Close
Faqja 3 prej 8 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 156
 1. #41
  °_° |_ Maska e ketty f
  Anėtarėsuar
  14-12-2009
  Postime
  248
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  po mendoj qe kur te jem ne shqiperi tani per vit te ri te bej karten e identitetit.
  nuk e di sa kohe zgjat. do mundem te bej pune ne 2 jave???
  - Frangar, non flectar

 2. #42
  Comunicazione & Marketing Maska e Albmaster
  Anėtarėsuar
  28-11-2003
  Vendndodhja
  REPUBBLICA ITALIANA
  Mosha
  42
  Postime
  815
  Faleminderit
  1
  21 falenderime nė 20 postime
  Citim Postuar mė parė nga ketty f Lexo Postimin
  po mendoj qe kur te jem ne shqiperi tani per vit te ri te bej karten e identitetit.
  nuk e di sa kohe zgjat. do mundem te bej pune ne 2 jave???
  Nuk eshte e vlefshme jashte shtetit ajo cope plasike manjetike qe merr ne shqiperi!

 3. #43
  i/e regjistruar Maska e saura
  Anėtarėsuar
  07-09-2008
  Vendndodhja
  Itali
  Postime
  3,505
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga Albmaster Lexo Postimin
  Nuk eshte e vlefshme jashte shtetit ajo cope plasike manjetike qe merr ne shqiperi!


  More dini gje ju shqipet qe shkoni tani per vitin e ri ,ose ato /a qe jetojne aty ,
  si i behet per te shkuar tani ne Shqiperi se dua te shkoj nja tre dite jo me shume se nuk kam mundesi te rri me shume ...a te detyrojne per te bere kete pashaporten biometrike apo mund te kalosh pa problem edhe pse nuk e ben te rene ,carten e kam bere une ...falenderoj paraprakisht ndonje qe ka ndonje informacion (nuk po del me Perla ,se ajo me informonte per keto gjera mua )
  L'invidia e la forma piu sincera di ammmmirazione.

 4. #44
  Pasioni pėr shkencėn Maska e King_Arthur
  Anėtarėsuar
  27-04-2006
  Vendndodhja
  Detroit U.S.A por me zemer dhe shpirt ne elbasanin tim.
  Postime
  2,429
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 5 postime
  Pasaportat e reja, emigrantet stepen

  Fluksi i emigranteve qe aplikojne per pasaporta biometrike, ka rene ndjeshem.

  Gjate nje vezhgimi mesditen e dates 30 dhjetor ne njesite bashkiake, 1, 2 dhe 10, ne Tirane duket qarte se jo vetem qe nuk ka radhe, por sportelet ka momente qe jane bosh.

  Shkak duket se eshte bere fakti se prodhimi i pasaportes qe zgjat 14 dite nuk i mjafton emigranteve per ta terhequr ate ne kohen e duhur pasi u duhet te udhetojne ne vendet e tyre perpara ketij afati.

  Ata i tremben faktin se pas aplikimit dhe ne mungese te dokumentit te ri nuk do te lejohen te kalojne serish kufirin pa e marre pasaporten e re.

  Per kete shkak shume prej tyre nuk jane paraqitur per te aplikuar, por, zevendesministri i Brendshem, Ferdinand Poni, sakteson se me pasaporten e vjeter qe kane hyre ne Shqiperi, emigrantet mund edhe te largohen.

  Poni thote se asnje emigrant nuk do te pengohet te dale nga Shqiperia per faktin qe ka aplikuar, por nese pasaporta eshte prodhuar dhe numri i saj i serise eshte futur ne sistemin elektronik, atehere emigranti nuk mund te dale nga shqiperia me me pasaporten e vjeter.

  Poni ka bere thirrje qe emigrantet ta terheqin pasaporten pastaj te largohen drejt qendrave te tyre te banimit jashte Shqiperise.
  Gjergj Kastrioti org

 5. #45
  .
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Postime
  2,012
  Faleminderit
  0
  64 falenderime nė 55 postime
  Marrja e pasaportės biometrike, Ministria e Brendshme publikon rregullat


  Thimi Samarxhiu

  TIRANĖ – Kur kanė mbetur edhe disa muaj kohė pėr pėrdorimin e pasaportave tė vjetra, Ministria e Brendshme ka publikuar rregullat e reja pėr marrjen e pasaportave biometrike pėr qytetarėt. Specialistėt e Policisė dhe koncesionari qė prodhon dokumentet e reja tė identitetit do tė prodhojnė pasaportėn e re, ndėrsa do tė lejojnė pėrdorimin e pėrkohshėm tė pasaportės sė vjetėr, bashkė me pasaportėn biometrike vetėm nė rastet kur ka vizė apo leje qėndrimi nė njė vend tjetėr etj. “Procesi i pajisjes sė qytetarėve me pasaporta biometrike kryhet mbi rregulla tė forta sigurie qė nga momenti i aplikimit deri nė marrjen nė dorėzim tė pasaportės nga shtetasi”, – thuhet nė njoftimin e Ministrisė.

  Procedurat

  Tė gjithė qytetarėve duhet tė paraqiten mė parė te punonjėsi i policisė, i cili ndodhet nė tė njėjtin ambient me zyrat e “Aleat” qė shpėrndajnė pasaportat biometrike. Konkretisht, do tė veprohet nė kėtė mėnyrė: Nė rast se shtetasi zotėron pasaportė tė tipit tė vjetėr, punonjėsi i policisė e bėn atė tė pavlefshme, duke i shpuar dy vrima nė kapak pa dėmtuar vizėn, lejen e qėndrimit apo shėnime tė tjera qė mund tė ndodhen nė pasaportė dhe mė pas ia dorėzon shtetasit. Nė rast se shtetasi nuk ka qenė i pajisur me pasaportė tė tipit tė vjetėr, punonjėsi i policisė pas verifikimit nė sistem, i lėshon vėrtetimin pėrkatės. Nė rast se shtetasi rezulton nė sistem i pajisur me pasaportė tė tipit tė vjetėr dhe sqaron se nuk e ka pasaportėn, pėr arsye se i ka humbur, i ėshtė vjedhur apo dėmtuar, shtetasi drejtohet pėr tė deklaruar kėtė te komisariati i policisė qė e ka lėshuar atė pasaportė. Aty pajiset me vėrtetimin pėrkatės nga specialistėt e policisė nė komunitet pasi lėshon njė deklaratė me shkrim lidhur me ēfarė i ka ndodhur me pasaportėn e tipit tė vjetėr. Nė kėtė mėnyrė shtetasi do tė mundet tė tėrheqė pasaportėn biometrike pranė zyrės sė “Aleat” vetėm duke paraqitur ose pasaportėn e vjetėr tė bėrė tė pavlefshme nga punonjėsi i policisė, ose vėrtetimin qė nuk ka qenė i pajisur mė parė me pasaportė, ose vėrtetimin se pasaporta i ka humbur, i ėshtė vjedhur apo dėmtuar. Nėpunėsi i “Aleat” verifikon pasaportėn e bėrė tė pavlefshme dhe ia dorėzon pėrsėri shtetasit ose administron vėrtetimin sipas tė dy rasteve tė sipėrpėrmendura, dhe mė tej vijon me procedurėn e dhėnies sė pasaportės sė re biometrike pėr shtetasin. Drejtoria e Pėrgjithshme e Policisė sė Shtetit ka caktuar tashmė personat pėrkatės pėr kryerjen e kėsaj procedure dhe ka dhėnė udhėzimet e nevojshme pėr njė shėrbim sa mė tė shpejtė e profesional ndaj qytetarėve.

  Shifrat e aplikimeve

  Ministria e Brendshme gjithashtu bėri tė ditur dhe shifrat e deritanishme tė personave qė kanė aplikuar pėr pasaporta biometrike. Konkretisht, deri mė 05.02.2010, sipas tė dhėnave nga kompania “Aleat”, numėrohen rreth 475 mijė aplikime pėr pasaporta biometrike. Nė fund tė njoftimit pėr shtyp, Ministria e Brendshme gjeti rastin t’u bėjė pėrsėri thirrje qytetarėve tė paraqiten pranė zyrave tė “Aleat” pėr tė aplikuar dhe pėr t’u pajisur me pasaporta biometrike pasi nė kėtė mėnyrė pėrfitohet sa mė shpejt liberalizimi i vizave me shtetet “Shengen” tė Bashkimit Europian.

  Albania

 6. #46
  £u & £i Maska e xlindax
  Anėtarėsuar
  10-02-2007
  Vendndodhja
  Italy
  Mosha
  33
  Postime
  734
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Ncncncncncncnc!!! C'na hapen pune...
  Ah shtet i poshter, po na e bejn Shqiperin sikur eshte Amerik,sos do shikojn gjerat e tjera qe do ndryshuar po shikojn pashaportat. U naaaaaaaaaaaaa, nje pik mase u bje te terve.
  Ogni xsona che passa nella mia vita č unica...
  Xkč lascia un poco di se..
  E prende un poco di me.

 7. #47
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,058
  Faleminderit
  68
  49 falenderime nė 44 postime
  a me ndihmon njeri ju lutem
  ne cilat shtete mund te levizim pa viza
  ju flm
  JO SEKS PARA MARTESE

 8. #48
  ...dhe jeta ime u fal Maska e Peniel
  Anėtarėsuar
  10-03-2003
  Vendndodhja
  -|- Atje ku njeriu takohet me Perėndinė
  Mosha
  42
  Postime
  1,259
  Faleminderit
  2
  8 falenderime nė 8 postime
  Citim Postuar mė parė nga goldian
  a me ndihmon njeri ju lutem
  ne cilat shtete mund te levizim pa viza
  ju flm

  Mund tė shikosh nė faqen zyrtare tė ministrisė sė jashtme:


  http://www.mfa.gov.al/
  קָדֹושׁ קָדֹושׁ קָדֹושׁ יְהוָה צְבָאֹ


  I Shenjtė I Shenjtė...

 9. #49
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  09-02-2009
  Postime
  814
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga goldian Lexo Postimin
  a me ndihmon njeri ju lutem
  ne cilat shtete mund te levizim pa viza
  ju flm
  me kinen ...

 10. #50
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  11-01-2010
  Vendndodhja
  Hamburg Reperbahn
  Mosha
  35
  Postime
  468
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Po mire ato qe e kan te vjetrren pse me pagu 60 mij lek prap ?
  Pastaj te kishin ber nje cmim simbolik jo bjeri ti bim pastaj dhe i vonojn shume.

 11. #51
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,653
  Faleminderit
  633
  178 falenderime nė 161 postime
  Citim Postuar mė parė nga INFINITY© Lexo Postimin
  Po tallesh per ato 300 pyetje dhe 280 Eur apo eshte me te vertet ashtu?
  Po me ata emigrant qe kane pashaporta deri ne 2011 a me vone, cfare do ndodhi kur te paraqesin pashaporte jo te vlefshme ne aeroportin e Tiranes?
  E kisha fjalen per ketu ne Gjermani ne Landin ku banoj.


  Tashti kam une nje pyetje per pashaporten bio dhe te vjeter(per ata qe jetojne ne Tirane).
  Deri kur e ka afatin e skadimit e vjetra?
  A mund te udhetoj me te dyja jashte Shqiperise(e bej pyetjen ngaqe nuk e di n.q-se merr bion del e vjetra automatikisht jashte perdorimit apo jo?Se ketu e rregulloj vete)
  Ngaqe kam vizen tek e vjetra prandaj e bera pyetjen,dhe sepse pashe shqiptaret qe ngelen ne Kapshtice.
  Sepse s'dua tja fus vetes kur te vi aty.
  Flm...

 12. #52
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  07-06-2005
  Postime
  642
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 4 postime
  Nese e rregullon paspaorten biometrike e vjetra normal se del jashte perdorimit.

  Ti pasi e ke vizen ne te vjetren kur te deshirosh te udhetosh duhet ti kesh te dy Pasaportat tu tregosh si ate me vize se ate pa vize.

  A nuk ke mundesi ne Gjermani ta rregulloshe kete gje.
  JO NEGOCIATA - VETĖVENDOSJE

 13. #53
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,653
  Faleminderit
  633
  178 falenderime nė 161 postime
  Citim Postuar mė parė nga dardani8 Lexo Postimin
  Nese e rregullon paspaorten biometrike e vjetra normal se del jashte perdorimit.

  Ti pasi e ke vizen ne te vjetren kur te deshirosh te udhetosh duhet ti kesh te dy Pasaportat tu tregosh si ate me vize se ate pa vize.

  A nuk ke mundesi ne Gjermani ta rregulloshe kete gje.
  Flm per sqarimin.
  Do pyes njehere ne ambasade,m.gj-se ketu kam lexuar qe te gjitha procedurat kryen ne Shqiperi.
  Edhe njeher Flm.

 14. #54
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,593
  Faleminderit
  0
  46 falenderime nė 45 postime

  Pasaportat biometrike,aplikime jashtė vendit pėr emigrantėt

  Emigrantėt shqiptarė do tė mund tė aplikojnė pėr pasaporta biometrike edhe nė vendet ku jetojnė e punojnė. Sipas BBC-sė, njė vendim i fundit i qeverisė shqiptare do tė mundėsojė kėtė proces, duke shmangur ardhjet nė Shqipėri dhe sorollatjet nėpėr sportelet e aplikimit. Italia dhe Greqia, ku janė dhe shumica e emigrantėve shqiptarė, mėsohet se do tė jenė vendet e para ku do tė ēelen sportelet e aplikimit pėr pasaporta biometrike.

  Nė kėto vende, sipas tė dhėnave nga Ministria e Brendshme ėshtė edhe numri mė i madh i emigrantėve shqiptarė. Ky proces pritet tė nisė nė muajin tetor. Ende nuk ėshtė vendosur njė ēmim pėr aplikimin nė kėto vende pėr pasaportat biometrike, gjithsesi mendohet qė tė jetė njė shumė qė varion tek 100-110 euro, ndėrkohė qė nė Shqipėri ky aplikim bashkė me kartėn e identitetit kushton 7 200 lekė tė reja. Pasaporta biometrike ėshtė dokumenti bazė pėr lėvizje tė lirė nė vendet e Bashkimit Evropian, pas heqjes sė vizave pėr shqiptarėt, proces qė pritet tė ndodhė gjatė kėtij viti. Aplikimi nė vendet ku jetojnė ėshtė njė lehtėsi pėr emigrantėt, tė cilėt kėto ditė qė janė kthyer pėr pushime gjenden dhe nėpėr dyert e zyrave pėr aplikime.

  Anila Peci
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 15. #55
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,593
  Faleminderit
  0
  46 falenderime nė 45 postime
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga [Perla] : 16-07-2010 mė 12:28
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 16. #56
  .
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Postime
  2,012
  Faleminderit
  0
  64 falenderime nė 55 postime
  Faqja e fundit e pasaportes ne kohen e Zogut.


 17. #57
  ...dhe jeta ime u fal Maska e Peniel
  Anėtarėsuar
  10-03-2003
  Vendndodhja
  -|- Atje ku njeriu takohet me Perėndinė
  Mosha
  42
  Postime
  1,259
  Faleminderit
  2
  8 falenderime nė 8 postime
  Citim Postuar mė parė nga BOKE Lexo Postimin
  Faqja e fundit e pasaportes ne kohen e Zogut.


  Sa mirė do ishte sikur kjo tė shkruhej edhe nė pasaportėn e sotme. Mentaliteti i sotėm me mentalitetin e atėhershėm ndryshojnė si dita me natėn.


  ns
  קָדֹושׁ קָדֹושׁ קָדֹושׁ יְהוָה צְבָאֹ


  I Shenjtė I Shenjtė...

 18. #58
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  13-12-2009
  Postime
  5,257
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime

  Ekskluzive/ Emigrantėt do ta paguajnė pasaportėn 108 euro ?

  Sherr i madh ka plasur mes Ministrisė sė Jashtme dhe kompanisė qė prodhon pasaportat biometrike.

  Siē ishte njoftuar edhe nga deklarat e shumta tė Ambasadės Shqiptare nė Athinė,pasaportat duhet tė kishin filluar pėrpara Vitit tė Ri nė ambasadė.

  Tė gjitha aparaturat kompania i ka ēuar nė Athinė.Punonjėsit janė trajnuar dhe tashmė pritet qė tė fillojė shėrbimi,mirėpo ka dalė njė problem i madh.

  Burime ekskluzive tė Ministrisė sė Jashme thanė pėr Albnow se kompania kėrkon qė pėr ēdo pasaportė biometrike tė marri 108 euro,nga 95 qė ishte thėnė nga Ferdinand Poni disa muaj mė parė.

  Kjo ėshtė arsyeja qė emigrantėt shqiptarė qė jetojnė dhe punojnė nė Greqi,nuk po pajisen akoma me pasaportėn biometrike.

  Nė njė periudhė kaq tė vėshtirė qė po kalojnė emigrantėt shqiptarė,ku nė shumicėn e rasteve punojnė 2-3 ditė nė javė,kompania kėrkon tė rriti tarifėn nga 95 nė 108 euro,kur nė Shqipėri tarifa ėshtė 43 euro.

  Punonjėsit qė do tė shėrbejnė emigrantėt me pasaporta janė tė Ministrisė sė Jashtme,ambjentet ku do tė bėhen proēedura e pasaportave ėshtė e Ambasadės,ndėrsa kompania ka vetėm aparaturat.

  Ky fakt ka sjellė njė sherr tė madh midis kompanisė dhe Ministrisė sė Jashme,ku kjo e fundit kėmbėngul qė ēmimi tė mos rritet,pasi ambasada ka bėrė tė ditur gjendjen e rėndė tė emigrantėve dhe po lufton pėr tė ulur tarifėn.

  Derisa kompania dhe ministria tė gjejnė “gjuhėn” midis tgyre,emigrantėt duhet tė presin dhe mesa duket do tė presin shumė akoma.

  ALBNOW

 19. #59
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-08-2004
  Postime
  13
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Jam nga Kosova, dhe deshiroj te pajisem me pasaporte biometrike te Shqiperise. Kam informacione qe shume qytetar nga Kosova jane duke marr pasaporta biometrike te Shqiperise ne kembim te nje shume lekesh. Nese dikush nga ju ka ndonje informacion te tille qe ndonje agjencion sherbimi kryen sherbime te tilla, atehere me kontaktoni ne PV ose thjesht me tregoni mundesite me reale per tu pajisur me pasaporte biometrike.

 20. #60
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-01-2011
  Postime
  2,454
  Faleminderit
  1
  29 falenderime nė 26 postime
  perballe selise se partise socialiste ne tirane jane 2 persona qe mund te ndihmojne per kete pune. te duhen 5 mije euro. tung.

Faqja 3 prej 8 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Sulė Hotla (1875-1947), Njė Jetė Pėr Shqipėrinė
  Nga strong_07 nė forumin Shqipe nga Maqedonia
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 29-04-2019, 16:32
 2. Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 24-11-2016, 08:56
 3. Theofan Stilian Noli: Jeta dhe veprat e tij
  Nga ILovePejaa nė forumin Elita kombėtare
  Pėrgjigje: 81
  Postimi i Fundit: 21-07-2015, 13:25
 4. Pasqyra e temave historike
  Nga Fiori nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 31-05-2011, 15:43

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •