Close
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 47
  1. #21
    i/e regjistruar Maska e by_durrsaku
    Anëtarësuar
    27-12-2004
    Vendndodhja
    Shqiperi
    Postime
    112
    mua me duket me shume nje pyetje qe i ka kaluar koha {KUSH DI KA GJITHCKA}
    dhe {AI QE KA DI}eshte mese e thjeshte kjo pyetje::::::
    SPIRIT OF ALBANIAN(asd)

  2. #22
    ABSOLUT JUSTICE Maska e Piranha
    Anëtarësuar
    11-07-2004
    Vendndodhja
    Ikur drejt forumeve te lira
    Postime
    478
    Te dyja.............
    Dobet, Shume Dobet !!!

    PEACE & LOVE

  3. #23
    i/e regjistruar Maska e Tipiku
    Anëtarësuar
    08-08-2005
    Postime
    3,950
    edhe une te njejtin mendim me piranha kam sepse jan te lidhura te dyja bashke po nuk dite nuk ke edhe po nuk pate nuk di !!!!

    Stjerner er dom som lyser i Mørke

  4. #24
    zana Maska e zana
    Anëtarësuar
    29-05-2002
    Vendndodhja
    gjakove,
    Postime
    6

    Smile te dish apo te kesh

    pershendetje, une mendoj sa persa i takon kesaj teme ne ditet e sotit, per disa njerez me vlere ka pasuria se dija, kjo per faktin se sipas tyre te desh do te thote se je edhe i dijshem. duke i kundervene kesaj teze te tyre, mund te them se mendja nuk blihet me para.
    ZANA

  5. #25
    Gjirokaster ballergjende Maska e Albioni
    Anëtarësuar
    22-04-2002
    Vendndodhja
    Arizona
    Postime
    225

    Te dish po te kesh?

    Keto te dyja nuk mund ti shtrosh si pyetje ku te pritet nje pergjigje e drejte. Te gjithe njerezit ne bote kane pergjigjen e sakte. Je i kenaqur ashtu sikurse i pakenaqur ne C'fardolloj situate. Jemi GOD ne vetveten tone dhe cdo gje e krijojme ne menyre te perkryer, c'do njeri e ka zgjedhur vete se sa i vetedijshem apo i pavedijshem eshte ne krijimin e tij.
    Be peacefull in your pursuit of a beautiful life.

  6. #26
    i/e regjistruar Maska e Renegata
    Anëtarësuar
    05-01-2006
    Vendndodhja
    perbri me ke
    Postime
    296

    Talking

    e kena thon iher.TE KESH PRA,se meso vet pastaj.

    Nje shembull koti: dua te mesoj ti bi nje vegle muzikore,por smund,kurset jane shtrenjt,s'ma mba xhepi I VOGEL,si rrjedh:ngelem ignorante ne ket fushe.etj etj pa fund.

    QESHIM SE S'QAJME DOT.

  7. #27
    Nuk kam shume cfare t'i shtoj postimit te Nausikes qe e ka argumentuar mjaft sakte.

    Me mire te dish, se sa te kesh....se mund te kesh dicka, por po nuk dite ta mbash e humbet...
    Mos shkruaj gjë kur je me nerva, sepse, ndërsa plaga e gjuhës është më e keqe se e shpatës, mendo ç’ka mund të jetë ajo e pendës

  8. #28
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    27-06-2005
    Vendndodhja
    QUEENS, NYC
    Postime
    160
    E dini si esht puna, me pak perjashtime, te gjith te njejten pergjigje keni dhen. Me mir te dish, se po dite dhe ke. Mir mer jahu, po hapni syte iher shifni car behet ne bot. 90 % e atyre qe kan pare, sjane njerez te mencur, qe i mbyti dituria. As njerez te shkolluar qe vune pasuri me rroga. Te gjith keta njerez kan ditur ti perdorin ato dy pare mend qe kane dhe kan perdorur me se miri virtytin kryesor qe i dallon ato nga shumica-O-P-I-L-L-E-K-U-N. Pergjigja qe kam une per pyetjen: Nuk vihet as pasuria me dituri e as dituria nuk blihet me pare. Secili ben ate qe ka mundesi ne jete, dhe nqs ne fund nuk je kenaqur me ato qe ke arritur, atehere nuk ke kujt ti qahesh pervecse vetvetes.
    interist

  9. #29
    e embel
    Anëtarësuar
    12-10-2004
    Vendndodhja
    tirane
    Postime
    173
    Detyrimisht te dish!
    Te kesh eshte bukur dhe kete se ve njeri ne dyshim por te dish do te thote te kesh ate qe jo shume njerez e kane sot encurine&Urtesine&Tolerancen&Humanizmin keto jane gjera qe nuk mund ti kesh dhe pse mund te jesh shume i pasur...

  10. #30
    Hudhu^Pupthi^Zgupthi^BaM
    Anëtarësuar
    10-12-2004
    Vendndodhja
    Ku te Pelcasin
    Postime
    76
    Te Dish- Edhe arrin ate qe do ( dhe jo gjithmone).....

    Te Kesh-Meson ate qe duhet te dish (dhe jo gjithmone).....

    Kshuqe te dyja jane motra me njona-tjetren!


    Mgjth te dish ka me shume propabilitet te gjesh e te kesh!



    Pershendetje forumista!



    Nausika kiss bukuroshe!
    Bam bum anej kenej....shukurinaaaaaaaaaaaa!
    Friken te me kesh..Se gje s'te bej ;)

  11. #31
    i/e regjistruar Maska e rabija
    Anëtarësuar
    02-08-2006
    Postime
    126

    te dish apo te kesh

    Qdokush e di perveq atij qe nuk deshiron ta dije se te dish eshte me mire!Dhe kjo eshte arsye per ti pasur te gjitha ne jete! Pasurine ,dashurine ,respektin ne shoqeri dhe nje jete shume,shume te lumtur! Por sot kane ndryshuar tersishte rrethanat apo me mire te themi po ndodh e kunderta!Ma shume ka respekt dhe mirnjohje ai qe ka pasuri por qe mendjen e ka bosh! P:SH thote dikush e adhuroj kete ose ate kengetar apo artist.Sipas jush ata jane shumica te dijshem a ? Jo kete e dijme qe nga radhet e tyre ka me shume qe pasuria i ka vene ne ate pozite ku jane? Shume nga kengetaret tonapor edhe nga te huajat jane njerez te rrugeve,vajza te kafiterive, te birrave dhe te drogave qe nuk meritojne asnje lloj respekti e lere me te adhurohen! Por ka adhur koha qe respektin qe duhej te kishte i dijshmi e ka i pasuri e sa per adhurim ai i perket vetem te lumit Zot,kete duhet ta dijme te gjithe!As ai qe di as ai qe ka!....

  12. #32
    Eks-plorator Maska e kolombi
    Anëtarësuar
    27-05-2003
    Vendndodhja
    Mes oqeaneve...............
    Postime
    3,720
    Ata qe dine,kerkojne dhe gjejne menyra te kene...............
    "Meqe brenga eshte burimi i gezimit,mos vajto............"

    GETE

  13. #33
    ________
    Anëtarësuar
    08-11-2003
    Postime
    1,516
    Citim Postuar më parë nga kolombi
    Ata qe dine,kerkojne dhe gjejne menyra te kene...............
    Thohej nji proverb i vjeter ne Stamboll o Kolomb

    Shkon bolleku tek budalleku

    Nuk jane te ditur te gjithe ato qe kane sikur nuk jane te pasur te gjithe ata qe dine.
    Ndryshuar për herë të fundit nga FLORIRI : 10-08-2006 më 09:27
    Il cuore matto che ti segue ancora
    E giorno e notte pensa solo a te

  14. #34
    *~100% Shqiptare~* Maska e Zemrushja
    Anëtarësuar
    19-11-2002
    Vendndodhja
    Larguar!!!!!
    Postime
    2,753
    Mendoj se te dyja jane te lidhura me njera tjetren..

    Nese di do perpiqesh te gjesh rruget qe te cash ne jete dhe te fitosh.. pra te kesh ne nje te ardhme jo shume te larget

    Por nese ke dhe nuk di.. do i prishesh pa mend kur i thone dhe do ngelesh zero nje dite

    Paraja shko e vje.. por mendja nuk mbushet prape nje dite :P

    Mendimi im

    Zemrushja
    Jeta eshte labirinth.. nese do ta fitosh.. zbuloje

  15. #35
    i/e regjistruar Maska e kURTh
    Anëtarësuar
    09-08-2006
    Postime
    6

    Te Kesh

    TE KESH => Bote materialiste => Bota ku jetojme sot.

    TE DISH => Bote idealiste => Bota qe ka vdekur qe me rilindasit.

    Te KESH dhe te DISH => Bota e se ardhmes.


    Nese do te duhej te zgjidhja midis tyre do thosha TE KESH. Ata qe KANE perbejne pakicen e shoqerise njerezore. Duke bere pjese ne kete elite detyrimisht kanalizohesh edhe ne rrugen e DIJES (mbajtja dhe shtimi i asaj qe ke ... ).

    Nese zgjedh TE DISH, eshte idealiste dhe nuk pershtatet ne kete bote materialiste ku jetojme. Si i ditur (TE DISH) nese shkon drejt te pasuruarit (TE KESH) propabiliteti per te arritur te behesh pjesetar i asaj pakice qe KANE eshte shume i vogel per te mos thene fare.

    Dhe persa i perket moralit te shoqerise njerezore:
    Sikurse thash, ai qe DI sado qe te mundohet ... ne rruge te drejt propabiliteti i tij eshte 0.0% - 0.2%.
    Ne rruge jo te drejte ( ne menyre jo morale) mund te perdore DIJEN e tij te arrije 0.2% (p.sh. politikanet e vendeve te varfera ne te cilen ben pjese edhe Shqiperia).
    Por sido qe te jete, ky brez nuk do te arrij dot te jete ne eliten e te PASURVE (mbret, princ, miljardere te lindur etj. ... ). Brezi tjeter ndoshta ...



    Me falni qe u zgjata pak si shume

  16. #36
    Nallban Maska e alko71
    Anëtarësuar
    24-03-2006
    Vendndodhja
    Tokë
    Postime
    707
    Po te kesh dije shume ,nuk te duket interesante pasuria me.

    Po te kesh pasuri e nuk ke dije, e paguan ate qe di te te keshilloj.

  17. #37
    i/e regjistruar Maska e BaBa
    Anëtarësuar
    12-03-2006
    Vendndodhja
    Facebook.com/BabaAlbanian
    Postime
    4,061
    Te dyja bashk se, sa pa hic fare.....

  18. #38
    i/e regjistruar Maska e urtesia
    Anëtarësuar
    22-08-2006
    Vendndodhja
    Ne Dardani -Iliride
    Postime
    431
    te dish apo te kesh?
    OK
    i pergjigjem me pyetjen:

    Cili eshte dallimi mes: te jetosh per te ngrene dhe te hashe per te jetuar?
    urtësia

  19. #39
    Perjashtuar Maska e kurkushi
    Anëtarësuar
    24-06-2005
    Vendndodhja
    Shqiperi.Mund te udhetoj pa vize hyrese ne tere boten "interesante"
    Postime
    446
    Dija-Dituria eshte Nata,pasuria eshte Dita...Cila eshte me e vlershme dhe me e dashur per njeriun...vleresoni secili-a personalisht!

  20. #40
    i/e regjistruar Maska e baby^girl
    Anëtarësuar
    20-09-2005
    Postime
    24
    Te dish apo te kesh??? ... hmmm me kete pyetje e ke qar fare, taman si Shekspiri po behesh.
    Per mendimin tim, ngaqe une nuk kam shume them me mir te kesh. pse do thoni ju? po ja sepse ne punojme tere jeten, nga nje her edhe 2 pune(po te jetosh ne usa), vetem per ato te shkreta pare. Ndonje here njerzit jepen pas punes aq shume sa e bejne ate me te rendesishme se familja dhe cdo gje tjeter. Atere une them po te kishim nuk do mundoheshim kaq shume. Pikerisht dal aty ku desha, dmth dhe nje her me mir te kesh sepse po pate te pakten do e kalosh kohen me njerzit e dashur te jetes, dhe jo duke u roptuar ne pune dhe duke u menduar... na dalin paret kete muaj apo jo?
    ME MIRE TE KESH... faktkeqsisht ne jetojm ne kete bote qe po spate ske nga ja mban, ky eshte realiteti.
    Mundohu te njohesh veten, ndoshta ateher dicka gjen.

Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •