Close
Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 47
 1. #1
  谷ஜ๑۩۞۩๑谷ஜAuGuSt ๑۩۞۩๑谷ஜ Maska e AuGuSt_
  Antarsuar
  20-06-2004
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,085
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime

  T dish apo t kesh?

  Te Dish Apo Te Kesh ??

  Eshte nje pyetje shume e veshtire per tu pergjigjur. Kam degjuar shume qe i pergjigjen kesaj pyetje me shume ego duke thene qe eshte me mire te dish sesa te kesh
  Per mendimin tim do te qe sikur keto te dyja te qene te nderthurura bashke

 2. #2
  i vetlarguar Maska e Arcimedes
  Antarsuar
  26-12-2005
  Vendndodhja
  Holland
  Mosha
  43
  Postime
  591
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Nga dita, dites jeta po me meson qe eshte me mire qe te mos dije; me mire qe te mos dije fare. Eshte me mire qe te jem nje femije i vogel fare qe as nuk din dhe as nuk kerkon gjera te teperta, por thjesht shijon jeten ashtu sic eshte dhe ashtu sic e ka perpara syve te tij.

  I dituri dhe i shkolluari eshte ai qe nuk din dhe ai qe nuk din eshte ai qe din shume. Ky eshte mendimi i im.
  I vetlarguar per arsyje fshirje shkrimesh nga moderatore arrogante si puna e Dariusit me shoke....

 3. #3
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  11-02-2006
  Postime
  75
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Me te vertet eshte nje pyetje, pergjigja e se ciles eshte shume e veshtire per tu dhen. Por edhe une mendoj se keto duhet te jene te nderthurura te njeriu. Po nuk pate njeren nuk mund te kesh dot tjetren.
  Do shkruaj me teper rreth kesaj kur te kem kohe.

 4. #4
  Perjashtuar Maska e romeoOOO
  Antarsuar
  27-08-2005
  Postime
  1,543
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Do te thoja te dish edhe pse eshte pergjigje me dy presje. Nje nderthurje eshte pergjigja me e mire!

 5. #5
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  22-04-2006
  Postime
  62
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Kjo teme shume e gjer e gjithkushe munde ti japi pergjigje sipas kend veshtrimit te tij .

  Deri para 90 tes kjo fraze do ti shkonte pershtate te DIJE SE SA TE KISHE se sa do te dije me shume se nj biciklet nga ato kinezrt nuk kishe se do te thonin ku i gjete.........

  Ndersa sot ndryshojne gjerat me mir te KESHE SE SA TE DISHE pak e cuditshme po ja qer keshtu ndodhe .Marrime fakte konkrete , me ardhjen e demokracis ne shqiperi ne POSTE drejtuse te shtetit zune vend ato qe zbrazen burgjet ,cfar dinin ato , e moren sa skishin ku ti conin ,ja qe ky raste ra ndeshe me at qe thame me lart.

  Sot sa do qe te dishe nuk e merre vendin qe te takon pse ai qe ka paguan e merre at qe nuk i takon ashtu si ndodhe teke ne prandaj nuk ecim perpara ne se cdo gje funksionon vetem nepermjet PARASE
  Ndryshuar pr her t fundit nga nausika : 14-05-2006 m 23:35

 6. #6
  . Maska e nausika
  Antarsuar
  26-03-2005
  Vendndodhja
  .
  Postime
  775
  Faleminderit
  1
  0 falenderime n 0 postime
  Te dish, sigurisht. Nqs. di, atere edhe mund te kesh ate qe deshiron (ose te pakten di te luftosh per te pasur ate qe deshiron). Ne rastin me te mire, e arrin qellimin dhe ne fund "jo vetem qe dite por edhe ke". Ne rastin me te keq, nuk do ta kesh asnjehere ate qe e di qe deshiron, por te pakten do kesh nje qellim ne jete (do luftosh per te pasur ate qe do te kesh).

  Ne kategorine e dyte perkasin shumica e atyre pak faltumeve qe dine cfare duan. Te tjeret, (shumica), thjesht verviten gjithe jeten sa andej kendeja duke shpresuar se do tu bie nga qielli (mundet edhe gabimisht), ajo qe mendojne qe deshirojne (dhe sigurisht, do mbeten gjithmone te zhgenjyer, sepse dicka qe te perket pa mund (apo pa perpjekje) nuk ka te njejten vlere sesa dicka qe e ke fituar me dijenine qe e deshiron).

  Me pak fjale, dikush qe di gjithcka eshte shume me i pasur sesa dikush qe ka gjithcka. Por, sa me shume te dish, aq me shume kupton qe nuk di (mire e kishte Sokrati), dhe ne te njejten kohe, sa me shume qe te kesh, aq me shume do qe te kesh (njeriu eshte gjithmone i pangopur).

  Gjeja me e mire eshte qe tua dish vleren e atyre qe ke, te kuptosh se cfare te duhet tjeter (nqs. te duhet ndonje gje tjeter) dhe te jesh i lumtur edhe me vetedijen qe ka gjera qe nuk do ti kesh kurre.
  When in Doubt, Act Stupid!

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e DEA27
  Antarsuar
  18-08-2004
  Postime
  511
  Faleminderit
  3
  12 falenderime n 11 postime
  Si teori populli thote me mire te dish se te kesh por ne praktike qendron e kunderta!!!

  Dija ndonjehere eshte dhimbje kur ske, kam hasur njerez ne jete qe megjithse nuk kane pasur ndonje intelegjence te vecante, njohuri te vecante thjeshte sepse kane kryer veprime qe me shume ja ka diktuar instikti se intelegjenca kane arritur shume me larte se ata me intelegjence!!!
  Ka shume faktor te tjere qe ndikojne ne mbarvajtejen e jetes dhe intelegjenca eshte sigurisht nje nga keta faktore, por qe dicka te realizohet duhen edhe shume te tjera. nese do te shprehesha ne gjuhen e kuzhines po e perbleth keshtu!!!
  intelegjenca eshte si uji ne gatim i nevojshem por jo gjithmone e domosdoshme!!!
  guximi si vaji po sja shtove ne kohen e duhur te digjet gjithcka
  fati si kripa shtoji cfare te duash me pas pa te ska shije
  trashegimia nga prinderit apo te afermit si perimet

  keshtu qe ne jete po pate guximin e duhur,( qe ne fakt kete karakteristike e kane me shume ata qe spara jane shume intelegjente)
  dhe disa mundesi te tjera qe vetem loja e fatit ti krijon si zor te vesh shume larte
  e shumta e shumta nje supe do gatuash !!!


  Ps: e respektoj dhe e dua njeriun intelegjente por jetojme ne nje bote materiale dhe intelegjenca smjafton!!!
  failure is not an option!

 8. #8
  Made_In_Gallata Maska e Angjelini
  Antarsuar
  02-03-2006
  Vendndodhja
  Tu Gjujt
  Mosha
  39
  Postime
  473
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Sdiskutohet qe eshte me mire te dish, Se po te dish do te kesh , po sdite do humbasesh dhe ato qe ke!

 9. #9
  If i ruled the world... Maska e GinoTheGodFather
  Antarsuar
  01-02-2004
  Vendndodhja
  Shqiperi
  Mosha
  32
  Postime
  313
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Une kam qene gjithmone dhe vazhdoj te jem i mendimit me mire te dish sesa te kesh. Po mundohem ta argumentoj pergjigjien time. Se pari me duket e veshtire qe te kesh nderkohe qe nuk di gje. Se dyti supozojme per nje moment se ndodh nje mrekulli dhe arrite qe te kesh dicka. Nese nuk di, atehere detyrimisht nuk do dish ta administrosh ate cfare ke. Ndersa kur di, edhe nese nuk ke gje prap ke mundesi ta kerkosh ate.

 10. #10
  ..ılılı T.T ılılı.. Maska e Dj-GabrieL
  Antarsuar
  20-01-2003
  Vendndodhja
  Jabanxhi
  Postime
  1,911
  Faleminderit
  0
  9 falenderime n 9 postime
  Padyshime qe te jen te dyja do ishte shume me mire sepse nderthuren me njera - tjeteren dhe te japin ndihmes aty ku duhet.

  POr gjthsesi une jam per te dyten "Te dish" po dite dhe mund te kesh.

  Po nuk dite do e humbesh ate qe ke!!
  Feel the pump √

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e oret_e_vona
  Antarsuar
  13-09-2003
  Vendndodhja
  Elbasan
  Postime
  178
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Eshte vertet dicka disi e veshtire sepse gjithkush do te ti deshironte te dyja njekohesisht , te te dish mund te te jete e thjesht , por te te kesh eshte e veshtire ne keto kohe qe po jetojm !!! C'fare te pelqen me shume te dashurosh apo te te besh dashuri !
  Ndryshuar pr her t fundit nga nausika : 30-05-2006 m 22:27

 12. #12
  i/e larguar Maska e dibrani2006
  Antarsuar
  29-01-2006
  Vendndodhja
  Europe
  Postime
  2,693
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Me mire te dish sepse nese din edhe ke.

 13. #13
  femmedecarriere Maska e Visage
  Antarsuar
  27-04-2006
  Vendndodhja
  LarG ... aty ke veriu i veriut
  Postime
  590
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  TE DISH SIGURISHT!!!!

  Po pate dhe s'dite e humb ate qe ke. Kurse po dite, ke mundesi te kesh.
  Ndryshuar pr her t fundit nga nausika : 30-05-2006 m 22:28

 14. #14
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  05-10-2004
  Vendndodhja
  Greqi
  Postime
  1,601
  Faleminderit
  3
  2 falenderime n 2 postime
  Te dish se po dike edhe do kesh

 15. #15
  viva voce
  Antarsuar
  05-09-2005
  Vendndodhja
  NY
  Postime
  758
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime

  Te dish apo te kesh

  Te dish..apo te kesh?
  Pyetja nuk eshte apo te dyja keshtu pra pergjigjuni sakte se duket sikur as kini dhe as nuk dini.

  Une mendoj qe te dish eshye me mire...por te dish shume shume. Kur kerkon kerko sa te mundesh apo jo. Dikush thoshte ah te kisha 1 miljon, pse nje i hidhet shoku, pse nuk kerkon pa fund? Po pa fund nuk ka mundesi i thote i pari. Po pse nje miljon ka mundesi ja kthen tjetri? Kur enderron enderro tamam, jo pergjysem.

  Eshte nje shprehje e Aristotelit"Sa me shume di, aq me shume e kuptoj sa i paditur qe jam".
  Nuk di ndonje shprehje te tille per te pasuren, psh sa me shume kam aq me fukara me duket vetja?????
  sereno

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e stolen
  Antarsuar
  26-09-2004
  Vendndodhja
  gr
  Mosha
  36
  Postime
  13
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Te dish.Sepse sa me shume te dish kupton se sa pak e ke nevojen per gjera te medha.(Njerezit qe kenaqen me gjerat e vogla kane nje shpirt vertet te madh.-Platon)Dhe nqs di mund te perdoresh dijen per te pasur.Por nqs ke dhe nuk di mund ti humbesh ne cast.

 17. #17
  SupremacY Maska e IL__SANTO
  Antarsuar
  23-08-2004
  Vendndodhja
  Larg
  Postime
  4,286
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Po te jesh Realist dihet pergjigja.
  Me mire te Kesh!

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e amaro
  Antarsuar
  21-02-2003
  Vendndodhja
  NenToke
  Mosha
  40
  Postime
  242
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Te dish qe ke eshte dika e bukur, sidomos kur rreth e qark njerzit luftojne per gjerat qe ti i ke dihet qe do te urrejne por kjo nuk eshte problem po te kesh sepse do ta dish heret a vone qe ti je fitimtar e ata jane humbamena.
  Money Makes Man act Funny

 19. #19
  Wy f tħ wņ Maska e _Elena_
  Antarsuar
  06-02-2006
  Postime
  976
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Citim Postuar m par nga Dj-GabrieL
  Padyshime qe te jen te dyja do ishte shume me mire sepse nderthuren me njera - tjeteren dhe te japin ndihmes aty ku duhet.

  POr gjthsesi une jam per te dyten "Te dish" po dite dhe mund te kesh.

  Po nuk dite do e humbesh ate qe ke!!

  Dhe un jam i te njejtit mendim
  Po dite patjeter qe do kesh

 20. #20
  bitter girl Maska e marsela
  Antarsuar
  11-06-2002
  Postime
  1,163
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 6 postime
  Te dyja..Po me shum do preferoja te paren (te dish) se do menaxhoja dhe pa te dyten..Kurse po te kisha parate e te mos dija, sdo ua dija as vleren e as si ti shpenzoja tamam, e ndoshta asnjeher sdo isha e knaqur.
  Inner beauty takes some finding, but it lasts forever..

Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •