Close
Faqja 3 prej 17 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 333
 1. #41
  DoNt Be JeLoUs Maska e ||_BeJbi_||
  Antarsuar
  04-03-2006
  Vendndodhja
  aTje JaM EnE uN Do Te ViSh eNe tI
  Mosha
  36
  Postime
  120
  Sigurisht qe ka pavarsisht se grat e socme kerkojne dicka me shume sepse kan ardhur kohet qe burri dhe gruja nuk jan me burri para dhe gruja mbrapa po jan 50-50% por neqoft se nje grua rri ter diten ben dreken lan shplan te rrit femijet atereh 100% qe do e vleresosh sepse nuk eshte nje skallve por gruja jote partnerja qe keni zjedhur per jeten tuaj...
  LoVe Me oR HaTe Me Am StiLL GoNa Be HeRe

 2. #42
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  26-04-2006
  Vendndodhja
  Prishtine
  Postime
  397
  Ka rol shume te madh,dhe mund te them sinqerishte se nje grua qe bene shume per shtepin bene dhe per familje
  Ne se njerezit flasin keq per mua: Ta dinin c'kam thene une per ata: Do te flisnin edhe me keq.---JM

 3. #43
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-11-2006
  Postime
  25
  ....mbase eshte teme apo debat qe paska kohe qe eshte hapur, dhe ka mjaft mendime, por do ju jepja edhe mendimin tim, nje grua shtepiake eshte mjaft e zonja, dhe koha qe ajo eshte ne shtepi ka rolin dhe nje rendesi te vecante, ne rradhe te pare, femijet i edukon dhe i meson si me mire, dhe dallohen femijet qe rriten ne shtepi me nenen, rasti konkret, une per vete jam ne shtepi prej 5 vjetesh dhe kam dy vajza, dhe gjate gjithe kesaj kohe jam marre vete me rritjen dhe edukimin e tyre, kur vajza ime shkoj per here te pare ne kindergarden, te them te drejten , mendoja se mbase do ishte pak me ndryshe, sepse, gjuha ime eshte shqipja e femijet jane lindur e rritur ketu ne usa, pra, dhe kisha nje fare ndrojte dhe ankth, si do ishte vajza ime , por qe ne ditet e para, vajza me tregonte gjithcka ne shkolle, dhe une nuk i thashe dhe nuk i them vetes qe eshte gabim pse ndenja keto 5 vjet duke rritur femijet, eshtwe kenaqesi ne rradhe te pare per mua, qe poi shijoj keto vite duke pare rritjen e tyre, eshte kenaqesi kur im shoq kthehet nga puna dhe une ndjehem zonje e vertete, dhe akoma nuk mendoj per te ardhurat monetare, jane me shume se parate kujdesi dhe sakrifica, se te rrish ne shtepi eshte edhe sakrifice, kur ke punuar me pare , e kjo kohe eshte nder kohet e mija me te mirat, dhe kurre nuk mendoj se eshte kohe e humbur e e kaluar kot ose bosh, gjithmone ky eshte mendimi im. faleminderit, .

 4. #44
  jo nuk ka asnje lloj vlere thjesht e bejn femrat qe jan dembele, dmth shumica e femrave. ja kshu esht e verteta ju pelqen apo jo

 5. #45
  me 40 hajdut Maska e alibaba
  Antarsuar
  12-12-2005
  Vendndodhja
  Ne shpellen e pirateve
  Mosha
  34
  Postime
  5,644
  T jesh shtpiake nuk do t thot t jesh e izoluar nga bota as nuk do t thot e varfr.S paku dy shtpiake ishin nna t nderuara mbretrish, nna e Ahmet Zogut q i drejtonte kuzhinjeret e kuzhins mbretrore, dhe nna e Skenderbeut pr t ciln asnj burim historik nuk thot se ka punuar ndokund me pag.

  Ndrsa dembele m par mund t jen ato q kan marrdhnie pune.Sepse punt m t rnda jan ato shtpiake.
  dhe nj gj: N koht e sotme kur nj kujdestare fmijsh qoft edhe pashkoll kujdeset pr fmijt e tu n shtpin tnde dhe krkon pag t majme pr kt, ather nna shtpiake ka nj vler t pakrahasueshme.E bra kt krahasim meq ra llafi tek lekt.

 6. #46
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  05-10-2004
  Vendndodhja
  Greqi
  Postime
  1,600
  Ka vlere per burrin e saj edhe per familjen e saj.Por mendoj qe femra sot edhe duhet te jet e "Zhvilluar" nga ana e karieres edhe nga ana e familjes se saj.Gjithashtu edhe ato shtepiake eshte nje vlere qe nuk krahasohet me ate vleres e karieres.

 7. #47
  i/e regjistruar Maska e Eda64
  Antarsuar
  01-09-2006
  Vendndodhja
  eda_19642000
  Postime
  104
  po bjontina e lexova me vemendje te madhe ,ceshtjen per gruan e ke bere tamam pyetjet dhe me pelqyen shum per ate qe e ka perjetuar nder to jam edhe une ,prandaj doja te thoshja me te vertet eshte se gruaja eshte mir te rri ne shtepi te rris femijet se i rrit me duart e veta por ska gje me te rende e them me te gjitha aspektet qe nje grua te qendroj vetem ne shpi ,se burrat spo i bej te gjith por ka burra qe nuk don qe ta di se cfar bere ti u lodhe apo su lodhe por ai shikon cfar more .por ska ma injorance te rri gruaja te shikoj duart e burrit ,por te dal te punoj sa ka mundesit e vehta te mos jet gjithmon e ulur per sa i perket buxhetit financial te lekve e kam llafin edhe ai te lodhet dhe te sakrifikoj per rritjen e femijeve jo vetem gruaja ,se jan drejtat e barabarta sot si burri ashtu dhe gruaja ket mendim kisha une mendofshta e kam dhe gabim por ju qe do ta lexoni nxirrni konluzionin flm shum.

 8. #48
  i/e regjistruar Maska e Akili-A
  Antarsuar
  06-11-2006
  Postime
  2,962
  Sigurisht qe nje grua ka vlera edhe kur eshte shtepiake...(ajo ka rol sherbyes)...por nje mashkulli te kompletuar nuk i duhet vetem nje sherbyese....por edhe nje dashnore,nje shoqe shpirterore,nje krijuese,nje bashkeluftetare etj...dhe keto cilesi mashkulli i kompletuar nuk mund ti gjeje kurre te nje femer qe rri gjithe diten ne shtepi......
  Te gjithe ankohen se s`kane para....por asnje nuk ankohet se nuk ka tru

 9. #49
  Texas Ranger Maska e Clauss
  Antarsuar
  19-06-2003
  Vendndodhja
  Athens
  Postime
  1,484
  bashkeluftetare po po.. ndonjehere kujtoj nje ish-in tim qe bashkeluftonin bashke ne bashkeluftrat e Starcraft-it..
  You were meant for me. Perhaps as a punishment.

 10. #50
  Ekuiliber shpirteror Maska e ARKIA
  Antarsuar
  29-07-2006
  Mosha
  55
  Postime
  1,068
  Citim Postuar m par nga bjondina
  Ne shume raste gruaja eshte e detyruar (me deshire apo nga halli) te rrije ne shtepi e te kujdeset per shtepine e femijet. Por ajo qe dua te di une eshte se sa vlere ka kjo pune e gruas, ndonese nuk sjell fitime monetare?A mund te thuhet se vetem burri punon pasi ai sjell para ne shtepi?A duhet te ndihet femra (inferiore) ne kete rast?

  Organizimi i familjes(ekonomia +edukimi+gjuha(themi gjuha e nenes dhe jo e babait)+lodhja fizike dhe mendore+pagjumesia+arti i gatimit, FEMIJET dhe vetem po te marresh (dua te them kujdesi per ata)+sakrifica e kufizimit te kohes per vehten e saj +NERVAT E FORTA qe duhet te kesh per te gjitha keto +kenaqesia qe ndien bashkeshorti kur vjen ne shtepi pas pune dhe i gjen te gjitha keto te bera , vlen aq sa PARATE qe sjell ai ne shtepi,as me pak e as me shume.
  GRUAJA SHTEPIAKE nuk duhet te ndihet inferiore ,perkundrazi,ZONJE.
  Uji: H2O
  Rakia: H2 OOOOO HO HOOOO

 11. #51
  i/e regjistruar Maska e Vinjol
  Antarsuar
  28-04-2002
  Vendndodhja
  Fier
  Postime
  1,538
  Gruaja ka patjeter nji rol et padiskutueshem ne familje mos harroni
  qe ajo perben thelbin kryesor ne edukuimin
  e femijve

  Nji grua Skllave ?????
  jam kundera
  Mos u mundo te behesh njeri i suksesshem por me mire te behesh i vlefshem..

 12. #52
  sa kushton gruaja shtepiake? e a vleresohet puna e gruas ne Shtepi?
  Po sigurishte qe po, ekonomia bashkohore e perllogarit rolin e gruas permes vleres monetare te kushtuar sikur keto pune te kryheshin nga nje person i tret, perball pages....
  e n.q.s i hyni kesaj perllogaritje, do ta shifnit se kush siguron me teper te ardhura ne familje...sa kushton bashkortia, e sa kushton bashkshorti...

 13. #53
  Citim Postuar m par nga Akili-A Lexo Postimin
  Sigurisht qe nje grua ka vlera edhe kur eshte shtepiake...(ajo ka rol sherbyes)...por nje mashkulli te kompletuar nuk i duhet vetem nje sherbyese....por edhe nje dashnore,nje shoqe shpirterore,nje krijuese,nje bashkeluftetare etj...dhe keto cilesi mashkulli i kompletuar nuk mund ti gjeje kurre te nje femer qe rri gjithe diten ne shtepi......
  ndaj te njejtin mendim .

 14. #54
  100%shqiptare Maska e loneeagle
  Antarsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  not where i want to be
  Mosha
  38
  Postime
  4,227
  Citim Postuar m par nga bjondina Lexo Postimin
  Ne shume raste gruaja eshte e detyruar (me deshire apo nga halli) te rrije ne shtepi e te kujdeset per shtepine e femijet. Por ajo qe dua te di une eshte se sa vlere ka kjo pune e gruas, ndonese nuk sjell fitime monetare?A mund te thuhet se vetem burri punon pasi ai sjell para ne shtepi?A duhet te ndihet femra indiferente ne kete rast?
  Pune me te veshtire nuk ka por si i thone
  "askush nuk ia di vleren deri sa te mos i besh punet" vetem ateher ia dine rendesin
  I LOVE GOD

  j&g

 15. #55
  ky asht roli i vetem qe ka vlere per ni gru.
  JO NEGOCIATA VETVENDOSJE

 16. #56
  yep Maska e Izadora
  Antarsuar
  11-09-2008
  Vendndodhja
  ne zemren e atij qe ka "zemer"
  Postime
  8,793
  Citim Postuar m par nga derjansi Lexo Postimin
  ky asht roli i vetem qe ka vlere per ni gru.
  Mos fol keshtu se ka me te martu lagja :-D  Ka vlera te medha por fatkeqsisht gjithmon nenvleftesohet nga pala kundershtare .
  Eshte Grua
  Nene
  Shoqe
  Guzhinjere
  Pastruese
  Menaxhere
  ect ect
  Jeto sot se neser nuk i dihet

 17. #57
  Citim Postuar m par nga Izadora Lexo Postimin
  Mos fol keshtu se ka me te martu lagja :-D  Ka vlera te medha por fatkeqsisht gjithmon nenvleftesohet nga pala kundershtare .
  Eshte Grua
  Nene
  Shoqe
  Guzhinjere
  Pastruese
  Menaxhere
  ect ect
  kush te tha se sjam martu un lol?

  ka me me martu lagjia prap? ok ok sjam kondra lol
  JO NEGOCIATA VETVENDOSJE

 18. #58
  Djal Drenice Maska e Lexuesi_
  Antarsuar
  18-06-2010
  Vendndodhja
  Ne vendin e ngjarjeve
  Postime
  6,016
  Nje shkalle me shume se ai i burrit. Edhe pse une mendoj qe 5 shkalle me shume se ai i burrit.

 19. #59
  Fortis Et Honoris Maska e Meriamun
  Antarsuar
  04-04-2009
  Postime
  1,730
  Po ka vlere sepse nga natyra femra eshte shtepiake. Edukimi i femijeve etj jane gjera te rendesishme.

  Te kunderten do ta vija ne dyshim.
  No amount of guilt can change the past and no amount of worrying can change the future

 20. #60
  100%shqiptare Maska e loneeagle
  Antarsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  not where i want to be
  Mosha
  38
  Postime
  4,227
  Citim Postuar m par nga derjansi Lexo Postimin
  ky asht roli i vetem qe ka vlere per ni gru.
  a man's job day-to night, a woman's job never stops

  gruaja ka shume vlera kaq shume sa ju burrave ju tremb ky fakt edhe e izoloni gruan ne shtepi. if it was a woman's world it will be a perfect place
  Ndryshuar pr her t fundit nga loneeagle : 16-02-2012 m 14:53
  I LOVE GOD

  j&g

Faqja 3 prej 17 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Fjalet dhe shprehjet me te cilat njeriu komunikon me kafshet shtepiake
  Nga DYDRINAS n forumin Arkeologji/antropologji
  Prgjigje: 22
  Postimi i Fundit: 17-01-2009, 00:53
 2. Firma m e mir pr pajisjet shtpiake
  Nga Fiori n forumin Votime dhe sondazhe
  Prgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 29-01-2007, 10:10
 3. Vetmi Gruaje
  Nga SkenderRusi n forumin Letrsia shqiptare
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 04-11-2005, 06:25
 4. Kafshet shtepiake
  Nga Pogradecari n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 23
  Postimi i Fundit: 18-05-2004, 22:54
 5. Arome gruaje...ne policine rrugore
  Nga angeldust n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 07-08-2003, 16:02

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •