Close
Faqja 0 prej 12 FillimFillim 1210 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 237
 1. #1
  ish- Ballisti_Tetove Maska e Cimo
  Antarsuar
  11-12-2004
  Postime
  2,443

  Prfaqsuesja e Kosovs n futboll

  Prfaqsuesja e Kosovs mposhti at t Monacos me rezultat 7:1

  Nga Kshilli i Prkohshmi FFK-s

  Monaco-Kosova 1:7 (0:3)
  Pr Kosovn luajtn: Qosa, Bytyqi, Zhjei, E. Hashani, Krasniqi, Kukaj, Gashi, Kasapi, M. Idrizi, Krusha, M. Hoxha, Kei, Osmani, Ramushi, Llumnica, Emra e Zeka.
  Shnuesit: Zeka (15), Emra (17 e 65), Gashi (29), Kei (75), Llumnica (82) e Idrizi

 2. #2
  Trusti i Lulelakres Maska e Tulipani Zi
  Antarsuar
  02-09-2004
  Vendndodhja
  Aty ku mos qofsha
  Postime
  412
  Bravo Kosova. Te ishte Kombetarja e Shqiperise mezi do kishte marre barazimin.
  BRIGADA E KUQE PERJETE

 3. #3
  i regjistruar gabimisht Maska e FЯODO
  Antarsuar
  27-03-2005
  Postime
  652
  Kur ekipi me i mire ne Kosove nuk mund dot nje nder ekipet me te dobeta ne Superlige sic patem rastin ta shohim ne "Superkupen Mbareshqiptare", ca niveli te futbollit pret nga Kosova e cila futbollin se ka as sportin kryesor dhe per me shume ka infrastrukture stadiumesh shume me skandaloze se ajo e Shqiperise?
  Creative artwork requires creative thinking from a creative mind

 4. #4
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  27-06-2005
  Vendndodhja
  QUEENS, NYC
  Mosha
  38
  Postime
  160
  Frodo, mer se marr vesh ku e ke hallin ti? Mir ste pelqejne kosovaret, po pse flet gjera pa kuptim. Un vete sjam kosovar, po pse tua mohoj meriten. Shife kombetaren, sa lojtare kemi prej tyre. Pastaj mos li nam e fol per infrastrukturen e stadiumeve, se e kupton vete se eshte fakt pa kuptim. Vallaj un e kam dhene dhe prape e them shqiptaret nga Kosova kane nivel futbolli te larte, kush si pelqen pastaj thot cfare te doje, po ata e kan treguar. Lere pastaj se e kemi federaten tone ne i grumbull pallash, qe se moren ne ekip Shefki Kuqin, kurse Bushatin tani vone mezi e ftuan ne U21 kur kombetarja e australise u mbyt duke i prure ftesa. Po me mendimet degjeneruse, kshu do mesim ne, i keqi i vetvetes.
  interist

 5. #5
  i regjistruar gabimisht Maska e FЯODO
  Antarsuar
  27-03-2005
  Postime
  652
  Une po them fakte, ne Kosove futbolli eshte ne gjendje skandaloze, shume me skandaloze se gjendja e mjerueshme e Superliges tone.
  Creative artwork requires creative thinking from a creative mind

 6. #6
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  27-06-2005
  Vendndodhja
  QUEENS, NYC
  Mosha
  38
  Postime
  160
  Pse? Pse i mbushin stadiumet plot cdo loje? Apo pse kosovaret militojne ne skuadrat evropiane per 3 vjet aq sa ne skemi mundur per 15? nejse cdokush ka mendimin e vet, vetem po thoja nuk eshte mire te shash ate qe po ta permireson kombetaren.
  interist

 7. #7
  i regjistruar gabimisht Maska e FЯODO
  Antarsuar
  27-03-2005
  Postime
  652
  Citim Postuar m par nga sonnyinter
  Pse? Pse i mbushin stadiumet plot cdo loje? Apo pse kosovaret militojne ne skuadrat evropiane per 3 vjet aq sa ne skemi mundur per 15? nejse cdokush ka mendimin e vet, vetem po thoja nuk eshte mire te shash ate qe po ta permireson kombetaren.
  Sharja dhe Kritika jane dy gjera krejtesisht te ndryshme
  Creative artwork requires creative thinking from a creative mind

 8. #8
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  27-06-2005
  Vendndodhja
  QUEENS, NYC
  Mosha
  38
  Postime
  160
  gjithandej ne temat e futbollit, te kam hasur te flasesh kunder futbollit te tyre, prandaj mos ja keput kot tani. nejse mos e zgjasim me vazhdo si ta kesh punen
  interist

 9. #9
  i regjistruar gabimisht Maska e FЯODO
  Antarsuar
  27-03-2005
  Postime
  652
  Plako, vetem Lorik Cana eshte futbollist i hajrit nga Kosova, te tjeret jane te gjithe viktima qe jane rezerva ne ekipet e tyre perkatese
  Berhami eshte shume i ekzagjeruar si futbollist.
  Creative artwork requires creative thinking from a creative mind

 10. #10
  i regjistruar gabimisht Maska e FЯODO
  Antarsuar
  27-03-2005
  Postime
  652
  Citim Postuar m par nga sonnyinter
  pse kosovaret militojne ne skuadrat evropiane per 3 vjet aq sa ne skemi mundur per 15?
  E di ti sa futbolliste nga Shqiperia luajne ne Ligat e Evropes?
  Mos ja fut kot tashi, se kemi shume me teper lojtare se Kosova qe luajn ne Evrope.
  Creative artwork requires creative thinking from a creative mind

 11. #11
  Gezuar Kosoven e Pavarur Maska e dodoni
  Antarsuar
  07-11-2002
  Mosha
  45
  Postime
  3,394
  Dy futbollistet shqiptare me te mire te te gjitha koherave jane nga Kosova, Riza Lushta nga Mitrovica dhe Naim Kryeziu nga Gjakova.

  Futbollisti me i mire shqiptar tani per tani eshte Valon Behrami.

  Liga e Kosoves, eshte e nje niveli me te ulet se ajo e Shqiperise per momentin, per shkak te luftes se fundit, okupimit klasik (edhe te fushave te futbollit) nga Serbia prej 1989 deri me 1999, per shkak te mosperfaqesimit ne kompeticionet europiane prej vitit 1989 e deri me tani, mos investimi ne infrastrukture prej vitit 1989 e deri kete vit. Kosova ka dy stadiume te nivelit te Qemal Stafes ne Tirane, stadiumi i Prishtines dhe stadiumi Riza Lushta i Mitrovices, tjeret stadiume jane me te vogla dhe per momentin ne gjendje me te keqe se ato te Shqiperise.

  Mirepo, ne Kosove keto vitet e fundit te pasluftes, eshte investuar vetem ne basketboll e vetem tani kane filluar investimet ne futboll. Liga e Basketbollit ne Kosove eshte nder ligat me te forta te basketbollit, te pakten ne Ballkan, me lojtare nga kollegjet amerikane, ligat europiane, dhe basketbollistet me te mire te Shqiperise luajne ne ligen e Kosoves. Para disa kohesh, Kosova ne basketboll u takua me disa kombetare si Rumania, Egjipti, etj. dhe i dermuan fare keto kombetare.

  Kosova Airlines (EuroKoha) tani jane aksioneret/sponsoret kryesore te Prishtines, dhe tani kane vene uleset, reflektoret e dritave, dhe priten edhe shume investime tjera ne stadiumin e Prishtine kete vit e vitin e ardhshem. Dukagjini Grup dhe Birra e Pejes jane aksioneret/sponsoret kryesore te Beses se Pejes, Dukagjini tek tani ka filluar te investoje ne Bese, dhe priten investime edhe ne stadiumin e Pejes etj. Pacolli apo Mabetex Group tani sic kane deklaruar edhe ata, do futen edhe ne sportin e futbollit. E keshtu edhe me skuadrat tjera. Ne Kosove, biznesment bejne gara mes vete si ne basketboll, Pacolli (Mabetex)me Lluken (Dukagjini) etj. e tani edhe ne futboll, keshtu qe priten investime te medha ne futboll ne vitet qe do vijne. Per dallim nga Shqiperia, UEFA ne Kosove nuk ka investuar ende asnje cent kurse ne Shqiperi miliona dollare, shto ketu edhe parate qe skuadrat shqiptare marrin nga perfaqesimet ne kompeticionet europiane.

  Takimi per Superkupen mbareshqiptare, Besa (Peje) - Teuta (Durres), me shume ka qene takim vellazeror se sa takim i vertete, aq sa edhe shikuesit e Beses ne Peje, dhe ata te Teutes ne Durres, benin tifo apo anonin per te dy skuadrat gjate ndeshjeve qe jane zhvilluar ne Peje e Durres.

  Mirepo, shkollat e futbollit te Kosoves jane me te forta se ato te Shqiperise per vet traditen e tyre me te mire. Shume lojtare shqiptare nga Kosova po pranojne te luajne per ekipet e Shqiperise dhe Maqedonise, sepse eshte problem per ta te shiten ne skuadra te huaja nga kampionati i Kosoves qe ende nuk eshte i njohur nga UEFA dhe FIFA, ndryshe nga liga e basketbollit qe eshte e njohur nga federatat europiane e boterore te basketbollit me nje status te vecante. Me njohjen e pavaresise dhe Kosoves si shtet kete vit, liga e Kosoves do forcohet shume shpejt.

  E mira e se mires do ishte qe te bashkoheshin ligat, e Kosoves me te Shqiperise, ashtu edhe perfaqesimi me nje kombetare te vetem. Kjo do ishte zgjidhja me e mire per futbollin mbareshqiptar. Mirepo, deri tani nuk eshte punuar pothuajse aspak ne kete drejtim dhe edhe nuk ka pothuajse asnje shprese se do punohet ne kete drejtim e lere me te realizohet kjo.

  Duke pasur parasysh kete fakt, kombetarja e Kosoves me Behramin, Canen, vellezerit Kuqi, Labinot Halitin, Besart Berishen, Ardian Gashin, Debatik Currin, e tjeret, do jete bindshem me e forte se ajo e Shqiperise. Jo vetem per nga kualitetet, por ne rradhe te pare, per nga mentaliteti. Kosovaret nuk e ndjejne veten e tyre inferiore para askujt (lexo intervisten e Labinot Halitit, ne e mposhtim edhe Brazilin) dhe kane mentalitet fituesi.
  Ndryshuar pr her t fundit nga dodoni : 26-04-2006 m 02:07
  Leje mos m'trano, pashe zotin!!!!

  Rrofte Shqiperia Etnike

 12. #12
  i regjistruar gabimisht Maska e FЯODO
  Antarsuar
  27-03-2005
  Postime
  652
  Citim Postuar m par nga dodoni
  Dy futbollistet shqiptare me te mire te te gjitha koherave jane nga Kosova, Riza Lushta nga Mitrovica dhe Naim Kryeziu nga Gjakova.  Futbollisti me i mire shqiptar tani per tani eshte Valon Behrami.
  Futbollisti me i mire shqiptar tani per tani eshte Hamdi Salihi


  Mirepo, shkollat e futbollit te Kosoves jane me te forta se ato te Shqiperise per vet traditen e tyre me te mire.
  Cila eshte kjo tradita e shkolles se futbollit kosovar?

  Duke pasur parasysh kete fakt, kombetarja e Kosoves me Behramin, Canen, vellezerit Kuqi, Labinot Halitin, Besart Berishen, Ardian Gashin, Debatik Currin, e tjeret, do jete bindshem me e forte se ajo e Shqiperise. Jo vetem per nga kualitetet, por ne rradhe te pare, per nga mentaliteti. Kosovaret nuk e ndjejne veten e tyre inferiore para askujt (lexo intervisten e Labinot Halitit, ne e mposhtim edhe Brazilin) dhe kane mentalitet fituesi.
  Ja ke fut kot, si gjithmone.
  Creative artwork requires creative thinking from a creative mind

 13. #13
  Gezuar Kosoven e Pavarur Maska e dodoni
  Antarsuar
  07-11-2002
  Mosha
  45
  Postime
  3,394
  Hamdi Salihi eshte lojtari me i mire shqiptar i Superliges Shqiptare, my friend e jo lojtar me i mire se Behrami, mos te degjoje kush per kete. Per Behramin, Lacio pagoi 6 milione euro, cfare flet ti. Shto ketu faktin qe eshte duke u kerkuar gjithe kohen nga ekipet me te mira boterore te futbollit. Hamdi Salihi ka potencial tani te arrije sukseset e Behramit, por perderisa nuk i ka arritur ato, ende nuk eshte ne nivelin e tij. Uroj qe te arrij sa me larte edhe ai.

  Shiko lojtaret qe ka nxjerre Kosova gjate kohes qe Shqiperia ishte e izoluar.

  Jo qe ja kam fut kot por rezultatet do flasin vet keto vitet qe vijne.
  Leje mos m'trano, pashe zotin!!!!

  Rrofte Shqiperia Etnike

 14. #14
  Warranted Maska e Qerim
  Antarsuar
  06-12-2003
  Vendndodhja
  Home
  Postime
  1,641
  Citim Postuar m par nga dodoni
  Duke pasur parasysh kete fakt, kombetarja e Kosoves me Behramin, Canen, vellezerit Kuqi, Labinot Halitin, Besart Berishen, Ardian Gashin, Debatik Currin, e tjeret, do jete bindshem me e forte se ajo e Shqiperise. Jo vetem per nga kualitetet, por ne rradhe te pare, per nga mentaliteti. Kosovaret nuk e ndjejne veten e tyre inferiore para askujt (lexo intervisten e Labinot Halitit, ne e mposhtim edhe Brazilin) dhe kane mentalitet fituesi.
  Une nuk e besoj se Kombetarja e Kosoves do te jete me lart se ajo e Shqiperise.Ne rradhe te pare ne Kosove mungon ana financiare per te stimuluar lojtaret dhe per te punesuar nje staf te pergatitur te llojit perendimor si psh stafi Brigel.
  Lojtaret kosovare qe permende me lart shquhen per shpirtin e gares (te cilen ti e quan mentalitet !!!) dhe per forcen fizike.Kjo eshte arsya qe Cana,Curri dhe Behrami ngjajne shume ne lojen midis tyre.Kjo eshte arsyja qe Cana merr nje karton te verdhe cdo 2 ndeshje .Ndersa persa i perket teknikes lojtaret nga Shqiperia jane shume me lart se sa ata nga Kosova.Une per vete nuk kam pare ndonje lojtar nga Kosova te tribloje ndonjehere, ndoshta ti ke pare.Lojtaret kosovare jane te preferuar ne ekipet ku luajne per shkak te forces fizike dhe shpirtit te larte te gares ,i cili kombinohet me lojen teknike te lojtareve te tjere te skuadres, ndersa po te luanin bashke do stononin pasi kane te njejtat karakteristika.

  Megjithate une uroj nga zemra qe profecia tende te realizohet dhe ta shikoj futbollin kosovar lart e me lart sepse ne kete menyre nderojne veten dhe te gjithe shqiptaret ne bote !

 15. #15
  Perjashtuar
  Antarsuar
  24-04-2006
  Vendndodhja
  Europe
  Postime
  222
  Citim Postuar m par nga dodoni
  Dy futbollistet shqiptare me te mire te te gjitha koherave jane nga Kosova, Riza Lushta nga Mitrovica dhe Naim Kryeziu nga Gjakova.

  Futbollisti me i mire shqiptar tani per tani eshte Valon Behrami.
  Nje fare FADIL VOKRRI, nuk ka qene me i mire se keta qe permend?!

  Ndersa per Behramin, eshte i mire por nuk mendoj se eshte mbi Bogdanin, por pak me poshte.

 16. #16
  Gezuar Kosoven e Pavarur Maska e dodoni
  Antarsuar
  07-11-2002
  Mosha
  45
  Postime
  3,394
  Citim Postuar m par nga Qerim
  Une nuk e besoj se Kombetarja e Kosoves do te jete me lart se ajo e Shqiperise.Ne rradhe te pare ne Kosove mungon ana financiare per te stimuluar lojtaret dhe per te punesuar nje staf te pergatitur te llojit perendimor si psh stafi Brigel.
  Lojtaret kosovare qe permende me lart shquhen per shpirtin e gares (te cilen ti e quan mentalitet !!!) dhe per forcen fizike.Kjo eshte arsya qe Cana,Curri dhe Behrami ngjajne shume ne lojen midis tyre.Kjo eshte arsyja qe Cana merr nje karton te verdhe cdo 2 ndeshje .Ndersa persa i perket teknikes lojtaret nga Shqiperia jane shume me lart se sa ata nga Kosova.Une per vete nuk kam pare ndonje lojtar nga Kosova te tribloje ndonjehere, ndoshta ti ke pare.Lojtaret kosovare jane te preferuar ne ekipet ku luajne per shkak te forces fizike dhe shpirtit te larte te gares ,i cili kombinohet me lojen teknike te lojtareve te tjere te skuadres, ndersa po te luanin bashke do stononin pasi kane te njejtat karakteristika.

  Megjithate une uroj nga zemra qe profecia tende te realizohet dhe ta shikoj futbollin kosovar lart e me lart sepse ne kete menyre nderojne veten dhe te gjithe shqiptaret ne bote !
  Qerim,

  Ana financiare ka munguar deri tani, dhe prandaj Kampionati i Kosoves eshte ne kete gjendje sot. Por tani kane filluar biznesmenet te hedhin para edhe ne futboll (si ne basketboll), tifozeria ka filluar te mbush uleset e stadiumit, e tani me njohjen e pavaresise se Kosoves si shtet ne vete kete vit Kosova do perfaqesohet ne kompeticionet europiane nga c'gje perfiton financiarisht dhe edhe kampionati i Kosoves behet me interesant pastaj, pastaj vijne edhe financime nga UEFA e FIFA.

  Sa per stafin profesional, te jeshe i bindur qe me profesional se stafi i Brigelit eshte stafi aktual i Klubit Futbollistik Prishtina, me Fadil Vokrrin ish-trajneri dhe menaxheri kryesor i Nimes (bile nje pjese e klubit ka qene e tij deri vone, nese nuk eshte edhe tani) ne ligen e trete franceze dhe ish-trajneri i njerit nga klubet turke ne Superligen turke, Fadil Muriqi ish-trajneri i nje klubi ne ligen australiane, etj. etj. se jo me stafi i Kombetares se ardhshme qe do perfaqesoj Kosoven ne bote. Ne Kosove, shume njerez i afrohen Kombetares edhe pa para fare, vetem per te ndihmuar Kosoven. Kemi rastin e fresket kur Ardian Kozniku kerkoi tani kombetaren shqiptare, jo per para por per patriotizem.

  Per tekniken ne futboll, ke pare ndonjehere ndonje ndeshje te Fadil Vokrrit? Fadil Vokrri, ishte ne gjendje qe te driblonte gjithe mbrojtjen e C.Zvezdes (qe pas disa vitesh do behej kampione e Europes) dhe te bente gol, i vetem fare. Poashtu, lexo shtypin gjerman per Dragushen, ata e quajne "mbreti i driblimeve".
  Leje mos m'trano, pashe zotin!!!!

  Rrofte Shqiperia Etnike

 17. #17
  Gezuar Kosoven e Pavarur Maska e dodoni
  Antarsuar
  07-11-2002
  Mosha
  45
  Postime
  3,394
  Citim Postuar m par nga Fenomeni
  Nje fare FADIL VOKRRI, nuk ka qene me i mire se keta qe permend?!

  Ndersa per Behramin, eshte i mire por nuk mendoj se eshte mbi Bogdanin, por pak me poshte.
  Po edhe Vokrri, por perderisa Lushta e Kryeziu, kane arritur te jene ne majat e futbollit gjitheboteror ne kohen e tyre (golashenuesit dhe lojtaret me te mire te Serie A ne ate kohe), Vokrri nuk arritur deri ketu. Prandaj, mendoj qe ata kane qene me te mire.

  Behrami dhe Bogdani jane perafersisht te nje niveli, mirepo per momentin Behrami luan ne nje skuader me te forte, paguhet me shume, vlera e kartonit te tij eshte me e madhe, eshte me i ri, dhe eshte duke u kerkuar me shume se Bogdani nga ekipet e medha. Megjithese, edhe kerkesat per Bogdanin nga ekipet e medha nuk jane duke munguar dhe uroj qe te luaj ne ndonje ekip me te madh sepse jo vetem qe e meriton por edhe do shkelqej edhe me shume.
  Leje mos m'trano, pashe zotin!!!!

  Rrofte Shqiperia Etnike

 18. #18
  i/e larguar Maska e GL_Branch
  Antarsuar
  02-11-2003
  Vendndodhja
  Arbany
  Postime
  1,593
  tulifar idioti kur flet qe se njeh gjendjen e futbollit mbare shqiptare qka pritet prej tij.

  Shiko kampionatin zviceran dhe skandivan e shume tjera se si jane te stermbushur me talenta nga Kosova dhe Kosova do jete nje kombetare kryesisht e perbere prej lojtarve qe luajne jashte vendit (si puna e Shqiperise). As Shqiperi e as Kosova nuk nvaren nga kampionatet e tyre por prej lojtarve qe luajne jashte...kjo eshte e qarte.

  dhe eshte e vertete qe kampionati i Shqiperise eshte me e mire se ne Kosove (gje qe eshte e turpshme te jete Shqiperia me e dobte sepse i kane gjitha kushtet dhe pervoje me shume ne garat nderkombetare)...per faktin se Kosove ska per cfare te luftojne nuk ka ndonje interes te vecante...po sikur ta kemi te drejten mu fut ne kupa evropiane e sheh si do ngritet niveli atje...tifozat nga kosova do te konsilidohen me shume...

  merre shembull basketbollin kosovar u flitke zera qe do futen skuadrat ne kupat evropiane qe shume shpejte u rrit niveli i basketbollit...ku ishte shume here me e forte se liga e Shqiperise dhe Maqedonise dhe disa shtete tjera...vendi i parafundit te Superliges Kosoves i rrafte skuadrat me te mira nga Shqiperia dhe maqedonia.

  Kjo do ndodh edhe ne futboll nqs jepet e drejta e skuadrave te Kosoves te futen ne kupat evropiane.

  Mua me vjen keq qe liga e Shqiperise eshte me e (nder) dobta ne Evrope kur shume shtete kane qene me te dobta se kampionati Shqiptar dhe tash jane shume me te mira se kam. Shqipetar.....kjo eshte e trishtueshme kurrfare permisimi skemi...deri kur kshtu
  Ndryshuar pr her t fundit nga GL_Branch : 26-04-2006 m 21:25

 19. #19
  i/e larguar Maska e GL_Branch
  Antarsuar
  02-11-2003
  Vendndodhja
  Arbany
  Postime
  1,593
  Citim Postuar m par nga dodoni
  Qerim,

  Ana financiare ka munguar deri tani, dhe prandaj Kampionati i Kosoves eshte ne kete gjendje sot. Por tani kane filluar biznesmenet te hedhin para edhe ne futboll (si ne basketboll), tifozeria ka filluar te mbush uleset e stadiumit, e tani me njohjen e pavaresise se Kosoves si shtet ne vete kete vit Kosova do perfaqesohet ne kompeticionet europiane nga c'gje perfiton financiarisht dhe edhe kampionati i Kosoves behet me interesant pastaj, pastaj vijne edhe financime nga UEFA e FIFA.

  Sa per stafin profesional, te jeshe i bindur qe me profesional se stafi i Brigelit eshte stafi aktual i Klubit Futbollistik Prishtina, me Fadil Vokrrin ish-trajneri dhe menaxheri kryesor i Nimes (bile nje pjese e klubit ka qene e tij deri vone, nese nuk eshte edhe tani) ne ligen e trete franceze dhe ish-trajneri i njerit nga klubet turke ne Superligen turke, Fadil Muriqi ish-trajneri i nje klubi ne ligen australiane, etj. etj. se jo me stafi i Kombetares se ardhshme qe do perfaqesoj Kosoven ne bote. Ne Kosove, shume njerez i afrohen Kombetares edhe pa para fare, vetem per te ndihmuar Kosoven. Kemi rastin e fresket kur Ardian Kozniku kerkoi tani kombetaren shqiptare, jo per para por per patriotizem.

  Per tekniken ne futboll, ke pare ndonjehere ndonje ndeshje te Fadil Vokrrit? Fadil Vokrri, ishte ne gjendje qe te driblonte gjithe mbrojtjen e C.Zvezdes (qe pas disa vitesh do behej kampione e Europes) dhe te bente gol, i vetem fare. Poashtu, lexo shtypin gjerman per Dragushen, ata e quajne "mbreti i driblimeve".
  e cfare niveli ka qene futbolli kosovar ne kohen e ish jugosllavise Prishtina, Vellaznimi dhe Trepca ku e perfaqsonin futbollin e shqiptarve te kosoves ne ish-jugosllavi...ketu disa nuk ja kane idene se cfare lojtar kishte dhe ne ate kohe ka qene kampionati nje nder 5 me te mira ne Bote...Vokrri, Murizi, Sahiti e shume te tjere kane qene lojtar papame

 20. #20
  R[love]ution Maska e Hyllien
  Antarsuar
  28-11-2003
  Vendndodhja
  Mobil Ave.
  Postime
  7,708
  Dardanet brenda nje periudhe 5 vjecare nese nuk na japin neve vazhdimisht lojtare dhe nese kane ndermend te bejne kombetaren e tyre sic duhet do jene shume me siper nesh. Brenda 5 vjetesh un parashikoj qe do ta kapin pa problem vendin qe sot ndodhet Bosnia pasi talentin e kane, plus qe kane dhe vullnet e profesionalizem.
  Sa per ate qe tha qe nuk ka infrastrukture ne Dardani, gabohet rende. Infrastruktura atje eshte qind here me e mire se tek ne.
  "The true history of mankind will be written only when Albanians participate in it's writing." -ML

Faqja 0 prej 12 FillimFillim 1210 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Kushtetuta e Republiks s Kosovs
  Nga YlliRiaN n forumin Kultur demokratike
  Prgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 01-04-2009, 19:17

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •