Close
Faqja 3 prej 12 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 237
 1. #41
  Perjashtuar Maska e mancha
  Antarsuar
  31-07-2006
  Postime
  335
  Murik eshte i informuar shum mire ashtu sic thote se rasti i Kosoves eshte ndryshe dhe duket se FIFA mund ti lejon lojtaret te vijne te luajne per Kosoven bile edhe lojtaret sic janeehrami,Xhemaijli etj edhe ata sepse Kosova nuk ka qene shtet dhe keta lojtare eshte dashur te luajne diku.

  Ka qene nje debat ne Kosove ne nje emision dhe ekspertet kane thene se lojtaret kosovar te Kombetares nuk duhet ta braktisin por duhet te qendrojne sepse eshte e njejte te luash si per Shqiperine si per Kosoven.

  Une jam i bindur se nese FIFA do t'i lejon ashtu sic edhe une kam informata se munden keta lojtare te luajnw per Kosoven jam i bindur se do te vazhdojne te luaje per Kombetaren kuq e ZI.

 2. #42
  Peace and love
  Antarsuar
  16-06-2006
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  1,895
  Nje pjese e opinionit kosovar ne heshtje shpreson qe kjo te ndodhe.Atyre i leverdis qe lojtaret kosovare te aktivizohen ne Shqiperine ne menyre qe te kene sa me shume eksperience nderkombetare,keshtu ti kene gati kur ata te largohen prej kombetares shqiptare drejt asaj kosovare.Pervec efektit negativ qe do te kishte ne aspektin sportiv,largimi i tyre do te kishte edhe nje efekt tjeter akoma me negativ ne aspektin kombetar,pra ne Shqiperi kjo do te shihej si nje forme tradhetie ndaj saj.Per kete qellim edhe zgjodha titullin thike pas shpine.Pra ajo fryme vellazerimi qe u krijua me ardhjen e shume kosovareve ne kombetaren shqiptare e cila eshte e te gjithe shqiptareve do te kthehet ne te kunderten e saj,pra ne nje fryme mosbesimi,ndarje,rivaliteti.

 3. #43
  i/e regjistruar Maska e OO7
  Antarsuar
  07-12-2004
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  3,823
  Pervecse jeni shume te gabuar per kete ceshtje, ju nuk mund te parashikoni te ardhmen i nderuar murik. Ne jemi nje Komb ndaj dhe kemi nje Kombetare, ajo qe mendoj une, eshte se do te behet bashkimi i saj me shpresen se ndoshta edhe te dy shtetet do te bashkohen ne njefare menyre.

 4. #44
  Perjashtuar
  Antarsuar
  08-11-2002
  Postime
  1,509
  Ketu me duket se po humbasim fillin e nuk po shikojme gjerat thelbesore.

  Nuk eshte fjala per rregullore. Eshte fjala qe duhet forcuar parulla

  NJE KOMB, NJE KOMBETARE.

  Shqiperia ka nevoje per Kosoven dhe anasjelltas. C'na duhen dy kombetare shqiptare te dobeta kur mund te kemi nje te forte?

  Sapo kishim filluar vitet e fundit te arrinim ca rezultate nderkombetare e te mos dilnim me te fundit apo te parafundit te grupit, e do percahemi prape?

  Do ishte gjynaf prej zotit. Shqiperia dhe Kosova duhet te kene vetem nje kombetare.

 5. #45
  i/e regjistruar Maska e Tipiku
  Antarsuar
  08-08-2005
  Postime
  3,950
  nji Komb Nji Qendrim

  Stjerner er dom som lyser i Mrke

 6. #46
  i/e regjistruar Maska e OO7
  Antarsuar
  07-12-2004
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  3,823
  Citim Postuar m par nga Pasiqe
  ...

  Do ishte gjynaf prej zotit. Shqiperia dhe Kosova duhet te kene vetem nje kombetare.
  Kosova do me ndru dhe flamurin ti thu duhet te ken vetem 1 Kombtare

 7. #47
  Alessandro Del Piero Maska e Juventus
  Antarsuar
  11-09-2005
  Vendndodhja
  Aty ku Shqiptaret po vuajne.
  Mosha
  34
  Postime
  1,500
  Une mendoj qe do ishte mire te formohet kombetarja e Kosoves, te kthej disa Shqiptare te cilet lozin per kombetare te ndryshem, dhe me pas te bashkohet me kombetaren Shqiptare dhe te jemi bashk.A ka mundesi keshtu?
  Team: That team in Italy with 29 titles. Or was it 30?

 8. #48
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,009
  goolllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll
  lorik cana ka shenuar golin e trete ne ndeshjen ndaj tuluz(informacion nga nje kompani bastesh)

 9. #49
  Perjashtuar
  Antarsuar
  08-11-2002
  Postime
  1,509
  Citim Postuar m par nga Juventus
  Une mendoj qe do ishte mire te formohet kombetarja e Kosoves, te kthej disa Shqiptare te cilet lozin per kombetare te ndryshem, dhe me pas te bashkohet me kombetaren Shqiptare dhe te jemi bashk.A ka mundesi keshtu?
  Nuk do ishte e mundur pasi ata do mund te luajne vetem per Kosoven e jo per Shqiperine.

  E dyta, Behrami e Kuqi, nese nuk duan te luajne per Shqiperine, aq me pak do te duan te luajne per Kosoven, qe do jete kombetare teper e re e me shume probleme fillestare.

  E gjithe meseleja e formimit te kombetares se Kosoves eshte nje percarje qe s'i leverdis as Kosoves as Shqiperise.

  Shyqyr paska bere gol Loriku.

 10. #50
  Alessandro Del Piero Maska e Juventus
  Antarsuar
  11-09-2005
  Vendndodhja
  Aty ku Shqiptaret po vuajne.
  Mosha
  34
  Postime
  1,500
  Citim Postuar m par nga Pasiqe
  Nuk do ishte e mundur pasi ata do mund te luajne vetem per Kosoven e jo per Shqiperine.

  E dyta, Behrami e Kuqi, nese nuk duan te luajne per Shqiperine, aq me pak do te duan te luajne per Kosoven, qe do jete kombetare teper e re e me shume probleme fillestare.

  E gjithe meseleja e formimit te kombetares se Kosoves eshte nje percarje qe s'i leverdis as Kosoves as Shqiperise.

  Shyqyr paska bere gol Loriku.
  Une sa qe di, ka mundesi,....
  Ps.Kush te ka thene ty qe Behrami nuk deshiron te luaj per Shqiperin?Po, ndoshta, por din ti arsyen, Pse?
  Team: That team in Italy with 29 titles. Or was it 30?

 11. #51
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  30-09-2006
  Postime
  5
  Citim Postuar m par nga murik
  Trajneri i perfaqsueses se Kosoves Edmond Rugova eshte ne tratativa sekrete me shume lojtare kosovare qe luajne per Shqiperine per ti afruar ata ne kombetaren e Kosoves e cila pritet te behet shtet se shpejti.Nder vendet e huaja ku luajne kosovare ai fut edhe Shqiperine.Ky eshte nje turp i madh per Edmond Rugoven dhe ata qe mendojne si ai.Shqiperia eshte dhe do te mbetet vendi i gjithe shqiptarve edhe kur Kosova te pavaresohet.Me duket e pamoralshme kerkimi per pasaporte shqiptare i disa lojtareve kosovare,kur ata pas shpine paskan plane me na e lene ***** ne dere sapo te krijohet Kosova si shtet me vete.Sidoqofte kjo eshte nje ceshtje morali.Kush ka moral nuk mund te lepije ate qe ka peshtyre njehere.Megjithate koha do te tregoje c'do gje,per momentin vetem mund te spekulojme.Moralisht ata qe enderrojne te veshin fanellen e perfaqsueses se Kosoves,nuk mund te perdorin Shqiperine si trampoline dhe per nje vit apo dy ti bejne ***** dhe ne te njejten kohe ti zene vendin dikujt tjeter.
  do futbollist kosovar, q ka luajtur tashm me Shqiprin, nuk mund t luaj m n t ardhmen me asnj Perfaqsuese tjetr. Rregullorja e FIFA-s sht shum e qart n kt pik. Pra, nuk mund t ket debat, edhe sikur t donim t'a bnim nj t till.

 12. #52
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  30-09-2006
  Postime
  5
  Rregullorja e FIFA-s sht e prer n kto raste : kosovart q tashm kan luajtur pr Shqiprin, nuk mund t luajn nesr as pr Francn, as pr Brazilin dhe as pr Kosovn.

 13. #53
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  30-09-2006
  Postime
  5
  Jo, jo, sipas rregullores s FIFA-s, ata nuk do t munden dot t luajn nesr pr shtetin Kosov.

 14. #54
  Gezuar Kosoven e Pavarur Maska e dodoni
  Antarsuar
  07-11-2002
  Mosha
  45
  Postime
  3,394
  Te gjithe lojtaret kosovare qe luajne per kombetaret tjera (duke perfshire edhe te Shqiperise) mund te luajne ne kombetaren e Kosoves. Edhe pse rregullorja e FIFA-s nuk lejon nje gje te tille, ne raste te tilla te krijimit te shteteve te reja ka perjashtime. Kosova eshte i njejti rast me Kroacine e viteve te 90-ta. Lojtaret kroate qe kishin luajtur per Jugosllavine dhe shtetet tjera, fituan te drejten te luajne per Kroacine, ndersa Jugosllavia vazhdonte te ekzistonte. E njejta vlen edhe per Kosoven. Pra, te gjithe lojtaret perfshire Behramin, Kuqin etj. por jo ata te Maqedonise si Xhemajli kane te drejten te luajne per Kosoven. Behrami dhe Kuqi kane deklaruar se do luajne per Kosoven nese krijohet kombetarja e Kosoves tani me pavaresine e Kosoves.

  Une e kam potencuar nje problem te tille para disa vitesh ketu ne forum dhe si zgjidhjen me te mire pata rekomanduar fillimin e bisedave midis FFSH-se dhe FFK-se per nje bashkim te tyre, ne menyre qe te kemi vetem nje kombetare te bashkuar edhe pas pavaresise se Kosoves, dhe te bashkohen edhe kampionatet jo vetem te futbollit por edhe ne te gjitha sportet. Bashkimi ben fuqine.

  Ndoshta do ishte me mire qe te krijojme kombetaren e Kosoves vetem per te rikthyer lojtaret tane si Behrami, Kuqi, etj. e pastaj ti bashkojme te dyjat.

  Mirepo, edhe nese behet kombetarja e Kosoves, nuk mund dhe nuk duhet te konsiderohet si thike pas shpine kjo, por duhet vleresuar kontributi i lojtareve te Kosoves ne kombetaren e Shqiperise per keto vitet e fundit.
  Ndryshuar pr her t fundit nga dodoni : 01-10-2006 m 21:36
  Leje mos m'trano, pashe zotin!!!!

  Rrofte Shqiperia Etnike

 15. #55
  Trusti i Lulelakres Maska e Tulipani Zi
  Antarsuar
  02-09-2004
  Vendndodhja
  Aty ku mos qofsha
  Postime
  412
  Citim Postuar m par nga dodoni
  Bashkimi ben fuqine.
  "Bashkimi ben fuqine" vetem nqs Armand Duka ben me shume para per xhepin e vet.
  Cfare leverdie ka Duka te bashkohet me FFK-ne dhe te ndaje paret me dysh? Edhe FFK-ja anasjelltas?

  Problemi qendron tek "kokat" qe kemi mbi supe qe si cdo pjese tjeter e shoqerise se degjeneruar Shqiptare jane "koke te qelbura".
  BRIGADA E KUQE PERJETE

 16. #56
  Gezuar Kosoven e Pavarur Maska e dodoni
  Antarsuar
  07-11-2002
  Mosha
  45
  Postime
  3,394
  Tani me pavaresimin e Kosoves, mund te kerkojme te kemi nje kombetare te perbashket te quajtuar Albania and Dardania (sepse menjehere do i nderrohet emri ne Dardania Kosoves), e kjo kerkese jam i bindur qe do pranohej nga FIFA e UEFA. Me krijimin e kesaj kombetareje, prape do kemi mundesine ti kthejme lojtaret tane qe luajne per kombetaret tjera si Behrami, Kuqi etj. FSHF dhe FFK do vazhdonin te ekzistonin por do perzgjedhnin nje komision te perbashket qe do mirrej me punet e kombetares.

  Poashtu, kampionatet ekzistuese te futbollit do vazhdonin te ekzistonin dhe FSHF do mirrej me kampionatin shqiptar kurse FFK me ate kosovar por do kishim shtuar edhe nje plejof me kater skuadrat me te mira te te dy kampionateve dhe nese ka mundesi edhe me dy skuadrat shqiptare me te mira ne kampionatin maqedonas. Komisioni i perbashket i kombetares do mirrej edhe me punet rreth ketij plejoffi dhe skuadrat me te mira nga ky plejoff te na perfaqesojne ne kupat europiane nen siglen Albania and Dardania.

  Edhe pse mund te kemi perfaqesim ne kupat europiane si Albani e Dardani vecmas, prape mendoj me mire do ishte te kemi vetem nje perfaqesim por me cilesor dhe dinjitoz dhe kjo do shtonte konkurrencen ne plejoff per vet perfitimet qe vijne nga pjesemarrja ne kompeticionet europiane dhe keshtu do ndihmonte ne zhvillimin sa me te shpejte e me te madh te futbollit shqiptar ne pergjithesi.
  Leje mos m'trano, pashe zotin!!!!

  Rrofte Shqiperia Etnike

 17. #57
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,009
  dodoni do ndodhi ashtu si me serbet e malalzezet qe gjate periudhes qe ishin serbien and montenegro skishin gjak fare te luanin po shihi serbet sot luajne ne flamurin e tyre dhe ne n himnin e tyre dhe po kane me rezultat

 18. #58
  Gezuar Kosoven e Pavarur Maska e dodoni
  Antarsuar
  07-11-2002
  Mosha
  45
  Postime
  3,394
  Goldian, Mali i Zi eshte nje vend me vetem 600 mije banore. Kombetarja Serbi e Mal i Zi eshte e njejta me kombetaren e Serbise sot, vetem nje lojtar mungon nga ajo. Dhe edhe me Serbia and Montenegro ata arriten te kualifikohen ne boteror me rezultatet me te mira dhe ne vendin e pare ne grupin e tyre kualifikues.

  Poashtu, ne jemi nje komb perdallim nga ata qe jane dy kombe, kemi nje flamur kurse ata kane dy flamuj te ndryshem etj. etj.
  Leje mos m'trano, pashe zotin!!!!

  Rrofte Shqiperia Etnike

 19. #59
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,009
  dakord jam me ty
  por ke parasysh shume kosovare duan ta kene kombetaren e tyre te ndare nga ne.
  edhe sot ne po e shohim se po kemi problem sepse thuhet po ky kosovari si tu duk?kur i bejne pyetje trajnerit pra edhe gazetaret bejne dallimin e jo me kur te behemi shqiperia and dardania
  une do thoja do ishte shume keq per te dy palet
  ky eshte thjesht mendimi im

 20. #60
  Gezuar Kosoven e Pavarur Maska e dodoni
  Antarsuar
  07-11-2002
  Mosha
  45
  Postime
  3,394
  Te pakte jane ata kosovare qe nuk do donin te kishim nje kombetare te perbashket te futbollit. Edhe ashtu shumica e lojtareve qe do luajne ne kombetaren tone do vijne edhe per nje kohe nga kampionatet e huaja, pra nga diaspora e jone e jo nga kampionatet tona. Sa per shprehjen kosovar, ajo eshte e njejte sikur te thuhet psh. po ky labi si tu duk etj. pra nuk eshte aq tragjike si shprehje, si term. Eshte fakt qe ka probleme dhe me bashkimin ne fillim ndoshta do kemi me shume probleme por jo probleme te patejkalueshme. Eshte normale qe sa me shume njerez qe te perfaqesoj kombetarja, me shume probleme menaxhimi do kete, por nuk ka probleme qe nuk mund te menaxhohen dhe tejkalohen.
  Leje mos m'trano, pashe zotin!!!!

  Rrofte Shqiperia Etnike

Faqja 3 prej 12 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Kushtetuta e Republiks s Kosovs
  Nga YlliRiaN n forumin Kultur demokratike
  Prgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 01-04-2009, 19:17

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •