Close
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 47
 1. #21
  i/e regjistruar Maska e by_durrsaku
  Antarsuar
  27-12-2004
  Vendndodhja
  Shqiperi
  Mosha
  38
  Postime
  112
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  mua me duket me shume nje pyetje qe i ka kaluar koha {KUSH DI KA GJITHCKA}
  dhe {AI QE KA DI}eshte mese e thjeshte kjo pyetje::::::
  SPIRIT OF ALBANIAN(asd)

 2. #22
  ABSOLUT JUSTICE Maska e Piranha
  Antarsuar
  11-07-2004
  Vendndodhja
  Ikur drejt forumeve te lira
  Postime
  478
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Te dyja.............
  Dobet, Shume Dobet !!!

  PEACE & LOVE

 3. #23
  i/e regjistruar Maska e Tipiku
  Antarsuar
  08-08-2005
  Postime
  3,989
  Faleminderit
  1
  8 falenderime n 7 postime
  edhe une te njejtin mendim me piranha kam sepse jan te lidhura te dyja bashke po nuk dite nuk ke edhe po nuk pate nuk di !!!!

  Stjerner er dom som lyser i Mrke

 4. #24
  zana Maska e zana
  Antarsuar
  29-05-2002
  Vendndodhja
  gjakove,
  Mosha
  41
  Postime
  6
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Smile te dish apo te kesh

  pershendetje, une mendoj sa persa i takon kesaj teme ne ditet e sotit, per disa njerez me vlere ka pasuria se dija, kjo per faktin se sipas tyre te desh do te thote se je edhe i dijshem. duke i kundervene kesaj teze te tyre, mund te them se mendja nuk blihet me para.
  ZANA

 5. #25
  Gjirokaster ballergjende Maska e Albioni
  Antarsuar
  22-04-2002
  Vendndodhja
  Arizona
  Mosha
  40
  Postime
  225
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime

  Te dish po te kesh?

  Keto te dyja nuk mund ti shtrosh si pyetje ku te pritet nje pergjigje e drejte. Te gjithe njerezit ne bote kane pergjigjen e sakte. Je i kenaqur ashtu sikurse i pakenaqur ne C'fardolloj situate. Jemi GOD ne vetveten tone dhe cdo gje e krijojme ne menyre te perkryer, c'do njeri e ka zgjedhur vete se sa i vetedijshem apo i pavedijshem eshte ne krijimin e tij.
  Be peacefull in your pursuit of a beautiful life.

 6. #26
  i/e regjistruar Maska e Renegata
  Antarsuar
  05-01-2006
  Vendndodhja
  perbri me ke
  Postime
  296
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Talking

  e kena thon iher.TE KESH PRA,se meso vet pastaj.

  Nje shembull koti: dua te mesoj ti bi nje vegle muzikore,por smund,kurset jane shtrenjt,s'ma mba xhepi I VOGEL,si rrjedh:ngelem ignorante ne ket fushe.etj etj pa fund.

  QESHIM SE S'QAJME DOT.

 7. #27
  Super Moderatore Maska e shigjeta
  Antarsuar
  16-04-2002
  Postime
  4,779
  Faleminderit
  108
  193 falenderime n 168 postime
  Nuk kam shume cfare t'i shtoj postimit te Nausikes qe e ka argumentuar mjaft sakte.

  Me mire te dish, se sa te kesh....se mund te kesh dicka, por po nuk dite ta mbash e humbet...
  Mos shkruaj gj kur je me nerva, sepse, ndrsa plaga e gjuhs sht m e keqe se e shpats, mendo ka mund t jet ajo e pends

 8. #28
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  27-06-2005
  Vendndodhja
  QUEENS, NYC
  Mosha
  36
  Postime
  160
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  E dini si esht puna, me pak perjashtime, te gjith te njejten pergjigje keni dhen. Me mir te dish, se po dite dhe ke. Mir mer jahu, po hapni syte iher shifni car behet ne bot. 90 % e atyre qe kan pare, sjane njerez te mencur, qe i mbyti dituria. As njerez te shkolluar qe vune pasuri me rroga. Te gjith keta njerez kan ditur ti perdorin ato dy pare mend qe kane dhe kan perdorur me se miri virtytin kryesor qe i dallon ato nga shumica-O-P-I-L-L-E-K-U-N. Pergjigja qe kam une per pyetjen: Nuk vihet as pasuria me dituri e as dituria nuk blihet me pare. Secili ben ate qe ka mundesi ne jete, dhe nqs ne fund nuk je kenaqur me ato qe ke arritur, atehere nuk ke kujt ti qahesh pervecse vetvetes.
  interist

 9. #29
  e embel
  Antarsuar
  12-10-2004
  Vendndodhja
  tirane
  Postime
  173
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Detyrimisht te dish!
  Te kesh eshte bukur dhe kete se ve njeri ne dyshim por te dish do te thote te kesh ate qe jo shume njerez e kane sot encurine&Urtesine&Tolerancen&Humanizmin keto jane gjera qe nuk mund ti kesh dhe pse mund te jesh shume i pasur...

 10. #30
  Hudhu^Pupthi^Zgupthi^BaM
  Antarsuar
  10-12-2004
  Vendndodhja
  Ku te Pelcasin
  Postime
  76
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Te Dish- Edhe arrin ate qe do ( dhe jo gjithmone).....

  Te Kesh-Meson ate qe duhet te dish (dhe jo gjithmone).....

  Kshuqe te dyja jane motra me njona-tjetren!


  Mgjth te dish ka me shume propabilitet te gjesh e te kesh!  Pershendetje forumista!  Nausika kiss bukuroshe!
  Bam bum anej kenej....shukurinaaaaaaaaaaaa!
  Friken te me kesh..Se gje s'te bej ;)

 11. #31
  i/e regjistruar Maska e rabija
  Antarsuar
  02-08-2006
  Postime
  126
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  te dish apo te kesh

  Qdokush e di perveq atij qe nuk deshiron ta dije se te dish eshte me mire!Dhe kjo eshte arsye per ti pasur te gjitha ne jete! Pasurine ,dashurine ,respektin ne shoqeri dhe nje jete shume,shume te lumtur! Por sot kane ndryshuar tersishte rrethanat apo me mire te themi po ndodh e kunderta!Ma shume ka respekt dhe mirnjohje ai qe ka pasuri por qe mendjen e ka bosh! P:SH thote dikush e adhuroj kete ose ate kengetar apo artist.Sipas jush ata jane shumica te dijshem a ? Jo kete e dijme qe nga radhet e tyre ka me shume qe pasuria i ka vene ne ate pozite ku jane? Shume nga kengetaret tonapor edhe nga te huajat jane njerez te rrugeve,vajza te kafiterive, te birrave dhe te drogave qe nuk meritojne asnje lloj respekti e lere me te adhurohen! Por ka adhur koha qe respektin qe duhej te kishte i dijshmi e ka i pasuri e sa per adhurim ai i perket vetem te lumit Zot,kete duhet ta dijme te gjithe!As ai qe di as ai qe ka!....

 12. #32
  Eks-plorator Maska e kolombi
  Antarsuar
  27-05-2003
  Vendndodhja
  Mes oqeaneve...............
  Postime
  3,722
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Ata qe dine,kerkojne dhe gjejne menyra te kene...............
  "Meqe brenga eshte burimi i gezimit,mos vajto............"

  GETE

 13. #33
  ________
  Antarsuar
  08-11-2003
  Postime
  1,518
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Citim Postuar m par nga kolombi
  Ata qe dine,kerkojne dhe gjejne menyra te kene...............
  Thohej nji proverb i vjeter ne Stamboll o Kolomb

  Shkon bolleku tek budalleku

  Nuk jane te ditur te gjithe ato qe kane sikur nuk jane te pasur te gjithe ata qe dine.
  Ndryshuar pr her t fundit nga FLORIRI : 10-08-2006 m 10:27
  Il cuore matto che ti segue ancora
  E giorno e notte pensa solo a te

 14. #34
  *~100% Shqiptare~* Maska e Zemrushja
  Antarsuar
  19-11-2002
  Vendndodhja
  Larguar!!!!!
  Postime
  2,800
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Mendoj se te dyja jane te lidhura me njera tjetren..

  Nese di do perpiqesh te gjesh rruget qe te cash ne jete dhe te fitosh.. pra te kesh ne nje te ardhme jo shume te larget

  Por nese ke dhe nuk di.. do i prishesh pa mend kur i thone dhe do ngelesh zero nje dite

  Paraja shko e vje.. por mendja nuk mbushet prape nje dite :P

  Mendimi im

  Zemrushja
  Jeta eshte labirinth.. nese do ta fitosh.. zbuloje

 15. #35
  i/e regjistruar Maska e kURTh
  Antarsuar
  09-08-2006
  Postime
  6
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Te Kesh

  TE KESH => Bote materialiste => Bota ku jetojme sot.

  TE DISH => Bote idealiste => Bota qe ka vdekur qe me rilindasit.

  Te KESH dhe te DISH => Bota e se ardhmes.


  Nese do te duhej te zgjidhja midis tyre do thosha TE KESH. Ata qe KANE perbejne pakicen e shoqerise njerezore. Duke bere pjese ne kete elite detyrimisht kanalizohesh edhe ne rrugen e DIJES (mbajtja dhe shtimi i asaj qe ke ... ).

  Nese zgjedh TE DISH, eshte idealiste dhe nuk pershtatet ne kete bote materialiste ku jetojme. Si i ditur (TE DISH) nese shkon drejt te pasuruarit (TE KESH) propabiliteti per te arritur te behesh pjesetar i asaj pakice qe KANE eshte shume i vogel per te mos thene fare.

  Dhe persa i perket moralit te shoqerise njerezore:
  Sikurse thash, ai qe DI sado qe te mundohet ... ne rruge te drejt propabiliteti i tij eshte 0.0% - 0.2%.
  Ne rruge jo te drejte ( ne menyre jo morale) mund te perdore DIJEN e tij te arrije 0.2% (p.sh. politikanet e vendeve te varfera ne te cilen ben pjese edhe Shqiperia).
  Por sido qe te jete, ky brez nuk do te arrij dot te jete ne eliten e te PASURVE (mbret, princ, miljardere te lindur etj. ... ). Brezi tjeter ndoshta ...  Me falni qe u zgjata pak si shume

 16. #36
  Nallban Maska e alko71
  Antarsuar
  24-03-2006
  Vendndodhja
  Tok
  Mosha
  48
  Postime
  708
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Po te kesh dije shume ,nuk te duket interesante pasuria me.

  Po te kesh pasuri e nuk ke dije, e paguan ate qe di te te keshilloj.

 17. #37
  i/e regjistruar Maska e BaBa
  Antarsuar
  12-03-2006
  Vendndodhja
  Facebook.com/BabaAlbanian
  Mosha
  34
  Postime
  4,064
  Faleminderit
  59
  23 falenderime n 21 postime
  Te dyja bashk se, sa pa hic fare.....

 18. #38
  i/e regjistruar Maska e urtesia
  Antarsuar
  22-08-2006
  Vendndodhja
  Ne Dardani -Iliride
  Postime
  429
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  te dish apo te kesh?
  OK
  i pergjigjem me pyetjen:

  Cili eshte dallimi mes: te jetosh per te ngrene dhe te hashe per te jetuar?
  urtsia

 19. #39
  Perjashtuar Maska e kurkushi
  Antarsuar
  24-06-2005
  Vendndodhja
  Shqiperi.Mund te udhetoj pa vize hyrese ne tere boten "interesante"
  Postime
  446
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Dija-Dituria eshte Nata,pasuria eshte Dita...Cila eshte me e vlershme dhe me e dashur per njeriun...vleresoni secili-a personalisht!

 20. #40
  i/e regjistruar Maska e baby^girl
  Antarsuar
  20-09-2005
  Postime
  24
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Te dish apo te kesh??? ... hmmm me kete pyetje e ke qar fare, taman si Shekspiri po behesh.
  Per mendimin tim, ngaqe une nuk kam shume them me mir te kesh. pse do thoni ju? po ja sepse ne punojme tere jeten, nga nje her edhe 2 pune(po te jetosh ne usa), vetem per ato te shkreta pare. Ndonje here njerzit jepen pas punes aq shume sa e bejne ate me te rendesishme se familja dhe cdo gje tjeter. Atere une them po te kishim nuk do mundoheshim kaq shume. Pikerisht dal aty ku desha, dmth dhe nje her me mir te kesh sepse po pate te pakten do e kalosh kohen me njerzit e dashur te jetes, dhe jo duke u roptuar ne pune dhe duke u menduar... na dalin paret kete muaj apo jo?
  ME MIRE TE KESH... faktkeqsisht ne jetojm ne kete bote qe po spate ske nga ja mban, ky eshte realiteti.
  Mundohu te njohesh veten, ndoshta ateher dicka gjen.

Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •