Close
Faqja 9 prej 9 FillimFillim ... 789
Duke shfaqur rezultatin 161 deri 174 prej 174
  1. #161
    Citim Postuar mė parė nga citrusse Lexo Postimin
    ...Jam pa fjale, Yes!
    Ti shperndan energji pozitive! Sa me emocionove me kete shkrim! Me bere te ndihem, vertet, gjeni, pa qene fare!
    Mua me vjen edhe me shume mire qe Ti u ndjeve mire...eshte kenaqesi e vecante nga ana ime nese dikush ndihet mire nga ajo qe shkruaj.
    Ti mund te jesh gjeni, cdo njeri eshte nje gjeni ne menyren e tij, gjenite jane te vecante, nuk i ngjajne askujt dhe as njeri tjetrit...
    Te kam thene citrusse edhe me pare, duhet te Duash veten, te ngjallesh Dashuri per veten tende, sepse vetem ne kete menyre do perhapesh edhe Dashuri tek te tjeret, e keshtu fillon pastaj edhe Dashuria per Dijen, per te Verteten....e rrjedhimisht do jesh edhe Ti nje gjeni...

    Si ke qene meqe ra fjala, u be kohe qe nuk te kam pare, je me mire tani? I ke marre parasysh keshillat qe te kemi dhene?
    Do behesh nje gjeni apo jo?

  2. #162
    Citim Postuar mė parė nga citrusse Lexo Postimin
    Kujtimi i lumturise nuk te sjell me lumturine, kujtimi i dhembjes te sjell perseri dhembje...
    Kur do ta kuptojme se jemi plakur? Atehere kur do jetojme me kujtime (nuk me kujtohet per momentin kush e ka thene)
    Kujtimet le te mbesin kujtime, e shkuara eshte e shkuar dhe nuk ka vend ne te tashmen e njeriut. E kaluara te sherben vetem per nje moment, sa per te ndihmuar si pervoje kur te hedhesh nje hap, vetem aq, asgje me shume....
    Cdo dite lind Dielli, cdo dite sjell Lumturine dhe Pafundesine, mjafton te dish ta kapesh castin, te tashmen.
    Ne nje nga romanet qe me ka pelqyer "Alkimisti" i Paolo Coleho thote : "Ditet na duken te njellojta sepse njerezit nuk shohin gjerat e bukura, qe ndodhin qe nga lindja dhe perendimi i Diellit"

  3. #163
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    15-05-2011
    Postime
    78
    Citim Postuar mė parė nga Yes* Lexo Postimin
    Mua me vjen edhe me shume mire qe Ti u ndjeve mire...eshte kenaqesi e vecante nga ana ime nese dikush ndihet mire nga ajo qe shkruaj.
    Ti mund te jesh gjeni, cdo njeri eshte nje gjeni ne menyren e tij, gjenite jane te vecante, nuk i ngjajne askujt dhe as njeri tjetrit...
    Te kam thene citrusse edhe me pare, duhet te Duash veten, te ngjallesh Dashuri per veten tende, sepse vetem ne kete menyre do perhapesh edhe Dashuri tek te tjeret, e keshtu fillon pastaj edhe Dashuria per Dijen, per te Verteten....e rrjedhimisht do jesh edhe Ti nje gjeni...

    Si ke qene meqe ra fjala, u be kohe qe nuk te kam pare, je me mire tani? I ke marre parasysh keshillat qe te kemi dhene?
    Do behesh nje gjeni apo jo?
    O..nuk ke ide se si me rrahu zemra kur e pashe qe me ke shkruar back, se si nuk me paske harruar! Te ishte bota e mbushur me njerez si ti, do ishte me e bukur kjo bote!
    Sigurisht qe i kam marre parasysh keshillat qe me keni dhene, ne vecanti ato tuat, edhe pse ka akoma raste kur ndihem krej DOWN, por nuk e di..kam fillaur ta bind veten se do jetoj diku rreth 100 vjec dhe do kem kohe t;ia arrij te gjitha.Kjo bindje eshte shnderruar ne ilacin tim me e mire. See do jetoj 100 vjec. Dhe nga ky koketrashi qe jam tani do te shnderrohem ne gjeni! Kam filluar te mesoj dhe italisht dhe disi me freskohet mendja! Nje bote krejt e re!

    Te falemderit per energjine pozitive qe shperndan! 1000 here falemnderit1

  4. #164
    Citim Postuar mė parė nga citrusse Lexo Postimin
    O..nuk ke ide se si me rrahu zemra kur e pashe qe me ke shkruar back, se si nuk me paske harruar! Te ishte bota e mbushur me njerez si ti, do ishte me e bukur kjo bote!
    Sigurisht qe i kam marre parasysh keshillat qe me keni dhene, ne vecanti ato tuat, edhe pse ka akoma raste kur ndihem krej DOWN, por nuk e di..kam fillaur ta bind veten se do jetoj diku rreth 100 vjec dhe do kem kohe t;ia arrij te gjitha.Kjo bindje eshte shnderruar ne ilacin tim me e mire. See do jetoj 100 vjec. Dhe nga ky koketrashi qe jam tani do te shnderrohem ne gjeni! Kam filluar te mesoj dhe italisht dhe disi me freskohet mendja! Nje bote krejt e re!

    Te falemderit per energjine pozitive qe shperndan! 1000 here falemnderit1
    Ka raste qe ne jete edhe une jam ndier shume here DOWN, madje me ndodh edhe tani, por eshte thjesht nje moment dobesie, qe e kaloj menjehere sepse eshte si ajo shprehja: "perplasem me dallge dhe nuk fundosem"
    Cdo njeri qe do te jete fitimtar, ne nje qellim qe i vendos vetes, sigurisht qe ka per te pasur perballje te veshtira, sepse jeta nuk eshte njesoj e kollajte per te gjithe, sidomos duke e ditur qe jetojme ne nje bote te padrejte fatkeqesisht, por sic thoshte i madhi Hygo ne pershkrimin e nje femije qe perballej qe ne moshe te vogel me padrejtesine e jetes : " Rreshqiste, kacavirrej, binte, ngjitej, e gjente rrugen me te verber dhe ecte i patundur perpara - vetem kaq. Ketu qendron e fshehta e cdo fitoreje"

    E pra, keshtu e ka jeta, here na ecen mbare e here na rrezon fort, por ceshtja eshte te mos harrosh fluturimin, e nese e harron ke nje mike vrituale qe mund te ta kujtoje ketu, sa here qe te kesh nevoje per nje keshille nese te ndihmon kjo gje.
    Me vjen mire, qe ke filluar ta marresh qete e qete me pozitivitet jeten, keshtu ec dhe mos ndalo, dite shume te bukura te presin....



    Kalofsh mbremje te qete, dhe go on...
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Fleur Blanche : 05-07-2011 mė 19:07

  5. #165
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    13-06-2011
    Postime
    122
    Hail a jewel in a lotus.
    Don't spend time beating on a wall, hoping to transform it into a door.

  6. #166
    i/e regjistruar Maska e martini1984
    Anėtarėsuar
    02-04-2009
    Postime
    5,594
    Dashuria eshte historia e jetes per nje femer.
    Per nje mashkull vetem nje episod i jetes.

  7. #167
    Heavy Metall Maska e trestenik
    Anėtarėsuar
    18-10-2010
    Postime
    353
    politika me te nxe ste nxen por me t“shkermu te shkermon boll
    High Voltage , Power Supply

  8. #168
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    04-03-2011
    Postime
    33
    Kot mundoheni tė gjeni gruan ideale. Gruaja ideale ėshtė... gruaja e tjetrit.
    Ajo qe nuk te vret, te ben me te forte

  9. #169
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    04-03-2011
    Postime
    33
    Mos e humbisni toruan kur pėrfundoni nė burg! Tė gjithė tė burgosur jemi: Disa nė qeli me dritare, tė tjerėt nė qeli pa dritare.
    Ajo qe nuk te vret, te ben me te forte

  10. #170
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    04-03-2011
    Postime
    33
    Dashuroni tėrė jetėn dhe kurrė s'do t'ju shkojė mendja pėr t'u martuar.
    Ajo qe nuk te vret, te ben me te forte

  11. #171
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    09-02-2010
    Postime
    98
    Ne kete bote kemi disa tipa njerezish: 1Debil 2gjysem debil 3 te menqur. Debil jane ata qe as nuk dine as nuk pyesin kend. Gjysm debil jane ata : qe din diqka dhe veprojn e punojn sipas asaj qe mendojn qe dine dhe edhe gabojn. Te menqur apo te dijtur jane atae edhe din edhe pyesin dikend tjeter qe te forcijn njohurin per ate veprim.

  12. #172
    Heavy Metall Maska e trestenik
    Anėtarėsuar
    18-10-2010
    Postime
    353
    ne nuk e pelqejmi drogen,por droges i pelqejm na
    High Voltage , Power Supply

  13. #173
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    17-12-2011
    Postime
    2
    Pił grande č la sfida pił glorioso sarą il trionfo!

  14. #174
    Heavy Metall Maska e trestenik
    Anėtarėsuar
    18-10-2010
    Postime
    353
    gjdo njeri duhet da din historin e vendit te vet por sduhet te ballafaqohet per dit me ta.
    High Voltage , Power Supply

Faqja 9 prej 9 FillimFillim ... 789

Tema tė Ngjashme

  1. Mendime mbi librin "Shqipja dhe Sanskritishtja"
    Nga baaroar nė forumin Gjuha shqipe
    Pėrgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 31-01-2024, 13:58
  2. Mendime rrethrrotulluese nga Tos Lubonja
    Nga Brari nė forumin Problematika shqiptare
    Pėrgjigje: 10
    Postimi i Fundit: 25-12-2005, 06:47
  3. Kam rene ne mendime...
    Nga Shpirta nė forumin Ditari i meditimeve
    Pėrgjigje: 11
    Postimi i Fundit: 23-07-2005, 15:52
  4. Mendime rreth zgjidhjes se ceshtjes afatgjate te liderave shqiptare!
    Nga saimiri-uk nė forumin Ēėshtja kombėtare
    Pėrgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 15-11-2004, 04:23
  5. Mendime Filozofike
    Nga Estella nė forumin Filozofi-psikologji-sociologji
    Pėrgjigje: 67
    Postimi i Fundit: 21-05-2003, 17:04

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •