Close

Rezultati i Sondazhit: Kush eshte Politikani i Shekullit Ne Shqiperi?

Votues
52. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • Ramiza ALIA

  4 7.69%
 • Enver HOXHA

  14 26.92%
 • Sali BERISHA

  26 50.00%
 • Fatos NANO

  8 15.38%
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 36
 1. #-19
  谷ஜ๑۩۞۩๑•谷ஜAuGuSt ๑۩۞۩๑•谷ஜ Maska e AuGuSt_
  Anėtarėsuar
  20-06-2004
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,084

  Kush eshte Politikani i Shekullit Ne Shqiperi?

  Cili mendoni se eshte politikani i shekullit ne shqiperi dhe aresyen perse keni zgjedhur ate personalitet , cfare ka bere kush ka qene dhe cfare do te bente me mire ne karieren e tij

 2. #-18
  i/e larguar Maska e dibrani2006
  Anėtarėsuar
  29-01-2006
  Vendndodhja
  Europe
  Postime
  2,693

  Thumbs up

  NINI I BULESSKENDERBEU
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga dibrani2006 : 23-03-2006 mė 13:51

 3. #-17
  Perjashtuar Maska e MICHI
  Anėtarėsuar
  14-09-2004
  Mosha
  39
  Postime
  1,537
  SaLa. ca lesh ramiz alie ore ti ai spiun azmatik.

 4. #-16
  At'qivia Maska e Flori
  Anėtarėsuar
  12-03-2004
  Vendndodhja
  Tiranė, Albania
  Mosha
  33
  Postime
  2,551
  Sali BERISHA

  liri demokraci
  Femra ne Sex:
  Akmerikanka: o yes o yes
  Gjermanja: ja gut ja gut
  Shqiptarja: "mos i trego kerkujt"

 5. #-15
  Southern Prince Maska e Pyrrhus_Mollos
  Anėtarėsuar
  12-01-2006
  Vendndodhja
  Ēamėri
  Postime
  315
  pavaresisht se na pelqen apo jo, E. Hoxha qe politikani i shekullit ne Shqiperi. Pavaresisht se ai ka qene tiran diktator. Karriera e Saliut dhe e Fatosit nuk krahasohen me ate te Hoxhes. Megjithate une mendoj se keta te kater nuk duhen vendosur ne tribunen shekullore. Une do te kisha zgjedhur Theofan S. Nolin si figura e shekullit.

 6. #-14
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-03-2005
  Postime
  359
  Shekulli XX mbane ne vete politikan dhe njerz qe kane bere ndryshime te medha ne Shqiperi.

  Meqenese sondazhi qenka i kufizuar si ne numra, ashtu edhe ne hapesire kombetare, voten time e dhashe per Sali Berishen si poilitikan i shekullit.

 7. #-13
  ◄█ Lionel Messi █► Maska e AIRON^BOY
  Anėtarėsuar
  13-12-2002
  Vendndodhja
  ♥ Camp Nou ♥
  Mosha
  39
  Postime
  2,012
  Kush tjeter vecse : Sali BERISHA
  ◄█ Barcelona e MADHE █►

 8. #-12
  Perjashtuar Maska e Lunesta
  Anėtarėsuar
  09-09-2005
  Vendndodhja
  Dove la..Vittoria.....
  Postime
  1,660
  Sala po kush tjeter. Vetem nje torrollak si ai mund te beje vitin 97.

 9. #-11
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  24-02-2006
  Vendndodhja
  Zvicerr
  Postime
  33
  E Hoxha eshte politikani i shekullit ne Shqiperi dhe jo vetem ne Shiperi por ne te gjithe hapsiren shqiptare edhe pse regjimi i tij ka qene totalitar, nuk eshte aspak e e cuditshme per kohen si shume politika dhe politikane te kohes dhe vendeve per rreth. Nuk kishte mundur shum te ndryshoj gjendjen Kam pershtypje se ai ka bere bashkimin me te fuqishem te shqipetareve

 10. #-10
  Trusti i Lulelakres Maska e Tulipani Zi
  Anėtarėsuar
  02-09-2004
  Vendndodhja
  Aty ku mos qofsha
  Postime
  412
  Pa dyshim Ahmet Zogu. Megjithese admiroj figuren e Nolit dhe Ismail Qemalit per shpirtin e tyre demokratik, Zogut i duhet dhene haku se ishte diktator ashtu sic duan Shqiptaret dhe nuk e shkaterroi Shqiperine si Hoxha gjate diktatures se tij, megjithese me vone e shiti per 2 leke.

  Zogu ishte i pari qe i dha drejtim Perendimor Shqiperise ne nje kohe qe toka ishte ende prone e feudaleve Myslimane dhe Islami ishte teper i fuqishem.

  Persa i perket politikaneve te sondazhit:
  1. Ramiz Alia: Frikacak
  2. Enver Hoxha: Nje paranojak tiranik
  3. Sali Berisha: Psikopat tiranik
  4. Fatos Nano: Pijaneco-kurvar frikacak

  Burrat qe ka pjelle komunizmi jane vemje e nuk u vijne as tek maja e thoit atyre te para luftes si Qemali, Noli, Gurakuqi, Zogu, Konica.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Tulipani Zi : 05-04-2006 mė 16:13
  BRIGADA E KUQE PERJETE

 11. #-9
  Perjashtuar Maska e diikush
  Anėtarėsuar
  12-07-2003
  Vendndodhja
  konaku i ri
  Postime
  2,071
  Nga ata te sondazhit, vota i shkon Sales


  Citim Postuar mė parė nga Pyrrhus_Mollos
  pavaresisht se na pelqen apo jo, E. Hoxha qe politikani i shekullit ne Shqiperi. Pavaresisht se ai ka qene tiran diktator...
  Enveri ka qene diktator dhe skic nga trute, si gjithe diktatoret e tjere. Po jo politikan i shekullit. Te jesh politikan, duhet te tregosh politike!

  Ca Le*sh politike bere ai? te vrasesh kundershtaret politike dhe ata qe te duken kudnershtare, duke filluar nga burri i motres, nuk eshte politike.

  As te besh vendin tend vendin me te varfer ne Evrope nuk eshte politike.

  As te shkeputesh nga Rusia e Kina se ato nuk jane socialiste e komuniste sa duhet, nuk eshte politike, por gomarllek dhe paranoja

 12. #-8
  Football Factory Maska e Moltisanti
  Anėtarėsuar
  22-11-2002
  Postime
  1,437
  E kush tjeter perveē parazitit Berisha .

  Ndersa si figure te shquar te kombit shqiptar do veēoja ISMAIL QEMALIN .

 13. #-7
  hajdut zemrash
  Anėtarėsuar
  04-04-2006
  Vendndodhja
  uk
  Postime
  7
  me falni per cilin shekull behet fjale ? ame tregon ndonjeri?
  te vjedhesh 1 zemer 2 here me teper se sa te falesh 1

 14. #-6
  .. Maska e km92
  Anėtarėsuar
  24-08-2005
  Vendndodhja
  Kumanovė
  Postime
  4,210
  Sali Berisha

 15. #-5
  i/e regjistruar Maska e SnoW~DroP
  Anėtarėsuar
  05-05-2004
  Postime
  432
  Berisha Politikan?

  Berisha eshte nje Skizofren,Idiot dhe i pagdhendur.E vetmja merite e tij eshte qe lulezoi Bathoren dhe qe te ben te qeshesh me batutat e tij prej BUDALLI.

  Enverin as mos e zini ne goje se pervec fjales DIKTATOR nuk ishkon asnje epitet tjeter

  Ramizi ne nje fare menyre ishte politikan.Duke mare parasysh shkollen ne te cilen ishte rritur e edukuar,Situaten ne te cilen e mori vendin,i jap pak kredit.

  Nano eshte i zgjuar,po shume negativ si njeri.Veset me te ndyra qe ekzistojne tek nje mashkull i ka ai.

  Asnje nga ata nuk meriton vlersim.Te gjithe pak a shume kane ndikuar ne shkaterrimin e kultures,fes,ekonomis,shpirtit te Shqiptareve.
  Pasoj e te 4-atyre lart eshte cdo gje,edhe shperndarja e shqiptarve si zogjt e korbit neper bote.

  So shkofshi ne hell.

  Burrat e Shqiperise,Politikan e Atdhetare ka emra plot.Po asnje nga keta nuk e meriotn ate emer.

 16. #-4
  SupremacY Maska e IL__SANTO
  Anėtarėsuar
  23-08-2004
  Vendndodhja
  Larg
  Postime
  4,249
  Enver Hoxha politikan i shekullit per Shqiperin.Pse e paket ju duket te mbash 3.000.000 shqiptar ne udut edhe njekohesisht ti kesh edhe Ushtar?Ja pra kjo duhet vleresuar.Iku ai Filloi Kurbeti.

 17. #-3
  Fierak 100% Maska e Ujku'80
  Anėtarėsuar
  04-11-2002
  Vendndodhja
  Itali
  Postime
  584
  O Njerez po nuk ju vjen zor qe zgjidhni Sali Berishen? Po ky robi mund te jete cfare te doje vetem politikan nuk eshte.
  Liberté, égalité, fraternité

 18. #-2
  Perjashtuar Maska e diikush
  Anėtarėsuar
  12-07-2003
  Vendndodhja
  konaku i ri
  Postime
  2,071
  Citim Postuar mė parė nga ~D~
  ...Ramizi ne nje fare menyre ishte politikan.Duke mare parasysh shkollen ne te cilen ishte rritur e edukuar,Situaten ne te cilen e mori vendin,i jap pak kredit ...
  Ca beri Ramizi si politikan?

 19. #-1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-05-2005
  Vendndodhja
  Ne degez
  Postime
  19
  sala dhe ramizi

 20. #0
  tmerrsisht i embel
  Anėtarėsuar
  05-07-2005
  Vendndodhja
  Me ne fund ne tirane.....
  Postime
  291
  ai qe ka qene me determinant ne politiken shqiptare padyshim eshte Enver Hoxha, i cili si kush asnjehere, arriti te mbaj pushtetin shqiptar ne duart e tij per 40 vjet. Natyrisht, politikat e tij gjakatare, kriminele, e mizore ne i njohim te gjithe, por kjo nuk mjafton qe ne kete sondazh dhe me emrat qe permenden ketu nuk mund te mos zgjidhet Hoxha si politikan i shekullit ne shqiperi, kjo sepse e ka drejtuar per gati gjysme shekulli, dhe pike se dyti te gjithe emrat qe shoh ne kete liste jane pjelle e tij.
  Per mua vecse politikani me i mire shqiptar i shekullit te XX mendoj se eshte Fan Stilian Noli, me debimin e te cilit Shqiperia sipas meje humbi nje rast historik shume te madh-
  Gjerat me te rendesishme jane me te veshtirat per tu thene, jo se mungojne fjalet,por mungojne zemrat qe ta dine ta kuptojne

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Islami Nė Trojet Iliro-shqiptare Gjatė Shekujve
  Nga Arber gerguri nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 02-02-2009, 16:01
 2. Miti i 'tolerances fetare' nė Shqipėri
  Nga Qafir Arnaut nė forumin Toleranca fetare
  Pėrgjigje: 33
  Postimi i Fundit: 05-08-2006, 05:26
 3. Debat mes anti liberalėve dhe liberalėve
  Nga liridashes nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 22-03-2005, 19:26
 4. Permbysja e rregjimit ne 97, Revolucion komunist?
  Nga Seminarist nė forumin Problematika shqiptare
  Pėrgjigje: 66
  Postimi i Fundit: 28-05-2003, 23:29
 5. Historia e minoritetit grek ne Shqiperi
  Nga Brari nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 17-10-2002, 13:15

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •