Close
Faqja 2 prej 17 FillimFillim 123412 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 333
 1. #21

  ja dhe pergjigja e pare mashkullore shqipetare!!!

  Citim Postuar m par nga Jeans-boy
  sigurisht qe ka.
  E veretete qe gruaja e sotme kerkon dicka me teper por
  perparimi nuk duhet ta eleminoje tradicionalizmin

  Mund te te them qe eshte nje nga vendet ku verehet qarte po ai "Tradicionalizem"qe thua ti i dashur vazhdon te ndiqet..
  Per mua eshte gabim i rende nje femer e zgjuar e shkathet duhet te jete e panvarur ekonomikisht Pse????
  Se pari jeta eshte teper e veshtire nuk mund te plotesosh nevojat familjare me te ardhurat e njeres pale te dy duhet te kontribojne keshtu ne kete menyre do te vleresojne me shume gjerat....Po ashtu ne shtepi edhe pse pjesen me te madhe embulon femra mashkulli nuk duhet te jete indiferent por te aktivizohet ne kete menyre edukohen dhe brezat e rinj qe ne te ardhmen te jene me te zotet e vetes dhe jo te rriten me parimet e vjetra..Burri qe eshte burre e con taven ne furre e se mer kurre"
  ja ky eshte mendimi i nje numri derrmues shqipetaresh ndaj dhe jemi ku jemi miqte emi...Nuk eshte se une do te vdes nese i bej te gjithe vete,por kyci eshte se duke u aktivizuar sa do pak shoku i jetes thjesht shpreh respekt mirenjohje dashuri per ty,fjalet e teperta fukarallek dashuria eshte vepra dhe jo te dua te dua,me sill nhje gote uje me bej darken etj....Dhe se fundi nese nuk punon(Si shumica efemrave ne shqiperi)te permendin "Buken e gojes" ne forma te ndrushme por te shemtura e cfare arrin femr'?????Mos besim ne vetvete dobesi,perulje,humbje te se drejtes se fjales pasi ndihet inferiore....Dhe ceshte me kruesorja shkeputjen nga jeta shoqerore e cila ka nje rol teper te rendesishem ne kulturen e njeriutfemer mashkull pa dallime ne asnje aspekt....
  vetem doja te shtoja keto ku jam te gjithe pnojne raste te pakta nuk punon femra,pasi jeta eshte epamundur,nuk plotesohen dot te gjitha "Kapricot"nje veshje e re nje darke ne restorant nje pub apo cdo gje qe vlen per deskonektimin e cdokujt....
  Punoj 8 ore ne pune ne shtepi nuk pushoj derisa vjen ora 22:00 por kur vjen momenti per tu shtrire kenaqem me veten dhe them...Bravo ja dhe nje dite e le nga mbrapa te pret nje e re ndoshta me impulsive......

  P.S Roli i gruas ne shoqeri shtepi apo kudo eshte aq i madh dhe i rendesishem sa fjlae nuk do te gjendeshin ne fjalorin e asnje gjuhe....

 2. #22
  i/e regjistruar Maska e R2T
  Antarsuar
  18-04-2003
  Postime
  1,062
  Citim Postuar m par nga Greta E
  Nuk me besohet qe beni pyetje te tilla.
  Ajo e ka bere pyetjen ne 2002, tani u kujtove ti ta nxjerresh nga fundi i pusit ku ishte futur kjo teme e te besh koment? Po te germosh nga viti 1950 mbase do gjesh tema akoma dhe me te pabesueshme...... Grmo Tare Grmo!
  Postimi i mesiperm nuk shpreh detyrimisht opinionin e autorit mbi temen e ngritur.

 3. #23
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Antarsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  38
  Postime
  6,849
  sht abnormale t them q nna ime nuk ka vler.
  E njejta vlen edhe pr grat tjera.T gjitha kan vlerat e vet n nj familje.
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 4. #24
  i/e regjistruar Maska e Mjalta
  Antarsuar
  11-01-2005
  Vendndodhja
  Germany
  Postime
  31
  Sipas Mendimit teme nje Grua shtepiake ka shume Vlere. Sepse ajo e mban at shtepi me te gjitha Punet, Kujdesen e Femijeve gjate dite, etj. Por ka ndoshta edhe Gra qe e ndijn veten pakashum sikur "asgje",sepse jane vetem te shpija. Por nese mendojn mire e mire e kane nje Pune edhe ma te veshtire sikurse Burri dhe ajo Pune esht e Vlefshme edhe me shume Pergjethsi. Nga Ana e Burrit duhet te vi Respekt ndaj Gruas.

  Pershendetje
  jam krenare qe jam shqipetare edhe at Kosovare

 5. #25
  Roli i gruas ne shoqeri keqkuptohet nga shumica.Femrave u behen shume padrejtesira.Ndoshta buron nga mungesa e tolerances dhe perfitimi prej dobesise qe e karakterizon.Ne vija te pergjithshme femra cenohet kur nuk i jepet vendi qe i takon ne shoqeri.Ne aspektin familjar gruaja duhet te kujdeset per familjen ne pergjithesi.Duke nenkuptuar perkujdesjen ndaj femijeve dhe burrit.Ndersa ne aspektin shoqeror mund te infiltrohet ne aktivitete te ndryshme qe jane mbrenda mundesise saj,por pa cenuar obligimin qe ka ndaj familjes.

  PS.Femra ka pergjegjesi te madhe.Edukimi brezave vazhdon ne djep.
  Ndryshuar pr her t fundit nga FLORIRI : 24-02-2005 m 11:54
  Il cuore matto che ti segue ancora
  E giorno e notte pensa solo a te

 6. #26
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  18-02-2006
  Vendndodhja
  n'laboracijon
  Postime
  5
  Gruja shtepijake, dmth nena ka vler te madhe. Ajo e ka shancen per mi eduku femijet, sepse i ka femijet ma gat se buri, dhe i sheh qysh formohen, a po kan naj gebim, dhe mun mi permisu, mi eduku drejt. Me tvertet puna e grujesh shtepijake nuk shihet ne BNP, dmth nuk ka perfitim ekonomik, po prap ajo kontribon, sepse ajo e sheh ekonomin e praktik, dhe mundet me kontrollu dhe formu ekonomin e shtepis, mundet me formu ne budgjet dhe me majt. Pra ajo nuk bjen pare, po prap me dijeni e man ekonomin (paret) si duhen per me pas fitim, dhe ballanc. Pra gruja eshte managjeri :P

 7. #27
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  02-09-2002
  Vendndodhja
  Myslym Shyri
  Mosha
  37
  Postime
  645
  Femra nuk ka pse te ndihet aspak indiferente ose me e ulet ne kete rast. Burri duhet ta kuptoj qe ai ben me shume lek edhe ca pastaj. Pfff, ktu ne amerik shume burra marin me pak lek se grat (psh: mami im bon me shume se babi), s'do te thot gjo. Leku esht lek, s'te jep me pak apo me shume respekt.

 8. #28
  i/e regjistruar Maska e susglob
  Antarsuar
  05-08-2005
  Vendndodhja
  MALDEN, MA
  Mosha
  41
  Postime
  164
  Citim Postuar m par nga bjondina
  Ne shume raste gruaja eshte e detyruar (me deshire apo nga halli) te rrije ne shtepi e te kujdeset per shtepine e femijet. Por ajo qe dua te di une eshte se sa vlere ka kjo pune e gruas, ndonese nuk sjell fitime monetare?A mund te thuhet se vetem burri punon pasi ai sjell para ne shtepi?A duhet te ndihet femra indiferente ne kete rast?
  Kam shume respekt per grate qe rrijne ne shtepi dhe meren me gjera te ndrryshme por grate qe punojne dhe jashte shtepie jane me shume busy nga ato qe rrijne ne shtepi. Une si nene qe jam vete dhe qe bej nje pune jashte shtepie gjithashtu e di shume mire. P.sh. nuk e them per veten time pasi une kam ndihme nga babysitter i goces e cila eshte familje (nusja e xhaxhait) dhe me ndihmon me gocen, gatim dhe pjata. keshtu qe shumica e ketyre puneve mi ben ajo. Por ne pergjithesi psh shoqet e mia ato punojne 9-5 dhe pastaj duhet te shkojne ne shtepi te bejne darken, dreken dhe te mbajne femijen dhe gjithashtu te gjitha grate e dine si behet guzhina pasi gatuajme qe do 2ore prapa me shume te ben pastrimi se sa gatimi. Keshtu qe erdhi darka dhe oburra te nesermen ne pune e po e njejta routine. Ndersa gruaja qe eshte ne shtepi pasdite s'ka cte bej se ben dreke e darke ne te njejten kohe dhe pasdite e eshte me e lire. Por fakti eshte qe grate qe rrijne ne shtepi (nuk e di fjalen shqip te me falni por ) ato jane underestimated shume. Ose disa si puna ime qe kemi ndihme pak a shume jemi pak me te lira se ato qe i bejne te gjitha keto te mesipermet.

 9. #29
  echo Maska e Dara
  Antarsuar
  30-11-2005
  Vendndodhja
  New York
  Postime
  694
  Citim Postuar m par nga bjondina
  Ne shume raste gruaja eshte e detyruar (me deshire apo nga halli) te rrije ne shtepi e te kujdeset per shtepine e femijet. Por ajo qe dua te di une eshte se sa vlere ka kjo pune e gruas, ndonese nuk sjell fitime monetare?A mund te thuhet se vetem burri punon pasi ai sjell para ne shtepi?A duhet te ndihet femra indiferente ne kete rast?
  Une, personalisht mbroj ne menyre te verber te drejtat edhe poziten se gruas. Une do i pergjigjesha pyetjes me pyetjen:

  A mund te kete vlere nje mashkull impotent?

  P.S.
  Po refuzoj te shkruaj me teper pasi do te jem shume subjektive, gje e cila nuk ehste shume optimiste. Thjesht shtrimi i pyetjes me ngre kacurrelat perpjete. Jo ofendim te drejtuar ndaj nismetares, eshte pyetje me vend, thjesht me prek pak ne tela.

 10. #30
  gone Maska e helene
  Antarsuar
  26-02-2003
  Vendndodhja
  shume larg
  Postime
  914
  Te drejtat e femijeve kush i mbron ketu????????????

 11. #31
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-09-2004
  Postime
  2,389
  Citim Postuar m par nga Pilivesa
  Une, personalisht mbroj ne menyre te verber te drejtat edhe poziten se gruas. Une do i pergjigjesha pyetjes me pyetjen:

  A mund te kete vlere nje mashkull impotent?

  P.S.
  Po refuzoj te shkruaj me teper pasi do te jem shume subjektive, gje e cila nuk ehste shume optimiste. Thjesht shtrimi i pyetjes me ngre kacurrelat perpjete. Jo ofendim te drejtuar ndaj nismetares, eshte pyetje me vend, thjesht me prek pak ne tela.
  Pyetja qe ke zgjedhur te besh nuk eshte e gjetur mire, pothuajse s'ka lidhje fare. Sidoqofte, lejon te kuptosh qendrimin tend.

  Per mendimin tim, nuk ben mire ta nenvleresosh aq shume rolin e femres shtepiake. Edhe ti nje dite mund te behesh e tille, madje me shume mundesi, qofte edhe per nje kohe te shkurter, do te behesh. Ta uroj! Diku thoje qe do te kesh 4 femije. Si mendon t'i rritesh keta femije? A mendon se mund t'i rrise ata dikush tjeter me mire se ti qe do jesh nena e tyre?

  Edhe sikur te arrish majat e karrieres, edhe sikur te sjellesh ne shtepi lek me bollek, nese nuk arrin t'u japesh hakun femijeve, nuk do kete vlere aspak...Nejse...une mendoj se ti do behesh nje grua shtepiake shume e mire.

  E rendesishme do jete si do te shohi ai shoku qe do kesh afer. Nese do te vleresoje, athere do jesh shume e lumtur faredo qe te besh. Po te jete ndonje rronxho-ponxho, si shtepiake, si gru "e famshme" kot do jete.


  P.S. Mos te keqkuptohemi. Nuk dua te them qe gruaja nuk duhet te shkoje ne shkolle, nuk duhet te kete nje profesion te mire, nese deshiron, ose edhe nje pune qe e pelqen. Thjeshte jam kundra keqkuptimit qe ka ne lidhje me gruan shtepiake.
  Ndryshuar pr her t fundit nga [xeni] : 02-03-2006 m 21:40

 12. #32
  i/e regjistruar Maska e hajla
  Antarsuar
  08-06-2003
  Postime
  1,553
  pikerisht une nuk do perjashtoi mundesin e shkollimit te femres.Po gjithsesi duhet perqendruar me perkushtimin ne (maxsimum) ndaj femijes.
  Pavaresisht se me qka jeni e ngarkuar me punet shtepijake,apo shterore padushim se kur jeni e punsuar, ateher dyfishohet dhe ajo shtepijake fizikisht dhe psiqikisht..e pse?se gjith ajo nan qe lind, ajo po krijon nje frymzim ne shpirtin evet dhe anasjelltas zemra eshte eperkushtuar dhe pose nuk ekziston mundesia e plot mbi kujdesin e femijes se vete!
  do t'thot patjeter femija kerkon ndihmen e nenes, me se shumti se e kujt do tjeter ne Bot! duke mos perjashtuar dhe ate prej babe, po me se shumti lypet ndihma e nenes dhe ne raste, te tilla...Qe te jesh krenare eshte se kur behesh nene i nje femije, qoft e gjitnis femrore apo mashkullore..qe te jesh e lumtur eshte gjeja me e shtrenjt ne kete bote kur te behesh nen. dhe kur lind dhe rrit femijen e dukuar ne "syt e tu" dhe ne "syt" e Botes...Kjo eshte krenaria e Femres qe sjell shembull...flm,

  hajla,
  Ju qe sollet lirin,(flini te qet)Ju trasuat udhen e pavarsise...per te gjithe LAVDIIIIIII

 13. #33
  [L]{I}[N]{U}[X] Maska e Ardi_Pg_ID
  Antarsuar
  28-01-2003
  Vendndodhja
  New York City Haven on Earth
  Mosha
  40
  Postime
  2,679
  Pili po ku te ka vajt mendja ama te keqen .. e une poi pergjigjem kesaj pyetje ...! Gruaja shtepiake ka aq shue vlera sa grate e tjera sikunderse vlerat e nje mashkulli impotent ne krahasim me ata potente pili behu pak me shume me e qarte per ata qe nuk dine pikpamjen tende.

  Ardi
  Forgiving Islamic Terrorists is Gods Duty, Our Duty Is To arrange the Meeting
  N. H. Schwarzkopf

 14. #34
  Citim Postuar m par nga bjondina
  Ne shume raste gruaja eshte e detyruar (me deshire apo nga halli) te rrije ne shtepi e te kujdeset per shtepine e femijet. Por ajo qe dua te di une eshte se sa vlere ka kjo pune e gruas, ndonese nuk sjell fitime monetare?A mund te thuhet se vetem burri punon pasi ai sjell para ne shtepi?A duhet te ndihet femra indiferente ne kete rast?
  Sa vlere ka gruaja qe nuk sjelle fitime monetare???
  Kemi shkuar aq large qe te vleresohet cdo gje qe sjell vetem te mira materiale sot ? A mund te blihet edukata e femijeve me para? A duhet qe prindi blej dashurine e femiut dhe familjes? Kjo eshte e pabesueshme vertete!
  Eshte e vertete qe per te krijuar familje duhet nje baze materiale,por kjo nuk do te thote qe ai qe mbetet ne shtepi ,qofte gruaja apo burri ( qe sot behet me marveshje) te kete vlere me pak.Perkundrazi,pasuria me e madhe eshte edukata ,kujdesi qe i ofrohet femiut nga prindi.
  Them te drejten kur e lexova kete teme me shkoi mendja tek nena ime.Edhe ajo ishte amvise,nuk punonte diku, nuk sjellte para ne shtepi.Por ajo kishte dhe ka vleren me te madhe ne jeten time qe nuk paguhet me asnje pasuri te botes.Une per veten time punoj,por kjo nuk do te thote qe disa lek qe i marr ne fund te muajit te me shtojne vleren time si grua,si nene apo bashkeshorte.Por mundohem qe kohen qe e kaloj me familje te e shfrytezoj ne maximum duke dhuruar dashuri e jo para.

 15. #35
  echo Maska e Dara
  Antarsuar
  30-11-2005
  Vendndodhja
  New York
  Postime
  694
  Citim Postuar m par nga [xeni]
  Pyetja qe ke zgjedhur te besh nuk eshte e gjetur mire, pothuajse s'ka lidhje fare. Sidoqofte, lejon te kuptosh qendrimin tend.

  Per mendimin tim, nuk ben mire ta nenvleresosh aq shume rolin e femres shtepiake. Edhe ti nje dite mund te behesh e tille, madje me shume mundesi, qofte edhe per nje kohe te shkurter, do te behesh. Ta uroj! Diku thoje qe do te kesh 4 femije. Si mendon t'i rritesh keta femije? A mendon se mund t'i rrise ata dikush tjeter me mire se ti qe do jesh nena e tyre?

  Edhe sikur te arrish majat e karrieres, edhe sikur te sjellesh ne shtepi lek me bollek, nese nuk arrin t'u japesh hakun femijeve, nuk do kete vlere aspak...Nejse...une mendoj se ti do behesh nje grua shtepiake shume e mire.

  E rendesishme do jete si do te shohi ai shoku qe do kesh afer. Nese do te vleresoje, athere do jesh shume e lumtur faredo qe te besh. Po te jete ndonje rronxho-ponxho, si shtepiake, si gru "e famshme" kot do jete.


  P.S. Mos te keqkuptohemi. Nuk dua te them qe gruaja nuk duhet te shkoje ne shkolle, nuk duhet te kete nje profesion te mire, nese deshiron, ose edhe nje pune qe e pelqen. Thjeshte jam kundra keqkuptimit qe ka ne lidhje me gruan shtepiake.
  Faleminderit per kendveshtrimin teper optimist ndaj meje si nene . Gjithashtu dua te theksoj qe me ate pyetje kam dashur te them qe rendesia e femres eshte e pamase. Pikerisht ajo eshte bazamenti i edukumit te brezit te ardhshem. Analogjia me pyetje qendron ne faktin qe nje mashkull edhe pse mund te jete impotent perseri do te kete vlere ne shoqeri.

 16. #36
  kureshtar Maska e chi_mai
  Antarsuar
  27-10-2005
  Vendndodhja
  perkohesisht tirane, vendbanimi alternativ
  Mosha
  35
  Postime
  373
  pfffffffffffffffffff
  te pakten e gjej dreken shtruar, darken po ashtu, e di se e kam gjithmone ne shtepi, eshte e palodhur edhe per naten :P .
  pastaj te tjerat jane njesoj per te gjitha grate.
  (sjam martuar akoma un eeeeeeeee) jam vetem 20 vjec ;P
  all u need is love

 17. #37
  i/e regjistruar Maska e ChuChu
  Antarsuar
  03-06-2002
  Vendndodhja
  nyc
  Postime
  3,402
  Citim Postuar m par nga bjondina
  Ne shume raste gruaja eshte e detyruar (me deshire apo nga halli) te rrije ne shtepi e te kujdeset per shtepine e femijet. Por ajo qe dua te di une eshte se sa vlere ka kjo pune e gruas, ndonese nuk sjell fitime monetare?A mund te thuhet se vetem burri punon pasi ai sjell para ne shtepi?A duhet te ndihet femra indiferente ne kete rast?


  Indiferente qe burri sjell para ne shtepi? Apo indifirente ndaj jetes se saj?

  Per opinionin tim, kjo eshte vetem zgjedhje personale. Nese preferoni te rrini ne shtepi, shop in HSN me parate e burrit, chat and cheat lol, that is perfectly fine.

  perse duhet te pyesesh nese ka vlere? ne kohen kur telecomuting dhe working from home eshte so easy, pyetaj me e sakte eshte : cfare u terheq me shume te beni ne jeten teuaj?

 18. #38
  i/e regjistruar Maska e hope31
  Antarsuar
  23-11-2002
  Vendndodhja
  ketu
  Postime
  1,054
  Ketu ka te beje shume edukata dhe mentaliteti ne vleresimin e gjerave

  Ka shume rendesi pavaresia ekonomike.Kjo per njemije e nje aresye

  Ne fakt do te thoja qe ka shume e shume rendesi perputhja ne pothuajse ne te gjitha aspektet deri diku, se nuk eshte e mundur 100%.

  Te kene te dy prinderit nivel arsomor te barabarte per te kuptuar rendesine e gjerave ne te njejtin kendveshtrim

  Te kontribojne te dy ne familje per te ardhurat dhe per edukimin, per respekt e dashuri reciproke se edhe vleresimi eshte i dyanshem domosdo.

  Edhe bashkeshorti vlereson me shume nje grua qe eshte e arsimuar, qe kontribon ne familje me te gjitha mundesite qe ka....etj por kjo kuptohet nqs e ka edhe ai ate ngritje qe te arrije te vleresoje kete. Keshtu edhe ai e kuton me mire te mirat dhe pasojat e nje nene qe rri ne shtepi pa angazhime shoqerore.

  Pas ca vitesh edhe femijet jane krenare per prinder qe kane bere dicka qe ai vlen ne jete.
  Fjalet e pa thena nuk lendojne kurre.
  Don't wait for extraordinary circumstances to do good,try to use ordinary situations
  :^proton

 19. #39
  i/e regjistruar Maska e Poeti
  Antarsuar
  18-03-2003
  Vendndodhja
  Ferizaj-Kosov
  Postime
  4,215
  sht e nevojshme t theksohet se secili antar i familjes e ka rolin e vet, mu sikur hallkat e nj zingjiri, sepse cilado nga kto hallka q t kputet, zingjiri nuk ekziston, apo nuk e kryen funksionin e vet. sht patjetr e nevojshme n kohn e sotme, nse ekziston mudnsia, q secili t ket lekun e vet, dhe t ndjej n nj mnyr pavarsin shpirtrore dhe ekonomike, por edhe nse kt mundsi nuk e ka (fjala sht pr gruan si pjesmarrse e ndrtimit t familjes) ather kontributi i saj si EDUKATORE E FMIJVE sht dika q nuk mund t paguhet me kurfar parash (edhe pse n edukim pa dyshim se merr pjes edhe burri-babai, mirpo duke e ditur se ata kalojn m pak koh brenda katr mureve dhe se fmijt n hapat e tyre t par jan shum m t lidhur me nnn se sa me babain, kujtoj se barra e edukimit m shum iu bie nnave). Prandaj vlera dhe roli i gruas n familje sht i padiskutueshm dhe mund t them shum i vlefshm. Besoj se poashtu t gjith pajtohemi se pa t ardhura, familja nuk mund ti plotsoj nevojat elementare, por edhe nse ato t ardhura jan minimale, disi do t lidhen skaji me skaj, por nse fmijt lindin dhe rriten pa edukatn e duhur ather varfria e familjes sht m e madhe se sa ajo ekonomike, prandaj vlersoni vet…
  MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT SHT SHQIPTARIA

 20. #40
  gone Maska e helene
  Antarsuar
  26-02-2003
  Vendndodhja
  shume larg
  Postime
  914
  Une mendoj qe do femer lidhja me femijen kur eshte foshnje e detyron qe te jete per nje periudhe te ndryshueshme shtepiake....problemi nuk ekziston per sa kohe femra s'humbet vetevleresimin,sepse po ishte ajo e para qe rolin si shtepiake ta shikoje si me te ulet sesa ate te nje femre ne karriere, ath te gjithe do e shikojne keshtu,deri edhe vete femijet kur rriten....
  Shumica e njerezve(ose tamam tamam te gjithe) femijet i bejne per egoizem, per arsye se kjo u kompleton ciklin e jetes dhe i ben te konfirmojne qenien femer apo mashkull ne teresine e vete,ajo qe ne gjuhen e perditshme do quhej femijet jane kenaqesi,pas kesaj do duhej dhe te mendohen qe s'eshte vetem kenaqesi po eshte detyre dhe pergjegjesi per qenie te tjera, te paafta per te jetuar vetem dhe qe s'kane nevoje vetem per para,por kane nevoje per ekuiliber dhe dashuri.
  Femra per mendimin tim s'humbet vlere duke qene shtepiake, po duke mos qene nene e denje per kete emer, njesoj si mashkulli nese s'eshte prind i denje...
  Shoqeria e sotme ofron shume mundesi per te dhene vetes vendin qe meriton, edhe duke qene ne shtepi, ajo qe s'te ofron eshte te kthesh kohen pas nese gabon me femijet dhe ia le kujdesin ne dore babysitterit te pare qe gjen....

  Personalisht nese do dua karriere, s'do bej femije, se s'do toleroja dot qe ti rrise dikush tjeter per arsyet qe thashe me lart dhe shume shume te tjera...

Faqja 2 prej 17 FillimFillim 123412 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Fjalet dhe shprehjet me te cilat njeriu komunikon me kafshet shtepiake
  Nga DYDRINAS n forumin Arkeologji/antropologji
  Prgjigje: 22
  Postimi i Fundit: 17-01-2009, 00:53
 2. Firma m e mir pr pajisjet shtpiake
  Nga Fiori n forumin Votime dhe sondazhe
  Prgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 29-01-2007, 10:10
 3. Vetmi Gruaje
  Nga SkenderRusi n forumin Letrsia shqiptare
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 04-11-2005, 06:25
 4. Kafshet shtepiake
  Nga Pogradecari n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 23
  Postimi i Fundit: 18-05-2004, 22:54
 5. Arome gruaje...ne policine rrugore
  Nga angeldust n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 07-08-2003, 16:02

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •