Close
Faqja 2 prej 8 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 156
 1. #21
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Anėtarėsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime nė 230 postime
  Citim Postuar mė parė nga INFINITY© Lexo Postimin
  A duhet qe te jesh ne Shqiperi ne menyre qe te marresh kete pashaporten e re, apo mund ta marresh thjesht duke autorizuar nje te aferm qe ta marri per ty, apo duhen shenjat e gishtave per kete pashaport?!

  P.S. Me falni nqs eshte thene ne ndonje teme tjeter dhe nuk e kam lexuar.
  pasaporta e re dhe karta e identitetit, merret vetem duke u paraqitur vete, pasi te kontrollojne shenjat e gishtrinjve.
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 2. #22
  gone Maska e INFINITY©
  Anėtarėsuar
  08-11-2007
  Postime
  4,376
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 13 postime
  Citim Postuar mė parė nga Xhuxhumaku Lexo Postimin
  pasaporta e re dhe karta e identitetit, merret vetem duke u paraqitur vete, pasi te kontrollojne shenjat e gishtrinjve.
  Faleminderit

 3. #23
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Anėtarėsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime nė 230 postime
  urw in atdhe

  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 4. #24
  i/e larguar Maska e baby_bł
  Anėtarėsuar
  19-10-2007
  Vendndodhja
  A la isla bonita
  Postime
  278
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Po qe Ministria e Brendshme ka filluar te shperndaje mesazhe neper cel e dinit

  Tani po qe ja hodhem hallit neve, po te na kishin sjell edhe numer kontaktimi, tu isha pergjigj, vereni doren ne zemer per mu, s'kam per te ngrene se me leket e buker aklikova per karte, kam 3 femije e burrin pa pune. Ato leket e kartes do na i rimbursoni? Apo kur te na veje bari nje meter
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga baby_bł : 06-05-2009 mė 09:40

 5. #25
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,593
  Faleminderit
  0
  46 falenderime nė 45 postime

  Pasaporta biometrike, aplikimi me fotokopje certifikate

  Shtetasit pa pasaportė do t'i marrin kuponėt e pasaportave biometrike me fotokopje tė certifikatės sė lindjes

  Posta Shqiptare informon se deri tani janė tėrhequr 7 mijė kuponė pėr pasaportat e reja


  TIRANĖ-
  Personat tė cilėt dėshirojnė tė aplikojnė pėr pasaporta biometrike, por qė nuk kanė deklaruar humbjen e pasaportės sė parė, pėr tė marrė kuponin e aplikimit pranė zyrave postare, tani e tutje nuk ėshtė mė e nevojshme tė dorėzojnė dy certifikata lindjeje me fotografi, por vetėm njė fotokopje tė saj.

  Lehtėsia e krijuar nė aplikim, qė prek qytetarėt pa pasaportė, ėshtė arritur falė njė marrėveshjeje midis Postės Shqiptare dhe Ministrisė sė Punėve tė Brendshme.


  Kėshtu, duke nisur nga dita e sotme, shtetasve, emrat e tė cilėve nuk gjenden nė listat qė Ministria e Brendshme ka dėrguar pranė zyrave postare, nuk do t'iu duhen dy certifikata, njėra pėr tė marrė kuponin bashkėngjitur me deklarimin qė do tė bėjnė nė zyrat postare dhe tjetra pėr aplikim.


  Qytetarėt qė kanė humbur pasaportėn dhe nuk e kanė deklaruar atė, nė kėrkim tė marrjes sė kuponit, veē formularit tė vetėdeklarimit nė sportelet e postės, do t'u bashkėngjisin dokumenteve tė mėsipėrme jo certifikatėn me fotografi marrė nė gjendjet civile pranė njėsive tė qeverisjes vendore, por fotokopjen e saj.


  Posta Shqiptare sqaron se certifikata origjinale do tė shėrbejė vetėm nė qendrat e aplikimit pėr letėrnjoftimin elektronik, tė vendosura kėto pranė minibashkive, bashkive dhe komunave.


  Posta informon gjithashtu qytetarėt se duhet tė paraqiten nė zyrat postare, duke pasur me vete certifikatėn origjinale dhe fotokopjen e saj, nė mėnyrė qė tė bėhet njėsimi me origjinalin nga ana e punonjėsve tė zyrave postare.


  Posta Shqiptare informon se deri mė tani, pėr sa u pėrket shtetasve pa pasaportė qė pėrfitojnė nga vendimi i qeverisė, janė 3 mijė qytetarė qė kanė marrė kuponėt, nga tė cilėt 1 mijė kanė plotėsuar formularin e vetėdeklarimit, pasi emri i tyre nuk ishte nė listat e Ministrisė sė Brendshme dhe 2 mijė kanė blerė kuponin sipas listave tė dėrguara nga kjo ministri.


  Nė pėrfundim tė informimit tė opinionit publik, Posta Shqiptare bėn me dije pėr tė gjithė qytetarėt e interesuar, se nė zyrat e saj postare do tė gjejnė tė gjitha listat e personave pa pasaportė dhe se deri mė tani, nė sportelet, e saj janė tėrhequr 7 mijė kuponė pėr pasaporta biometrike.

  Shekulli online
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 6. #26
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  11-07-2009
  Postime
  18
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Nese keni mundesi te shkruani dicka me sqaruese per pasaporten biometrike,edhe per mua qe punoj ne Itali.Ne shtator do shkoj ne Tirane per te bere aplikimin,kam vetem 4 dite pushim.Sa dite zgjat i gjithe procesi.Do te me duhet te qendroj ne Tirane? Si te bej per t'a marre.Ligji ka menduar edhe per kete. Do te me duhet te rikthehem prape ne Tirane.Une nuk kam njerez ne Shqiperi dhe kohe per tu rikthyer.Si te veproj per t'a marre (terhequr) pasaporten biometrike. Faleminderit. (ju lutem te shkruani vetem sqarime konkrete per pyetjen "faqet jane te shumta dhe koha per ti lexuar mungon") perseri Faleminderit

 7. #27
  I love god
  Anėtarėsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,130
  Faleminderit
  113
  64 falenderime nė 58 postime
  Citim Postuar mė parė nga Fresku Lexo Postimin
  Nese keni mundesi te shkruani dicka me sqaruese per pasaporten biometrike,edhe per mua qe punoj ne Itali.Ne shtator do shkoj ne Tirane per te bere aplikimin,kam vetem 4 dite pushim.Sa dite zgjat i gjithe procesi.Do te me duhet te qendroj ne Tirane? Si te bej per t'a marre.Ligji ka menduar edhe per kete. Do te me duhet te rikthehem prape ne Tirane.Une nuk kam njerez ne Shqiperi dhe kohe per tu rikthyer.Si te veproj per t'a marre (terhequr) pasaporten biometrike. Faleminderit. (ju lutem te shkruani vetem sqarime konkrete per pyetjen "faqet jane te shumta dhe koha per ti lexuar mungon") perseri Faleminderit
  per 4 dit ncuk.vetem mund te aplikosh per pashaporte .

  pashaporta del per 10-15 dite.dhe duhet personi te nenshkruaj dhe te japi serish shenjat e gishtave.

 8. #28
  Mommy to a beautiful girl Maska e MijnWonder
  Anėtarėsuar
  01-05-2006
  Vendndodhja
  Paesi Bassi
  Postime
  957
  Faleminderit
  15
  4 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga isLand Lexo Postimin
  Pasaporta Shqiptare

  Udhėtimi dhe vizat
  Jam te ngjyrosur vendet nė tė cilat mbajtės tė pasaportave tė udhėtimit hyjnė pa patur nevojė pėr vizė ose e marrin vizėn nė kufi..
  normal sna duhet vize ne per vendet qe jan baras me nivelin e shqiperise dmth qe ska rezik te rish ne ate vend ...
  ●•∙ яє¢ℓαιмιηg вα¢к мy ωσяℓ∂●•∙

 9. #29
  i/e regjistruar Maska e midnight
  Anėtarėsuar
  01-02-2009
  Postime
  17
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Pas shqiptare disenjuar bukur dhe me stil..

 10. #30
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  09-12-2009
  Postime
  5
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  po carta e indetitetit perse duhet? mund te udhetojme me te jashe shqip?

 11. #31
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  21-04-2007
  Vendndodhja
  KUDO DHE ASGJEKUND
  Postime
  850
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  nuk e di n q se dikush me kthen nje pergjigje te saket pasi sic kame degjuar ne momentin qe ti aplikon per pashaporten e re ekzistusja del e pavlefshme ku une kame vizat ne te dhe pervec kesaj me 2011 te gjitha te vjetrat do dalin te pavlefshme cfare do ndodhe me vizat qe jane ne pashaporten e vjeter kur dhe une maksimumin do rri 2 jave ne shqiperi


  nga leximet e siper perseri qenkan te kuqe qe do te thote se kur te hyjme ne BE mbas 4 apo 5 vjetesh pergatituni per tu nderruar perseri me ngjyren qe kane evropianet sic duket ai kodoshi qe fiton tenderat paska mik te forte qe cdo 5 vjet nderrohen pashaportat

  pastaj me sa kame lexuar dhe ne lajme shtetasit maqedonas nuk jane te detyruar ti nderrojne pashaportat me biometrike por nuk mund te qarkullojne ne evrope me te vjetrat tani une qe i kame vizat ose kame mik ke vizat dhe nuk me intereson biometrikja perse ma ben me detyrim ,perse do ti nxierri te pavlefshme te vjetrat

  mjer ne dhe lume ai qe ka kete biznes

 12. #32
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,653
  Faleminderit
  633
  178 falenderime nė 161 postime
  Citim Postuar mė parė nga OPARI Lexo Postimin
  nuk e di n q se dikush me kthen nje pergjigje te saket pasi sic kame degjuar ne momentin qe ti aplikon per pashaporten e re ekzistusja del e pavlefshme ku une kame vizat ne te dhe pervec kesaj me 2011 te gjitha te vjetrat do dalin te pavlefshme cfare do ndodhe me vizat qe jane ne pashaporten e vjeter kur dhe une maksimumin do rri 2 jave ne shqiperi


  nga leximet e siper perseri qenkan te kuqe qe do te thote se kur te hyjme ne BE mbas 4 apo 5 vjetesh pergatituni per tu nderruar perseri me ngjyren qe kane evropianet sic duket ai kodoshi qe fiton tenderat paska mik te forte qe cdo 5 vjet nderrohen pashaportat

  pastaj me sa kame lexuar dhe ne lajme shtetasit maqedonas nuk jane te detyruar ti nderrojne pashaportat me biometrike por nuk mund te qarkullojne ne evrope me te vjetrat tani une qe i kame vizat ose kame mik ke vizat dhe nuk me intereson biometrikja perse ma ben me detyrim ,perse do ti nxierri te pavlefshme te vjetrat

  mjer ne dhe lume ai qe ka kete biznes
  I ke rene pikes,pse nuk e nderrova personalisht...
  Hajde tani meso 300 pyetje+280 euro+nerva+(del ne minus).
  Me shtet te qelbur s'ke ku e gjen...
  Do luftojne mafien

 13. #33
  ...dhe jeta ime u fal Maska e Peniel
  Anėtarėsuar
  10-03-2003
  Vendndodhja
  -|- Atje ku njeriu takohet me Perėndinė
  Mosha
  42
  Postime
  1,259
  Faleminderit
  2
  8 falenderime nė 8 postime
  Nėse e merrni pėrsipėr tė shkruani, shkruani diēka tė vlefshme pėr tė gjithė dhe jo llafe kot.

  Procedura e pasaportės biometrike ėshtė e re dhe shumė e sofistikuar po ashtu edhe pėr kartėn e identitetit. Meqė kohėn e ke tė shkurtėr, apliko pėr tė dyja njėkohėsisht. Qė tė nxjerrėsh pasaportėn biometrike duhet tė kesh nxjerrė me patjetėr kartėn e identitetit. Pėr tė tėrhequr kartėn e identitetit duhet tė jesh ti personalisht ndėrsa pėr pasaportėn nuk ėshtė e nevojshme pasi mund ta tėrheqė edhe njė i afėrm.

  Kohėzgjatja ėshtė ajo qė kanė pėrshkruar edhe mė lart.

  Pėrsa i pėrket vizave qė mund tė kesh nė pasaportėn e vjetėr, di qė ambasadat nuk rinxjerrin vizė por mund tė pėrdorėsh pasaportėn e vjetėr pasi ajo ka dalė jashtė pėrdorimit. Pėr tė qenė i sigurt mund tė informohesh nga ambasada pėrkatėse.

  Karta e identitetit ėshtė personale ashtu siē ishin pasaportat e vogla njėherė nė njė kohė. Karta e identitetit ėshtė e pajisur me njė chip i cili pėrmban edhe informacionet e tua personale dhe nuk e di se ēfarė tjetėr mund tė jetė shtuar nga organet pėrkatėse. Ende nuk mund tė udhėtojmė me to jashtė shtetit dmth pa qenė e nevojshme tė kemi pasaportėn me vehte. Kjo ėshtė e mundur vetėm pėr vendet qė janė anėtare tė Komunitetit Europian.  קָדֹושׁ קָדֹושׁ קָדֹושׁ יְהוָה צְבָאֹ


  I Shenjtė I Shenjtė...

 14. #34
  gone Maska e INFINITY©
  Anėtarėsuar
  08-11-2007
  Postime
  4,376
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 13 postime
  Citim Postuar mė parė nga SystemA Lexo Postimin
  I ke rene pikes,pse nuk e nderrova personalisht...
  Hajde tani meso 300 pyetje+280 euro+nerva+(del ne minus).
  Me shtet te qelbur s'ke ku e gjen...
  Do luftojne mafien
  Po tallesh per ato 300 pyetje dhe 280 Eur apo eshte me te vertet ashtu?
  Po me ata emigrant qe kane pashaporta deri ne 2011 a me vone, cfare do ndodhi kur te paraqesin pashaporte jo te vlefshme ne aeroportin e Tiranes?

 15. #35
  i/e regjistruar Maska e gjirfabe
  Anėtarėsuar
  23-06-2004
  Vendndodhja
  Boston, MA
  Postime
  581
  Faleminderit
  7
  0 falenderime nė 0 postime
  A mundet kush te na sqaroje.

  Per ne qe kemi Pasaporta te huaja, kur shqiptaret praktikisht kane skaduar me kohe,

  kemi emrat ne listat e votimit aty, po qe se do te ndodheshim ne Shqiperi ne nje dite votimi,

  a mund te votojme me Pasaporten qe kemi apo me nje ID me te cilen votojme ketu (le te themi p.sh. U.S.A.) ?

 16. #36
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  26-12-2009
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  pershendetje jam nga kosova jetoj ne gjermani deshira ime esht qe te paisem me pasaporta te republikes shqiptare une ktu ne gjermani kam shancin ta marr edhe pasaporten gjermane ama une po du me dit see a ka mundesi qe une si kosovar qe jetoj en jgermani mu pais me pasaport te SHQIPERIS ju pershendes shum kaloni s ame mir

 17. #37
  ...dhe jeta ime u fal Maska e Peniel
  Anėtarėsuar
  10-03-2003
  Vendndodhja
  -|- Atje ku njeriu takohet me Perėndinė
  Mosha
  42
  Postime
  1,259
  Faleminderit
  2
  8 falenderime nė 8 postime
  Citim Postuar mė parė nga gjirfabe Lexo Postimin
  A mundet kush te na sqaroje.

  Per ne qe kemi Pasaporta te huaja, kur shqiptaret praktikisht kane skaduar me kohe,

  kemi emrat ne listat e votimit aty, po qe se do te ndodheshim ne Shqiperi ne nje dite votimi,

  a mund te votojme me Pasaporten qe kemi apo me nje ID me te cilen votojme ketu (le te themi p.sh. U.S.A.) ?

  Citim Postuar mė parė nga istogu Lexo Postimin
  pershendetje jam nga kosova jetoj ne gjermani deshira ime esht qe te paisem me pasaporta te republikes shqiptare une ktu ne gjermani kam shancin ta marr edhe pasaporten gjermane ama une po du me dit see a ka mundesi qe une si kosovar qe jetoj en jgermani mu pais me pasaport te SHQIPERIS ju pershendes shum kaloni s ame mir

  Kėto pyetje mund ti drejtoni tek ambasada mė e afėrt shqiptare tek vendi ku jetoni. Ndoshta mund tė ketė anėtarė qė mund tė kenė pėrgjigje pėr pyetjet tuaja, por mė mirė tė pyesni nė ambasadė ku edhe janė personat mė tė pėrshtatshėm dhe kanė njohuri tė ligjeve.


  Kalofshi mirė.
  קָדֹושׁ קָדֹושׁ קָדֹושׁ יְהוָה צְבָאֹ


  I Shenjtė I Shenjtė...

 18. #38
  Ariel Maska e Ariel2
  Anėtarėsuar
  14-07-2009
  Postime
  117
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Mė falni nėse nga shkrimet e mė sipėrme nuk kuptova shumė. Do tė desha tė di sa ditė zgjat proēedura e lėshimit tė pashaportės sė re dhe sa kushton, sepse kam vetėm njė javė nė disponim pėr tė shkuar nė Shqipėri. Gjithashtu nėse unė aplikoj letrat, mundet tė marrė dikush tjetėr i rrekomanduar nga unė atė pashaportė?! Faleminderit paraprakisht!

 19. #39
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Anėtarėsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime nė 230 postime
  Citim Postuar mė parė nga Ariel2 Lexo Postimin
  Mė falni nėse nga shkrimet e mė sipėrme nuk kuptova shumė. Do tė desha tė di sa ditė zgjat proēedura e lėshimit tė pashaportės sė re dhe sa kushton, sepse kam vetėm njė javė nė disponim pėr tė shkuar nė Shqipėri. Gjithashtu nėse unė aplikoj letrat, mundet tė marrė dikush tjetėr i rrekomanduar nga unė atė pashaportė?! Faleminderit paraprakisht!
  me nji jave ben vetem aplikimin,

  ndoshta mund te marresh karten e identitetit, por pasaporten s'besoj....

  per ti marre duhet te jesh vete,...

  kshu qe nese ke vetem 1 jave ben vetem aplikimin, kur vjen prape i merr.

  kshu i kane bere te tjeret.

  pasaportate vjetra s'kane dale jashte perdorimit, mos kini frike.
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 20. #40
  Ariel Maska e Ariel2
  Anėtarėsuar
  14-07-2009
  Postime
  117
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Xhuxhumaku Lexo Postimin
  me nji jave ben vetem aplikimin,

  ndoshta mund te marresh karten e identitetit, por pasaporten s'besoj....

  per ti marre duhet te jesh vete,...

  kshu qe nese ke vetem 1 jave ben vetem aplikimin, kur vjen prape i merr.

  kshu i kane bere te tjeret.

  pasaportate vjetra s'kane dale jashte perdorimit, mos kini frike.

  E vėrteta ėshtė se jemi pak nė ankth, mbetėm rrugėve tė botės duke pritur pėr njė ''kartė identiteti''.........

  M.gj.th. shumė tė faleminderit pėr sqarimin!!!

Faqja 2 prej 8 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Sulė Hotla (1875-1947), Njė Jetė Pėr Shqipėrinė
  Nga strong_07 nė forumin Shqipe nga Maqedonia
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 29-04-2019, 16:32
 2. Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 24-11-2016, 08:56
 3. Theofan Stilian Noli: Jeta dhe veprat e tij
  Nga ILovePejaa nė forumin Elita kombėtare
  Pėrgjigje: 81
  Postimi i Fundit: 21-07-2015, 13:25
 4. Pasqyra e temave historike
  Nga Fiori nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 31-05-2011, 15:43

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •