Close
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 56

Tema: Poni

  1. #21
    i regjistruar gabimisht Maska e FЯODO
    Anėtarėsuar
    27-03-2005
    Postime
    652

    Poni

    Nje nga kengetaret e pakta qe me pelqen eshte Poni.
    Nuk kam pasur ndonjehere simpati per muziken labe, ndoshta nga fakti se ka qene gjithmone muzike folklorike e kenduar nga pleq me fustanella
    Por kur kam degjuar Ponin dhe zerin e saj fantastik kam filluar ta pelqej si muzike, kuptohet kur nderthuret me modernen.
    Oh, yll fare eshte
    http://www.youtube.com/watch?v=VeTHqr5vdNw
    Creative artwork requires creative thinking from a creative mind

  2. #22
    .... ...
    Anėtarėsuar
    30-01-2005
    Postime
    4,049
    Dashuria labe ėshtė e egėr por e vėrtetė. Labėt kur tė duan tė duan me tė vėrtetė, kur nuk tė duan nuk dinė tė shtiren, tė paktėn unė mendoj kėshtu.
    Citim Postuar mė parė nga Blue_sky
    Gabohesh moj rrushi,gabohesh. Qekur intensiteti i dashurise/shtirja qenkan te perkufizuara gjeografikisht? Hajde mendime,hajde.Kam qeshur me lot!
    Mgjth,me pelqen si kengetare.
    Si the Blue Sky?

    Ate shprehjen me lart s'e ka thene Alba, por e ka thene Poni ... edhe e ka qare. Po s'je labe s'e kupton dot .
    Pastaj, mos shko aq larg Blue, dallohen labet nga kenget. Krahaso kenget e dashurise se Shqiperise se Mesme me kenget labe:

    Te dua per koken tende
    do vi qe t'i them sat'eme
    zemren sec ma pervelove
    u terbofsh se me terbove
    ...... (nga kenga qe ka vene Frodo.)

    Pertej shakave, ndoshta nuk ka shume ze Poni, por me pelqen fakti qe ka mare kenget e vjetra dhe i ka perpunuar, ne kete menyre degjohen dhe nga brezi i ri. Pastaj 100 here me mire keto kenget tona, se ato ala turke apo arabe qe kendojne/vjedhin tani shume "kengetare."

    PS: Poni, rrofsh motra (sic themi nga Vlora) se me sjell shpirtin ne vend me kenget e tua.

  3. #23
    dua ate qe me do Maska e ELDORADO
    Anėtarėsuar
    14-01-2003
    Vendndodhja
    atje ku jam rrit qysh i vogel se u lodha tu bredh
    Postime
    817
    ore ate kengen e poni't pritem oooo me thoni ku e gjej me ndonje vend ne internet ???????????????????????????????????????
    DHE NJE DITE TE GJITHE DO TAKOHEMI ATJE.....

  4. #24
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    12-05-2006
    Postime
    78
    Poni dhe per mua eshte 1

    I ka qare ato kenget labe. U ka dhene ritem dhe freski. E bukur eshte si rrush. Hunden sikur e ka pak si te vogel a te shtypur! Por nuk ia ul piket fare. Me ka bere qe te mbaj dhe nje CD me labe ne makine.

    Sa per ate qe ka thene Poni:"Labet kur te duan te duan me te vertete, kur nuk te duan nuk dine te shtirren" Ia ka fut kot plako.

    Dhe nuk ka nevoje: "Te jesh labe ta kuptosh dashurine labe" sic thote Lioness as te njohesh vajza labe. Kena pas me shumice ne Universitet. Te gjitha me ka dy tre dashnore. Iu lumte dhe nuk jam xheloz se nuk ishin me te mira ato te zonave tona, po stereotiping nuk me duket e arsyeshme.

    Se ca bo Poni me ate qe eshte e vetja eshte pune e asaj. Ato kenget me zerin e vet apo te marre borxh nuk ka rendesi fare bo i ka te embla.

  5. #25
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    14-04-2007
    Postime
    26
    poni qe thoni ju vetem kengetare nuk eshte, se e kam degjuar ne nje lokal live , vetem 5 kenge dinte .
    me duket se eshte pak qorre se i leviz nje sy fiu fiu. hahahaha . kengetare kompjuteri ............
    nejse

  6. #26
    Bl3®i Maska e Bl3ri
    Anėtarėsuar
    06-01-2006
    Vendndodhja
    Tetove
    Postime
    1,277
    Citim Postuar mė parė nga beni07
    poni qe thoni ju vetem kengetare nuk eshte, se e kam degjuar ne nje lokal live , vetem 5 kenge dinte .
    me duket se eshte pak qorre se i leviz nje sy fiu fiu. hahahaha . kengetare kompjuteri ............
    nejse
    Me fal qe te citoj por nuk me pelqyen disa fjale ne fund qe kishe shkruajtur, nese ajo i ka syt e shtrember atehere ate gje ja ka fal Zoti ashtu dhe nuk duhet injoruar me fjale...

    Mua me pelqen kendon bukur kenget popullore, edhe e bukur eshte, bukurine ia ka fal Zoti smundet te mohohet ajo gje sepse eshte mekat.
    Plumbi qe nuk vret, t'bon ma t'fort /

  7. #27
    ~*---LEPURUSHKE---*~ Maska e 100% BRUNE-BABY
    Anėtarėsuar
    07-04-2007
    Vendndodhja
    Nuk eshte puna jote!E more vesh?????
    Postime
    168
    Poni eshte shume e mire!
    Ka ze fantastik se e kam dhe patriote!
    Eshte perle e rralle qe e kendon shkelqyeshem cdo lloj muzike pa folur per ate labe qe e qan po edhe baladat!
    DEUTSCHLAND & LUKAS PODOLSKI=NUMBER 1

  8. #28
    * Yllėza e forumit *
    Anėtarėsuar
    02-10-2004
    Vendndodhja
    Gjilan
    Postime
    454
    Citim Postuar mė parė nga 100% BRUNE-BABY
    Poni eshte shume e mire!
    Ka ze fantastik se e kam dhe patriote!
    Eshte perle e rralle qe e kendon shkelqyeshem cdo lloj muzike pa folur per ate labe qe e qan po edhe baladat!
    Spas teje ajo ka ze fantastik vetem pse eshte vendase ytja, te gjithe vendaset e tu kane ze te mire??? Specifikoje se nuk e kuptova mire.
    Mua nuk me pelqen , e ka nje kenge te mire titulli i se ciles nuk me kujtohet dhe kaq.
    ArsGothicė

  9. #29
    Bl3®i Maska e Bl3ri
    Anėtarėsuar
    06-01-2006
    Vendndodhja
    Tetove
    Postime
    1,277
    Une kam pare dhe kam degjuar disa kenge te Ponit njehere ne BBF pasi ishte gratis ne satelit e shihja cdo dite kengen Dale moj dale, ishte kenge e lehte dhe e lezetshme edhe Poni kishte dal bukur aty..
    Pastaj edhe kengen E kam une e ke ti kshtu mduket titullohet e ka te mire..
    Plumbi qe nuk vret, t'bon ma t'fort /

  10. #30
    i/e regjistruar Maska e Me^bind
    Anėtarėsuar
    12-11-2004
    Vendndodhja
    diku ketu
    Postime
    56

    Thumbs up

    pershendetje.


    me falni qe do permend disa me lart... si cdo njeri qe i pelqen muzika na krahine tij.. dhe ne na pelqen muzika labe ngaqe jemi nga laberia...

    te flasim per tekstet qe kendon poni.. ne albumet qe ka nxjer shumica, kur them shumica mund te them 85% e teksteve.. jan te kengve labe.. pra te rapsodve labe qe i kan krijuar.. ato kenge jan kenduar labce nga grupet polifonike labe.. me shum ete lumit te vlores.. por ka dhe gjirokastrite.. si p.s: qaj fustanin e tim zot etc etc... po te shofesh dhe disa kengetar te tjer qe po bejne muziken turbofolk dhe vecanerisht ate labe... kenget jan kenduar me pare nga grupet polifonike labe..

    ne mengjez pa zbardhur dita
    degjova nje ze u ngrita etc etc...

    krijuar nga feti brahimi.. pra rapsodi lapardhase..

    hape se me preu era
    hape hape hape hape
    deren oo... kenge e vranishtit..

    e shum kenge t etjera.. qe me te shumtat i kan tekstet e grupit te lapardhase

    te flasim per zerin...

    lexova disa ketu qe jo ska ze, jo seshte kengetare.. jo e kam degjuar live...

    edhe selindioni ne live.. se ka zerin si ne studio :).. pasi teknikerisht prandaj jan krijuar per te dal me paster :)..

    poni ka ze.. po ashtu edhe mariola.. po ashtu edhe nertila vreto..
    zerin mund ta kuptoj dikush qe ka vesh muzike.. dhe e ndjen ate.. kur se pelqen nje lloj muzike.. sado ze qe te ket kengetari/ja prap nuk te pelqen..
    poni ka korrur nje sukses me albumet e saj.. dhe jo vetem ajo po te gjithe qe kan progresuar turbofolk-un.. por poni me e vecant pasi qe pothuajse nga te parat qe nxori nje album.. e me mbas tjetrin..

    mua personalisht sme pelqejne shum kenget e shqiperis se mesme... per vet arsyen sepse me duket muzika jo e embel... me pelqen muzika e veriut.. disa.. me shum ajo me cifteli.. kan vertet melodi te bukur dhe jan shum domethense..

    vet kam kercyer dhe kenduar me grupin e vranishtit ( me grupin e te vegjel've.. pr ate moshes 14-18) ne festfolk 2000 ne gjirokaster.. pra nuk po them se jam ndonje coc kushedi te flasim pak kete dialektin lab... po qe i kendoj kenget labe me shpirt.. dhe me pelqejne... ata qe kan vesh dhe e ndjejne muziken.. ndjejne dhe kengen labe :)


    me falni qe u zgjata kaq gjate.. po skisha kohe ti bija shkurt :)

    pershendetje te gjithve..labeve ne vecanti :D
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Me^bind : 18-04-2007 mė 02:47
    Ne flasim gjuhen tuaj. Ne perkthejme idete tuaja.


    Amantya Communications!

  11. #31
    i/e regjistruar Maska e Dorontina
    Anėtarėsuar
    22-09-2006
    Vendndodhja
    "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
    Postime
    3,488
    Citim Postuar mė parė nga ELDORADO
    ore ate kengen e poni't pritem oooo me thoni ku e gjej me ndonje vend ne internet ???????????????????????????????????????
    kam te njeten kerkes , po une takova nji femer nga Tirana (sarandase me origjin) me premtoi qe ma bjen nga atje .....nji CD ose DVD ...
    "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

  12. #32
    i/e regjistruar Maska e erindi_al
    Anėtarėsuar
    21-04-2006
    Postime
    183
    Poni eshte nje kengetare me sharm.
    Me pare nuk e kam degjuar shume kete kengetare. Nuk kam ide se kur Poni ka dal ne skenen shqiptare. Por eshte e veēante. Kenget e bukura thesare labe, videot e mira dhe vet eshte simpatike.
    Nuk ka shume kengetare qe i marrin ritmet shqiptare ne muziken ‘turbo-folk’. Shumica prej tyre kan ritme turke, greke, indiane,…

    Kenga e saj, qe tani merr pjese ne Top Fest 4 nuk me pelqeu. Kam pritur me shume kesaj radh nga Poni.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga erindi_al : 18-04-2007 mė 05:54

  13. #33
    ~*---LEPURUSHKE---*~ Maska e 100% BRUNE-BABY
    Anėtarėsuar
    07-04-2007
    Vendndodhja
    Nuk eshte puna jote!E more vesh?????
    Postime
    168
    Citim Postuar mė parė nga Ermelita
    Spas teje ajo ka ze fantastik vetem pse eshte vendase ytja, te gjithe vendaset e tu kane ze te mire??? Specifikoje se nuk e kuptova mire.
    Mua nuk me pelqen , e ka nje kenge te mire titulli i se ciles nuk me kujtohet dhe kaq.
    Jo une thashe jam krenare qe e kam patriote po ke vlonjate sa te duash qe kendojne si sorra!
    Tani shpresoj ta kesh kuptuar!
    DEUTSCHLAND & LUKAS PODOLSKI=NUMBER 1

  14. #34
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    14-04-2007
    Postime
    26
    degjo moj lepurushke , mesa shoh s paske haber fare nga muzika ,
    se poni mund te dije per ndonje gje tjeter se per te kenduar ehehe merre me leng se mishi mbaroi . une nuk e shava privatisht si person , por si kengetare , se ka trangelliqe dhe shet ....me shume se i takon. me pelqeu labi nga vranishti ne gjykim.
    po ju pershendes me kete poezi:

    lum e lum per keto kenge,
    si kemisha me nje meng,
    rang e deng e rang e deng.,
    o bo bo c na lane pa mend.

    Tekste Labėrie,
    Me stil regatoni,
    Melodi Indie,
    Klipet nga gjitoni.

    Lart nga Lumi i Vlorės,
    Buron polifonia,
    Nė mes tė Tiranės,
    Zien trapo-fonia.

    Moj polifoni ,
    Unesco te mbron ,
    Ndersa zonjush poni,
    Po te shkaterron...............

    edhe mund t'me shani , po mendjen s ma ndryshoni, traditen te ruani, lere se c ben poni.............. hajt shendet........

  15. #35
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    14-04-2007
    Postime
    26
    pershendetje lepurushe pa dashur te te ofendoje po te them qe s paske ahber fare nga muzika.
    poni mund te dije per ndonje gje tjeter, por vetem per te kenduar nuk di. me pelqyen argumentat e djalit nga vranishti , kenget e ponit jane te gjitha kenge labe qe u ka futur ritem indian poni apo kush i ka bere.
    kjo eshte fatkeqesi e folklorit shqiptar , te ishte ne ndonje shtet tjeter s do dinte ku te futej poni me stafin e saj per kete masaker qe po i ben folklorit .
    per ta mbyllur nje kengetare e vjeter per keto kenge qe behen sot ka thene:
    mbas disa vitesh do t ju vij turp edhe atyre qe i kane bere keto kenge dhe nuk do ti degjojne me !

  16. #36
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    14-04-2007
    Postime
    26
    v.o(haber gabim skrimi)
    ju pershendes te gjitheve

  17. #37
    Wćy ųf tħé Šąwņ Maska e _Elena_
    Anėtarėsuar
    06-02-2006
    Postime
    975
    I like Poni
    Me pelqen shume zeri i saj, sa kam degjuar kenget e saj direkt kam then ''Kjo eshte patriotja ime''
    Ne Vlonjatet njifemi nga i foluri, flasim gjuhen e paster Shqipe

    Rrespekt per ty Shigjeta

  18. #38
    i/e regjistruar Maska e BaBa
    Anėtarėsuar
    12-03-2006
    Vendndodhja
    Facebook.com/BabaAlbanian
    Postime
    4,061
    Te dua moj per koken tende do ti qe ti them sateme he do sdo ik poni ruj pulat se te kapercen gardhin

    Elena, poni Patrriotja jote fashitare vlore


    PS: kte kangen e fundit qe ka kendu poni ne top fest 4 , kang e bukur per dashurin ma ka kput shpirtin fare shum shum e bukur hallall ja baft zoti .
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga BaBa : 22-04-2007 mė 10:28

  19. #39
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    14-04-2007
    Postime
    26
    labce rrok me cifteli,
    keshtu quhet stil i ri,
    kendon poni me kater shkronja,
    ose per me gjate shqiponja.
    ...
    (shqiponja karafili emri real i "ponit")
    hahhahahhahaha ca gallate?!...........

  20. #40
    * Yllėza e forumit *
    Anėtarėsuar
    02-10-2004
    Vendndodhja
    Gjilan
    Postime
    454
    Dashuria shuhet ne heshtje...
    uh sa e dua ate kengen "Si Trendafil",perfundimisht ma ka nderruar mendimin per Ponin ,se si me dukej perpara,se di t ekendoj vetem kenge labce ama me kete kenge ka bere boom fare .
    ArsGothicė

Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •