Close
Faqja 1 prej 5 123 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 88
 1. #1
  Mbi te gjitha Dashuria Maska e xixe xixellonja
  Antarsuar
  13-02-2006
  Vendndodhja
  Amerik - Miami
  Postime
  404
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime

  Post Pr far njihemi ne shqiptart n kuzhin?

  ..............Mirdita te gjithve...............
  ka mendoni ju, me te cillat recepta, gjellera jemi te njofur ne Europ, Bot, dhe i cili eshte me i njoftur, apo me te cilin jemi me te popullarizuar.

  Ju falenderoj, do te mir.
  "Dashuria e vertet dhe e sinqert nuk shuht kurr"

 2. #2
  revolucionar Maska e bOndi_oo7
  Antarsuar
  18-10-2005
  Vendndodhja
  Shkup
  Mosha
  37
  Postime
  705
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  me pasulin ndoshta,heheheee,

  (nuk di a esht specijalitet shqipetar, po sidoqofte shum te mire e bojm kendej nga ne)
  Pun, djers, dashuri mes njerzve dhe ndaj atdheut.

 3. #3
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  28-02-2006
  Postime
  98
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  ne kohen e fundit,
  jemi te njohur me Fline Kosovare.

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e derjansi
  Antarsuar
  14-04-2005
  Postime
  6,825
  Faleminderit
  12
  113 falenderime n 89 postime
  taratori eshte shume i njoft

 5. #5
  Southern Prince Maska e Pyrrhus_Mollos
  Antarsuar
  12-01-2006
  Vendndodhja
  amri
  Postime
  315
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  pershesh me qumesht, buke me vaj dhe gure kripe (nese nuk ka sheqer)
  AM 24 KARAT

 6. #6
  Gezuar Kosoven e Pavarur Maska e dodoni
  Antarsuar
  07-11-2002
  Mosha
  44
  Postime
  3,394
  Faleminderit
  0
  16 falenderime n 16 postime
  Citim Postuar m par nga xixe xixellonja
  ..............Mirdita te gjithve...............
  ka mendoni ju, me te cillat recepta, gjellera jemi te njofur ne Europ, Bot, dhe i cili eshte me i njoftur, apo me te cilin jemi me te popullarizuar.

  Ju falenderoj, do te mir.
  Kuzhina nuk eshte aq e njohur ne Europe e Bote, sepse ka shume pak restorane shqiptare jashte. Tani ka filluar pak te njihet edhe kuzhina shqiptare ne bote. Gjellat dhe paragjellat tona perfshijne:

  - Fline e Kosoves
  - Langu (paragjelle)
  - Krelanat (me miell gruri dhe misri)
  - Pitet apo Burekat (megjithese keto jane gjithe ballkanase por ne kemi nje llojllojshmeri me te madhe te tyre, si Pitet me Mish te Grire (apo te Blum) dhe Mantiat, Spinaq, Gjize, Lakra, Qepe, Molla, Fasule, etj. etj., pra Pitja te ne eshte me e zhvilluar se ne cilindo vend tjeter ne Ballkan, dhe jo me kot edhe sot gjithe burektoret ne Slloveni, Kroaci, Bosnje etj. jane me pronar dhe kuzhinier shqiptar)

  Keto jane vetem nga krahinat shqiptare te Kosoves dhe ka edhe shume tjera qe mua nuk me bijne ne mend per momentin por ka edhe kuzhina te krahinave tjera shqiptare si Tave Elbasoni etj. etj.

  Tung Pejone apo Dukagjinse (qysh te kish qef ti)
  Ndryshuar pr her t fundit nga dodoni : 12-04-2006 m 14:31
  Leje mos m'trano, pashe zotin!!!!

  Rrofte Shqiperia Etnike

 7. #7
  i/e larguar Maska e dibrani2006
  Antarsuar
  29-01-2006
  Vendndodhja
  Europe
  Postime
  2,693
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  PILAFIN E KEMI TE MIRE POR KUR JA FILLOJME ME GROSH NANE MOJ NANE, KRISI PUSHKA NE MAJE TE MALIT

 8. #8
  Mbi te gjitha Dashuria Maska e xixe xixellonja
  Antarsuar
  13-02-2006
  Vendndodhja
  Amerik - Miami
  Postime
  404
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime

  Wink ............Mirdita............

  ............. .................po ju mos beni hajgare me Pasul, por po ju pys seriozisht sepse kur te me pysin mua nuk di se qe tju them...eshte e vertet qe Pasulin ne Shqiptaret e perdoremi shum, por siq e permendet, Flin e Kosoves, Pitet,Bureket, ndoshta me keto, ah keto te tria i kam shum per qef po jav ndiej eren...me ka marr madhi ti ngreni,sidomos nji Samun me Qevapa te Pejes sime...
  ...dibran, te lutem ma spjego ket gjell qe e permende siq eshte me ka nreqet, ndoshta e njof me ndonje emre te tjeter, dhe ti drijans qe eshte taratori,ju falenderoj...ndoshta keshtu quhen ne Shqiperi, met vertet vet nuk i njof, spjegomani pak... Pershendetje te gjithve, nga Pejanja.
  Ndryshuar pr her t fundit nga xixe xixellonja : 13-04-2006 m 11:25
  "Dashuria e vertet dhe e sinqert nuk shuht kurr"

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e derjansi
  Antarsuar
  14-04-2005
  Postime
  6,825
  Faleminderit
  12
  113 falenderime n 89 postime
  Xixellonje na fal qe nuk ta morem seriozisht temen, po per ner me thane te drejten un nuk di asni.
  taratori bohet me kos, kastraveca, vaj ulliri e hudhra pra nuk eshte naj gjo e mire, thjesht e thashe per shaka.

 10. #10
  MULTUM IN PARVO Maska e Antipatrea
  Antarsuar
  29-01-2006
  Vendndodhja
  Gjithandej, por ne te njejten kohe, asgjekundi !
  Postime
  605
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga Carlito
  Grosh, grosh. Cdo te hene. Dhe pastaj te marten ben pilaf qe ti hash me grosh. Kini kujdes kur ndizni cakmaket
  Grosh me pilaf, gjella e miqesise Shqiperi - Kine shkurt gjella miqesia...

  Nejse sa per gjellet : Tave kosi, ose e thene ndryshe tave Elbasani.
  Tave dheu (apo sdo ha sot, mezi po pres).
  Andej nga jugu e qajne qingjine pjekur ne hell.
  Qofte kosove dhe kernacka korce.....boll tani se po me con goja leng....hajde kalofshi mire

 11. #11
  Mbi te gjitha Dashuria Maska e xixe xixellonja
  Antarsuar
  13-02-2006
  Vendndodhja
  Amerik - Miami
  Postime
  404
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime

  Wink

  Citim Postuar m par nga derjansi
  Xixellonje na fal qe nuk ta morem seriozisht temen, po per ner me thane te drejten un nuk di asni.
  taratori bohet me kos, kastraveca, vaj ulliri e hudhra pra nuk eshte naj gjo e mire, thjesht e thashe per shaka.
  ......................................
  ................mir nuk e merr ket per shaka apo per hajgare sepse ky siq i thua ti taratori e kemi dhe ne Kosov eshte i fresket, dhe ushqim i let per dark, me pelqen dhe mua por pa vaj. ....pershendetje...
  "Dashuria e vertet dhe e sinqert nuk shuht kurr"

 12. #12
  MULTUM IN PARVO Maska e Antipatrea
  Antarsuar
  29-01-2006
  Vendndodhja
  Gjithandej, por ne te njejten kohe, asgjekundi !
  Postime
  605
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  bejeni me salce kosi se behet me i mire....dhe mos i hidhni shume hudhra ore...

 13. #13
  Mbi te gjitha Dashuria Maska e xixe xixellonja
  Antarsuar
  13-02-2006
  Vendndodhja
  Amerik - Miami
  Postime
  404
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime

  Thumbs up

  Citim Postuar m par nga Antipatrea
  bejeni me salce kosi se behet me i mire....dhe mos i hidhni shume hudhra ore...
  ...............................
  ................sherr njeri , po ti na trego ndonje recept te ri, kalofesh mir..........
  "Dashuria e vertet dhe e sinqert nuk shuht kurr"

 14. #14
  MULTUM IN PARVO Maska e Antipatrea
  Antarsuar
  29-01-2006
  Vendndodhja
  Gjithandej, por ne te njejten kohe, asgjekundi !
  Postime
  605
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Po ti shkruajta nja kater me siper, jo te kjo qe ke cituar ti, shiko me siper. Po pastaj duke shkruar me mori uria...

 15. #15
  i/e larguar Maska e dibrani2006
  Antarsuar
  29-01-2006
  Vendndodhja
  Europe
  Postime
  2,693
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Citim Postuar m par nga xixe xixellonja
  ............. .................po ju mos beni hajgare me Pasul, por po ju pys seriozisht sepse kur te me pysin mua nuk di se qe tju them...eshte e vertet qe Pasulin ne Shqiptaret e perdoremi shum, por siq e permendet, Flin e Kosoves, Pitet,Bureket, ndoshta me keto, ah keto te tria i kam shum per qef po jav ndiej eren...me ka marr madhi ti ngreni,sidomos nji Samun me Qevapa te Pejes sime...
  ...dibran, te lutem ma spjego ket gjell qe e permende siq eshte me ka nreqet, ndoshta e njof me ndonje emre te tjeter, dhe ti drijans qe eshte taratori,ju falenderoj...ndoshta keshtu quhen ne Shqiperi, met vertet vet nuk i njof, spjegomani pak... Pershendetje te gjithve, nga Pejanja.
  :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
  Po xixe xixellonja te tregoje sepse nuk kam qene ne internet tere diten vetem e le hapun,PILAFI behet me oriz dhe me mish kjo eshte e gjitha.

 16. #16
  ciao belli !!! Maska e donna76
  Antarsuar
  30-08-2005
  Mosha
  44
  Postime
  1,496
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 4 postime
  Guzhina shqiptare i ngjan shume asaj te ballkanit ,Greqia Turqia
  ne jemi per te gatuar mishin ne pergjithesi ato te deleve vici me zarzavate te shoqeruara me leng zakonisht
  ose zarzavate ne furre me mish
  kemi shume gjelle dhe pjata te thata si byrek ose pasticio..yyyyyy sa ka
  po te doni me kerkoni se, modestamente jam e mire ne gatim...
  "Mi dissero che per farla innamorare dovevo farla ridere. Ma ogni volta che ride, m'innamoro io."

 17. #17
  ciao belli !!! Maska e donna76
  Antarsuar
  30-08-2005
  Mosha
  44
  Postime
  1,496
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 4 postime
  pilafi segreti eshte te masat e orizit dhe ujit
  merr nje tenxhere te gjere dhe hidhi pak vaj ose gjalpe
  mate orizin me nje gote uji
  ver psh 2 gota orizi dhe skuqe pak ne tenxhere kaurdise deri sa te marri pak ngjyre
  pastaj shto ujin e valuar dhe hedh 4 gota uji
  pak kripe dhe mbuloje
  kur eshte gati jane formuar ca vrima dtth qe pilafi ka dale perfekt(eshte me mire ma mish)
  e buon apetito!
  "Mi dissero che per farla innamorare dovevo farla ridere. Ma ogni volta che ride, m'innamoro io."

 18. #18
  Perjashtuar Maska e Cappuccino
  Antarsuar
  01-12-2005
  Vendndodhja
  N'bisht t'ballanes
  Postime
  311
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Flit me hitha te zier jane te njohur ne vendin tim. Mund t'i provosh, jane shume te kajshem

 19. #19
  Mbi te gjitha Dashuria Maska e xixe xixellonja
  Antarsuar
  13-02-2006
  Vendndodhja
  Amerik - Miami
  Postime
  404
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Citim Postuar m par nga Cappuccino
  Flit me hitha te zier jane te njohur ne vendin tim. Mund t'i provosh, jane shume te kajshem
  ................................
  ...........e kam pervuar ket, po ti a ke diqka te re... siq po shifet neve Shqiptarve me shum na shkon shitja e Arit se nreqeja e gjellrave............... .......................!!!!!!!!!!!!!e thua ti?
  "Dashuria e vertet dhe e sinqert nuk shuht kurr"

 20. #20
  Mbi te gjitha Dashuria Maska e xixe xixellonja
  Antarsuar
  13-02-2006
  Vendndodhja
  Amerik - Miami
  Postime
  404
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime

  Wink

  Citim Postuar m par nga dibrani2006
  :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
  Po xixe xixellonja te tregoje sepse nuk kam qene ne internet tere diten vetem e le hapun,PILAFI behet me oriz dhe me mish kjo eshte e gjitha.
  .................................................. ........................
  kesaj ne Spanje i thojn paella, dhe keta mendojn qe eshte gjella e tyre, VETEM QE E NREQIN ME PESHK DHE ME LLOJE TE NDRYSHME TE PESHQEVE, QE I VIE ERA TE QES TE VIELL, VET KET S' MUNDI TA PERVOJ DOT, po me mish siq e nreqemi ne, eshte ti ngrenesh gishtat, ah po me hin uria... ...
  "Dashuria e vertet dhe e sinqert nuk shuht kurr"

Faqja 1 prej 5 123 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Gjergj Kastriot Sknderbeu
  Nga Arbushi n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 432
  Postimi i Fundit: 23-02-2018, 13:46
 2. Lidhja Shqiptare e Prizrenit
  Nga dodoni n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 13
  Postimi i Fundit: 01-06-2009, 00:29
 3. Rrymat politike katolike shqiptare
  Nga ~Geri~ n forumin Toleranca fetare
  Prgjigje: 74
  Postimi i Fundit: 30-04-2006, 04:33
 4. ka i ndan dhe ka i bashkon shqiptart?
  Nga Davius n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 03-04-2006, 18:33
 5. Lufta Italo-Greke dhe shqiptart
  Nga Eni n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 20-02-2005, 19:07

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •