Close
Faqja 3 prej 18 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 341
 1. #41
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  03-10-2003
  Vendndodhja
  Big Apple
  Postime
  1,257
  Faleminderit
  0
  9 falenderime nė 9 postime
  Citim Postuar mė parė nga TikTak
  un vuj ka fobia "sdu me u martu"  po te fejohesh, do ti elsa? une kisha degjuar per Anuptaphobia..fear of staying single, dhe te dyja te lidhura me faktorin moshe lool

  marsela, ashu i kam pas inat une qente. S'i durojsha dot, pale macet ububuja..se kafshet e tjera qe si lajne njerzit harroje fare..

  mua me neverisin gjarperinjte, neperkat and the likes, po me kalimin e kohes me ka ikur dhe kjo si frike. Cfare me eshte zhvilluar me teper, eshte frika se endrrat qe sapo kam pare jane te verteta. Ndonjehere mengjeseve ngrihem me ndjenja shume te forta dhe me duhet pak kohe te situatohem Oneirophobia ----
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura   
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Larsus : 06-06-2006 mė 11:31
  TBD

 2. #42
  Hey, how do i look? Maska e Aragorn I
  Anėtarėsuar
  20-09-2003
  Vendndodhja
  Your five years in solitary confinement are at an end. You've paid part of your debt to France.
  Mosha
  38
  Postime
  324
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Citim Postuar mė parė nga nausika
  Une kam frike se mos me thyhen dhembet e pare. Biles sot me ngriu gjaku kur pa dashje kafshova nje cope pjepri bashke me pirunin. Mollet (pale pjeshket) e pres gjithmone me thike dhe jo duke e kafshuar. Dhembet i kam pike te dobet, dhe ideja e cenimit eshte e padurueshme (do shikoj nqs. na ndonje fobi kaq specifike )...po ma mer mendja qe po.
  edhe une kam merak per dhembet, porse per dhemballet jo, nuk le arra e lajthi pa thyer, kurse bajamet me shpetojne disa tek tuk. meraku per dhembet m'u krijuar nje dite te diele me diell, kur nje shokut tim ja plasen grusht tek pulle e i rrezuan 3-4 dhembe nga dhembet e pare. u be rremuje aty, hajde ore te ikim, ky duke qare nga inati (qante burri lol) e duke kerkuar dhembet neper kembet e njerzve. f---ing hell mendova, kaq e lehte qenka? Qe ate dite e kam kuptuar se po bere ndonje sherr lutju perendise se do te nxijne syte.
  Nga halli,
  derrit i thuhet dajo.

  Ndjesė pastė nėna e shtrenjtė..
  Sa shumė vėllezėr paska patur!

 3. #43
  killa Maska e cupo
  Anėtarėsuar
  02-06-2006
  Postime
  40
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  injorantofobi...
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga nausika : 06-06-2006 mė 15:20
  ca bone?

 4. #44
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  08-11-2002
  Postime
  1,509
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Zvarraniket- nga me i vogli te me i madhi. Yiiiiiikes!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga nausika : 06-06-2006 mė 15:20

 5. #45
  Texas Ranger Maska e Clauss
  Anėtarėsuar
  19-06-2003
  Vendndodhja
  Athens
  Postime
  1,486
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  merimangat. araxnofobia. fiksim
  You were meant for me. Perhaps as a punishment.

 6. #46
  i/e regjistruar Maska e Renegata
  Anėtarėsuar
  05-01-2006
  Vendndodhja
  perbri me ke
  Postime
  296
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Se mos mbytem kur ha disa lloj ushqimesh si: makarona,portokalle,prakalidhe(barishtet e egra qe i perdorim per sallate),kukurec dhe ndonje tjeter qe spo me kujt tani.

 7. #47
  Perjashtuar Maska e mitjuk
  Anėtarėsuar
  19-05-2005
  Vendndodhja
  Monaco
  Postime
  929
  Faleminderit
  0
  26 falenderime nė 25 postime
  gjarperinjte

 8. #48
  Parlamenti Rinor Maska e Failed Rapper
  Anėtarėsuar
  11-01-2003
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  32
  Postime
  253
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  frika nga gjarperinjte - ophidiphobia
  Cdo gje qe nuk na vret na ben me te forte

 9. #49
  ~mistrece~ Maska e Baby^Doll
  Anėtarėsuar
  17-06-2005
  Vendndodhja
  U.K
  Postime
  133
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  merimanga, buburreca, gjarperinj, krimba iiiiiiiiiiiiii
  ?

 10. #50
  Southern Prince Maska e Pyrrhus_Mollos
  Anėtarėsuar
  12-01-2006
  Vendndodhja
  Ēamėri
  Postime
  315
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  lesbophobia
  ĒAM 24 KARAT

 11. #51
  Perjashtuar Maska e diikush
  Anėtarėsuar
  12-07-2003
  Vendndodhja
  konaku i ri
  Postime
  2,073
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga Pyrrhus_Mollos
  lesbophobia
  nuk besoj se ke shume shpresa per kete lloj fobie

 12. #52
  i/e regjistruar Maska e Elian70
  Anėtarėsuar
  30-07-2006
  Vendndodhja
  Vlorė
  Postime
  1,940
  Faleminderit
  31
  171 falenderime nė 126 postime
  une kujtoja se shqiptaret jane "trima"

 13. #53
  lepurushe Maska e bebushja
  Anėtarėsuar
  21-02-2006
  Vendndodhja
  N18-1HG
  Postime
  1,886
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 13 postime
  Fobitė

  Agorafobia- Frika nga ambientet, prej tė cilave ėshtė e zorshme tė dalėsh
  Ablutofobia- Frika nga pastrimi dhe larja
  Akluofobia- Frika nga terri
  Agliofobia- Frika nga dhimbjet
  Ailurofobia- Frika nga macja
  Anuptafobia- Frika nga vetmia
  Bibliofobia- Frika nga librat
  Karnofobia- Frika nga mishi
  Klastrofobia- Frika nga vendet e mbyllura
  Katoptrofobia- Frika nga pasqyra
  Klinofobia- Frika nga shtrati
  Dikefobia- Frika nga drejtėsia
  Didaskaleinofobia- Frika pėr tė shkuar nė shkollė
  Distikifobia- Frika nga aksidentet
  Ekofobia- Frika nga shtėpia
  Eleutherofobia- Frika nga liria
  Ergofobia- Frika nga puna
  Gamofobia- Frika nga martesa
  Genofobia- Frika nga seksi
  Geraskofobia- Frika nga pleqėria
  Glosofobia- Frika e mbajtjes se fjalimeve nė publik
  Heliofobia- Frika nga dielli
  une per vete vuaj nga distikifobia sa er udhetoj (avjon.tren nen/mbi toke,traget,bus,makin te vogel ne tru kam ate ndjenjen e frikes se nga casti do ndodh dicka e keqe.
  Asgje nuk e tradheton me teper karakterin e nje njeriu se sa gjerat me te cilat ai tallet.

 14. #54
  larguar
  Anėtarėsuar
  11-09-2006
  Postime
  535
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Prej cilės fobie vuani?

  Personalisht: Vuaj nga frika mos nje dite humbet fare gjuha shqipe keshtu sic e ka nisur.


  Mos jemi gje duke folur greqisht?


  Fobia!?
  Kristal...
  ..E bardhė...
  ..Qė mė mban gjall!

 15. #55
  i/e regjistruar Maska e Rakel
  Anėtarėsuar
  31-01-2007
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  15
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  jo fobia eshte simptome ne psikologji por ndodh te kete emrin fobi qe ne greqisht dihet qe eshte frika. por perdoret nga te gjithe.
  Sinqeriteti i dikujt vlen me shume se nje justifikim i rastit

 16. #56
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  103 falenderime nė 94 postime
  Citim Postuar mė parė nga bebushja
  une per vete vuaj nga distikifobia sa er udhetoj (avjon.tren nen/mbi toke,traget,bus,makin te vogel ne tru kam ate ndjenjen e frikes se nga casti do ndodh dicka e keqe.
  Edhe une kam te njejtin problem qe nga dita ne dite po vjen e po behet me teper shqetesues per vete dhe per ata qe me rrethojne. Avioneve dhe anijeve po u them lamtumire, por kam filluar te kem frike te tmerrshme edhe ne makine po kaloi shpejtesia me shume se 50 milje ne ore. Zemra me fillon e me dhemb e ndjej nje shtypje ne kraharor. Me vjen me qajt e me ulerit, e ndonjehere ....nuk ia pertoj. Po qe se jemi me shpejtesi te madhe dhe s'ka makina afer, jam OK, por po qe se ka makina anash , ose nderrojme korsite ose parakalojme ....vdes nga frika.

  Shume vite me pare kur isha ne Shqiperi i jepja motorit vete Tirane - Durres ( pa skafander ) dhe hic s'me dridhej qerpiku, ndersa tani...

  Duhet te shkoj tek psikologu...? Ka ndonjeri ndonje keshille , se jam ne hall te madh !
  Where does a thought go when it's forgotten?

 17. #57
  larguar
  Anėtarėsuar
  11-09-2006
  Postime
  535
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Ka ndonjeri ndonje keshille , se jam ne hall te madh !
  Merre veht timonin ne dore dhe do te iki frika sic e ke pas bere me perpara Tirane - Durres  Rakel thnx per pergjgjen!
  Kristal...
  ..E bardhė...
  ..Qė mė mban gjall!

 18. #58
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  103 falenderime nė 94 postime
  Citim Postuar mė parė nga shefqeti11
  Merre veht timonin ne dore dhe do te iki frika sic e ke pas bere me perpara Tirane - Durres
  Timonin ne dore e kam, por nuk e coj dot shpejtesine me shume se 50 milje per hour , se perndryshe me merren mendt. Kur i kam dhene motorit kam qene 18-20 vjec, atehere kur s'me benin syte drite. Si duket qenka cdo gje me moshe...(lol)

  Me shkroi dikush ne privat , nese e kisha seriozisht kete punen e fobise...
  Po, po...shume seriozisht e kam. Kete rradhe nuk bej shaka. Madje jam e deshperuar nga kjo qe me ndodh, se kam qelluar tip qe kam qejf me shetit por po kufizoj rruget e gjata lately nga frika.
  Oh ...edhe dicka . Kur makines i jep ndonje qe e di qe eshte mjeshter si shofer ( dhe i vjeter ne moshe dhe nuk kthen koken me fol me pasagjeret ) , s'kam frike fare. Fare ...fareeee !
  Where does a thought go when it's forgotten?

 19. #59
  Texas Ranger Maska e Clauss
  Anėtarėsuar
  19-06-2003
  Vendndodhja
  Athens
  Postime
  1,486
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga MI CORAZON
  Edhe une kam te njejtin problem qe nga dita ne dite po vjen e po behet me teper shqetesues per vete dhe per ata qe me rrethojne. Avioneve dhe anijeve po u them lamtumire, por kam filluar te kem frike te tmerrshme edhe ne makine po kaloi shpejtesia me shume se 50 milje ne ore. Zemra me fillon e me dhemb e ndjej nje shtypje ne kraharor. Me vjen me qajt e me ulerit, e ndonjehere ....nuk ia pertoj. Po qe se jemi me shpejtesi te madhe dhe s'ka makina afer, jam OK, por po qe se ka makina anash , ose nderrojme korsite ose parakalojme ....vdes nga frika.

  Shume vite me pare kur isha ne Shqiperi i jepja motorit vete Tirane - Durres ( pa skafander ) dhe hic s'me dridhej qerpiku, ndersa tani...

  Duhet te shkoj tek psikologu...? Ka ndonjeri ndonje keshille , se jam ne hall te madh !
  knowledge brings fear!
  You were meant for me. Perhaps as a punishment.

 20. #60
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  103 falenderime nė 94 postime
  Fears and Phobias of 25 Big Celebrities


  What scares the stars?

  Jennifer Aniston, Cher, Michael Jackson and Whoopi Goldberg all have a fear of flying.
  Billy Bob Thornton is afraid of antique furniture. "I get creeped out and I can't breathe and I can't eat around it," Thornton once told Sky News. "I've had friends tell me that maybe I was beaten to death with an antique chair in a former life." He's also afraid of bold colors.
  Pamela Anderson fears mirrors. (Does that mean she's afraid to look at her reflection?)
  Johnny Depp, Daniel Radcliffe and Sean "Diddy" Combs are frightened of clowns. "Something about the painted face, the fake smile," Depp said in 1999 when he was promoting the film "Sleepy Hollow." "There always seemed to be a darkness lurking just under the surface, a potential for real evil."
  Orlando Bloom is scared of pigs.
  Country singer Lyle Lovett is terrorized by cows.
  Scarlett Johansson is frightened of cockroaches.
  Nicole Kidman fears butterflies.
  Justin Timberlake gets the chills from snakes, spiders and sharks.
  Uma Thurman is claustrophobic and fears confined spaces. "There was no acting required. Real screams available," she told reporters about the scene in "Kill Bill: Vol. 2" where she is buried alive in a coffin. "It was horrific. Nobody wants to live that experience."
  Kim Basinger and Daryl Hannah are just the opposite, fearing wide, open spaces.
  Carmen Electra, who starred in "Baywatch" is actually scared of water because she can't swim. She once told Sky News that just being near water can give her a panic attack.
  TV's vampire-slayer Sarah Michelle Gellar has a very real fear of graveyards, so real that she refused to film "Buffy the Vampire Slayer" in a real one.
  Rock star Sheryl Crow says heights and hearing "scary" noises frighten her the most.
  Madonna is afraid of thunder.
  Christina Ricci is afraid of indoor plants.
  Matthew McConaughey is scared of tunnels and revolving doors.
  Jennifer Love Hewitt is afraid of the dark and monsters under the bed.
  The celebrity with the most phobias is...
  Woody Allen. He's afraid of insects, sunshine, dogs, deer, bright colors, children, heights, small rooms, crowds, cancer and anywhere except Manhattan.
  Where does a thought go when it's forgotten?

Faqja 3 prej 18 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •