Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 13
 1. #1
  Betimi i Hipokratit
  Antarsuar
  05-06-2004
  Mosha
  48
  Postime
  1,081

  Vdes shtatzna n salln e operacionit, i shoqi bn me faj mjekt

  KORE/ Flet bashkshorti: Anestezisti i dha m shum narkoz, pasi ishte i pir. Erdhi nga klubi n sall


  Akuzoj mjekt pr vdekjen e gruas

  Mister n spital, vdes 24-vjearja pa i dal narkoza e lindjes


  KORE/ Juli Kapurani
  Humb jetn gjat lindjes nna 24-vjeare. Sadete Shaholli, nga Sheqerasi i Kors ka pritur gjith ditn e mrkur t lindte n mnyr natyrale fmijn e par, por kur kjo nuk ka ndodhur i sht nnshtruar nj operacioni, fatal pr t.

  Mjekt kan pritur t prmendet nga anestezia dhe ti japin n krah djalin e sapolindur, por nna e re nuk i ka hapur m syt. Burri i viktims ka qen i pari q ka hedhur akuzn pr vdekje nga pakujdesia e mjekve, por kta t fundit dyshojn se shkak mund t jet br nj smundje e papritur n zemr. Viktima kishte vetm nj vit q ishte martuar dhe kjo ishte lindja e par. Bashkshorti i saj, Bledar Shaholli thot se t vetmin problem q Sadetja ka pasur me shndetin ka qen nj dhimbje mesi pr t ciln kurohej. Pas ksaj ngjarjeje, Bledari mban dhe dhimbje dhe gzim. N t njjtn dit ai ka prjetuar dhe nj jet t re dhe nj mbyllje jete, por pr t m e madhe se lindja e djalit t par sht dhimbja pr humbjen e gruas, me t ciln jetonte prej nj viti.

  Si ka ndodhur vdekja e gruas suaj dhe pse akuzoni mjekt e maternitetit?
  Gruaja ime vdiq pas operacionit dhe nuk u prmend fare nga narkoza. Mjeku, Nesti Ikonomi, q trajtonte gruan time m tha n fillim q sht pak me problem pr lindjen pr shkak t shndetit, por do ta lm dhe do presim q t lind n mnyr natyrale, pastaj mbetet q t kaloj n operacion se sht rast urgjent. Kur e shtruam n maternitet bashk me tim vlla ia bn t gjitha analizat, por na than q sht nj rast urgjent pr lindje dhe se duhet t presim. I bm dhe analizn e zemrs dhe doli mir. Kjo na bn t dyshojm se nuk ka vdekur nga pushimi i zemrs, si thon mjekt. Ata pretendojn se i ka pushuar zemra se nuk ka prballuar operacionin dhe prandaj nuk ka dal nga narkoza.

  Keni qen vet prezent n maternitet n momentet kur po lindte gruaja?
  Q kur u shtrua n maternitet kam ndenjur aty dhe m thrrisnin her pas here se nuk lejohej t rrinim brenda. Para operacionit e kam par nusen dhe ishte shtrir n krevat. M than q do t m informojn pr do gj dhe t mos kem merak, pastaj e futn n sall. M thirrn rreth ors 23:00 dhe m pyetn se far t bjn. Un iu prgjigja q ju jeni mjek dhe e dini me mir. N.q.s. sht pr operim le t operohet, nse jo le t presim. Pas nj ore m thirrn doktoreshat dhe m than q lindi djal. E kishin fmijn n dor. Doktori n at moment nuk ishte. M than infermieret se tani do presim ti dal narkoza nuses pas operacionit. M von erdhi dhe doktori, ndrsa un po prisja. Pasi hyri dhe nj her n sall m thirri n zyr. N zyr ishin dhe mjekt e tjer. Po e hidhte larg e larg dhe un e pyeta direkt: M thuaj, si sht gruaja? Ai m tha q vdiq.

  U interesuat se cili ka qen shkaku i vdekjes?
  Doktori tha q ne pritm ti dal narkoza, por ajo ka mbaruar. Na than se vdiq nga zemra, por nuk e besuam se analizat i kishin dal mir. Un them se faji ka qen i mjekve. Ata i kan dhn m shum narkoz si duhet dhe morm vesh se i kishin br dhe elektroshok, por nuk ishte prmendur.

  Kur keni dyshime pr shkakun e vdekjes, pse nuk pranuat q ti nnshtrohej autopsis pr t vrtetuar shkakun e vdekjes?
  Nuk donim autopsi. Ajo iku, vdiq. Prse ta anin prap n at gjendje q e kishin katandisur mjekt. Pastaj mjekt do mbrojn kolegt e tyre. Nuk do t thon se vdiq pr faj t tyre, apo nga doza e teprt e narkozs. Ne dim q nusja nuk doli nga gjendja e narkozs pas operacionit. Vendosm ta marrim trupin n shtpi. Doktori q i bri narkozn, Rahmi Dalipi ishte i dehur dhe ne e pam vet me syt tan kur doli nga klubi. Ka qen pakujdesia e mjekve q m vdiq gruaja.

  far do t bni tani?
  Ne si familje krkojm t dnohen mjekt se ka qen faji i tyre. Do t bjm dhe denoncim n Prokurori se ngaq kemi qen t tronditur nga vdekja ne nuk shkuam as n polici pr kallzim dhe as n Prokurori.

  Po djalin e keni marr?
  Jo, djali sht n gjendje t mir shndetsore dhe ka lindur pa probleme. E kemi ln n maternitet dhe do ta trheqim kto dit.  Anestezisti Dalipi: Familjart nuk pranuan, e morn
  Nuk mund t themi asgj pa iu br autopsia pacientes

  KORE - Mjeku anestezist Rahmi Dalipi deklaron se prej 34 vjetsh n kt profesion nuk ka ndodhur asnjher q doza e narkozs ta kaloj t nevojshmen. Sipas tij, gjat operacionit u shmang anestezia lokale, pasi pacientja vuante nga mesi, ndonse dyshon se ajo t ket pasur probleme t tjera shndetsore m par.

  Si ka vdekur pacientja dhe a sht e vrtet se vdekja mund ti ket ardhur nga mbidoza e narkozs?
  Pacientja ka vdekur pas operacionit. Ndrhyrja kirurgjikale u krye me sukses sa koh q arriti t sjell n jet fmijn. Komplikacionet jan shfaqur m pas, por jo pr shkak t narkozs. Rasti i vdekjes s ksaj pacienteje sht analizuar gjat prej nesh si mjek dhe do t dalim n konkluzione dhe nga kartela mjeksore e 24-vjeares. Ajo q na pengon sht moskryerja e ekspertizs mjeko-ligjore.

  A mund t kryhej operacioni me anestezi lokale?
  Jo. Pr kt rast nuk mund t kryhej mpirje lokale, pasi pacientja kishte nj problem shndetsor n pjesn e kryqeve. Rasti i saj ishte nj rast i rnd dhe urgjent. Duhej t ndrhynim patjetr n koh. Ne pritm q t bnim nj lindje natyrale dhe pa ndrhyrje, por qe e pamundur. Kjo na detyroi ta fusnim n operacion, kuptohet me narkoz dhe jo me anestezi t pjesshme, pasi nuk mund ti bhej nj gjilpr n shtylln kurrizore. Ndodh q pacienti t vdes gjat operacionit dhe nuk ka nj shkak t caktuar kirurgjikal. Mund t ndodhin komplikacione t aorts, trurit ose trompoza. Gjat ndrhyrjes kirurgjikale nuk kemi vrejtur komplikacione, por n kto raste ka dhe rrezik pr shkak t bllokimit t zemrs. Ne e kemi pyetur pacienten para operacionit nse ka pasur m par probleme shndetsore, t cilat mund ti rrezikonin jetn n rast t nj ndrhyrjeje dhe ka mohuar nj gj t till. Dhe nga analizat e zemrs ka rezultuar se nuk ka probleme. Por kto jan komplikacione fatale t cilat m mir sqarohen me autopsi.
  Un si mjek anestezist prej 34 vjetsh asnjher nuk kam prdorur asnjher doz t rnd t narkozs.  9 goditje
  me elektroshok i jan br 24-vjeares me qllim prmendjen e saj pas operacionit, por gjithka ka qen e pamundur, pasi ajo kishte ndrruar jet
  1 ore
  ka zgjatur ndrhyrja kirurgjikale pr lindjen e fmijs s Sadete Shahollit, por gjat kryerjes s tij asnj nga mjekt nuk konstatoi ndonj komplikacion


  Mjeku
  Vet mjeku q ka kryer operacionin, Nesti Ikonomi thot se mendohet q nna e re t ket pasur nj tromboembolit q jep ndalim t funksionimit t zemrs. Un dyshoj si mjek se shkaku ka qen pushimi i zemrs. Nuk mund t flas pr shkakun me garanci, pasi at e vendos ekspertiza mjeko-ligjore. Por familjart nuk kan dashur t bhet autopsia. Nga analizat Sadetja nuk ka rezultuar t ket probleme me zemrn. Ajo vuante nga nj smundje n legen, q e bnte nj rast t vshtir.

  Hetimi
  Policia e Kors ka ndrhyr pr t hetuar mbi kt ngjarje, pasi vet mjekt e maternitetit i kan njoftuar pr vdekjen e pacientes. Por, ve dshmive t para, ata nuk kan mundur t ndrmarrin veprime t tjera, pasi familjart ende nuk kan regjistruar nj kallzim ndaj mjekve. T afrmit e Sadete Shahollit deklaruan, se n lidhje me dyshimet e tyre mbi shkakun e vdekjes do t krkojn hetim. Por, nga ana tjetr, megjith kmbnguljen e vet mjekve ata kan mohuar q t kryhet ekspertiza mjeko-ligjore
  The good you do today;people will often forget tomorrow;do good anyway

 2. #2
  Betimi i Hipokratit
  Antarsuar
  05-06-2004
  Mosha
  48
  Postime
  1,081
  dhe doni mendimin tim.fajtore jane mjeket edhe pse sjam ne brendesi te ngjarjes.kam punuar pak kohe ne shqiperi.ka shume pak pergjegjesi nga ana e disa mjekeve.te ishte diku tjeter deri sa te gjendej e verteta mjeku sdo ishte i lire.
  gjynaf e shkreta.
  The good you do today;people will often forget tomorrow;do good anyway

 3. #3
  viva voce
  Antarsuar
  05-09-2005
  Vendndodhja
  NY
  Postime
  758
  Citim Postuar m par nga miki_al2001
  dhe doni mendimin tim.fajtore jane mjeket edhe pse sjam ne brendesi te ngjarjes.kam punuar pak kohe ne shqiperi.ka shume pak pergjegjesi nga ana e disa mjekeve.te ishte diku tjeter deri sa te gjendej e verteta mjeku sdo ishte i lire.
  gjynaf e shkreta.
  Shume i mencur vellai! Mos je gje i gjykates se larte to ore mik? Lum ti qe i zgjidhke kaq shpejt rastet dhe lum ne per ty. Shume i mencur dhe i prere, kjo ka rendesi. Sa te dale e drejta ne shesh, mbylli mjeket ne burg. Por sikur te dalin te pafajshem kush i demshperblen or mik, ti? Po ata pacientet e tjere qe i presin kush i sheron, ti? Ore miki po mos je mjek qe ke betimin e Hipokratit, a e ke lexuar ti ate betim. qofte edhe per kuriozitet, apo desheron te behesh mjek? Bir Selman i nenes...

  Nje histori te shkurter: Kishte vdekur dikush(ndjese paste) dhe gjithmone ne vdekje bisedohet edhe per shendetin, Biseda erdhi tek doktoret...dhe dikush qe nuk e dinte fjalen e urte "kur s'ke gje c'te thuash, me mire hesht", sa degjoi qe po flisnin per mjekun X nderhyri dhe tha se edhe atij keshtu ja kishte bere X-i i kishte kerkuar kaq e aq para per te operuar gruan. Nderkohe per rastesine me te cuditshme mjeku X u dha tek dera dhe ai nuk ishte fare kirurg, te gjithe po beheshin gati ti prisnin fjalen. Muhabetciu qe nuk e njihte kush ishte sepse ishte nga nje qytet tjeter(dhender ne K)vazhdoi biseden. Ka plasur nje e qeshur tek i vdekuri sa qe edhe i biri edhe e bija mbanin barkun me dore. Eshte histori e vertete dhe une jam ndodhur vete aty, e tmerrshme sa gjendje qesharake u krijua.
  Per rastin me siper, une i njoh mjeket e permendur dhe edhe Dalipin, i cili eshte anestezisti(reanimatori) i pare i Korces, mjek shume i suksesshem. Cdo punonjes i mjekesise, bile edhe dikush jashte kesaj fushe e kupton sa e veshtire eshte te behet gabimi i mbidozimit te narkozes....do te ishte e cuditshme te ndodhte...: dhe nga ana tjeter sa dhjetra semundje te tjera komplikative te operacionit, mund te vrasin te semurin. Nje nga keto eshte edhe Tromboembolia, semundje qe eshte edhe me e shprehur ne rastin e demtimeve paraprake te pelvisit(legenit), i cili eshte mjaft i pasur me rrjet venos(shtrat neper te cilin leviz trombi)
  Megjithate duke ngushelluar familjaret per humbjen e tmerrshme mendoj qe nje autopsi rrit shume mundesine e gjetjes se shkakut te vdekjes.
  DP
  Ndryshuar pr her t fundit nga dp17ego : 21-04-2006 m 21:40
  sereno

 4. #4
  i/e larguar
  Antarsuar
  23-05-2005
  Postime
  301
  dp nuk mora vesh cfare ke shkruar ja beri keshtu e qeshi ashtu....

  persa i perket lajmit...vertete i hidhur...me vjen shume keq....!!! vertete tragjike....

  ne keto raste kur pacienti eshte i shendetshem patjeter akuzohen doktoret per pakujdesine e tyre. Nuk ka te beje nderlikimi i zemres aq me teper kur personi ne fjale nuk ka vuajtur nga zemra....se di cfare te them vertete per tu ardhur keq....

 5. #5
  i/e larguar
  Antarsuar
  30-05-2004
  Vendndodhja
  Ministria e Mbrojtjes Se Republikes Demokratike te Shqiperise
  Postime
  1,499
  Citim Postuar m par nga dp17ego
  Cdo punonjes i mjekesise, bile edhe dikush jashte kesaj fushe e kupton sa e veshtire eshte te behet gabimi i mbidozimit te narkozes....do te ishte e cuditshme te ndodhte...: dhe nga ana tjeter sa dhjetra semundje te tjera komplikative te operacionit, mund te vrasin te semurin.
  "kupton sa e veshtire eshte te behet gabimi i mbidozimit te narkozes...." ahahahah sa e veshtire? sa e lehte do te thuash?

  narkoza eshte narkotike sikunder morfina qe perdoret ne spital per te njejten gje?e pse mos "nuk ka vdekur" asnjeri nga mbidoza nga narkotiket.


  administrimi i narkozes eshte specialitet me vete, perndryshe do te ishte njesoj si venia e nje serumi. nje infermeriere di si te veje serumin.

  pse therresin nje mjek anastezist dhe jo nje infermiere per te vene narkozen?

  deshmitaret, perfshire burrin e gruas thane se anastezisti qe therritet ne sallen e operacionit erdhi i pire. pse nuk erdhi nje infermiere per te vene narkozen?


  na ngelet te e marrim si deshmi te rreme burrin e gruas pastaj per te i bere qejfin nje anastezisti pijanec?

 6. #6
  i/e larguar
  Antarsuar
  30-05-2004
  Vendndodhja
  Ministria e Mbrojtjes Se Republikes Demokratike te Shqiperise
  Postime
  1,499
  Citim Postuar m par nga Undefined
  dp nuk mora vesh cfare ke shkruar ja beri keshtu e qeshi ashtu....
  nuk po e shikon po tenton te mbroje anastezistin e pire.

  deshmimtaret perfshire burrin e gruas thone anastezisti erdhi i pire ne salle, dp po na mundohet te thote se eshte veshtire qe narkoza te vdesi personin.

  narkoza eshte narkotike, e beson 'dp' qe te thote tyja se nuk vdes njeri nga mbidoza ne narkotiket?

 7. #7
  i/e larguar
  Antarsuar
  30-05-2004
  Vendndodhja
  Ministria e Mbrojtjes Se Republikes Demokratike te Shqiperise
  Postime
  1,499
  1 ore ka zgjatur ndrhyrja kirurgjikale pr lindjen e fmijs s Sadete Shahollit, por gjat kryerjes s tij asnj nga mjekt nuk konstatoi ndonj komplikacion
  jam i indinjuar pse behen keti neglizhenca.
  detyra e mjkut operator eshte operacioni, detyra e mbikqyrjes se shenjave vitale te pacientit ne narkoze e kujt eshte?

  vetem ne spitalet e shqiperise kam pare qe pihet duhan ne cdo dhome.

  studente te mjekesise shikoni juve ketu nje neglizhence te mjekeve vecanerisht te atij pijanecit anastezist?

 8. #8
  Betimi i Hipokratit
  Antarsuar
  05-06-2004
  Mosha
  48
  Postime
  1,081
  Citim Postuar m par nga dp17ego
  Shume i mencur vellai! Mos je gje i gjykates se larte to ore mik? Lum ti qe i zgjidhke kaq shpejt rastet dhe lum ne per ty. Shume i mencur dhe i prere, kjo ka rendesi. Sa te dale e drejta ne shesh, mbylli mjeket ne burg. Por sikur te dalin te pafajshem kush i demshperblen or mik, ti? Po ata pacientet e tjere qe i presin kush i sheron, ti? Ore miki po mos je mjek qe ke betimin e Hipokratit, a e ke lexuar ti ate betim. qofte edhe per kuriozitet, apo desheron te behesh mjek? Bir Selman i nenes...

  Nje histori te shkurter: Kishte vdekur dikush(ndjese paste) dhe gjithmone ne vdekje bisedohet edhe per shendetin, Biseda erdhi tek doktoret...dhe dikush qe nuk e dinte fjalen e urte "kur s'ke gje c'te thuash, me mire hesht", sa degjoi qe po flisnin per mjekun X nderhyri dhe tha se edhe atij keshtu ja kishte bere X-i i kishte kerkuar kaq e aq para per te operuar gruan. Nderkohe per rastesine me te cuditshme mjeku X u dha tek dera dhe ai nuk ishte fare kirurg, te gjithe po beheshin gati ti prisnin fjalen. Muhabetciu qe nuk e njihte kush ishte sepse ishte nga nje qytet tjeter(dhender ne K)vazhdoi biseden. Ka plasur nje e qeshur tek i vdekuri sa qe edhe i biri edhe e bija mbanin barkun me dore. Eshte histori e vertete dhe une jam ndodhur vete aty, e tmerrshme sa gjendje qesharake u krijua.
  Per rastin me siper, une i njoh mjeket e permendur dhe edhe Dalipin, i cili eshte anestezisti(reanimatori) i pare i Korces, mjek shume i suksesshem. Cdo punonjes i mjekesise, bile edhe dikush jashte kesaj fushe e kupton sa e veshtire eshte te behet gabimi i mbidozimit te narkozes....do te ishte e cuditshme te ndodhte...: dhe nga ana tjeter sa dhjetra semundje te tjera komplikative te operacionit, mund te vrasin te semurin. Nje nga keto eshte edhe Tromboembolia, semundje qe eshte edhe me e shprehur ne rastin e demtimeve paraprake te pelvisit(legenit), i cili eshte mjaft i pasur me rrjet venos(shtrat neper te cilin leviz trombi)
  Megjithate duke ngushelluar familjaret per humbjen e tmerrshme mendoj qe nje autopsi rrit shume mundesine e gjetjes se shkakut te vdekjes.

  DP  e para njehere ke te drejte se nuk jam gjykates por ama mjek jam.jam biles specialist edhe qe ta dish me sakte kirurg .pra kam kaluar shume kohe ne sallat e operacionit ne shqiperi.fola me shume mllef per mjekun sepse po ta them edhe njehere jam I SIGURT SE FAJI ESHTE I MJEKUT. do ta them perseri i sigurt fare.por qe mjeku te burgoset duhet ta vertetoje gjykata e korruptuar shqiptare(qe fatkeqesisht sdo ndodhe kurre),sepse ato jane miqt e tu te lidhur me krimin.dikur po behej nje operacion i nje femije 1 vjec ne shqiperi ne spitalin ushtarak ne tirane per luksacion kokso-femoral dhe anestezist ishte dr mihali(mbase e njef).mbas operacionit femijes nuk i delte narkoza u be nje gjendje alarmante ne salle,erdhen te gjith mjeket qe ishin ne sherbim nga te gjitha sallat dhe nga pavionet pas shume perpjekjeve femija shpetoi .por pasi u shqyrtua ngjarja,pasi u ndoq nga mjeket ligjor u morr vesh qe kishte mbidozim.
  e dyta saper informacion mik tani punoj ne profesionin tim ne nje spiatl ne chicagi(advocate healthcare).
  me erdhi keq kur the qe ato pacientet e tjere kush ti sheroje.hahaha shyqyr qe eshte doktorrr dalipi se mjer pacientet ,ska mjek tjeter spitali.si mbas teje nese doktor dalipi e ka vrare pacienten ne fjale dhe meqe pacientet tjere ska kush ti sheroje(vrasi) ne sduhet ta burgosim doktor dalipin edhe nese eshte fajtore.


  po kethehem perseri tek anestezia.Recommended dosage

  The dosage depends on the type of anesthetic, the patient's age and physical condition, the type of surgery or medical procedure being done, and other medication the patient takes before, during, or after surgery.

  sa gabime mund te ndodhin nese je i pire mor mik.

  lexoje me vemendje kete me poshte.nese sdi anglisht na thuj se ta perkethejme.

  PREGNANCY

  The effects of anesthetics on pregnant women and fetuses vary, depending on the type of drug. In general, GIVING LARGE AMOUNTS of general anesthetics to the mother during labor and delivery may make the baby sluggish after delivery. Pregnant women should discuss the use of anesthetics during labor and delivery with their doctors. Pregnant women who may be given general anesthesia for other medical procedures should ensure that the treating physician is informed about the pregnancy.

  General anesthetics ( an-ess-THET-iks) normally are used to produce loss of consciousness before and during surgery. However, for obstetrics (labor and delivery) or certain minor procedures, an anesthetic may be given in small amounts to relieve anxiety or pain without causing unconsciousness.

  shpresoj se do ta lexoni me vemendje .
  The good you do today;people will often forget tomorrow;do good anyway

 9. #9
  Rend or Maratonomak Maska e estonica
  Antarsuar
  07-04-2006
  Vendndodhja
  NY
  Mosha
  40
  Postime
  34
  Ky eshte me te vertete nje lajm shume indinjues dhe per fat te keq nuk eshte rasti i pare (apo i fundit) i pakujdesise mjekesore qe ndodh sepse mjeket e bejne punen duke u bazuar ne faktin nese personi do ti paguaj apo jo.
  Kam degjuar edhe shume raste te ngjashme dhe sa here qe i degjoj nje pyetje me vjen nder mend: si ka mundesi qe keta doktore, infermiere, etj te jene kaq te papergjegjshem e pandergjegjshem? Si mund ta harrojne keta se punojne per njerez? Si eshte e mundur qe dikush te vere parane perpara jetes apo dhimbjes se nje njeriu?
  Keta fondurina jane pjese e nje profesioni te nderuar dhe cmuar, si mund te sillen ne kete menyre? A nuk kane keta ndonjefare morali?
  Nqs kjo do te me kishte ndodhur mua nuk e di se cdo te kisha bere. Me thene te drejten, do te ishte shume e veshtire per mua qe te lija te gjalle ndonje nga ata te pranishmit ne sallen e operacionit.
  Megjithate une e vleresoj vendimin e familjes dhe shpresoj qe gjykata shqiptare (t'i harroje njehere rryshfetet) dhe te marre vendimin e duhur se ky eshte nje rast qe mund te vere precedent te rendesishem. Duke gjykuar dhe denuar grupin mjekesor ata mund te hedhin hapin e pare ne nderprerjen e korrupsionit ne mjekesi.
  Ndryshuar pr her t fundit nga estonica : 24-04-2006 m 11:28
  That's when you know you found somebody special. When you can just shut the f!@# up for a minute, and comfortably share silence.

 10. #10
  Betimi i Hipokratit
  Antarsuar
  05-06-2004
  Mosha
  48
  Postime
  1,081
  [QUOTE.
  [CODE]Ka Nje nga keto eshte edhe Tromboembolia, semundje qe eshte edhe me e shprehur ne rastin e demtimeve paraprake te pelvisit(legenit), i cili eshte mjaft i pasur me rrjet venos(shtrat neper te cilin leviz trombi[/COD

  shume dakord.edhe sikur kjo te kete ndodhur perseri fajtore eshte anestezisti.
  The good you do today;people will often forget tomorrow;do good anyway

 11. #11
  Perjashtuar Maska e shkodrane82
  Antarsuar
  01-05-2002
  Vendndodhja
  Sunshine State
  Postime
  1,750
  Gjynah qyqja e re 24 vjece s'po shijon femine e saj. Se kush e ka fajin
  3 dite do zgjasi cudia dhe do mbyllet ajo qeshtje si shume here te tjera.
  Se kuptoj pse nuk i bejne ne Shqiperi operacionet me epidural sic i bejne
  kendej, dhe nena eshte e zgjuar gjate gjithe kohes dhe pse po behet operacion.
  Njof shume njerez qe e kane bere kete gjilpere dhe ne lindje normale dhe
  s'kane pase probleme prej saj....te them te drejten kur degjoj raste te tilla
  them lum si ne qe na u dha rasti te jemi kendej dhe te pakten besim kemi
  te doktori e tek mjeksia ketu.

 12. #12
  viva voce
  Antarsuar
  05-09-2005
  Vendndodhja
  NY
  Postime
  758
  Citim Postuar m par nga miki_al2001
  [QUOTE.


  shume dakord.edhe sikur kjo te kete ndodhur perseri fajtore eshte anestezisti.
  Jo i dashur Dr.
  Ne nje % po, por jo gjithmone.
  DP
  sereno

 13. #13
  viva voce
  Antarsuar
  05-09-2005
  Vendndodhja
  NY
  Postime
  758
  Citim Postuar m par nga shkodrane82
  Gjynah qyqja e re 24 vjece s'po shijon femine e saj. Se kush e ka fajin
  3 dite do zgjasi cudia dhe do mbyllet ajo qeshtje si shume here te tjera.
  Se kuptoj pse nuk i bejne ne Shqiperi operacionet me epidural sic i bejne
  kendej, dhe nena eshte e zgjuar gjate gjithe kohes dhe pse po behet operacion.
  Njof shume njerez qe e kane bere kete gjilpere dhe ne lindje normale dhe
  s'kane pase probleme prej saj....te them te drejten kur degjoj raste te tilla
  them lum si ne qe na u dha rasti te jemi kendej dhe te pakten besim kemi
  te doktori e tek mjeksia ketu.
  Nena kishte nje pathologji te tille qe nuk mund te perdorej anestezia epidurale.
  Kjo pathologji e kishte bazen ne pelvis
  sereno

Tema t Ngjashme

 1. Itali, vdes shqiptarja n pritje t transplantit
  Nga vagabondo_nyc n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 16
  Postimi i Fundit: 27-04-2007, 13:43
 2. Drejtort e spitaleve, ikin mjekt, vijn menaxhert
  Nga DYDRINAS n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 13-04-2007, 11:56
 3. USAID: N Shqipri mjekt, gjyqtart dhe deputett, m t korruptuarit
  Nga DYDRINAS n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 06-06-2006, 15:00
 4. Arkiv X
  Nga Brari n forumin Tema shoqrore
  Prgjigje: 113
  Postimi i Fundit: 25-08-2005, 14:59
 5. Mjekt e deklarojn t vdekur, kthehet n jet 6-vjearja
  Nga ALBA n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 29-05-2004, 07:58

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •