Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 31
 1. #1
  bubbly
  Antarsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,662

  Mbajtja e laptopit pr nj koh t gjat

  Ok nje pyetje keshtu quick kur i thone .

  Ndikon ne ndonje "pjese" te trupit mbajtja e laptopit ne preher per nje kohe relativisht te gjate psh 1 -2 ore ose 3 ?


  Thx per kohen qe me kushtuat .
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e ChuChu
  Antarsuar
  03-06-2002
  Vendndodhja
  nyc
  Postime
  3,402
  Te than vezet - thone.

 3. #3
  bubbly
  Antarsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,662
  Citim Postuar m par nga Kuqalashja
  Te than vezet - thone.

  Seriozisht e ke mi ?

  Se psh kam degjuar Cell-et nuk ju bejne mire meshkujve po dhe lapi tapi kshu ? lol
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 4. #4
  i/e larguar Maska e Gjallica
  Antarsuar
  26-12-2002
  Vendndodhja
  My MinD iS yOuRs...YoUr HeArT iS mInE...!
  Postime
  596
  Tek barku per ato qe jane pregnant

 5. #5
  bubbly
  Antarsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,662
  Citim Postuar m par nga ^^Gjalica^^
  Tek barku per ato qe jane pregnant
  Cfare i ben atyre ? Shkruani pak fare me shume jo vetem nga nje fjale ju lutna shume .
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 6. #6
  i/e larguar Maska e Gjallica
  Antarsuar
  26-12-2002
  Vendndodhja
  My MinD iS yOuRs...YoUr HeArT iS mInE...!
  Postime
  596
  Nje mesuese(edhe mjeke njekohesisht) tek shkolla ime nuk e la nje nxenese te perdorte comp pasi ishte pregnant.Rrezet e comp e sidomos tek laptopi( qe i ka me te forta) ndikojne tek shendeti i femijes. Femija mund te lindi me semundje, ose do ket probleme me syte,zemren dhe mushkerit. Tani se sa eshte e vertete nuk e di lol
  Te me vij sekretarja e do te te shkruaj me gjate sepse me nje dore sqenka gje

 7. #7
  Ю Maska e White_Wolf
  Antarsuar
  12-12-2004
  Vendndodhja
  ŦǾЯйЂŌ
  Postime
  59
  Provoje njehere ta mbash lap-topin ne karrike.
  A GOOD FRIEND IS LIKE A PC:Enters Your Life,Saves You In His Heart,Formats Your Problems & Never Deletes You.

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e ChuChu
  Antarsuar
  03-06-2002
  Vendndodhja
  nyc
  Postime
  3,402
  Gjalic, dhe une si ty e ndrydha krahun para ca muajsh....Ne te njejtin vend, por te tjera aktivitete. Isha keq vertet though. ("p.s. t'hangsha synin :-D)

  Pink, une gjithmone e ve mbi nje jastek laptopin se me pervelohen shalkat. Por varet nga rezistenca e kujtdo fundja. Side efekt tjeter nuk di.
  Ndryshuar pr her t fundit nga ChuChu : 10-03-2006 m 18:00

 9. #9
  Bebiiiiiii dove je? Maska e TiLoNcE
  Antarsuar
  11-05-2003
  Vendndodhja
  tu bo not
  Postime
  1,116
  Notebook Chill Mat
  Ndryshuar pr her t fundit nga TiLoNcE : 10-03-2006 m 19:25
  o-le-le firma

 10. #10
  [L]{I}[N]{U}[X] Maska e Ardi_Pg_ID
  Antarsuar
  28-01-2003
  Vendndodhja
  New York City Haven on Earth
  Mosha
  41
  Postime
  2,679
  Ngadonjehere eshte mire te hedhim nje sy kete se mesojme e ne gjera te reja :P

  No wory pervec syve nuk te gje gje :P

  Si ishte ajo puna e cel ta mar vesh une :P
  Forgiving Islamic Terrorists is Gods Duty, Our Duty Is To arrange the Meeting
  N. H. Schwarzkopf

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e che_guevara86
  Antarsuar
  21-02-2006
  Vendndodhja
  verdalle anej ktej
  Postime
  641
  Pink ka shume te drejte sepse te meshkujt nese ka efekte anesore te len pa vegel vitale se ne me ate murremi dhe ju femrat vdisni per ate :P

 12. #12
  Moderator Maska e benseven11
  Antarsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,748
  Citim Postuar m par nga ^^Gjalica^^
  Nje mesuese(edhe mjeke njekohesisht) tek shkolla ime nuk e la nje nxenese te perdorte comp pasi ishte pregnant.Rrezet e comp e sidomos tek laptopi( qe i ka me te forta) ndikojne tek shendeti i femijes. Femija mund te lindi me semundje, ose do ket probleme me syte,zemren dhe mushkerit. Tani se sa eshte e vertete nuk e di lol
  Te me vij sekretarja e do te te shkruaj me gjate sepse me nje dore sqenka gje
  Nuk besoj te jete ndonje shkak per tu shqetesuar.Te gjithe monitoret ne kompjutera/laptop/tv leshojne rreze elektromanjetike.Por keto rrezatime jane brenda standarteve te lejuara dhe jo te rrezikshme.Zakonisht produktet,monitorat perpara se te dalin ne treg i neshtrohen nje testi ne laborator per emisionin,leshimin e rrezeve,dhe kur sigurohen qe jane brenda parametrave te ulet te lejuar,produktet marrin certifikate si te sigurta per tu operuar.Ajo qe ja vlen ne keto raste eshte respektimi i distances se fytyres me monitorin qe duhet te jete rreth 1 meter largesi.Veshtire te mbrohesh nga keto rrezatime,pasi vete ambjenti urban eshte i renduar me vale elktromanjetike qe kacafyten me njera tjetren,leshohen nga burime te ndryshme si pajisje elektronike,telefona,tela te shtyllave te tensionit te larte,tela te shtyllave telefonike,transformatore,semafore,stacione radio televizive,avione,satelite,makina etj.keshtu qe gjithe njerezit jane gjithe kohes nen efektin e ketij rrezatimi te padukshem,ne shtepi apo jashte.
  Ndryshuar pr her t fundit nga benseven11 : 10-03-2006 m 20:38
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 13. #13
  New York Maska e mario_kingu
  Antarsuar
  09-12-2004
  Vendndodhja
  New York
  Postime
  2,225
  vetem veglen te mos na lujn rezet se mezi i kemi po humbem ato morem fund ppupupuupup turp me ato mburemi pa ato morem fund
  Partizoni

 14. #14
  i/e larguar Maska e Gjallica
  Antarsuar
  26-12-2002
  Vendndodhja
  My MinD iS yOuRs...YoUr HeArT iS mInE...!
  Postime
  596
  Beni mbase ke te drejte, po un kshtu e degjova.Pastaj ajo nuk eshte nje mesuese(mjeke)e sapo dal nga bankat shkollore po me experience 40 vjecare. Mgjth kot nuk thon - 'Kur plakesh rrokatesh'.lol

  Citim Postuar m par nga Kuqalashja
  Gjalic, dhe une si ty e ndrydha krahun para ca muajsh....Ne te njejtin vend, por te tjera aktivitete. Isha keq vertet though. ("p.s. t'hangsha synin :-D)
  Lol Kuqe

  Edhe si te kaloi ? Perdore ndonje cream? Se kto mjeket ktej le qe ste heqin merakun por te japin rrugen e malit. S'besoj te isha me keq po ta kisha thy.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Gjallica : 11-03-2006 m 00:15

 15. #15
  Creator Spiritus Maska e Dito
  Antarsuar
  02-04-2004
  Vendndodhja
  Ne Bahen time
  Postime
  3,883
  Deri me sot nuk ka asnje prove qe pc-te portable te shkaktojne probleme me thelbesore se sa pc-te statike, pra cdo abuzim mbi deme te imagjinuara nga keta pc portabel bie poshte automatikisht.
  Nese del ideologjia e goditjes elektromanjetike nga ekranet e tyre te cilet perbehen nga LCD dhe TFL ,atehere mendoni c'duhet te supozojme per nje ekran 28'' polesh te televizoreve qe mbajme ne shtepi! Nje televizor shtepiak krahasuar me nje pc portabel trasmeton 150 here me shume vale elektromanjetike ne gjendje pune normale. Por a e dini qe ne momentin e ndezjes ose te eksitimit sic e quajme ne tekniket nje ekran televizori leshon nje vale goditese sa per 1000 ekrane LCD te pc-ve portabel.
  Pra piksepari duhet te qerojme televizoret nga shtepia pastaj te zhdukim kompjuterat.
  Persa i perket mbajtjes afer ne kontakt me trupin te ketyre paisjeve elektronike, mendoj qe nuk perbejne problem mjeksor mbi shendetin pervec faktit qe demtojne Iris-in e syrit por dhe kjo do vite te tera, dhe asgje me tej.

  Dito.

 16. #16
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2004
  Postime
  3,745
  Citim Postuar m par nga PINK
  Ok nje pyetje keshtu quick kur i thone .

  Ndikon ne ndonje "pjese" te trupit mbajtja e laptopit ne preher per nje kohe relativisht te gjate psh 1 -2 ore ose 3 ?


  Thx per kohen qe me kushtuat .

  pinku

  te ben impotent/e kur eshte fjala per tu lagur prandaj zemra turit gjella me kripe dhe kripa me karar
  Ndryshuar pr her t fundit nga ATMAN : 11-03-2006 m 06:02

 17. #17
  Citim Postuar m par nga ^^Gjalica^^
  Te me vij sekretarja e do te te shkruaj me gjate sepse me nje dore sqenka gje
  Kujdes , kujdes kur te enderrosh se tani do fluturoi dhe krahu tjeter.Po mendja tu mbush per cer te studiosh ?:-D Dammn Kuqe se mos i thua qe zgjat shume, se na mori lumi neve
  P.s Brady do ma paguash shtrejte:-D


  Pink mos e vraj shume trurin se shume gjera jan thene dhe asgje nuk ka ndodhur
  Ndryshuar pr her t fundit nga Eraaa : 11-03-2006 m 11:02
  Live your beliefs and you can turn the world around.

 18. #18
  bubbly
  Antarsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,662
  Citim Postuar m par nga arturo
  pinku

  te ben impotent/e kur eshte fjala per tu lagur prandaj zemra turit gjella me kripe dhe kripa me karar

  E tani qe me thane te gjithe qe no bigi ........... do ja luj fene lapit dhe topit . ( jo uji te derdhet po dhe te valoje I dont care , nga kripa .. c'kujtove ti )

  PS: Turi kush ta thyvi doren ty ? lol
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 19. #19
  Perjashtuar Maska e diikush
  Antarsuar
  12-07-2003
  Vendndodhja
  konaku i ri
  Postime
  2,071
  Pink, laptopi te ben me shume dem vetem kur harxhon kohen ne forum, si puna ime keto ditet e fundit

  mesimi qe nxjerrim nga kjo ne?
  - perdor kompjuter te rregullt, jo laptop

  Citim Postuar m par nga Kuqalashja
  Te than vezet - thone.
  si i than, i zien apo skuq?

  dua ta di, qe po ashtu te marim ndonje laptop kur te shkojme piknik dhe skuqim vezet...


  P.S. Po mishin e pjek?

 20. #20
  Perjashtuar Maska e Tirons_plako
  Antarsuar
  10-03-2006
  Vendndodhja
  asi ven
  Postime
  11
  Vallaj o pink un di qe kur e man laptopin npreher, se ska si me u ajros ai,i ben keq se nxefet, po ty vallaj ska ca te te gjej.

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •