Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 7
 1. #1
  automotive Maska e ClaY_MorE
  Anėtarėsuar
  16-05-2004
  Vendndodhja
  Elbasan
  Mosha
  33
  Postime
  4,459

  Champions League!

  Champions League ėshtė njė ndėr kupat mė prestigjioze nė Evropė.

  Ekipet fituese dhe vitet!

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Davius : 04-04-2009 mė 19:08
  Jeta ime, mban emrin e saj..

 2. #2
  automotive Maska e ClaY_MorE
  Anėtarėsuar
  16-05-2004
  Vendndodhja
  Elbasan
  Mosha
  33
  Postime
  4,459
  Shtetet dhe ekipet e tyre fituese nė CH.L.

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Davius : 04-04-2009 mė 19:10
  Jeta ime, mban emrin e saj..

 3. #3
  automotive Maska e ClaY_MorE
  Anėtarėsuar
  16-05-2004
  Vendndodhja
  Elbasan
  Mosha
  33
  Postime
  4,459
  Golashėnuesit!

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Davius : 04-04-2009 mė 19:14
  Jeta ime, mban emrin e saj..

 4. #4
  Puck Love Maska e Black_Mamba
  Anėtarėsuar
  01-11-2006
  Vendndodhja
  Tetovė
  Mosha
  34
  Postime
  2,501

  Kampionet e Evropes:

  PJESĖMARRJA E GJITHĖ KOHĖRAVE

  Vetėm 11 futbollistė kanė luajtur mbi 100 ndeshje nė Champions League:

  Raśl,
  Roberto Carlos,
  Paolo Maldini,
  David Beckham,
  Oliver Kahn,
  Luķs Figo,
  Clarence Seedorf,
  Ryan Giggs,
  Paul Scholes,
  Thierry Henry,
  Gary Neville.


  Ndėrsa nga kėto 11 futbollistė, vetėm 6 futbollistė kėto ndeshje i kanė luajtur pėr njė ekip tė vetme:

  Raśl (Real Madrid)
  Paolo Maldini (Milan)
  Oliver Kahn (Bayern Munich)
  Ryan Giggs (Manchester United)
  Paul Scholes (Manchester United)
  Gary Neville (Manchester United)
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Davius : 04-04-2009 mė 19:19

 5. #5
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960
  SUKSES I QIND PĖR QIND

  Vetėm 3 klube kanė sukses 100% nė Kupat Evropiane/Ligėn e Kampionėve qė kanė marrė pjesė mė shumė se 1 herė.

  * Manchester United (1968, 1999, 2008)
  * Nottingham Forest (1979, 1980)
  * Porto (1987, 2004)

  Gjithsej 5 klube kane arritur vetėm njė herė nė finale dhe e kanė kurorėzuar atė me trofe:

  Feyenoord (1970),
  Aston Villa F.C (1982),
  PSV (1988),
  Red Star Belgrade (1991),
  Borussia Dortmund (1997)

  Dy klube kanė marrė pjesė dy herė rradhazi nė finale dhe kanė humbur trofeun.

  * Stade Reims (1956, 1959)
  * Valencia (2000, 2001)
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Davius : 04-04-2009 mė 19:24
  My silence doesn't mean I am gone!

 6. #6
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960
  Clarence Seedorf ėshtė futbollisti i vetėm qė ka triumfuar nė CHAMPIONS LEAGUE me 3 ekipe tė ndryshme:


  * AFC Ajax 1994-95
  * Real Madrid C.F. 1997-98
  * A.C. Milan 2002-03 and 2006-07

  REAL MADRID:  MILAN:

  My silence doesn't mean I am gone!

 7. #7
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960
  Marcello Lippi ėshtė trajneri i vetėm qė ka udhėheq 4 finale tė CH.L. 1996, 1997, 1998 dhe 2003 (tė gjithė me Juventus).

  My silence doesn't mean I am gone!

Tema tė Ngjashme

 1. Genjeshtra me e madhe ne historine Shqipe
  Nga gladiator nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 219
  Postimi i Fundit: 06-01-2012, 14:55
 2. Kombin shqiptar 7 milionėsh nė Ballkan e kanė mbuluar retė e zeza
  Nga Davius nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 29
  Postimi i Fundit: 01-08-2010, 13:18
 3. Inter - Manchester United
  Nga strong_07 nė forumin Sporti nėpėr botė
  Pėrgjigje: 362
  Postimi i Fundit: 12-03-2009, 05:23
 4. BAYERN MUNCHEN kualifikohet
  Nga Davius nė forumin Sporti nėpėr botė
  Pėrgjigje: 164
  Postimi i Fundit: 08-03-2007, 18:41
 5. Ekipi me i dobet i Champions League?
  Nga Eros nė forumin Sporti nėpėr botė
  Pėrgjigje: 26
  Postimi i Fundit: 03-10-2004, 16:01

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •