Close
Faqja 12 prej 12 FillimFillim ... 2101112
Duke shfaqur rezultatin 221 deri 237 prej 237
 1. #221
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,939

  Pr: Prfaqsuesja e Kosovs n futboll



  Valon Berisha, shenuesi i golit historik te Kosoves.
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 2. #222
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,939

  Pr: Prfaqsuesja e Kosovs n futboll




  Berisha: Kt pik ia dedikojm atyre q e dhan jetn pr Kosov

  05.09.2016

  Futbollisti i cili fitoi penalltin n takimin e Kosovs ndaj Finlands, Bernard Berisha ka thn se rezultati pozitiv q mori Kosova n ndeshjen e par i dedikohet dshmorve t Kosovs.


  Kt fitore ia dedikojm atyre q dhan jetn pr Kosov dhe atyre q kan br gjithka pr futbollin e Kosovs ndr vite, ka thn Berisha pas ndeshjes.

  Ai tha se Kosova ka mundur t fitoj t gjith ndeshjen po qe se do ti shfrytzonte rastet q i krijuan.

  Kosova barazoi 1-1 me Finlandn n ndeshjen e par t Kosovs n garat zyrtare t FIFA-s. Ndeshjen e radhs Kosova do ta zhvilloj n muajin tetor ndaj Kroacis.
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 3. #223
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,939

  Pr: Prfaqsuesja e Kosovs n futboll





  Bekim Haxhiu

  Ekspedita e Federats s Futbollit t Kosovs niset pr n ATDHE.
  Ishte loj historike ku lojtaret tan, heronjt me te ri t Kosovs na bn krenar. Ata dshmuan se me pun, prkushtim dhe t bashkuar mund t arrijm suksese.
  Nga mbrm ata jan idole te fmijve tan.
  Krenar me prfaqsuesen e Kosovs!
  Disa nga momente nga ky perjetim i paharruar.
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 4. #224
  i/e regjistruar Maska e Evian
  Antarsuar
  04-08-2015
  Postime
  507

  Pr: Prfaqsuesja e Kosovs n futboll

  Citim Postuar m par nga Llapi Lexo Postimin



  Berisha: Kt pik ia dedikojm atyre q e dhan jetn pr Kosov

  .
  S'ka faj ky uni, sepse mendon se ata dhen jeten per brockullat e hashim brojes, e ne fakt, ata luftuan per riparim te padrejtesis, per Bashkim Kombtar ngase jemi nje popull o te mjere, nje popull, keshtu qe mos lejoni qe te tjetersoheni per interesa politikanesh se bashkimi yne ben fuqine !


 5. #225
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,939

  Pr: Prfaqsuesja e Kosovs n futboll

  o jovan e kan vra ket tradhtar me plumb ne kok
  edhe ty se bashku me shkie te kena niek prej kosove me 1999
  shko dikun ne forumet e juaja serbe dhe shfry ato epshe shtazarake
  qe i ke per shqiptar more terroristi muslim.t
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 6. #226
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,939

  Pr: Prfaqsuesja e Kosovs n futboll


  Himni i Kosoves

  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 7. #227
  i/e regjistruar Maska e Evian
  Antarsuar
  04-08-2015
  Postime
  507

  Pr: Prfaqsuesja e Kosovs n futboll

  Citim Postuar m par nga Llapi Lexo Postimin
  o jovan ekena vra ket tradhtar me plumb ne kok
  edhe ty se bashku meshkie te kena niek prej kosove me 1999
  shko dikun ne forumet e juaja serbe dhe shfry
  ato epshe shtazarake
  qe i ke per shqiptar more terroristi muslim.t

  E dim Llap, e dim q e keni vra me ato epshe shtazarake.

  Por do behet mire, ne besojm ne Drejtsi, e dikush do e paguan gjakun e Dshmorve !

 8. #228
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,939

  Pr: Prfaqsuesja e Kosovs n futboll




  Mesazhi i Ujkanit



  Samir Ujkani ka publikuar nj mesazh t fuqishm pas barazimit t Kosovs kundr Finlands.

  Kosova barazoi 1:1 dhe Ujkani pas takimit ka shfrytzuar rrjetin social Instagram pr t shprehur gzimin e tij, por kujtoi edhe vuajtjet nga e kaluara, prcjell “Lajmi.net”.

  “Une, qe u rrita ne djepin tnd ! Un q t mbajta n zemr e me grusht shtrnguar. Un q qesha e qajta n rrugt e gurbetit me kngt e tua. Un jam nj kosovar q bashk me shok do t t bjm krenar. Bashk me ty deri n frymn e fundit. Un, biri yt, Kosov !”, shkroi Ujkani n Instagram.
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 9. #229
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,939

  Pr: Prfaqsuesja e Kosovs n futboll



  Mediet botrore e qojn n qiell Kosovn (FOTO)
  Autori: Lajmi.net
  Sport
  6 September 2016
  T gjitha mediet botrore kan shkruar pr barazimin 1:1 t Kosovs me Finlandn.


  Mediat e huaja i kan thurur elozhe Kosovs pas barazimit me Finlandn, n kudr t ndeshjes s par t Grupi I t eliminatoreve pr Botrorin 2018.

  La Gazzetta dello Sport: Kosova fiton pikn e par historike

  Blick.ch: Kosova merr pikn historike ndaj Finlands

  The Guardian: Valon Berisha nxjerr barazim me Finlandn n ndeshjen e par zyrtare t Kosovs

  Adnradio.cl: Kosova u prezantua n futbollin Evropian me barazim

  BILD: Kosova barazon n ndeshjen e par kualifikuese pr Botror

  EuroSport: Berisha shnoi n barazimin e Kosovs n ndeshjen e par kualifikuese

  Mundodeportivo: 1:1: Kosova barazon n ndeshjen e par zyrtare.



  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 10. #230
  Peace and love
  Antarsuar
  16-06-2006
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  1,895

  Pr: Prfaqsuesja e Kosovs n futboll

  Cili eshte parashikimi juaj per ndeshjen Kosove Kroaci ne Shkoder ne muajin tetor?

  Parashiki im Kosove Kroaci 1-3

 11. #231
  i/e regjistruar Maska e Evian
  Antarsuar
  04-08-2015
  Postime
  507

  Pr: Prfaqsuesja e Kosovs n futboll

  Citim Postuar m par nga murik Lexo Postimin
  Cili eshte parashikimi juaj per ndeshjen Kosove Kroaci ne Shkoder ne muajin tetor?

  Parashiki im Kosove Kroaci 1-3
  Un jam kundr perfaqsues artificiale t Kosovs & Maqedonise.

  Uroj qe Kroacia ta mposht e ta turperoj Kosovn me rezultat 15 - 0 !

 12. #232
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,939

  Pr: Prfaqsuesja e Kosovs n futboll

  Citim Postuar m par nga Evian Lexo Postimin
  Un jam kundr perfaqsues artificiale t Kosovs & Maqedonise.

  Uroj qe Kroacia ta mposht e ta turperoj Kosovn me rezultat 15 - 0 !
  hahahahahahahaaaaaaaaaaa
  ivane si qdo terrorist serb
  po a mos po mendon se do te besonte kush
  po te thoshe te kunderten a hahahahaha
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 13. #233
  i/e regjistruar Maska e Evian
  Antarsuar
  04-08-2015
  Postime
  507

  Pr: Prfaqsuesja e Kosovs n futboll

  Bunjaki: flamuri i shqipris nuk do t lejohet n Shkodr

  “Flamujt e vendeve t treta mund t ndalohen edhe n kt ndeshje. Flamuri i Shqipris mund t mos lejohet as n Shkodr, ngase nuk jemi shqiptar por kosovar”, u shpreh trajneri Bunjaki, ndrkoh q e njjta gj ndodhi edhe n sfidn e par kualifikuese t ksaj prfaqsueseje.

  Kurse Kadri Veseli u shpreh se : “Pr secilin lojtar kosovar, pr suksesin tuaj eventual, do t ket shprblim nga 100 mij euro”
  “Mos e merrni kt si nj ngarkes, por si mbshtetje dhe si prkujdes t identitetit t ri ndaj jush. Fitoni, sepse njerzit ktu po besojn tek ju e tek identiteti kosovar. Keni luajtur mjaft mir ndaj Fynlands”, ka shtuar Veseli, i cili qndroi n Drenas, ku Prfaqsuesja e zhvilloi strvitjen e sotme.



 14. #234
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,939

  Pr: Prfaqsuesja e Kosovs n futboll

  jovane a do me kup krejt qe kroatet do ti presum si miq te vertet
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 15. #235
  i/e regjistruar Maska e Evian
  Antarsuar
  04-08-2015
  Postime
  507

  Pr: Prfaqsuesja e Kosovs n futboll

  Citim Postuar m par nga Llapi Lexo Postimin
  jovane a do me kup krejt qe kroatet do ti presum si miq te vertet
  Per mua njesoj jeni : Rrac sllavsh !

 16. #236
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,939

  Pr: Prfaqsuesja e Kosovs n futboll

  Citim Postuar m par nga Evian Lexo Postimin
  Per mua njesoj jeni : Rrac sllavsh !
  po pse pra po punon hala per serbet ti
  nese nuk je edhe ti sllav
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 17. #237
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,939

  Pr: Prfaqsuesja e Kosovs n futboll

  Citim Postuar m par nga Evian Lexo Postimin
  Bunjaki: flamuri i shqipris nuk do t lejohet n Shkodr

  Flamujt e vendeve t treta mund t ndalohen edhe n kt ndeshje. Flamuri i Shqipris mund t mos lejohet as n Shkodr, ngase nuk jemi shqiptar por kosovar, u shpreh trajneri Bunjaki, ndrkoh q e njjta gj ndodhi edhe n sfidn e par kualifikuese t ksaj prfaqsueseje.

  Kurse Kadri Veseli u shpreh se : Pr secilin lojtar kosovar, pr suksesin tuaj eventual, do t ket shprblim nga 100 mij euro
  Mos e merrni kt si nj ngarkes, por si mbshtetje dhe si prkujdes t identitetit t ri ndaj jush. Fitoni, sepse njerzit ktu po besojn tek ju e tek identiteti kosovar. Keni luajtur mjaft mir ndaj Fynlands, ka shtuar Veseli, i cili qndroi n Drenas, ku Prfaqsuesja e zhvilloi strvitjen e sotme.





  Bunjaki: Flamurin kuqezi ska kush e ndal n Shkodr


  para 46 minutave Futboll Vendor, Prfaqsuesja

  Mbrmjen e s enjtes, n nj koh kur kombtarja shqiptare do t luaj n Lihtenshtajn, Kosova do t prballet me Kroacin n Shkodr, n ndeshjet e dyta t vlefshme pr fazn kualifikuese t Botrorit t 2018-s.

  Pr ndeshjen e 6 tetorit n Shkodr, mes Kosovs e Kroacis, sikurse edhe pr ndeshjen kundr Finlands, UEFA ka krkuar t mos lejohen flamujt kuqezi n stadium, gj q nuk sht pritur shum mir jo vetm nga tifozria.

  Por, przgjedhsi i Kosovs, Albert Bunjaki, ka thn se n Shkodr nuk do e ndalin dot flamurin kuqezi.

  Sa i prket ndeshjes n Shkodr, jam shum i lumtur q luhet atje. Besoj se do t kemi mbshtetjen maksimale. shtja e moslejimit t flamurit kuqezi sht nj procedur e UEFA-s dhe FIFA-s, sipas s cils nuk lejohen flamuj t prfaqsueseve t treta apo t katrta. Por kt nuk do e ndalin dot, se flamujt kuqezi ishin edhe n Finland, u shpreh Albert Bunjaki pr TopChannel.
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

Faqja 12 prej 12 FillimFillim ... 2101112

Tema t Ngjashme

 1. Kushtetuta e Republiks s Kosovs
  Nga YlliRiaN n forumin Kultur demokratike
  Prgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 01-04-2009, 19:17

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •