Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 4 prej 4
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,126
  Faleminderit
  65
  785 falenderime n 643 postime

  Burg prjet pr vrassin grek t emigrantit shqiptar

  Gjykata morri masn ekstreme pr ekzekutuesin e Gramoz Palushit

  Burg prjet grekut q vrau tifozin shqiptar

  Procesi u zhvillua n masa t larta sigurie

  SELANIK

  Gjykata e Patrs dnoi me burg t prjetshm 22-vjearin Panajotis Kladhis, i cili m 4 shtator t vitit 2004 ekzekutoi me thik emigrantin shqiptar Gramoz Palushi si dhe plagosi tri shok t viktims, q festonin fitorn e kombtares shqiptare ndaj asaj greke. Ndrsa bashkpuntorin e tij, Dionisis Kefalinos, gjykata e dnoi me 10 muaj burg, q u konvertua me burgim n arrest shtpie pr nj periudh tri-vjeare, nn akuzn e armbajtjes pa leje. Ai u la i lir, pasi nuk u gjend asnj prov pr t vrtetuar pjesmarrjen e tij n vrasjen e t riut shqiptar.

  GJYQI
  Nn masa t rrepta sigurie Gjykata e Patrs q prej dits s premte t javs s shkuar u rrethua me forca speciale, pr t shmangur ndonj incident t mundshm gjat zhvillimit t seancs gjyqsore ndaj Kladhis. Pas dhjet seancave, gjykata greke e Patrs ka shqiptuar dnimin final pr ekzekutorin e 20-vjearit shqiptar Palushi dhe tri emigrantve t tjer. Gjyqtari Aristotelis Hristopulos n ort e vona t s hns e ka shpallur grekoamerikanin Kladhis fajtor. Gjat procesit gjyqsor, Kladhis ka deklaruar se mbrmjen e 4 shtatorit t vitit 2004 ka qen i pir, kur sht sulmuar nga nj grup shqiptarsh me motorrikleta. As vet nuk e di sesi kam reaguar duke qlluar me thik mbi personat q m sulmuan. Kur m kan thn n mngjes se kam kryer nj vrasje mu ka dukur e pabesueshme. M vjen shum keq pr at q kam br, dhe sikur t kisha patur mundsi ta ktheja kohn pas, nuk do ta kisha prsritur nj gj t till, sht shprehur i penduar Kladhis n gjyq. Por kjo deklarat shfajsuese nuk ka ndikuar aspak n lehtsimin e dnimit ndaj tij. Pas marrjes s dnimit Kladhis u drgua n burgun e Koridhalose n Athin, ku sipas informacioneve paraprake sht vendosur n nj qeli t veant. Ndrkoh, sht vn re se familjart e viktims dhe t afrmit e tri t plagosurve t tjer shqiptar nuk jan paraqitur n gjyq. Duke analizuar kt fakt, mediat greke deklaruan se familjart e Kladhis kishin dhn rryshfet pr katr familjet shqiptare. Ndrsa n sall zhvillohej gjyqi, n oborrin e gjykats student dhe antar t Organizats Kundr Shtetit, shprndanin fletushka me prmbajtje kundr racizmit dhe krimit t kryer n ishullin e Zakinthos dy vjet m par.
  "Babai i shtetit sht Ismail "Qemali", e zbuloi Edvin shkenctari!"

 2. #2
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  27-12-2004
  Postime
  1,683
  Faleminderit
  2
  25 falenderime n 22 postime
  Me kete vendim na kan kthyer te pakten nderin ne dhe imazhin shtetit Grek por fatkeqsisht jo Gramozin.
  larguar forever

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Era1
  Antarsuar
  19-12-2004
  Postime
  1,307
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Me beri pershtypje dika tek lajmet ne Tv mbi kete problem.
  Tek te gjitha televizionet theksohej se vrasesi ishte grek por me origjine amerikane !!!!!! Edhe kete here greket duan ta largojne sa me shume nga vetja dhe kushedi sa kane vuajtur per te gjetur rrenjet mijera vjeare te vrasesit, te cilat nuk na qenkan greke por vikan nga "imperializmi" amerikan.
  Firma ime eshte : SHQIPTARE

 4. #4
  Shife icik ket..timin Maska e miko
  Antarsuar
  05-04-2003
  Vendndodhja
  N botn e udirave
  Postime
  755
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga dardajan
  Me kete vendim na kan kthyer te pakten nderin ne dhe imazhin shtetit Grek por fatkeqsisht jo Gramozin.
  Une do thosha qe ky vendim eshte nje "lehtesim" i dhimbjes se prinderve,shokve dhe te afermve te tij.

  Mua me beri pershtypje deklarata e madhe qe kishin dhene prinderit e tij gjate gjykimit,qe ishin gati ta falnin kriminelin,vetem per faktin qe te vertetojne virtuatet reale te shqiptareve.Eshte nje xhest i madh...

  I lehte i qofte dheu Gramozit.
  .........................

Tema t Ngjashme

 1. 'mendim keni pr nacionalizmin shqiptar?
  Nga Anton n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 45
  Postimi i Fundit: 25-09-2012, 16:09
 2. fare historie false mesohet ne shkollat shqiptare?
  Nga BARAT n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 38
  Postimi i Fundit: 31-07-2009, 09:54
 3. Mbi konfliktin n Komunitetin Musliman Shqiptar
  Nga Brari n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 27-03-2009, 10:00
 4. Partia Islamike Shqiptare
  Nga Hyllien n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 104
  Postimi i Fundit: 27-03-2004, 11:23
 5. Me Titizmin kunder Enverizmit
  Nga Albanino n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 08-09-2002, 19:06

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •