Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 20
 1. #1
  Orfeu Maska e heron
  Antarsuar
  07-10-2005
  Vendndodhja
  karrik para kompjuterit
  Postime
  225
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Thumbs up HTML - Ku mund t msoj html?

  pershndetje kush mund te me ndihmoj se si kisha mundur te fus nje link te ndonj eadres ne web faqe qe jam duke e punuar ne freewebs .com p.sh te forumit shiptar ........www.forumishqiptar.com tung tung

 2. #2
  [L]{I}[N]{U}[X] Maska e Ardi_Pg_ID
  Antarsuar
  28-01-2003
  Vendndodhja
  New York City Haven on Earth
  Mosha
  40
  Postime
  2,760
  Faleminderit
  8
  10 falenderime n 10 postime
  heron!

  <A href="www.faqja_jote_ose_link.com">Kliko ketu per te vajtur tek faqja qe deshiron.</A>

  Teksti me te kuq eshte pjesa e kodit, teksti me blu eshte link qe ti do te hapesh edhe teksti i zi eshte pershkrimi qe ti do ti japesh(ne vend te tekstit mund te kesh foto ose imazhe si psh butonat etj...)
  Forgiving Islamic Terrorists is Gods Duty, Our Duty Is To arrange the Meeting
  N. H. Schwarzkopf

 3. #3
  www.Alb-IT.com Maska e ylber1998
  Antarsuar
  24-10-2005
  Vendndodhja
  Kosov
  Mosha
  32
  Postime
  253
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Spjegim te mir te ka jep ARDI,por kshtu e ki kodin komplet

  <html>
  <body>
  <A href="http://www.bbc.co.uk/albanian">BBC n shqip</A>
  </body>
  </html>

  Natyrish nse faqja krijohet ne Notepad apo ne ndonj program tjetr me kod vlen kodi me nalt.
  Nse n world at'her bhet n tjetr mnyr...
  Ndryshuar pr her t fundit nga edspace : 04-01-2006 m 11:35

 4. #4
  Orfeu Maska e heron
  Antarsuar
  07-10-2005
  Vendndodhja
  karrik para kompjuterit
  Postime
  225
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Thumbs up pershndetje flm per ndihmen ju lutem dhe pak ndihm rreth linkut

  pershndetje ardi dhe ylber mund te me tregoni se qfar te bej tash ne vazhdim se osht problemi nuk kam fare njohuri qka te bej me ket kod sepse nuk jam i informume per keto gjera ju lutem me tregoni pak nese keni durim me mua se qfar te bej me ket kod si ta perdor ta qes linkun permes ti dhe qka eshte sepse nuk di fara per keto gjera flm per pergjigjjen e juaj me nalt ju pres me mirkuptim pergjgjjet e juaja ..........

 5. #5
  www.Alb-IT.com Maska e ylber1998
  Antarsuar
  24-10-2005
  Vendndodhja
  Kosov
  Mosha
  32
  Postime
  253
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  &#199;far&#235; programi p&#235;rdor p&#235;r krijimin e web faqes,me cilin program je duke punuar

 6. #6
  Shqiptar Maska e EdiR
  Antarsuar
  24-05-2002
  Vendndodhja
  Madison, WI, U.S
  Postime
  963
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Nese je duke punuar me nje grafik user interface pak a shume si keto postimet ne forum. Shiko nje icone qe duket si (zinxhir, ose si 8 shtrire me globin, pak a shume nese je duke postuar nje replay eshte icona e trete kur fillon nga fundi ose e ngjashme me te) duhet te hapet nje dialog box dhe aty mund te shkruash adresen te plote.
  Shpresoj qe kete problem ke por nuk jam i sigurt sepse Ardi me siper te ka dhene shume mire sqarimin por nese nuk mund te gjesh kodin atehere kjo eshte nje menyre tjeter.
  Kalofsh mire,
  Ed

 7. #7
  budgetawningandrails.com Maska e Edmondii
  Antarsuar
  01-05-2002
  Vendndodhja
  Lidhjet personale lejohen vetem si faqe hyrje.
  Postime
  125
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  perdor editorin ultra edit 32 eshte shume i mire. ka te gjitha menyrat e codit.
  The faith of the Albanian is Albanianism.
  Feja e Shqiptarit sht Shqiptaria

 8. #8
  [L]{I}[N]{U}[X] Maska e Ardi_Pg_ID
  Antarsuar
  28-01-2003
  Vendndodhja
  New York City Haven on Earth
  Mosha
  40
  Postime
  2,760
  Faleminderit
  8
  10 falenderime n 10 postime
  Ju te gjithe e keni grire sa nuk ka ku te veje :P

  ai nuk di ca eshte html jo me te perdore editoret:P

  heron degjoje ardin kerko ne google ose edhe ne forum ka postime per tutoriale edhe leksjone ne lidhje me HTML (Hypertext Markup Language) eshte gjuha e prdorur ne programimin e faqeve te WWW ose World Wide Web oe ndryshe Rjeta E Madhe e Merimanges :P Pasi te mesosh pak me shume per HTML atehere te sygjeroj te shikosh me shume per editore edhe programe.

  Ardi
  Forgiving Islamic Terrorists is Gods Duty, Our Duty Is To arrange the Meeting
  N. H. Schwarzkopf

 9. #9
  budgetawningandrails.com Maska e Edmondii
  Antarsuar
  01-05-2002
  Vendndodhja
  Lidhjet personale lejohen vetem si faqe hyrje.
  Postime
  125
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  perdor kete website ne qofte se do te mesosh HTML.
  www.htmlgoodies.com
  The faith of the Albanian is Albanianism.
  Feja e Shqiptarit sht Shqiptaria

 10. #10
  ICE-A Maska e PcCrack3r
  Antarsuar
  31-08-2005
  Vendndodhja
  Dean - Kosov
  Mosha
  32
  Postime
  163
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  heron,

  -----------------------------------------------------------------------------

  Nese e ke fjalen se si te futesh nje lidhje(link) permes editorit te Freewebs.com atehere mendoj qe kjo eshte pergjigjja e duhur:

  1. Hap faqen qe deshiron te krijosh psh. lidhjen , Edit
  2. Klikon tek Edit Paragraph ose Insert Paragraph
  3. Aty e ke mundesine e futjes se lidhjes ne shume menyra:

  Psh.
  -nese do qe lidhja te jete ashtu si shkruhet ne adrese ateher vetem e shkruan ex. www.forumishqiptar.com ose http://forumishqiptar.com dhe ajo kthehet automatikisht ne lidhje.
  -nese do qe nje lidhjeje ti vesh emer ateher permes Web Editorit e selekton textin e deshiruar per lidhje dhe klikon tek shenja " ", dhe aty tek menyja qe te hapet zgjedh Link to Another Website ... dhe pastaj tek Link address, shtyp adresen apo url-ne e deshiruar.
  -nese do qe lidhjen ta krijosh permes nje html kodi ateher kete mund ta besh permes ketij butoni " " apo tek Paragraph type zgjidh Raw HTML Paragraph dhe ngjit kodin: <A href="http://www.forumishqiptar.com">Forumi Shqiptar</A>

  -----------------------------------------------------------------------------

  shnet!
  --==Emi==--

 11. #11
  Orfeu Maska e heron
  Antarsuar
  07-10-2005
  Vendndodhja
  karrik para kompjuterit
  Postime
  225
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Thumbs up HTML - Ku mund te mesoj html?

  Pershendetje a mund te me tregoj ndokush se ku mund te mesoj rreth html si te veproj me to se nuk kam dijeni fare diku ku mund te mesoj prej filimit

 12. #12
  automotive Maska e ClaY_MorE
  Antarsuar
  16-05-2004
  Vendndodhja
  Elbasan
  Mosha
  32
  Postime
  4,462
  Faleminderit
  2
  16 falenderime n 16 postime
  Ka shume menyra per te mesuar nje gje

  Une per vete nese me duhet ndonje kod kerkoj tek google. Per me teper kliko KETU dhe KETU
  Jeta ime, mban emrin e saj..

 13. #13
  budgetawningandrails.com Maska e Edmondii
  Antarsuar
  01-05-2002
  Vendndodhja
  Lidhjet personale lejohen vetem si faqe hyrje.
  Postime
  125
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Shko tek kjo site.

  www.htmlgoodies.com. Eshte shume site i mire edhe shume kollaj te kuptosh mesimet qe jepen.

  Edhe ne qofte se deshiron te mesosh kollaj atehere mundohu te downloadesh

  MACROMEDIA - DREAMWEAVER.

  Te ndihmon te mesosh html shume shume kollaj.
  The faith of the Albanian is Albanianism.
  Feja e Shqiptarit sht Shqiptaria

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e lordo
  Antarsuar
  01-07-2006
  Postime
  59
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Shpjegim

  Nese di te me tregoje dikush diqka me teper per HTML. Pse mesohet kjo "gjuhe" kur shumica e gjerave ne krijimin e faqeve eshte me lehte te krijohen direkt nga ndonje program pra pa perrdorur shkrim fare ? Te je me i kjarte pse te shkruhet

  <a href="http://www.diqka.com..."> </a>

  me vend se te shkosh direkt te "HYPERLINK" , e shume e shume gjera te tjera, kur me lehte eshte ta besh kete te dyten ? Flm
  F.C. BARCELONA

 15. #15
  Programues Softueresh Maska e edspace
  Antarsuar
  04-04-2002
  Vendndodhja
  Filadelfia, SHBA
  Mosha
  37
  Postime
  2,573
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 2 her n 1 postim
  1. Programet q krijojn HTML t gatshme jan me para. Nse di t shkruash HTML, mjafton t hapsh notepad q sht falas dhe t fillosh t shkruash faqen.
  2. Programet mund t shtojn shum gjra t padshiruara n kodin HTML, ndrsa kur e shkruan vet, shkruan vetm ato q t duhen.
  3. Programet mund t krijojn HTML, por mund t mos jen t prshtatshm pr t shkruajtur PHP, JavaScript, CSS, e gjuh t tjera q shkruhen bashk me HTML.
  4. HTML prdoret edhe me gjuh t tjera (kryesisht PHP) dhe n kto raste t duhet t lexosh, kuptosh, dhe t shkruash HTML vet. N kto raste, programet t pengojn.
  5. Duke msuar HTML, arrin t kuptosh edhe XML.

  Pr kto arsye sht mir q t dish HTML. Si the dhe ti, nse do krijosh nj faqe nga fillimi, Dreamweaver e Frontpage t kursejn shum koh, por pasi ato kan krijuar shumicn e kodit, duhet t studiosh kodin dhe t bsh ndryshime t vogla me dor.

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e lordo
  Antarsuar
  01-07-2006
  Postime
  59
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  HTML - Ku mund t msoj html?

  Ok faleminderit shume edspace per pergjigjje me te vertete me ke ndihmuar shume sepse kam kohe qe mendoj per kete gje dhe mendoja se eshte e kote te mesosh HTML faleminderit shume.

  Nese mundesh te me tregosh care eshte dallimi mes XML, HTML dhe XHTML?
  Faleminderit.
  F.C. BARCELONA

 17. #17
  Programues Softueresh Maska e edspace
  Antarsuar
  04-04-2002
  Vendndodhja
  Filadelfia, SHBA
  Mosha
  37
  Postime
  2,573
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 2 her n 1 postim
  HTML (HyperText Markup Language) sht gjuh e vjetr q u formua kryesisht pr t shfaqur informacionin n formate t ndryshme. HTML t lejosh t shkruash tekst n ngjyra t ndryshme, madhsi t ndryshme, t vendossh imazhe, tabela, lidhje, etj.

  XML (eXtensible Markup Language) sht nj gjuh e ngjashme me HTML, por qllimi i saj nuk sht formatimi i tekstit. Qllimi i XML sht sistemimi dhe organizimi i nj dokumenti n nj mnyr t till q informacioni t jet i vet-prshkruar. Etiketat e HTML jan t gjitha njsoj pavarsisht nga prmbajtja e tyre, ndrsa etiketat e XML mund t'i zgjedhsh si t duash q t prshkruajn vet tekstin q prmbajn.

  Psh: Nse kemi nj artikull, n HTML ky artikull do shfaqej si tekst nn etiketn <p> (dmth paragraf) ndrsa n XML teksti do organizohej nn etiketn <artikull> dhe kjo etiket mund t prmbaj etiketa si <titulli>, <autori>, <burimi>, <teksti>, <data>, etj. Nse shikojm numrat 21/07/2006 n kodin HTML nuk mund t msojm asgj pr kt numr prve ngjyrs dhe madhsis q do ket n faqe. Por, nse shikojm t njjtin numr n XML, ndjekim etiketat dhe zbulojm q ajo sht data kur sht shkruar artikulli. Pra, XML ka struktur m t mir se HTML dhe pr kt arsye ka lindur XHTML q ndrthur t mirat e t dyja gjuhve.

  XHTML (eXtensible HyperText Markup Language) sht nj version i ri i HTML q zbaton rregullat e XML. Ky version i ri i gjuhs mundson dokumentat t formatohen si dokumentat HTML por n t njjtn koh informacioni ka strukturn vet-prshkruese t XML. Duke vazhduar shembullin m lart, me XHTML dim q numrat 21/07/2006 jan data e artikullit por q ka dhe nj format (madhsia, ngjyra, theksimi, etj) t caktuar.

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e lordo
  Antarsuar
  01-07-2006
  Postime
  59
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  SHUME FALEMINDEIRT EDSPACE per ndihmen tuaj. Me keni ndihmuar shume, shume.
  F.C. BARCELONA

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e afro-crack
  Antarsuar
  16-05-2006
  Postime
  61
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Html Tutorial ke edhe Ketu

 20. #20
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  14-05-2002
  Vendndodhja
  canada
  Mosha
  38
  Postime
  20
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: HTML - Ku mund t msoj html?

  HTML ne shqip .
  angelfire.com/ak3/mendolin/html.html
  web:
  angelfire.com/ak3/mendolin/

  Ndryshuar pr her t fundit nga Mendolin : 13-06-2019 m 11:00 Arsyeja: re
  Mendolin,
  Ma i nalt se zoti ..

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •