Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 4
 1. #1
  Erzeni Maska e Shijaksi-London
  Anėtarėsuar
  10-11-2002
  Vendndodhja
  ke kodra kuqe
  Postime
  778

  Angli, Super grabitja 53 milion paund, arrestohet shqiptari

  Kent, Super grabitja 53 milion paund, arrestohet shqiptari

  Pėr Top-Channel nga qyteza Tonbridge nė Jug tė Anglisė
  Muhamed Veliu

  Njėri nga katėr tė arrestuait e deritanishėm pėr supergrabitjen e 53 milion paundėve disa javė mė parė, nė njė qytezė tė Anglisė ėshtė shtetas shqiptarė.
  Policia e zonės sė Kentit nė Jug tė Anglisė, konfirmoi pėr eksluzivisht per televizionin Top-Channel arrestimin e Jetmir Buēpapajt dhe ngritjen e akuzave pėr konspiracion nė realizimin e njė grabitjeje.
  24 vjeēari Bucpapaj ish roje sigurije nė qendrėn tregtare “Royal Victoria Place”, banonte nė qytezėn Tonbridge ku ndodhi grabitja. Ai ka dalė pėrpara gjykatės rajonale ku i ėshtė komunikuar akuza.
  Buēpapaj me flokė tė zeza tė prera shkurt, vetėm sa i ka konfirmuar gjykatės magjistrale nė Meidstone, emrin dhe adresėn ku banonte. Ai mė pas ka kthyer kokėn nga galeria publikut, duke i buzėqeshur bashkėshortes sė tij Angleze.
  Hetuesit e kėsaj grabitje spektakolare, kanė qėnė tė rezervuar, nė dhėjen e infirmacioneve rreth rrolit i tij nė kėtė ngjarje, e cila pushtoi vėmendjen e mediava botėrore. Pritet qė nė seancėn e radhės mė 13 Mars, policia ti paraqesė gjykatės provat tė cilat iplikojnė shqiptarin, nė grabitjen e 53 milion paundėve.
  Policia e zonės sė Kentit qė po heton kėtė grabitje, mė e madhja nė historinė e Britanisė sė Madhe, beson se ata tė cilėt realizuan me kaq mjeshtėri kėtė grabitje, kanė pėrdorur si “ushtarė” gangsterė nga Europa Lindore.
  Pas daljes sė Buēpapajt pėrpara gjykatės, njė burim policor u shpreh pėr Top_Channel se “ Ne kemi njė numėr personash nė radarin tonė, qė duam ti pyesim. Shumica e tyre janė nga Europa Lindore”.
  E ndėrsa hetimet pėr kėtė ēėshtje vazhdojnė, njė tjetėr shqiptarė dy ditė mė parė ka provuar ftohtėsinė e prangave angleze.
  Policė tė armatosur kanė shpėrthyer me forcė derėn e shtėpisė ku banonte emigranti shqiptarė Ermir Hysenaj punonjės nė depon e parave ku ndodhi grabitja. Pėr mė shumė se 10 orė ai ėshtė pyetur nga hetuesit e ēėshtjes pėr tu lėnė mė pas i lirė.

 2. #2
  Creator Spiritus Maska e Dito
  Anėtarėsuar
  02-04-2004
  Vendndodhja
  Ne Bahēen time
  Postime
  3,883
  Perderisa u la i lire s'ka perse te njollosim emrin e kombit tone me hamendesi.
  Ai njeri mbase u dyshua por kjo s'na jep te drejten ta gjykojme dhe ti nxijme jeten teper normale qe ai bente me pare.


  Dito.

 3. #3
  ish- Ballisti_Tetove Maska e Cimo
  Anėtarėsuar
  11-12-2004
  Postime
  2,443
  E dija se shqiptar eshte i perzier ne kete grabitje

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Nice_Boy
  Anėtarėsuar
  25-01-2004
  Vendndodhja
  Larg vendlindjes i pa shpi..
  Postime
  4,221
  Bash kur degjoj qesi Raste qe Shqipet nihet me te fortet me behet QEFI..
  Mė gėnjeu pasuria, jeta vrap mė iku shpejt dhe u thinja u dergja u plaka nė dhe tė huaj do tė vdes..

Tema tė Ngjashme

 1. Nacionalizmi si nocion dhe zbatimi i tij ne praktike!
  Nga Anton nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 24
  Postimi i Fundit: 14-09-2009, 17:27
 2. Vazhdojnė punimet e rrugės Durrės-Morinė
  Nga Iceberg nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 98
  Postimi i Fundit: 18-09-2007, 08:47
 3. Auditimi i Brendshėm
  Nga dodoni nė forumin Ekonomi & biznes
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 26-08-2006, 05:45
 4. Implikimi i pushtetareve ne krimin e organizuar
  Nga Brari nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 12-08-2002, 04:36

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •