuar
    20-04-2003
    Vendndodhja
    Underground
    Postime
    11,956
    Jehona Sopi mbetet pa fakultet

    Prej disa kohesh e kemi kuptuar se shkollimi nuk eshte qellim ne vetvete i shume personazheve te njohur VIP. Pas Ledion Licos, Zajmines dhe Eralda Hitajt, vjen radha e nje tjeter kengetareje qe te braktise fakultetin. Jehona Sopi, kosovarja qe debutoi edhe te "Kenga magjike", ka vendosur qe t'u thote lamtumire studimeve te larta, sepse angazhimi kryesor mbetet kenga, videoklipet dhe albumet muzikore. Studentja e nje universiteti privat ne Prishtine, ne profilin e menaxhim-biznesit, ka menduar qe karriera ne kohe kapitalizmi eshte me e rendesishme se disa leksione bajate, qe tek e fundit te sigurojne vetem nje diplome.

    KORRIERI

    My silence doesn't mean I am gone!

  18. #18
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    15-08-2004
    Postime
    76
    Por...Jehona eshte studente e rregullt ne Fakultetin e Psikologjise ne Prishtine!Si eshte e mundur qe u botua ky shkrim?
    Cka po ngjet me "Korrierin' ?

  19. #19
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    22-09-2007
    Vendndodhja
    Nė Kosoven e pa Rrym...
    Postime
    200
    ...kjo me studiu ...? ..ahahahah...ska kokė kjo me studiu , ska kapacitet...

  20. #20
    i/e regjistruar Maska e Arberl
    Anėtarėsuar
    10-08-2008
    Postime
    48
    Artiste e mire eshte Jehona , cdo kenge e saja me pelqen , me pelqen si kengetare shume , e degjoj muziken e saj. Ka ze shume te mire...
    When people fear their government,that is tyranny; when government fears the people, that is LIBERTY

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Pėrgjigje: 109
    Postimi i Fundit: 30-11-2009, 05:18
  2. Shkėlqimi dhe rėnia e shokut Nano
    Nga Albo nė forumin Tema e shtypit tė ditės
    Pėrgjigje: 571
    Postimi i Fundit: 20-09-2007, 11:46
  3. Analiza dhe komente pėr zgjedhjet lokale, 18 shkurt 2007
    Nga Dr Rieux nė forumin Tema e shtypit tė ditės
    Pėrgjigje: 230
    Postimi i Fundit: 11-04-2007, 16:14
  4. Jehona e Kosovės!
    Nga drenica martire nė forumin Tema e shtypit tė ditės
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 09-06-2003, 15:04
  5. Jehona
    Nga Dita nė forumin Letėrsia shqiptare
    Pėrgjigje: 8
    Postimi i Fundit: 20-01-2003, 13:03

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •