Close
Faqja 7 prej 8 FillimFillim ... 5678 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 121 deri 140 prej 156
  1. #121
    Unica Fede Unica Passione Maska e Boy
    Anėtarėsuar
    07-01-2010
    Vendndodhja
    Rome
    Postime
    1,079
    Coje tek ndihma e shpejte.
    Perchč er coro che famo tutti quanti insieme
    dice LAZIO sei grande te volemo bene!

  2. #122
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    30-05-2009
    Vendndodhja
    Thorolld ON
    Postime
    224
    nga vate moj koce!!!??? as nje faleniderit nuk the! apo kaluam lumin dhe ..... kalin

  3. #123
    i/e regjistruar Maska e ela11
    Anėtarėsuar
    11-06-2010
    Postime
    212
    shume faleminderit po jam ne hall duhet te vete ne shqiperi patjeter per nje jave dhe duhet te kthehem ,,,,ah shtet kot qe kemi

  4. #124
    i/e regjistruar Maska e xhori
    Anėtarėsuar
    25-12-2006
    Vendndodhja
    MARCHE
    Postime
    1,518
    problemi eshte se tani me pashaport te vjeter nuk futesh dot ne shqiperi
    jeshét prčmč ne aliarčm
    jeshčm more jeshčm
    po drita skeshčm

  5. #125
    i/e regjistruar Maska e daniel00
    Anėtarėsuar
    05-06-2004
    Vendndodhja
    tr
    Postime
    2,836
    Qytetarėt shqiptarė qė jane aktualisht jashtė Shqipėrisė e kanė mundėsinė tė hyjnė nė Shqipėri me pasaportėn e vjetėr por jo tė dalin prej saj me tė njėjtin mjet identifikimi. Rrjedhimisht atyre u lejohet kthimi nė atdhe dhe nxjerrja e pasaportės biometrike.
    Ngjeshur me brezin e se vertetės,parzmoren e drejtėsisė,mburojėn e besimit dhe shpatėn e Frymės.

  6. #126
    Mommy to a beautiful girl Maska e MijnWonder
    Anėtarėsuar
    01-05-2006
    Vendndodhja
    📍 The Netherlands
    Postime
    939
    Citim Postuar mė parė nga DYDRINAS Lexo Postimin
    Gabim shume i madh i qeverise shqiptare!

    Jane me mijera shqiptare jashte Shqiperise, qe zoterojne pasaporta jobiometrike, mirepo kane leje qendrime te shteteve perkatese e mund te udhetojne pa asnje problem.

    Atehere pse duhet qe te nderrohen pasaportat? Kur afati i tyre i vlefshmerise ende nuk ka kaluar dhe shtetet perkatese nuk kane vene ndonje kusht per te patur medoemos pasaporta biometrike?

    Kjo duhet te vleje per shtetasit shqiptare, qe jetojne ne Shqiperi dhe qe mund te kapercejne kufinjte e zones Shengen vetem me pasaporte biometrike, mirepo ti kryqezosh edhe shqiptaret qe jetojne jashte, kjo eshte me shume se gabim.

    Siē duket shtetit tone nuk i intereson me ardhja e shtetasve te tyre ne Shqiperi, per pushime!

    E perseris edhe njehere eshte gabim shume i madh!

    Une kam mare info ne 3 ambasada te ndryshme plus ne ministri ..edhe nga te tere me kane thene qe pashaporta e vjeter spi me uje as ne shengen.. Vetem ambasada Greke me tha per ne nese ti ke pashaporte brenda afatit ska rendesi e vjeter apo jo dhe e shoqeruar me nje leje qendrimi mund te hysh pa problem ne Greqi.
    Eshte shume gabim na qeveria jone , mbasi shume shtetas si une qe skane mundesine te shkojne ne shqiperi te leshojne urdher ne vendet e tjera qe pashaporta spi me uje ..
    ●•∙ яє¢ℓαιмιηg вα¢к мy ωσяℓ∂●•∙

  7. #127
    i/e regjistruar Maska e xhori
    Anėtarėsuar
    25-12-2006
    Vendndodhja
    MARCHE
    Postime
    1,518
    para disa diteve nje shqiptar nuk u lejua te ikte per ne shqiperi me pashaporten e vjeter, nga aeroporti i ancona, dini gje a ka probleme te tilla ne vende te tjera?
    jeshét prčmč ne aliarčm
    jeshčm more jeshčm
    po drita skeshčm

  8. #128
    i/e regjistruar Maska e francis-ak47
    Anėtarėsuar
    19-01-2011
    Postime
    70
    Kur e merr pashaporten e re ku e merr vizen qe ke pas ne pashaporten e vjeter ????
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Peniel : 03-05-2012 mė 17:22

  9. #129
    Moderator Maska e benseven11
    Anėtarėsuar
    10-09-2002
    Vendndodhja
    new jersey-usa
    Postime
    13,816
    Per shqiptaret ne amerike qe kane pashaporte shqiptare te skaduar,por jane me status Citizen(qe kane pashaporte amerikane,dmth jane me status qytetare amerikane),ato mund te shkojne ne Shqiperi duke pas pashaporten amerikane dhe mund te qendrojne ne Shqiperi deri ne 90 dite.Per raste qendrimi me shume se 90 dite duhet te aplikojne per leje qendrimi ne stacionin e policise me te afert aty ku jetojne.
    (Informacion i marre nga ambasada shqiptare ne Uashington.DC,rregull i vendosur qe prej marsit 2012)
    Dokumenti per leje qendrimi ne shqiperi per me shume se 90 dite shkarkohet ketu.Eshte ne Pdf format.
    http://pdfcast.org/pdf/dokument-leje...er-ne-shqiperi
    E hap pdf dhe klik ne ikonen lart te lentes me shenje +(zoomin) dhe zmadhoje 300% per tu dukur e qarte.
    ====
    Ambasada shqiptare ne Uashington ka nxjerre kete lajmerim, per rastet e pajisjeve me pashaporta te reja shqiptare
    te emigranteve ne amerike.
    Formulari i Leje Kalimit qe duhet plotesuar dhe dhene ambasades(konsullates) shqiptare ne
    Uashington, ose ne Nju Jork.
    http://www.mediafire.com/file/oc7ob9...e shqiperi.pdf
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga benseven11 : 20-03-2012 mė 19:24
    ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

  10. #130
    i/e regjistruar Maska e Sofi _
    Anėtarėsuar
    09-04-2011
    Postime
    494
    Citim Postuar mė parė nga ela11 Lexo Postimin
    Me Ndihmoni Ju Lutem Me Ndonje Informacion,,lexova Qe Do Hiqen Pashaportat E Vjetra Une Jam Me Grinkart Dhe Kam Pashaporte Te Vjeter Do Iki Ne Shqiperi Per Dy Jave Ose Nje Muaj Po Pse Duhet Te Nxjer Pashaporte Te Re Une ,,cjane Keto Qe Bejne Pastaj Ku Nxiret Pashaporta Per Dy Jave
    s'i lexova komentet e tjera, po ka nje sherbim te pershpejtuar. nuk me kujtohet sa dite apo sa kushton, po ia vlen po s'ke kohe. klm

  11. #131
    qun i mir Maska e FREX
    Anėtarėsuar
    24-10-2009
    Vendndodhja
    Europe
    Postime
    83
    Citim Postuar mė parė nga ela11 Lexo Postimin
    Me Ndihmoni Ju Lutem Me Ndonje Informacion,,lexova Qe Do Hiqen Pashaportat E Vjetra Une Jam Me Grinkart Dhe Kam Pashaporte Te Vjeter Do Iki Ne Shqiperi Per Dy Jave Ose Nje Muaj Po Pse Duhet Te Nxjer Pashaporte Te Re Une ,,cjane Keto Qe Bejne Pastaj Ku Nxiret Pashaporta Per Dy Jave
    SDI GJA ELA POR ME GJITH QEF DON TKISHA NDIMU

  12. #132
    i/e regjistruar Maska e xhori
    Anėtarėsuar
    25-12-2006
    Vendndodhja
    MARCHE
    Postime
    1,518
    rekord, sot mora pashaporten e re bera aplikimin dje per ate 3 ditshen
    jeshét prčmč ne aliarčm
    jeshčm more jeshčm
    po drita skeshčm

  13. #133
    i/e regjistruar Maska e elel
    Anėtarėsuar
    08-12-2011
    Postime
    7

    pershendetje emigrantit ne Greqi

    Citim Postuar mė parė nga KiNg-AlBaNeR Lexo Postimin
    Pershendetje te kishe ardhur te pakten 3 muaj me perpara do e kishe shume here me te thjeshte qe te perfundoje pune sepse shkoje tek Mini Bashkia per te bere aplikimin vetem me 1 mjet identifikimi edhe kuponin per aplikimin e Pashaportes ose kartes se identitetit. KURSE tani te duhet te shkosh ne Rajonin e polizise se lagjes qe je e rregjistruar te plotesosh 1 formular keitj formulari duhet ti bashkangjisesh 2 fotokopje te kartes se identitetit ne rast te kundert pashaporten e vjeter qe ti ke nqs nuk e ke karten edhe 2 fotografi te tuat. Dhe policia e dergon kete kerkesen tende tek minibashkia perkatese kjo procedure e policise zgjat nga 3-4 der me 1 jav. Sa per aplikimin Vetem aplikimi i pashaportes eshte 60$ me proceduren normale qe zgjat 2 deri ne 3 jave. Kurse procedura e pershpejtuar e pashaportes eshte 150$ dhe zgjat nga 1deri ne 3 dit. Ndersa karta e identitetit kushton 12$. Karta ka cmim fiks. Neqoftese ti ben proceduren e pershpejtuar te pashaportes me 150$ dhe i ben aplikimet ne te njejten dite edhe te kartes te dalin te dyja me procedure te pershpejtuar. dmth vonesa me e madhe qe ti do kesh eshte e Rajonit Policor.

    Por kujdes kur te plotesosh formularin tek rajoni policor kerkokje qe VERIFIKIMIN e rajonit te ta dergojne ne nje minibashki qe eshte e autorizuar per te bere procedurat e pershpejtuara. p.sh: ne Tirane nqs ti jeton ne Minibashkine Nr.1 tek rajoni policor Nr.1 do besh kerkese qe verifikimi jot te shkoje ne minibashkite Nr.3,4,6 edhe njesia nr.10 keto jan KATER minibashkite qe bejne procedurat e pershpejtuara. Nqs nuk e ben kerkesen e sakte tek rajoni policor do te te duhet ta kryesh formularin e verifikimit policor nga e para dhe do te te duhet te presesh 5 dite te tjera derisa ai te dergohet serisht ne minibashkine perkatese.

    Nuk e di ne te kam sqaruar per cdo pyetje tjeter qe mund te kesh mos nguro te me kontaktosh
    Pershendetje
    Lexova pak me larte per kete ligjin e ri qe duhet me plotesu formularin ne polici ,une jetoj jashte dhe sapo jam martuar dhe me duhet te ndryshoj mbiemrin ,si pasoje pasaporte dhe karte nga e para ,me procedure te pershpejtuar a dini gje sa mund te zgjase sepse e kam pre bileten per 2 jave a thua do me dali koha

    faleminderit

  14. #134
    I love god
    Anėtarėsuar
    23-02-2007
    Postime
    8,043
    Citim Postuar mė parė nga elel Lexo Postimin
    Pershendetje
    Lexova pak me larte per kete ligjin e ri qe duhet me plotesu formularin ne polici ,une jetoj jashte dhe sapo jam martuar dhe me duhet te ndryshoj mbiemrin ,si pasoje pasaporte dhe karte nga e para ,me procedure te pershpejtuar a dini gje sa mund te zgjase sepse e kam pre bileten per 2 jave a thua do me dali koha

    faleminderit
    te del qe cke me te.

    diten e pare shko drejt ne lagjen ku banon dhe bej aplikimin.

  15. #135
    New York Maska e mario_kingu
    Anėtarėsuar
    09-12-2004
    Vendndodhja
    New York
    Postime
    2,225
    po ketej nga amerika kshu ta kemi per qef pashaporten e re shiptare e marim dot apo duhet te vim ne albanistan ????
    Partizoni

  16. #136
    Perjashtuar Maska e R3nato
    Anėtarėsuar
    27-08-2003
    Vendndodhja
    TiRoNe
    Postime
    344
    ne embasy interesohu

  17. #137
    ...dhe jeta ime u fal Maska e Peniel
    Anėtarėsuar
    10-03-2003
    Vendndodhja
    -|- Atje ku njeriu takohet me Perėndinė
    Postime
    1,258
    Citim Postuar mė parė nga mario_kingu Lexo Postimin
    po ketej nga amerika kshu ta kemi per qef pashaporten e re shiptare e marim dot apo duhet te vim ne albanistan ????

    Mėnyra se si shprehesh pėr vendin tėnd ėshtė e gabuar. Shqipėria nuk ėshtė ndonjė vend arab qė ta quash ALBANISTAN. Asnjė respekt pėr vendin tėnd???

    Po ta kishe lexuar me kujdes temėn do e shikoje pėrgjigjen qė kėrkon disa postime mė lart.
    קָדֹושׁ קָדֹושׁ קָדֹושׁ יְהוָה צְבָאֹ


    I Shenjtė I Shenjtė...

  18. #138
    i/e regjistruar Maska e elel
    Anėtarėsuar
    08-12-2011
    Postime
    7
    Citim Postuar mė parė nga drague Lexo Postimin
    te del qe cke me te.

    diten e pare shko drejt ne lagjen ku banon dhe bej aplikimin.
    Rrofsh ,,se me ka hy tmerri sepse ca me thone qe edhe me procedure te shpejtuar ta vonojne smeret vesh ,ca thone 5 dite maximumi

  19. #139
    … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
    Anėtarėsuar
    07-09-2006
    Vendndodhja
    Aconteceu !!! Estava escrito assim...
    Postime
    6,577
    Vdesin shqipetaret ta bejne qimen tra
    Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

  20. #140
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anėtarėsuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826
    hasani lind e rrit ne shqiperi..
    iku jashte nga vitet 90 e ca.
    nga vitet 97-98 mori shtetesi ne vendin ku ishte strehuar.
    i than se duhej te linte shtetesine shqiptare qe te merrte te vendit ku jeton.
    e la shtetesin shqiptare.
    tani vendi ku eshte nuk e ka rregullin e meparshem.
    pra hasani mundet ta ket dhe shtetesine shqiptare.
    ku duhet te shkoje hasani qe te paiset me shtetesi shqiptare perseri?
    cfar kerkojne autoritetet shqiptare?

Faqja 7 prej 8 FillimFillim ... 5678 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Theofan Stilian Noli: Jeta dhe veprat e tij
    Nga ILovePejaa nė forumin Elita kombėtare
    Pėrgjigje: 85
    Postimi i Fundit: 15-11-2022, 22:39
  2. Sulė Hotla (1875-1947), Njė Jetė Pėr Shqipėrinė
    Nga strong_07 nė forumin Bashkėpatriotėt e mi nė botė
    Pėrgjigje: 8
    Postimi i Fundit: 29-04-2019, 16:32
  3. Pėrgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 24-11-2016, 09:56
  4. Pasqyra e temave historike
    Nga Fiori nė forumin Historia shqiptare
    Pėrgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 31-05-2011, 15:43

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •