Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 23
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262

    Si i takuat shoqet/shokėt?

    Jam kurjoze te di si filluat te shoqeroheshit me shoqet/shoket me te mire, apo ku i takuat etje...Oh dhe sa vjet diference keni?
    Pshm mund te thoni per shoqerin e femijeris:
    Un per vete e kisha gjitone :P...ishte nje vit me e vogel

    Kurse ne gjimnaz shoqen me te ngusht e takova ne klasen e ESL (english as a second language), me uli mesuesja ne te njejten bank, dhe e ndihmoja shpesh here ne shkrim. Eshte 10 dite me e vogel

    kurse tani ne kolegj, dy shoqe i kisha ne laboratorin e biologjis II, dhe nuk dinin si te shikonin paster disa qeliza apo slides...so i ndihmova, dhe pastaj filluam muhabetet ..njera ishte 27 tjera 23...

    kurse tani shoqia me e ngusht e kam ne kimi...diten e pare sic po dilja nga klasa degjoj nje ze qe me thot "e di ku eshte laboratori i kimis?" ...so i tregova u ul me mua, filluam muhabetet, dhe per cudi me ngjason kaq shume , dhe sadoqe eshte 24, kurre nuk ndjej veten me te vogel, mbase ngaqe kemi pothuajse te njejtin mentalitet

    po ju?
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  2. #2
    SupremacY Maska e IL__SANTO
    Anėtarėsuar
    23-08-2004
    Vendndodhja
    Larg
    Postime
    4,248
    Citim Postuar mė parė nga *~Rexhina~*
    Jam kurjoze te di si filluat te shoqeroheshit me shoqet/shoket me te mire, apo ku i takuat etje...Oh dhe sa vjet diference keni?
    Pshm mund te thoni per shoqerin e femijeris:
    Un per vete e kisha gjitone :P...ishte nje vit me e vogel

    Kurse ne gjimnaz shoqen me te ngusht e takova ne klasen e ESL (english as a second language), me uli mesuesja ne te njejten bank, dhe e ndihmoja shpesh here ne shkrim. Eshte 10 dite me e vogel

    kurse tani ne kolegj, dy shoqe i kisha ne laboratorin e biologjis II, dhe nuk dinin si te shikonin paster disa qeliza apo slides...so i ndihmova, dhe pastaj filluam muhabetet ..njera ishte 27 tjera 23...

    kurse tani shoqia me e ngusht e kam ne kimi...diten e pare sic po dilja nga klasa degjoj nje ze qe me thot "e di ku eshte laboratori i kimis?" ...so i tregova u ul me mua, filluam muhabetet, dhe per cudi me ngjason kaq shume , dhe sadoqe eshte 24, kurre nuk ndjej veten me te vogel, mbase ngaqe kemi pothuajse te njejtin mentalitet

    po ju?

    Me te shumtit ngaqe ishim Gjiton kurse te tjeret na lidhi shkolla ose miq te perbashket.

  3. #3
    Far away! Maska e Eraaa
    Anėtarėsuar
    02-02-2003
    Postime
    162
    Lool Rexho na hape syrtarin e kujtimeve Dhe une e njoha ne klasen e Kimise ndryshe nga ty Javen e 1 ia nxiva jeten e kshu filloi dhe e 2-ta der sa e shava ne shqip, e ma ktheu pergjigjjen duke me hedh shishen e ujit qe mbante ne dore ne fytyre. Edhe pse e mora vesh se qenka shqiptare une perseri kisha vendosur t'ia nxij jeten se me turperoi ne sy te klases, po me shkoi huc sepse te nesermen takoj ne kafe ate, vellaun e saj, dhe vellaun time.lol I mean ate qe dikur e urreja , tani e dua me shume se veten time Kemi profesione te ndryshme , po kur njerzia pyet per neve thon: Ku jan ato binjaket, and lucky we have same age..lol

    Te tjerat i kam takuar me njohje shoqerie.
    Live your beliefs and you can turn the world around.

  4. #4
    Gone Maska e MiLaNiStE
    Anėtarėsuar
    19-05-2003
    Vendndodhja
    dónde ustedes no me puede ver
    Postime
    1,770
    ne shkoll

    zakonisht differenca osht 3+ dmth un jam gjithmon me e vogla lol

  5. #5
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    Citim Postuar mė parė nga Eraaa
    Lool Rexho na hape syrtarin e kujtimeve Dhe une e njoha ne klasen e Kimise ndryshe nga ty Javen e 1 ia nxiva jeten e kshu filloi dhe e 2-ta der sa e shava ne shqip, e ma ktheu pergjigjjen duke me hedh shishen e ujit qe mbante ne dore ne fytyre. Edhe pse e mora vesh se qenka shqiptare une perseri kisha vendosur t'ia nxij jeten se me turperoi ne sy te klases, po me shkoi huc sepse te nesermen takoj ne kafe ate, vellaun e saj, dhe vellaun time.lol I mean ate qe dikur e urreja , tani e dua me shume se veten time Kemi profesione te ndryshme , po kur njerzia pyet per neve thon: Ku jan ato binjaket, and lucky we have same age..lol

    Te tjerat i kam takuar me njohje shoqerie.
    loll sa me pelqejn keto shoqeri qe krijohen pasi ke share dhe e ke mallkuar personin disa here, dhe se fundi jeni inseparable :-)
    kjo shoqia ime eshte nga venezuela, dhe jemi te njejten gjatesi dhe me flok te gjata, sa njehere nje nga shoket e punes me pyeti, "motra jote ajo"
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  6. #6
    Like The Dead Maska e Erindi
    Anėtarėsuar
    12-07-2002
    Vendndodhja
    Ka Fry Era
    Postime
    203
    Nga Postimi qe kishe bere moj Rexhi Lexova Vetem Ndihmova Kete ndihmova ate po ato nuk te kan ndihmuar ndonjehere ty hihihihihih.Ehhh Si i thone Fjales Popullore Shqiptare,Me mire M.. se sa i vogel edhe me i vogli jam ne shoqerine qe kam,Por Mos Harroni i madhi Eshte Sherbetori i te voglit.Bye ALl. Peace & Love
    Dio C'č

  7. #7
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    lol
    diku ne nje nga librat e psikologjis kam lexuar se nese ndihmon dike jo vetem qe te ben te ndihesh vete mire, po gjithashtu krijon miqesi ...un thash qe ne fillim i ndihmova, pastaj sigurisht ato me kan ndihmuar shume here, po per cudi me te tera shoqeria filloj me mua duke i ndihmuar per nje gje te vogel...tani kam ndihmuar njerez te tjere gjithashtu por skam krijuar ndonje shoqeri te vecant..so varet nga individi
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  8. #8
    ◄█ Lionel Messi █► Maska e AIRON^BOY
    Anėtarėsuar
    13-12-2002
    Vendndodhja
    ♥ Camp Nou ♥
    Postime
    2,012
    Citim Postuar mė parė nga *~Rexhina~*
    Jam kurjoze te di si filluat te shoqeroheshit me shoqet/shoket me te mire, apo ku i takuat etje...Oh dhe sa vjet diference keni?
    Pshm mund te thoni per shoqerin e femijeris:
    Un per vete e kisha gjitone :P...ishte nje vit me e vogel

    Kurse ne gjimnaz shoqen me te ngusht e takova ne klasen e ESL (english as a second language), me uli mesuesja ne te njejten bank, dhe e ndihmoja shpesh here ne shkrim. Eshte 10 dite me e vogel

    kurse tani ne kolegj, dy shoqe i kisha ne laboratorin e biologjis II, dhe nuk dinin si te shikonin paster disa qeliza apo slides...so i ndihmova, dhe pastaj filluam muhabetet ..njera ishte 27 tjera 23...

    kurse tani shoqia me e ngusht e kam ne kimi...diten e pare sic po dilja nga klasa degjoj nje ze qe me thot "e di ku eshte laboratori i kimis?" ...so i tregova u ul me mua, filluam muhabetet, dhe per cudi me ngjason kaq shume , dhe sadoqe eshte 24, kurre nuk ndjej veten me te vogel, mbase ngaqe kemi pothuajse te njejtin mentalitet

    po ju?
    Sa shoqe te ngushta qe paske dhe ti o goc
    ◄█ Barcelona e MADHE █►

  9. #9
    Once Upon A Time... Maska e BluE-MooN
    Anėtarėsuar
    13-12-2005
    Vendndodhja
    Diku Lart...
    Postime
    62
    Shoqerine e vjeter dhe ate me te miren e kam qe nga femijeria, pastaj shoqeri kam krijuar dhe ne shkolle, komshinjte moshataret kryesisht.
    Support bacteria. They're the only culture some people have !

  10. #10
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    20-06-2003
    Postime
    1,553
    si i kemi taku...........
    kur ishim te vegjel me komshijte, lushim me makina, ose ma mire konserva peshku qe i shposhim ene i vinim tapa peniciline per rrota, lol

    u rritem pak, u bam tforte, ziheshim rruges e dilte qe vllai im i math vllain e atij e ka shok t'gusht, ose ai ishte cuni i shokut babit, lool


    tani qe jemi rrit aq sa skemi ku tshkojm ma, edhe qe kemi arth knej neper ven te huja kam shoke boll por shoke te ngusht jo, jam pak i pa kararshem ne zgjedhjen e shoqerise

  11. #11
    PimpetT (paj ) ;) Maska e __SwEeT_GirL__
    Anėtarėsuar
    18-09-2005
    Vendndodhja
    somewherE
    Postime
    576
    -Shoqerine me te vjeter e kom njohur qe kur kom qene 5-6 vjece ne Tr, ke lagjia ene ke shkolla... both bmth... :P... po tashi cnuk i kom pa aq shpesh...lol

    - Shoqen m e te ngushte aktuale e kom taku ne shkolle qe ne J. H ene pastaj shkuam te dyja ne te njejten H.S, edhe jemi shume te ngushta
    * I DiDnT asK 2 B AlbaNiaN...I JuSt GoT LuckY ♥ *

    CrosiN Da Dead LiNe...Y


  12. #12
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    04-04-2006
    Vendndodhja
    Tirone
    Postime
    8,398
    pershendetje .
    shoke kam pas njohur shume , por nga te gjithe pak kane zene vend ne zemren time . une e kam teper te lehte te bej shoke dhe po kaq te lehte e kam edhe ti le, vec po dole nje here nga zemra ime, me nuk hyn. Kam dy shoke te ngushte qe prej gjimnazit dhe e ruajme mjaft bukur shoqerine. Sa per shoqe te ngushte nuk kam. Plasa ta kem nje por spo e gjej dot.
    Unė jam njeri i thjeshtė.
    Kėnaqem me pak.
    Mė mjafton mė e mira.

  13. #13
    ..ılılı T.T ılılı.. Maska e Dj-GabrieL
    Anėtarėsuar
    20-01-2003
    Vendndodhja
    Jabanxhi
    Postime
    1,899
    Normale si fillim nje perqafim dhe pastaj ja plasim nje muhabeti gjat e gjer
    Feel the pump √

  14. #14
    2043
    Dje bera shaka. Besoj se te kesh nje shok/shoqe ne kohet qe jetojme eshte pak e veshtire sepse jane shtuar kendveshtimet mbi menyren e jeteses ne pergjithesi, e per mua shok/shoqe do te thote se paku te keshe botekuptim,pikpamje e interesa te perbashketa per te perditshmen.

  15. #15
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    26-04-2006
    Vendndodhja
    Prishtine
    Postime
    397
    shokun e ngushte prej femijrie e kam pas ne mahall edhe jam rrit me te te ndersa dy shoqet e mia njeren ne shkollen e mesme e kam pas ne klas ndersa tjetren jemi njoftu ne teater ne Prishtine ajo mirret me aktrim dhe qe ateher jemi shoqe shume te mira

  16. #16
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    10-05-2006
    Postime
    3,344
    shoqen time te ngushte e kam pasur gjitone ..
    kurse te tjerat ne shkolle

  17. #17
    Τρελάρα Maska e Ksanthi
    Anėtarėsuar
    22-12-2007
    Vendndodhja
    Στ'αστέρια
    Postime
    2,763
    Shoqet me te mira i kam nga gjimnazi.

  18. #18
    B@NeS@XhIe Maska e B@Ne
    Anėtarėsuar
    04-01-2010
    Vendndodhja
    .............
    Postime
    4,338

    Me shoqen (miken) time te ngushte kemi qene komshie , ne nje shkolle 8 vjeēaren
    dhe ne nje klase te mesmen.
    Jemi te nje dite dhe te nje viti Hihihi ēudi por e mrekullueshme.
    dhe te kerkoja nje shoqe ne te njejten dtlindje nuk do e gjija ....
    Kur ishim te vogla na thonin Olio me Stelion une kam qene ca topolake dhe ajo si fije peri.
    Pothuajse gjithe diten bashke , hihi
    Shoqeria me tejshme i njoha ne shkolle dhe pune .

  19. #19
    i/e regjistruar Maska e elonesa
    Anėtarėsuar
    23-11-2009
    Vendndodhja
    ne planetin toke
    Postime
    755
    Paj zakonisht shoqeria formohet ne shkolla ,ashtu un qe nga klasa e par kam pasur shoqe zemreje Niten qe e du shum ,ama sot shihemi shum pak ,tash kam 2 shoqe qe i du teper Morenen dhe Neten qe i kom si motra

  20. #20
    Unica Fede Unica Passione Maska e Boy
    Anėtarėsuar
    07-01-2010
    Vendndodhja
    Rome
    Postime
    1,079
    Une i kam gjet me gazete.
    Perchč er coro che famo tutti quanti insieme
    dice LAZIO sei grande te volemo bene!

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Pėrgjigje: 500
    Postimi i Fundit: 16-10-2009, 14:46

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •