Close
Faqja 3 prej 18 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 341
  1. #41
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    03-10-2003
    Vendndodhja
    Big Apple
    Postime
    1,256
    Citim Postuar mė parė nga TikTak
    un vuj ka fobia "sdu me u martu"



    po te fejohesh, do ti elsa? une kisha degjuar per Anuptaphobia..fear of staying single, dhe te dyja te lidhura me faktorin moshe lool

    marsela, ashu i kam pas inat une qente. S'i durojsha dot, pale macet ububuja..se kafshet e tjera qe si lajne njerzit harroje fare..

    mua me neverisin gjarperinjte, neperkat and the likes, po me kalimin e kohes me ka ikur dhe kjo si frike. Cfare me eshte zhvilluar me teper, eshte frika se endrrat qe sapo kam pare jane te verteta. Ndonjehere mengjeseve ngrihem me ndjenja shume te forta dhe me duhet pak kohe te situatohem Oneirophobia ----
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura   
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Larsus : 06-06-2006 mė 11:31
    TBD

  2. #42
    Hey, how do i look? Maska e Aragorn I
    Anėtarėsuar
    20-09-2003
    Vendndodhja
    Your five years in solitary confinement are at an end. You've paid part of your debt to France.
    Postime
    323
    Citim Postuar mė parė nga nausika
    Une kam frike se mos me thyhen dhembet e pare. Biles sot me ngriu gjaku kur pa dashje kafshova nje cope pjepri bashke me pirunin. Mollet (pale pjeshket) e pres gjithmone me thike dhe jo duke e kafshuar. Dhembet i kam pike te dobet, dhe ideja e cenimit eshte e padurueshme (do shikoj nqs. na ndonje fobi kaq specifike )...po ma mer mendja qe po.
    edhe une kam merak per dhembet, porse per dhemballet jo, nuk le arra e lajthi pa thyer, kurse bajamet me shpetojne disa tek tuk. meraku per dhembet m'u krijuar nje dite te diele me diell, kur nje shokut tim ja plasen grusht tek pulle e i rrezuan 3-4 dhembe nga dhembet e pare. u be rremuje aty, hajde ore te ikim, ky duke qare nga inati (qante burri lol) e duke kerkuar dhembet neper kembet e njerzve. f---ing hell mendova, kaq e lehte qenka? Qe ate dite e kam kuptuar se po bere ndonje sherr lutju perendise se do te nxijne syte.
    Nga halli,
    derrit i thuhet dajo.

    Ndjesė pastė nėna e shtrenjtė..
    Sa shumė vėllezėr paska patur!

  3. #43
    injorantofobi...
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga nausika : 06-06-2006 mė 15:20
    ca bone?

  4. #44
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-11-2002
    Postime
    1,509
    Zvarraniket- nga me i vogli te me i madhi. Yiiiiiikes!
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga nausika : 06-06-2006 mė 15:20
    Ignore List: Den Bossi

  5. #45
    Texas Ranger Maska e Clauss
    Anėtarėsuar
    19-06-2003
    Vendndodhja
    Athens
    Postime
    1,483
    merimangat. araxnofobia. fiksim
    You were meant for me. Perhaps as a punishment.

  6. #46
    i/e regjistruar Maska e Renegata
    Anėtarėsuar
    05-01-2006
    Vendndodhja
    perbri me ke
    Postime
    296
    Se mos mbytem kur ha disa lloj ushqimesh si: makarona,portokalle,prakalidhe(barishtet e egra qe i perdorim per sallate),kukurec dhe ndonje tjeter qe spo me kujt tani.

  7. #47
    i/e regjistruar Maska e mitjuk
    Anėtarėsuar
    19-05-2005
    Vendndodhja
    Monaco
    Postime
    900
    gjarperinjte
    Sa bukur eshte kur ne shpirt ke gjithmone ngrohtesi. FaLeMiNdErIt.

  8. #48
    Parlamenti Rinor Maska e Failed Rapper
    Anėtarėsuar
    11-01-2003
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    253
    frika nga gjarperinjte - ophidiphobia
    Cdo gje qe nuk na vret na ben me te forte

  9. #49
    ~mistrece~ Maska e Baby^Doll
    Anėtarėsuar
    17-06-2005
    Vendndodhja
    U.K
    Postime
    132
    merimanga, buburreca, gjarperinj, krimba iiiiiiiiiiiiii
    ?

  10. #50
    Southern Prince Maska e Pyrrhus_Mollos
    Anėtarėsuar
    12-01-2006
    Vendndodhja
    Ēamėri
    Postime
    315
    lesbophobia
    ĒAM 24 KARAT

  11. #51
    Perjashtuar Maska e diikush
    Anėtarėsuar
    12-07-2003
    Vendndodhja
    konaku i ri
    Postime
    2,069
    Citim Postuar mė parė nga Pyrrhus_Mollos
    lesbophobia
    nuk besoj se ke shume shpresa per kete lloj fobie

  12. #52
    i/e regjistruar Maska e Elian70
    Anėtarėsuar
    30-07-2006
    Vendndodhja
    Vlorė
    Postime
    1,938
    une kujtoja se shqiptaret jane "trima"

  13. #53
    lepurushe Maska e bebushja
    Anėtarėsuar
    21-02-2006
    Vendndodhja
    N18-1HG
    Postime
    1,886
    Fobitė

    Agorafobia- Frika nga ambientet, prej tė cilave ėshtė e zorshme tė dalėsh
    Ablutofobia- Frika nga pastrimi dhe larja
    Akluofobia- Frika nga terri
    Agliofobia- Frika nga dhimbjet
    Ailurofobia- Frika nga macja
    Anuptafobia- Frika nga vetmia
    Bibliofobia- Frika nga librat
    Karnofobia- Frika nga mishi
    Klastrofobia- Frika nga vendet e mbyllura
    Katoptrofobia- Frika nga pasqyra
    Klinofobia- Frika nga shtrati
    Dikefobia- Frika nga drejtėsia
    Didaskaleinofobia- Frika pėr tė shkuar nė shkollė
    Distikifobia- Frika nga aksidentet
    Ekofobia- Frika nga shtėpia
    Eleutherofobia- Frika nga liria
    Ergofobia- Frika nga puna
    Gamofobia- Frika nga martesa
    Genofobia- Frika nga seksi
    Geraskofobia- Frika nga pleqėria
    Glosofobia- Frika e mbajtjes se fjalimeve nė publik
    Heliofobia- Frika nga dielli
    une per vete vuaj nga distikifobia sa er udhetoj (avjon.tren nen/mbi toke,traget,bus,makin te vogel ne tru kam ate ndjenjen e frikes se nga casti do ndodh dicka e keqe.
    Asgje nuk e tradheton me teper karakterin e nje njeriu se sa gjerat me te cilat ai tallet.

  14. #54
    Prej cilės fobie vuani?

    Personalisht: Vuaj nga frika mos nje dite humbet fare gjuha shqipe keshtu sic e ka nisur.


    Mos jemi gje duke folur greqisht?


    Fobia!?
    Kristal...
    ..E bardhė...
    ..Qė mė mban gjall!

  15. #55
    i/e regjistruar Maska e Rakel
    Anėtarėsuar
    31-01-2007
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    15
    jo fobia eshte simptome ne psikologji por ndodh te kete emrin fobi qe ne greqisht dihet qe eshte frika. por perdoret nga te gjithe.
    Sinqeriteti i dikujt vlen me shume se nje justifikim i rastit

  16. #56
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anėtarėsuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Citim Postuar mė parė nga bebushja
    une per vete vuaj nga distikifobia sa er udhetoj (avjon.tren nen/mbi toke,traget,bus,makin te vogel ne tru kam ate ndjenjen e frikes se nga casti do ndodh dicka e keqe.
    Edhe une kam te njejtin problem qe nga dita ne dite po vjen e po behet me teper shqetesues per vete dhe per ata qe me rrethojne. Avioneve dhe anijeve po u them lamtumire, por kam filluar te kem frike te tmerrshme edhe ne makine po kaloi shpejtesia me shume se 50 milje ne ore. Zemra me fillon e me dhemb e ndjej nje shtypje ne kraharor. Me vjen me qajt e me ulerit, e ndonjehere ....nuk ia pertoj. Po qe se jemi me shpejtesi te madhe dhe s'ka makina afer, jam OK, por po qe se ka makina anash , ose nderrojme korsite ose parakalojme ....vdes nga frika.

    Shume vite me pare kur isha ne Shqiperi i jepja motorit vete Tirane - Durres ( pa skafander ) dhe hic s'me dridhej qerpiku, ndersa tani...

    Duhet te shkoj tek psikologu...? Ka ndonjeri ndonje keshille , se jam ne hall te madh !
    Where does a thought go when it's forgotten?

  17. #57
    Ka ndonjeri ndonje keshille , se jam ne hall te madh !
    Merre veht timonin ne dore dhe do te iki frika sic e ke pas bere me perpara Tirane - Durres



    Rakel thnx per pergjgjen!
    Kristal...
    ..E bardhė...
    ..Qė mė mban gjall!

  18. #58
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anėtarėsuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Citim Postuar mė parė nga shefqeti11
    Merre veht timonin ne dore dhe do te iki frika sic e ke pas bere me perpara Tirane - Durres
    Timonin ne dore e kam, por nuk e coj dot shpejtesine me shume se 50 milje per hour , se perndryshe me merren mendt. Kur i kam dhene motorit kam qene 18-20 vjec, atehere kur s'me benin syte drite. Si duket qenka cdo gje me moshe...(lol)

    Me shkroi dikush ne privat , nese e kisha seriozisht kete punen e fobise...
    Po, po...shume seriozisht e kam. Kete rradhe nuk bej shaka. Madje jam e deshperuar nga kjo qe me ndodh, se kam qelluar tip qe kam qejf me shetit por po kufizoj rruget e gjata lately nga frika.
    Oh ...edhe dicka . Kur makines i jep ndonje qe e di qe eshte mjeshter si shofer ( dhe i vjeter ne moshe dhe nuk kthen koken me fol me pasagjeret ) , s'kam frike fare. Fare ...fareeee !
    Where does a thought go when it's forgotten?

  19. #59
    Texas Ranger Maska e Clauss
    Anėtarėsuar
    19-06-2003
    Vendndodhja
    Athens
    Postime
    1,483
    Citim Postuar mė parė nga MI CORAZON
    Edhe une kam te njejtin problem qe nga dita ne dite po vjen e po behet me teper shqetesues per vete dhe per ata qe me rrethojne. Avioneve dhe anijeve po u them lamtumire, por kam filluar te kem frike te tmerrshme edhe ne makine po kaloi shpejtesia me shume se 50 milje ne ore. Zemra me fillon e me dhemb e ndjej nje shtypje ne kraharor. Me vjen me qajt e me ulerit, e ndonjehere ....nuk ia pertoj. Po qe se jemi me shpejtesi te madhe dhe s'ka makina afer, jam OK, por po qe se ka makina anash , ose nderrojme korsite ose parakalojme ....vdes nga frika.

    Shume vite me pare kur isha ne Shqiperi i jepja motorit vete Tirane - Durres ( pa skafander ) dhe hic s'me dridhej qerpiku, ndersa tani...

    Duhet te shkoj tek psikologu...? Ka ndonjeri ndonje keshille , se jam ne hall te madh !
    knowledge brings fear!
    You were meant for me. Perhaps as a punishment.

  20. #60
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anėtarėsuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Fears and Phobias of 25 Big Celebrities


    What scares the stars?

    Jennifer Aniston, Cher, Michael Jackson and Whoopi Goldberg all have a fear of flying.
    Billy Bob Thornton is afraid of antique furniture. "I get creeped out and I can't breathe and I can't eat around it," Thornton once told Sky News. "I've had friends tell me that maybe I was beaten to death with an antique chair in a former life." He's also afraid of bold colors.
    Pamela Anderson fears mirrors. (Does that mean she's afraid to look at her reflection?)
    Johnny Depp, Daniel Radcliffe and Sean "Diddy" Combs are frightened of clowns. "Something about the painted face, the fake smile," Depp said in 1999 when he was promoting the film "Sleepy Hollow." "There always seemed to be a darkness lurking just under the surface, a potential for real evil."
    Orlando Bloom is scared of pigs.
    Country singer Lyle Lovett is terrorized by cows.
    Scarlett Johansson is frightened of cockroaches.
    Nicole Kidman fears butterflies.
    Justin Timberlake gets the chills from snakes, spiders and sharks.
    Uma Thurman is claustrophobic and fears confined spaces. "There was no acting required. Real screams available," she told reporters about the scene in "Kill Bill: Vol. 2" where she is buried alive in a coffin. "It was horrific. Nobody wants to live that experience."
    Kim Basinger and Daryl Hannah are just the opposite, fearing wide, open spaces.
    Carmen Electra, who starred in "Baywatch" is actually scared of water because she can't swim. She once told Sky News that just being near water can give her a panic attack.
    TV's vampire-slayer Sarah Michelle Gellar has a very real fear of graveyards, so real that she refused to film "Buffy the Vampire Slayer" in a real one.
    Rock star Sheryl Crow says heights and hearing "scary" noises frighten her the most.
    Madonna is afraid of thunder.
    Christina Ricci is afraid of indoor plants.
    Matthew McConaughey is scared of tunnels and revolving doors.
    Jennifer Love Hewitt is afraid of the dark and monsters under the bed.
    The celebrity with the most phobias is...
    Woody Allen. He's afraid of insects, sunshine, dogs, deer, bright colors, children, heights, small rooms, crowds, cancer and anywhere except Manhattan.
    Where does a thought go when it's forgotten?

Faqja 3 prej 18 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •