Close
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 56

Tema: Poni

 1. #1

  Poni

  Albumin e Ponit As po, as jo mund ta degjoni ketu
  http://muzika.albasoul.com/album.php?&id=328


  Dale moj dale

  Ne mengjes pa zbardhur drita
  Me zgjoi nje ze u ngrita
  Shkonte vasha shkonte Vita
  Ajo qe shkonte perdita

  **Dale moj dale
  Dale sa te vij edhe une
  Pritem moj pritem
  Pritem se te dua shume**

  Kam dy dite sot edhe dje
  Te prisja djale te vije
  Tek burimi ne korije
  Te mblidhnin kokrra lajthie

  Me beso moj grykezene
  Te ziun c’me gjeti mbreme
  Iken dhente dhe m’u trembne
  Gjezdisa malin me kembe


  Baluket e ballit

  **Manushaqe lule
  Lulet qe keputen
  Do t’i bej varse per gushe
  Diten qe do behesh nuse**

  Baluket e ballit moj
  Mbi syte te kane rene
  Si hena pas malit moj
  Si hene e pabere

  Lulet e fustanit moj
  Ngjajne si argjende
  Kush t’i ka qendisur moj
  Vete apo jot’ eme

  Si do t’ia besh djalit moj
  Kujto ē’i ke thene
  Tek burimi i zallit moj
  Shtegun ta ka zene


  ** perseritet pas ēdo strofe
  Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

 2. #2
  Foto e Ponit
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

 3. #3
  Perjashtuar Maska e romeoOOO
  Anėtarėsuar
  27-08-2005
  Postime
  1,542
  Me pelqen zeri i saj!


  Plus qe eshte edhe simaptike, mendoj qe me pak pune do te behet nje kengtare shume e mire!

 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  23-03-2006
  Vendndodhja
  itali
  Mosha
  35
  Postime
  26

  Talking poni...

  normale esht nga vlora

 5. #5
  in bocca al lupo Maska e Leila
  Anėtarėsuar
  25-04-2003
  Postime
  2,558
  Do behet kengetare e mire apo eshte tashme e mire?
  Do me mesonin ca shoqka si te hidhja vallen per Vit te Ri, e me ne fund qe e kapa si kercehet kur Poni kendonte "Laj Fustane."

  "... Laj fustane, laj fustanin e tim zot,
  here me uje, here me lot..."

  C'imazh qe te jep kjo, te lash rrobat e bashkeshortit me lot, dhe si gjest eshte shume personale. Teme shume e njohur neper kenget popullore. Ka disa te tilla nga jugu ku kenga fillon duke iu drejtuar dikush vajzes, "C'po ben atje perposh ne lume?" (ne njeren kenge i drejtohen, "vetullzeze") dhe ajo i pergjigjet se po lan rrobat e burrit qe i erdhi mbreme pas nje mungese te gjate dhe qe po i iken te nesermen sa nuk jane cmallur akoma me njeri tjetrin. Versioni tjeter qe mbaj mend eshte se i vdes burri. C'te kepusin shpirtin kenget tona...

  Kur nuk kendon dhe Parashqevia kenge popullore si kjo.
  trendafila manushaqe
  ne dyshek te zoterise tate
  me dhe besen e me ke
  dhe shega me s'me nxe

 6. #6
  MULTUM IN PARVO Maska e Antipatrea
  Anėtarėsuar
  29-01-2006
  Vendndodhja
  Gjithandej, por ne te njejten kohe, asgjekundi !
  Postime
  605
  Po kur thote :
  Kam 2 dite sot edhe dije,
  te prisja djalo te vije,
  te burimi nen korije
  te mblidhnim kokrra lajthie.....vertet kokrra lajthie do mblidhnin valle??????
  Nejse si per albumi e pare qe e ka Poni seshte keq...Me perlqeu shume dhe ai albumi i ri i Petrit Lulos. Ai po qe i qan kenget e jugut...

 7. #7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-02-2006
  Postime
  66
  Poni vetem ze qe s'ka. E kam degjuar live dhe eshte kot fare

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e SnoW~DroP
  Anėtarėsuar
  05-05-2004
  Postime
  432
  Kengetare e re,dhe zerin nuk e ka te keq.
  Petrit Lulo dhe mua me pelqeu ne CD qe i degjova

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e Vinjol
  Anėtarėsuar
  28-04-2002
  Vendndodhja
  Fier
  Postime
  1,538

  Exclamation poni !!!!!!

  herm per mendimin tim ajo eshte vajze simpatike ka vesh per muzike
  por vetem se ska gjene kryesore Zerin. per mendimin tim dale ngadale do te rritet dhe ajo
  Mos u mundo te behesh njeri i suksesshem por me mire te behesh i vlefshem..

 10. #10
  in bocca al lupo Maska e Leila
  Anėtarėsuar
  25-04-2003
  Postime
  2,558
  Ne s'e pati zerin qe tani, s'do i vije kurre me vone. Per kete te jeni te sigurte. Mua do me internonin ne shkollen e muzikes ne Shqiperi por shpetova se nuk ndiqja ritmin qe me benin per prove (se si 5 vjec kalama, mendova se mund te luaja si te doja, te shpikja muziken time... lol). Pastaj me vone, pertoja te mesoja notat e muzikes. Nqs e ke talent te vjen vete deshira, nderkohe qe mesimi dhe praktika e perfeksionojne talentin.

  Une u heq kapelen ketyre pa ze qe kendojne kenge popullore dhe jo te tipit ti-s'di-as-me-ma-lyp. Pastaj kemi edhe rangun e kengetareve me ze fantastik qe s'bejne me kenge popullore. Parashqevia edhe pse s'ka volum, ka zerin ideal femeror (per mendimin tim ), po c'ti bej une asaj qe s'kendon te tilla. U merzita duke degjuar kaq pak variante kengesh popullore (keshtu them une se i degjova te gjitha). Jam gati te degjoj edhe William Hung te kendoje, "le t'ia beje moj, kush te doje, kush i tha moj, te me martoje." She bangs, she bangs, oh baby...
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Leila : 18-04-2006 mė 14:37
  trendafila manushaqe
  ne dyshek te zoterise tate
  me dhe besen e me ke
  dhe shega me s'me nxe

 11. #11
  Trazuar nen qiellin blu Maska e Blue_sky
  Anėtarėsuar
  29-05-2004
  Postime
  2,300
  Ka nja 2-3 muaj qe kam CD-ne e saje ne shtepi(qe ma sollen nga Shqiperia),kenge te lezeteshme kendon...sidomos kur i degjon 5 heret e para.
  Ate "laj fustan" eshte e bukur...dhe nja dy-tre te tjera s'jane keq.

  Dhe mua ky fragmenti me pelqen,antipatrea:

  Citim Postuar mė parė nga Antipatrea
  Po kur thote :
  Kam 2 dite sot edhe dije,
  te prisja djalo te vije,
  te burimi nen korije
  te mblidhnim kokrra lajthie...
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Blue_sky : 18-04-2006 mė 16:06
  Kam vetem nje limit: qiellin!

 12. #12
  i/e larguar Maska e dibrani2006
  Anėtarėsuar
  29-01-2006
  Vendndodhja
  Europe
  Postime
  2,693
  Me pelqejne kenget TOSKE
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

 13. #13
  Kercimtari numer NJO Maska e cool_dancer
  Anėtarėsuar
  03-08-2003
  Postime
  179
  qenka e bukur Poni
  edhe me pelqen kenga as po as jo
  ka kush ta fut tekstin e kesaj kenge?
  flm
  June 16, World cup 1st round: ARGENTINA-surbia 6:0

 14. #14

  Smile

  Citim Postuar mė parė nga cool_dancer
  qenka e bukur Poni
  edhe me pelqen kenga as po as jo
  ka kush ta fut tekstin e kesaj kenge?
  flm
  As po, as jo

  Ne mengjes kur dal
  Perpara me del nje djal
  Eshte i ndrojtur s’me flet dot
  Do t’me thote dy fjale
  Oh sa lumturi
  Pres megjeset me gezim
  Bashke me diellin qe shkelqen
  Del dhe djali im

  Ref
  Me rreh zemra me gezim
  Buzeqesh djali im
  Nuk i them as po, as jo
  Mos e humb djal-o

  Syte e tij shkelqejne
  Une shikimin s’ia ndal dot
  Plot me ndjenja dashurie
  Zemra m’u mbush plot
  Naten gjumi nuk me ze
  Zgjohem dhe dal ne ballkon
  Flas me henen, degjoj yjet
  Shpirti me kendon

  Zemren ia kam fal
  Djali ndoshta nuk e di
  Pres mengjesin te vij prap
  T’i fal syne e zi
  Do t’i them e dua
  Zemren ia fala une vete
  Bashke me djalin krah per krah
  Do ecim ne jete
  Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

 15. #15
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  15-08-2005
  Postime
  10
  tung nga turqi
  une po don nje gje pyet e
  a ka edin ne ketu ky tekste kengesh ?  --ju bu bu te keqene
  --dil moj dil buzen trandafil
  --e lum moj kush i ka


  if your can write this songs lyric

  ı will be very happy  PS(me fal une po fol shqip shume keq)

 16. #16
  Citim Postuar mė parė nga iskenderbegSS
  --ju bu bu te keqene
  --dil moj dil buzen trandafil
  --e lum moj kush i ka
  Jububu moj tė keqen-ė

  Ēupe kush ta preu fustane
  Jububu moj tė keqen-ė
  Neneja me gjithe babane
  Jububu moj tė keqen-ė

  Shume te ngushte nen sqetull
  Jububu moj tė keqen-ė
  Ju thafshin moj kush ta ka qepur
  Jububu moj tė keqen-ė

  Oh sa shume te ka lezet
  Jububu moj tė keqen-ė
  Dukesh si thelleze ne dege
  Jububu moj tė keqen-ė

  Bandilli ta bleu nje tjeter
  Jububu moj tė keqen-ė
  Vish te rri, e mos mbaj te vjeter
  Jububu moj tė keqen-ė

  Fustanin mbaē me shendet
  Jububu moj tė keqen-ė
  Me bandill gezofsh perjete
  Jububu moj tė keqen-ė


  E lum moj kush i ka

  ē’po kendojne bilbilat
  o moj fushave, fushave,
  moj xhan me lule
  fushave

  o lum moj kush I ka
  e lum moj kush I do
  e lum ata bandilla
  qe lozin me to

  ē’po kendojne bilbilat
  o moj maleve, maleve,
  moj xhan me lule
  maleve

  ē’po kendojne bilbilat
  o moj puseve, puseve
  moj xhan me lule
  puseve


  Dil moj dil

  moj m’u bere per martese
  dil moj dil lulja me vese
  dil moj dil buzen trendafil
  dil moj dil te takosh bandill

  pa dil ti syri i zi
  po kush del aman si ti
  pa dil ti syri i zi
  po kush del aman si ti

  manxura e penxherese
  dil moj dil lulja me vese
  dil moj dil buzen trendafil
  dil moj dil te takosh bandill

  vetem hidhem syte e zese
  dil moj dil lulja me vese
  te t’i puth e le te vdese
  dil moj dil lulja me vese

  http://www.youtube.com/watch?v=9x4otGOmjAs
  Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

 17. #17
  Mi lav ja. Maska e Eminemka
  Anėtarėsuar
  27-06-2004
  Vendndodhja
  Boston,Ma ( me white-shefqetin--shadow))) :)
  Mosha
  15
  Postime
  464
  Mua me pelqen me shume ALbumi i ri I Ponit..."Dashuria Labe"

  Ka kenge sh te bukura...si : kam une e ke ti , Dashuria Labe etj..

  Vertet shume i arrire!
  “Sometimes it's the smallest decisions that can change your life forever.”

 18. #18
  2010 Triplete Maska e oliinter
  Anėtarėsuar
  14-11-2004
  Postime
  2,806
  Poni eshte ylli i ri i muzikes vlonjate.

  Urime goces sepse eshte ti kepusesh koken per bukurine qe ka.

  Lere zerin pastaj...

  Ka lezet te degjosh pak muzik shqip qe te te kenaqe sepse na i shpifi sinon petlla
  vari leshte

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e ALBA
  Anėtarėsuar
  21-05-2002
  Vendndodhja
  Gjermani (Dortmund)
  Postime
  2,610
  I kėndova dhashurisė labe sepse ndihem labe 24 karat
  Kėngėtarja e njohur e muzikės popullore tė pėrpunuar Poni tregon pėr fillimet e karrierės sė saj dhe pėr suksesin nė kėtė gjini tė muzikės. Ajo tregon pėr “Dashurinė labe” qė ndjen nė shpirt dhe pėr albumin e saj me tė njėjtin titull. Kėngėtarja shprehet se karakteri i saj 24 karat lab ka bėrė qė ajo tė kėndoj kėngė labe dhe tė zgjedhi kėtė gjini tė muzikės. Kėngėtarja e njohur Poni shprehet se “Dashuria labe ėshtė e egėr por e vėrtetė. Labėt kur tė duan tė duan me tė vėrtetė, kur nuk tė duan nuk dinė tė shtiren, tė paktėn unė mendoj kėshtu”.

  -Si e ka nisur Poni karrierėn e saj artistike?
  Unė kam njė vit qė kam dalė nė skenė megjithėse kam kėnduar edhe mė herėt. Kam qenė e shkėputur nga Shqipėria pėr dy vjet dhe jam kthyer pėr tė bėrė diēka si albumi im i kaluar me kėngėn “Dale moj dale”.
  -Si ndiheni qė megjithėse ka dalė albumi juaj i ri vazhdon tė dėgjohetpėrsėri albumi i kaluar?
  Normalisht qė ndihem mirė, por jam ndjerė keq kur kam dėgjuar kėtė kėngė e cila ėshtė njė hit i dimrit, njė ditė nė rrugė. U ndjeva edhe mirė por mė erdhi edhe keq nė tė njėjtėn kohė.
  -Ju keni sjellė nė tregun muzikor njė rrymė tė re...
  Po, sė bashku me Adi Hilėn kemi sjellė diēka tė re. Kemi pėrzgjedhur materialet, dhe kėnga nga e cila ka marrė titullin edhe albumi “Dashuria labe” ėshtė kėnga qė unė kam mė pėrzemėr, dhe mėnyra se si ėshtė trajtuar nė videoklip ka qenė njė ide e imja, megjithėse kanė punuar njerėz tė tjerė, njė staf i madh pėr kėtė videoklip, ideja ka qenė e imja.
  -Mendon se e ka kuptuar publiku se ēfarė mesazhi pėrcjell albumi “Dashuria labe”?
  Qė nė momentin kur ka dalė kėnga e kanė kuptuar sepse ajo nė refren e thotė shumė mirė “Tė dua pėr kokėn tėnde, do vij t’i them satėme”, aty ėshtė labe 24 karat e gjithė shprehja dhe publiku arrin nė konkluzionin qė kėtė shprehje ia thotė labi labes. Pjesa “u tėrbofsh se na tėrbove” ėshtė njė mallkim?
  Nė fakt ai ėshtė njė mallkim me dashuri brenda, i cili thotė se, “nėse ti nuk do tė mė duash aq sa tė dua unė, u tėrbofsh se na ke tėrbuar”.
  -Si ėshtė dashuria labe?
  Dashuria labe ėshtė e egėr por e vėrtetė. Labėt kur tė duan tė duan me tė vėrtetė, kur nuk tė duan nuk dinė tė shtiren, tė paktėn unė mendoj kėshtu.
  -Nė shumė kėngė tuajat nė albumin e ri pėrdoret gajdja. Si e keni pėrshtatur kėtė instrument pėr kėngėt e jugut?
  Po, edhe pse gajdja pėrdoret pėr kėngėt veriore ne kemi gjetur njė gajde tė butė sepse nė albumin e parė unė kam patur mjaft shitje edhe nė veri dhe doja qė nė kėtė album tė ndėrthurja. Nė fakt kisha dėshirė tė kisha edhe kėngė polifonike tė shoqėruara me ēifteli, por nė njė album tjetėr ndoshta e realizoj kėtė dėshirė.
  -Albumi juaj i parė ka patur mjaft sukses. Po atė sukses ka patur edhe albumi juaj i dytė?
  Normalisht nė albumet e dyta bie pak kurioziteti, veēanėrisht kur janė shumė pranė njėri tjetrit. Albumi i dytė ka shkuar mirė dhe ndoshta edhe pak mė mirė se i pari.
  -Kur ka dalė albumi juaj i parė?
  Albumi i parė ka dalė nė muajin gusht vitin e kaluar, ka pothuajse njė vit.
  -Krijimtaria nė kėtė album ėshtė e re apo janė tekste tė pėrpunuara?
  Tė gjitha kėngėt popullore janė kėngė tė vjetra, por tė pakėnduara dhe tė pakonsumuara prej vitesh. Janė edhe katėr kėngė tė reja si kėnga “E kam unė e ke ti”, “Thashethemet” apo “Tė kam shpirt” janė kompozime tė pastra dhe tekstet janė tė rinj.
  -Si keni mundur qė tė grumbulloni materialet pėrkėtė album?
  Ėshtė e vėshtirė. Duhet tė shkosh edhe nė fshatra tė thell, tė takosh njerėz dhe tė mė japin tekstet dhe tė tė tregojnė melodinė e kėtyre kėngėve. Natyrisht qė gjetja e materialeve nuk ėshtė shumė komode, por kur gjen diēka qė ka vlera nuk quhen sakrifica ato.
  -Tė gjitha materialet janė nga Vlora apo tė trevės sė jugut?
  Jo, nuk janėvetėm nga Vlora. Ky album ka kėngė nga i gjithė jugu, por labėri si, Tepelenė, Gjirokastėr, etj.
  -Ju keni dhėnė koncerte edhe nė qytete tė tjera pėrveē Vlorės, si jeni pritur atje?
  Nė fakt pritjet kanė qenė tė mira. Nė Gjirokastėr sa herė kam shkuar biletat janė shitur tė gjitha shumė mė pėrpara se tė mbėrrija unė atje. Madje ka patur edhe reagime nga publiku i Tepelenės pasi nuk ka patur bileta pėr tė gjithė.
  -Mendoni se jeni prezantuar vonė nė skenėn shqiptare?
  Nė atė periudhė ka qenė ėndėrr tė kėndoje nė festivale. Unė jam kthyer me mendimin qė tė shkoj nė njė kompeticion me njė kompozitor tė mirė. Nė momentin qė erdha Adrian Hila, kompozitori me tė cilin bashkėpunoj, dėgjoi zėrin tim mė thė, “Ti je shumė karakter lab” dhe nėse do tė sjellėsh diēka tė bukur futu njėherė me kėtė ēfarė je. Mė pas mendova se bėra shumė mirė qė zgjodha kėtė gjini.
  -Nė ato momente kur Adi Hila ju drejtoi nė kėtė rrugė vazhdonit tė kishit pėrsėri dėshirėn pėr tė marrė pjesė nė njė kompeticion?
  Po. Dėshira ishte e madhe, por mendoj se ėshtė mė mirė qė njeriu tė bėj atė qė i pėrshtatet.
  -Si mendoni se ėshtė mė mirė, tė kėndoni nė njė kompeticion apo tė bėni njė album dhe tė keni tė gjithė publikun pėr vete?
  Festivalet tė ngrenė nė nivel dhe tė japin njė tjetėr status, ėshtė normale. Unė i dua kompeticionet, por duhet qė tė kesh kujdes me ēfarė prezantohesh sepse mund tė jesh shumė kėngėtare e talentuar edhe me cilėsi tė mėdha vokale, por nė momentin qė nuk prezantohesh mirė tė bie tregu.
  -Nėse albumi i parė nuk do tė kishte sukses do tė guxonit pėrsėri tė bėnit njė album tė dytė?
  Jo. Natyrisht qė jo, tė paktėn jo kaq shpejt. Do pėrpiqesha tė bėja diēka mė tė bukur, nuk ėshtė e thėnė se dėshtove nė albumin e parė tė mos bėsh mė albume. Vendosa qė tė bėja albumin e dytė kaq herėt sepse shkoj mirė i pari.
  -Si ėshtė e mundur qė tė gjitha kėngėt tuaja ndryshojnė nga njėra-tjetra dhe janė tė gjitha tė bukura?
  Faleminderit. Normalisht nja album nuk mund t’i ketė tė gjitha kėngėt tė njė niveli, ėshtė normale, por ne jemi pėrpjekur qė t’i pėrzgjedhim me kujdes matrialet.
  -Nė cilėn nga kėngėt e kėtij albumi keni patur mė shumė emocione?
  Ėshtė kėnga “Shpirti im” dhe natyrisht “Dashuria labe” ėshtė kėnga nė tė cilėn kam kėnduar me shpirt.

  Marre nga gazeta SOT.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  "Jeten duhet ta paguash me cmimin e vuajtjes."
  .

 20. #20
  Trazuar nen qiellin blu Maska e Blue_sky
  Anėtarėsuar
  29-05-2004
  Postime
  2,300
  Citim Postuar mė parė nga ALBA
  Dashuria labe ėshtė e egėr por e vėrtetė. Labėt kur tė duan tė duan me tė vėrtetė, kur nuk tė duan nuk dinė tė shtiren, tė paktėn unė mendoj kėshtu.

  Gabohesh moj rrushi,gabohesh Qekur intensiteti i dashurise/shtirja qenkan te perkufizuara gjeografikisht? Hajde mendime,hajde.Kam qeshur me lot!
  Mgjth,me pelqen si kengetare.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Blue_sky : 04-09-2006 mė 05:29
  Kam vetem nje limit: qiellin!

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •