Close
Faqja 0 prej 19 FillimFillim 1210 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 374
 1. #1
  ...gjen... Maska e mad
  Antarsuar
  18-03-2004
  Vendndodhja
  Prage [EU]
  Mosha
  38
  Postime
  1,322

  Filmi q pat mbrm - Pranver '06

  Stine e re, moti akoma i njejte (te pakten nga anet tona)... dhe filma te rinj qe ju kane terhqur aq sa te uleni e ti shikoni.

  kisha ca kohe pa ikur ne kinema, dhe se di pse shkova te shikoja HOSTEL. komplet i xhiruar ne Prage. te gjitha ambjentet jane munduar ti sajojne, ne nje menyre ose ne nje tjeter, per te nxjerre ne pah egersine dhe tiparet rurale te Sllovakise. pak si zhgenjyes ne zgjedhjen e aktoreve nga ana e Tarantinos. megjithese si teme ishte goxha e thelle, u vertit me shume rreth femrave te bukura dhe "te lehta" ceke dhe sllovake.

  postoni, ju lutem, me kujdes.

  {^_^}
  ::|maDes!gn 2009|::

 2. #2
  "Failure to launch" - tjeter perralle moderne e deshtuar ne kulm. Pse, pse mendojne "regjisoret" qe Sara Jesica Parker eshte aktore e mire? Sa c'di te luaje teatro Barbie, kaq di dhe kjo. Le qe eshte thare, eshte bere si cironke e tymosur. Mattew pastaj, justifikonte cdo arsye per te qene the sexiest man...LOL
  Nejse, kush do te alladite trurin me filma afifka, ky eshte the one!
  Te shptohesh do t thot t transformohesh prej Perendise, t ribhesh ashtu si Ai donte q ne t ishim q nga fillimi!

 3. #3
  bubbly
  Antarsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,662
  Pashe serialin e ri Big Love .

  Me shume per kuriozitet se deri ku do shkoje ajo toleranca , mosxhelozia e femrave .. 3 cope gjithsej . Po hehehe plasi plasi ne .................. filluan vicklat .. gruaja number 2 devijoi nga " rruga e perendise " .. ne kervatin e gruas number 3 .

  Epo do ndodhte skish sesi ..................
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 4. #4
  Perjashtuar Maska e diikush
  Antarsuar
  12-07-2003
  Vendndodhja
  konaku i ri
  Postime
  2,071
  Y ty mama tambien

  ca te them, filme 'ndryshe', dicka interesnt nga menya se si trajtonte temen qe kishte kapur, po jo edhe aq shume interesant ...

  kurse per ata qe analizojne filmat si brezi jone tregimet dhe veprat letrare ne tetvjecare lol, morali i filmit: cunat adoleshente meksikane gjate kohes qe jane shoke te ngushte ja @shtu jo vetem te dashurat njeri-tjetrit, por edhe mamate  Citim Postuar m par nga Manulaki
  "Failure to launch" - tjeter perralle moderne e deshtuar ne kulm. Pse, pse mendojne "regjisoret" qe Sara Jesica Parker eshte aktore e mire? Sa c'di te luaje teatro Barbie, kaq di dhe kjo. Le qe eshte thare, eshte bere si cironke e tymosur. Mattew pastaj, justifikonte cdo arsye per te qene the sexiest man...LOL
  Nejse, kush do te alladite trurin me filma afifka, ky eshte the one!
  Manule, te keqen e kritikes artistike qe i ben interpretimit dhe potencialit kreativ te aktoreve tek ky filmi


  Pale Pinku po e po, se keto 4 vitet e fundit vetem per @shtu i shikon filmat lol


  dhe na akuzojne neve meshkujve pastaj, jo ju vete syri, jopo e pe, jo s'e pe me bisht te syrit, e ku di une... ehhh lol
  Ndryshuar pr her t fundit nga diikush : 22-03-2006 m 15:39

 5. #5
  bubbly
  Antarsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,662
  Citim Postuar m par nga diikush
  [B

  Pale Pinku po e po, se keto 4 vitet e fundit vetem per @shtu i shikon filmat lol


  dhe na akuzojne neve meshkujve pastaj, jo ju vete syri, jopo e pe, jo s'e pe me bisht te syrit, e ku di une... ehhh lol

  Uaaa ky , pa ju dredh ..................... qerpiku fare ta thote si pa te keq . lol

  Jo mer Diiku , jo nuk i shikoj per @shtu por e cuditshme sesi mund te mbash 3 gra njekohesisht (which eshte e mundur nuk them jo ) por qe te shkojne mire keto femrat vallaji ........... ketu ishte kurioziteti im .
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 6. #6
  bubbly
  Antarsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,662
  Pashe dje ne HBO filmin THE HAMBURG CELL

  Behej fjale per sept 11 . Tregonte ngjarjen sesi organizuan gjithshka per rrezimin e kullave ne ny , dc .
  THE HAMBURG CELL
  Scary ne fakt , ne emer te allahut moren ne qafe me mijera njerez .
  Ndryshuar pr her t fundit nga PINK : 25-03-2006 m 15:49
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 7. #7
  gjithmone e me larg
  Antarsuar
  22-10-2004
  Vendndodhja
  tirana
  Mosha
  42
  Postime
  572
  s'e di ne eshte i ri a i vjeter andej nga ju, por ketej ka nja nje jave qe shfaqet ne kinema, me pak fjale pashe "Rrefimet e nje geishe"-me pelqeu shume shumeeeee.
  cdo gje kalon, por sa e dhimbshme eshte ne momentin qe e perjeton

 8. #8
  123456.... Maska e FsHaTaRi
  Antarsuar
  20-07-2002
  Vendndodhja
  Hollywood Profesioni : SuperStar
  Postime
  483
  The italian job hera e dyt qe e shof dhe eshte film qe ste del nga qefi

  THE HAMBURG CELL ma kan treguar shume film te bukur ,dhe patjeter do ta shof sot
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  B

 9. #9
  Perjashtuar
  Antarsuar
  10-01-2006
  Postime
  5
  ice age 2 (kopje ilegale )

 10. #10
  Texas Ranger Maska e Clauss
  Antarsuar
  19-06-2003
  Vendndodhja
  Athens
  Postime
  1,484
  Citim Postuar m par nga zagoriti
  ice age 2 (kopje ilegale )
  oh, dhe une po e pres kete. si ishte? si i pari?
  You were meant for me. Perhaps as a punishment.

 11. #11
  kureshtar Maska e chi_mai
  Antarsuar
  27-10-2005
  Vendndodhja
  perkohesisht tirane, vendbanimi alternativ
  Mosha
  36
  Postime
  373
  the cave (shume i bukur)
  all u need is love

 12. #12
  MULTUM IN PARVO Maska e Antipatrea
  Antarsuar
  29-01-2006
  Vendndodhja
  Gjithandej, por ne te njejten kohe, asgjekundi !
  Postime
  605
  Il ciclone

 13. #13
  in bocca al lupo Maska e Leila
  Antarsuar
  25-04-2003
  Postime
  2,558
  ORIGINAL SIN me Angelina Jolie & Antonio Banderas. A nuk ju kujton filmin me Jennifer Aniston DERAILED? Tamam njesoj, vec se tek ky i dyti nuk u martua njeri. Morali -- mos u perpiq te mashtrosh dike sepse do biesh ne dashuri me ta dhe do ndodhi nje fatkeqesi e madhe per te gjitha palet (te fajshem e te pafajshem bashke). Oh, dhe antagonisti vdes.
  trendafila manushaqe
  ne dyshek te zoterise tate
  me dhe besen e me ke
  dhe shega me s'me nxe

 14. #14
  Perjashtuar Maska e shkodrane82
  Antarsuar
  01-05-2002
  Vendndodhja
  Sunshine State
  Postime
  1,750
  Alexander - Mendova se do ishte film me madheshtor, po dola pak e
  zhgenjyer ne fakt, pasi filmi ishte pak i bastardhuar dhe ca pjese si pa kuptim.
  Po ama dicka te re mesova qe Alexandri dhe Philipi kishin qene bisexual....hajde hajde ca historie...

 15. #15
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  08-08-2003
  Vendndodhja
  Shangri-La
  Postime
  6,283
  Dje pash "She's the Man" me pelqeu, film shume qesharak, dhe romantik :-) ju sugjeroj ta shikoni nese doni ta ndriconi diten me pak humor
  I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

 16. #16
  echo Maska e Dara
  Antarsuar
  30-11-2005
  Vendndodhja
  New York
  Postime
  694
  Underworld Evolution-per here te trete

 17. #17
  Polanski's Oliver Twist.
  Summertime, and the livin' is easy...

 18. #18
  Floodist Me Eksperjenc Maska e ARNOLD_777
  Antarsuar
  13-01-2006
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  36
  Postime
  111
  Lakuriq Me Duarr Ne XHepa

 19. #19
  "The return of Zorro" aksion modern ne kohen e qepes , cupke te pelqeu filmi? Kam degjuar shume vleresime pozitive, jam kureshtare c'thua ti?
  Te shptohesh do t thot t transformohesh prej Perendise, t ribhesh ashtu si Ai donte q ne t ishim q nga fillimi!

 20. #20
  Perjashtuar Maska e Lunesta
  Antarsuar
  09-09-2005
  Vendndodhja
  Dove la..Vittoria.....
  Postime
  1,660
  Dje per weekend pashe 'Firewall' me H. Ford. Sme pelqeu hic fare film per femije, del nje punonjes banke dhe i vret te gjithe kriminele profesioniste te cilet i morren gruan e femijet peng. Ford del ne kete film me i forte se Herkuli, nga zmadhimet ky film ja kalon edhe filmit 'Air Force One' ku presidenti amerikan deo me i forte se Rambo.


  Sot sapo pashe 'Inside Men'. Histori e vjedhjes spektakolare te nje banke ne Manhattan. Aktoret ishin klasike, J. Foster, D.Washington. Me pelqeu shume, film realist, ja u rekomandoj te gjitheve. Bile doli ne film edhe dhe Shqiperia dhe zeri Enver Hoxhes dhe u permend Albania nja 10 here. Vetem se doli nje shqiptare aty tamam si huci mama qe i jep nje nam te keq dhe sluty femres shqiptare.

Faqja 0 prej 19 FillimFillim 1210 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Nga Manastiri filloj Pranver e re me Demokracin e Re
  Nga Progres n forumin Bashkpatriott e mi n bot
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 04-03-2009, 13:28
 2. Pranvere Vere 2007
  Nga YaSmiN n forumin Bukuri dhe estetik
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 20-04-2007, 11:16
 3. N Sfeqisht t Hanit t Elezit mbrm jan vrar tre vllezr
  Nga mani n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 02-02-2006, 03:14
 4. Un, Ti dhe Ajo n mes nesh Vetmia!
  Nga Poeti n forumin Letrsia shqiptare
  Prgjigje: 21
  Postimi i Fundit: 23-01-2006, 22:21
 5. Mbreme u ndjeva homoseksual
  Nga lis n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 24
  Postimi i Fundit: 07-05-2004, 11:58

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •