Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960

  Nse je studente seksi, nuk ke probleme n provim?

  Ti je vajz e bukur dhe s do t kesh probleme as n provim, m tha profa kur e ndalova n korridor t fakulteti pr ta pyetur dika rreth literaturs s lnds thot nj studente e Letrsis shqipe. Ajo thot se nuk e di qllimin e profesorit por cili do oft vetm e ka treguar vehten.

  Etika e njeriut sht e bazuar mbi ndershmrin t ciln ai duhet ta ket ndaj nj personi t caktuar.. Universiteti - vendi ku mbizotron gjithmon arsyeja, dija, kultura, shkenca e mbi t gjitha respekti i ndrsjellt, ndrmjet studentve dhe profesorve.


  Por n Universitetin e Prishtins,etika e profesorve nuk respektohet sa duhet jo pr fajin e studentve,por drejtprsdrejti prej msimdhnsve n kt institucion arsimor.

  N Universitetet perndimore raportet student-profesor,koperohen n mnyra t ndryshme dhe pr qllim kryesor kan avansimin e dijes dhe plasitjen e saj n shoqri e jo si ndodh me disa profesor t Universitetit t Prishtins ku qllim kryesor i tyre nuk sht dituria dhe avansimi i studentve n lmi t ndryshme por aventurat e tyre.

  Raportet student-profesor jan t ndrsjellta,mirpo ka raste kur kto raporte pr arsye t ndryshme e humbin statusin e tyre dhe kshtu ato raporte kalojn n nj faz tjetr q shum kush mund ta quaj edhe si faz t flirtruar.
  Shum studente hezitojn q rastet t cilat kan t bjn me malltretimet nga profesort universitar tia paraqesin organeve gjegjse,pasi q ato mendojn se m pas do t psojn keq.

  Nj studente nag Fakulteti i Shkencave Matematikore,n degn e ekologjis pohon se profesori i saj e ka rrzuar 7 apo 8 her nga provimi,ajo thot se nuk i di shkaqet e rrzuarjes s saj nga provimi,por ajo mendon se lndn ia ka msuar mir.

  Studentet e Fakulteti Juridik t Universitetit t Prishtins,nuk i kan edhe aq mir punt me profesort e tyre,nj studente tregon se profesori i ekonomis dhe ai i kriminologjis shpesh bjn hajgare me to,por ka edhe prej studentve t cilt vishen n mnyr provokative,ajo thot se faji sht i t dy anve.

  Ndrsa nj student nag Fakulteti Filozofik,n degn e Sociologjis nuk mendon se profesort e ktij Fakulteti malltretojn studentet,ai thot se profesort e ktij fakulteti jan haxhiler,ndrsa nj student tjetr thot se edhe Fakulteti Filozofik nuk ua lshon edhe aq rrugn profesorve t fakulteteve tjera ,por kta punn e kryejn n mnyr m diplomatike.

  Nj studente e vitit t par t fakultetit Ekonomik thot;ne t vitit t par nuk po guxojm t lirohemi as me studenta e as me profesor, ruju prej ktyre -ruju prej atyre, mendohemi tI prshndesim n rrug e lre m t ulemi t pim kafe si ati t viteve t dyta e t treat.

  Ka edhe raste t atilla kur studentt thon se profesort ua kushtzojn provimin n mnyra t ndryshme, si pohon nj student i fakultetit t Edukimit se profesori i tij i ka thn qitma shoqen tnde provimin e ke t kaluar ky student tregon pa hezituar sepse tani m ai ishte pak para diplomimit.
  Prve Fakultetit Filozofik, Juridik,Ekonomik dhe ati t Edukimit kt dukuri e hasm t strmadhuar edhe n fakultetin Filologjik, kt gjendje e kuptuam nga fytyrat e studenteve t kti fakulteti t cilat nuk hezituan ta shprazin mllefin e tyre.
  Studentja M.Sh n vitin e dyt n kt fakultet thot n vitin e kaluar katr her jam rrzuar nga provimi edhe pse jam e sigurt se 90% t lnds e kam ditur, ndrsa shoqja ime ka kaluar provimin pa problem shkak sipas saj pr kt problem sht se ajo nuk sht pispillosur sikur shoqja e saj me veshje provokative para profesorit.

  Nj tjetr student i kti fakulteti e posaqrisht i degs s Gjuhs shqipe thot :nuk po i kaloj provimet sepse nuk jam vajz, sipas tij profesori ka zgjedhur vajzat m t pashme t gjenerats dhe ua ka kaluar provimin .
  Femrat kan krkuar t drejtat e tyre e nese profesort vazhdojn kshtu ato edhe do t na rrzojn nga pushteti t gjith meshkujtshprehet nj student tjetr i degs s gjuhs gjermane.

  Ti je vajz e bukur dhe s do t kesh probleme as n provim, m tha profa kur e ndalova n korridor t fakulteti pr ta pyetur dika rreth literaturs s lnds thot nj studente e Letrsis shqipe ajo thot se nuk e di qllimin e profesorit por cili do oft vetm e ka treguar vehtenshton ajo .


  A.I & A.B
  My silence doesn't mean I am gone!

 2. #2
  automotive Maska e ClaY_MorE
  Antarsuar
  16-05-2004
  Vendndodhja
  Elbasan
  Mosha
  33
  Postime
  4,459
  Epo eshte mese normale o Davius.
  Se mos eshte hera e pare, ka plas ne kulm korrupsioni.

  Ps: Nuk thote shyqyr
  Jeta ime, mban emrin e saj..

Tema t Ngjashme

 1. Prgjigje: 43
  Postimi i Fundit: 22-05-2013, 16:04
 2. T jesh a t mos jesh student? Kjo sht shtja.
  Nga banago n forumin Mentori akademik
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 22-05-2006, 11:25
 3. Gert Bogdani, studenti shqiptar i Ameriks
  Nga StormAngel n forumin Mentori akademik
  Prgjigje: 13
  Postimi i Fundit: 09-07-2005, 09:28
 4. Burrat dhe grate me probleme mendore duhen te parandalohen...
  Nga *~Rexhina~* n forumin Tema shoqrore
  Prgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 30-08-2004, 15:13
 5. Universitetet, sivjet do t presin 10 941 student
  Nga Enri n forumin Mentori akademik
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 02-08-2003, 12:20

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •