Close
Faqja 2 prej 6 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 105
  1. #21
    i/e regjistruar Maska e hajla
    Anėtarėsuar
    08-06-2003
    Postime
    1,553
    Citim Postuar mė parė nga viganv
    Mire se erdhe ne ForuminShqiptar.Vertete prezantim i shkelqyeshem.Suksese

    Vigani



    Mir se ju gjej Prishtina VIGANI Faleminderit per komplimente, i Love Prishtinen!


    hajla,
    Perndryshe,Kumria!
    Ju qe sollet lirin,(flini te qet)Ju trasuat udhen e pavarsise...per te gjithe LAVDIIIIIII

  2. #22
    i/e regjistruar Maska e hajla
    Anėtarėsuar
    08-06-2003
    Postime
    1,553
    Citim Postuar mė parė nga LoveLyBruneTT
    Ja kalofsh mire mes nesh


    dhe une keshtu shpresoi,Patjeter! Faleminderit LoveLyBruneTT
    Gjith te mirat nga una,hajla
    Ju qe sollet lirin,(flini te qet)Ju trasuat udhen e pavarsise...per te gjithe LAVDIIIIIII

  3. #23
    i/e regjistruar Maska e hajla
    Anėtarėsuar
    08-06-2003
    Postime
    1,553
    Citim Postuar mė parė nga Dito
    Mireseerdhe.


    Dito.

    Faleminderit Dito mir se ju gjej,nje dite te mbar Cuni


    hajla, nga Rugova.
    Ju qe sollet lirin,(flini te qet)Ju trasuat udhen e pavarsise...per te gjithe LAVDIIIIIII

  4. #24
    i/e regjistruar Maska e ilirida
    Anėtarėsuar
    28-12-2005
    Postime
    12
    Pershendetje Pejane

    Ke be nje prezantim te mrekullueshem. Edhe une jam anetare e re ne kete forum por kur lexova prezantimin tend me la shume pershtypje ashtu qe smundja te rezistoj mos te postoj dicka ne kete teme.
    Respekt e nderuar, pasi jo cdokush ne kete "bote virtuale" i jep gjith te dhenat e veta. Me vjen keq qe nuk ke arrit ti realizosh enderrat tua megjithate shijoje te tashmen dhe te ardhmen sa te mundesh pasi Zoti te paska bekuar me familje e kjo mendoj se vjen ne rradhe te pare
    E kaluara e hidhur fatkeqesisht nuk mund te harrohet, e me pak humbjet e personave te dashur (flas nga pervoja) por te ngushllohemi me ate qe kemi dhe ta cmojme jeten keshtu siq eshte duke shpresuar se ardhmeria na sjell vetem caste te kendshme.


    Te uroj sinqerisht shendet fat dhe suksese ne jete!
    Qofsh perjetesisht e lumtur me njerzit qe i don dhe te duan!

    Te pershendes perzemersisht

  5. #25
    i/e regjistruar Maska e hajla
    Anėtarėsuar
    08-06-2003
    Postime
    1,553
    Citim Postuar mė parė nga ||xXx||
    Mir se na erdhe dhe ja kalofsh sa me mire ne shoqerine e te gjithve :0


    Faleminderit dhe mire se ju gjeta,IIxXxII kam kenaqesin, qe mu dha rasti ti Takoja gjith keta njerez te Popallizuar Shqiptaro/R WOW Gjitha te mirat dhe nga ana ime, per gjithe juve mire mbeteshit....

    pS.Po ku me kan mbetur shoqeria e vjeter,mor Lal?hahaha jan vonuar udhes e ngarkuar nga komunikacioni! po mir prap se ka dalur vera dhe nuk kan ftohje mase kalojn deri ketu nga mundesia,shkas qe po i lyp veni "ODA" E ketije Forumi Shqiptar....PA PLAK NUK KA KONAK!

    Ndjefsha te miren per te gjithe....hajla,
    Ju qe sollet lirin,(flini te qet)Ju trasuat udhen e pavarsise...per te gjithe LAVDIIIIIII

  6. #26
    i/e larguar Maska e dibrani2006
    Anėtarėsuar
    29-01-2006
    Vendndodhja
    Europe
    Postime
    2,693
    He Si Po Kalove Respekte Njeri

  7. #27
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-01-2006
    Postime
    25
    Pershendetjet e mia gjithashtu,

    Prezenca yte meriton respekt te vecanet.

  8. #28
    Larguar.
    Anėtarėsuar
    04-08-2003
    Postime
    2,152
    mireseuprezantove moj atdhetare

    ju uroj gjithe te mirat familjarisht dhe tja kaloni bukur ne forum

  9. #29
    Perjashtuar Maska e MICHI
    Anėtarėsuar
    14-09-2004
    Postime
    1,537
    Me vjen keq per humbjet qe paske pas ne jete edhe per ndalimin e fatit ne gjysme te rruges.
    Mire se erdhe ktu edhe ja kalofsh sa me mire. Zoti ju bekofte ju dhe familjen tuaj.

  10. #30
    .. Maska e km92
    Anėtarėsuar
    24-08-2005
    Vendndodhja
    Kumanovė
    Postime
    4,210
    Citim Postuar mė parė nga hajla
    Paraprakisht vendosa te Prezantoheme nikun hajla, Emri Kumrije!
    -e Lindur dhe e Rritur ne Bjeshket e Larta te Rugoves. Peja!
    -Mbiemri i Vajzeris:Nikqi (nika)-e Burrit D.Bogaj.Rugova
    -Datelindja (21-9-1957)mosha 48 vjeqare e martuar, 5 Femije 2 Djem e Tri Vajza,Djalin dhe Vajzen e madhe te martuar.
    (kam kaluar ne moshen qe te behem dhe gjyshe hahah, ku i kam te dhenat disa here) Djalin e dyt dhe dy vajzat te pa martuar,per momentin jetonim jasht vendit Une Burri dhe Djali i Dyt e Tria Vajzat.....Djali i madhi qendron ne Kosov mendoi se kam pse t'krenohem, nga vete deshira e tij,qendron ne Vendlindje kurse ne,pak'a ashum kuptohet qe na inponoi Fati keshtu,me pas Lufte ti marrim Rrugat e Mergimit! qe 7 vite Jetoim ne Canada.veq 7000,km afer Me Kosoven,lol!
    Ktu po kthehem pas dhe nihere,mbi te kaluaren time te Femiris.
    - Mbarova Shkollen Fillore-klasen e 08-et, po ne Fshatin tim aty afer kisha Shkollen... me pas dy vite private..dhe dy te tjera mbetur ne gjysem te udhes-
    per shkase (dobesije) nga Prindi im Babai!-shtrohet pyetja? se gjaja je zhvilluar me shum se sa duhet te jet nje vajz, ne moshen tende! dhe nuk mundesh me krye shkoll, se kam Frigen, qe nuk te ipet shanca per t'mbaruar shkollimin,dhe kshtu mbaroi me kaq (fati im mbeti ne mesin e udhes)-
    Nena ime nuk ishte pran meje, te jete kem ngulese per shkollimin tim. Ashtu siq ishte per se gjalli!
    - ne realitet (ajo vdiq)-ne moshen e re 30 vjeqare e lindur ne vitin (1938-1967)-(pas 09- viteve u bere martesa ime 1976)-ngase si obligim per Femren shqiptare (martesa)-ktu dhe mbarova ne mos realizimin e te shum endrreva te mija) vdekja e nanes,ishte nje humbje emadhe,se parit per rinin e saj, se dytit per mua,dhe dyja motrat e mija... ishte nji moment kritik,meqse e tmerrshme per fatin dhe ardhmerin Ton!!!
    -Kurse sot jetoim ne nje harmoni Familjare nga qe te Tria motrat jemi me Fat qe kemi Femijet te mbar, qe te gjith te Rritur....me e vogla eshte, vajza 12 vjeqare e Motres se vogel Ajetes!
    Ajeten e dua me shum se gjithqka ne bot! per hir te (nanes) si sheje e saj! qe aq shum e donte, se-se ishte nje Femije emrekulluar dhe shum e bukur,kishte Floket kaqurrele, Fytyra e saja shkelqente si dielli,buzeqeshjen kishte si trandafile,nga talenti ishte shum e Zgjuar te bente mahnitese,per nga mosha a saj, (4)vjeqare!
    . . .
    -Kaq per Sot.
    - ne raste se ndokush me kerkon, mund te paraqitet ne kete Email-eshte ktu:hajla_57@yahoo.com

    Rugova!
    Prezentim i bukur
    Mire se erdhe ja kalofsh sa me mire

  11. #31
    i/e regjistruar Maska e Poeti
    Anėtarėsuar
    18-03-2003
    Vendndodhja
    Ferizaj-Kosovė
    Postime
    4,216
    Mike e nderuar,

    Per te gjithe ketu si duket eshte njohja e pare e afert me ty dhe personalitetin tend. Une mund te krenohem se kete prezentim e kam te njohur kahere, sepse e konsideroj se kohe mjaft te gjate jemi miq dhe njihemi si dhe sa duhet te kete njohje ne mes te miqve.
    Eshte guxim i vecante nje prezentim i tille komplete me gjithe te dhenat e tua personale.
    Me kete rast desheroj te te uroj gjithe te mirat ne jete ty dhe familjes tende te cmuar, shume shendete, fat dhe lumturi.

    Miqesisht Poeti
    MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ĖSHTĖ SHQIPTARIA

  12. #32
    i/e regjistruar Maska e hajla
    Anėtarėsuar
    08-06-2003
    Postime
    1,553
    Citim Postuar mė parė nga Poeti
    Mike e nderuar,

    Per te gjithe ketu si duket eshte njohja e pare e afert me ty dhe personalitetin tend. Une mund te krenohem se kete prezentim e kam te njohur kahere, sepse e konsideroj se kohe mjaft te gjate jemi miq dhe njihemi si dhe sa duhet te kete njohje ne mes te miqve.
    Eshte guxim i vecante nje prezentim i tille komplete me gjithe te dhenat e tua personale.
    Me kete rast desheroj te te uroj gjithe te mirat ne jete ty dhe familjes tende te cmuar, shume shendete, fat dhe lumturi.

    Miqesisht Poeti

    Faleminderit miku!
    mir se te gjej,
    si ja kaloni? a u lodhe,udhe e gjate miku s'ben per ti kaluar (oqeanet) e shof qe aty keni mbetur ne cepin e gurit,Lal! ahahahah me fal'a pak shaka mik i vjeter keshtu ka raste te tilla,po ia vlen edhe qe t'jemi ne harmoni e siper ketu ne mesin e antaresis...po kafen akoma se kam pi nga ti, ishalla e ke ndermend pra se harron prentimin lol,per te dyten here kur te vije, per mos me i mertyp fjalen dhe kesaj radhe'a po se bere u prish miqasia do me vie keqe pastaj,hahahah
    mir,Poeti Faleminderit nga ty dhe te gjithe atyre qe gjejn rastin e fjales se ngrohte,mbrend shoqerise te gjithe jemi miq dhe shok ketu ,ne fakt se me ty jam njohur me shum neper mes poezive shkrimeve,komunikimeve shakave si tani ketu dhe asgje me shum as me pak,vetem nje miqesi elidhur ngusht,per ta ndihmuar njeri tjetrin,pak nga politika perpak na e pati mposht miqasin por me mir qe prap eshtrim doren e pajtimit,hah dhe besoi qe ajo ka qen ekaluar,mos ta sillim per mendje kte, po ua lem politikajve hahahha

    Gjitha te mirat dhe nga ana ime,per Ty dhe Familjen e juaj.
    Te pershendes ngrohtesisht hajla,Kumria
    Ju qe sollet lirin,(flini te qet)Ju trasuat udhen e pavarsise...per te gjithe LAVDIIIIIII

  13. #33
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    29-12-2005
    Vendndodhja
    Kosove
    Postime
    59
    Mire se na erdhe e nderuar hajla_

    Prezantimi i juaj me la mbresa shume dhe me vjen mire qe gjinden ne mesin tone ,por eshte edhe kenaqesi me e madhe per ne qe edhe ne jemi me ju...........
    Endrrat e tuaja besoj dhe ashtu eshte do te vazhdojne ne femijte e tu ate qe nuk ke mundur te realizosh dhe do ti bartesh ne femijte e tu ............te deshiroj prej zemrs jete ,mbaresi familjare dhe shendet dhe nje jete sa me te gjate si nene dhe te jesh gjithenje gazmore dhe afer te dashureve te tu ......Dhe njehere mires se na vini dhe mire se na gjte ne kete forum ku te gjithe jemi te permalleshem per memedheun tone edhe pse une jam ne mergim .por edhe nga Peja jone e dashur ...........

  14. #34
    Perjashtuar Maska e Tirons_plako
    Anėtarėsuar
    10-03-2006
    Vendndodhja
    asi ven
    Postime
    11
    mire se ke ardhur.

  15. #35
    i/e regjistruar Maska e hajla
    Anėtarėsuar
    08-06-2003
    Postime
    1,553
    Citim Postuar mė parė nga dibrani2006
    He Si Po Kalove Respekte Njeri


    Pershendetje i nderua,Dibrani!
    qofshi te respekruar nga ana ime,qe te gjithe ju qe gjeni rastin t'me pershendetni lidhje me prezantimin tim ne REAL.
    Lete te krijohet nje "Bote e Madheee Shqipatere" kete e uron Kumriaflm,


    . . .
    me Lejoni i Nderuar,Dibrani ketu ne przenten time,
    dua te shtoi diqka per Dibranet jo keq, i Adhuroi ne veqanti!
    jan Dibrane gjithmon qofshin....
    kam nje kujtim te (thell ne zemer) se nga femiria ime,kan kaluar shum vite, tani! nga qe i mbaja ne mend shum mir, dhe sot nga persona DIBRAN qe kan ndertuar "KULLEN TIME RUGOVASE PREJ GURI"! se bashku me BABAIN TIM AGANIN dhe me te ndjeren (NANEN MIREN) e cila nuk e perjetoi ate kenaqsin aq sa ajo e deshironte dhe ne vendosem qe te hyjm ne shtepi akoma pa perfunduar te gjitha dhomat e asaj KULLE SHEKULLORE...(e cila sot nuk eshte me, e bere shkrum po nga (barbaret serb)!
    "KULLEN" dhe mundin me krahet e Nanes Time u ndertuar,sikur ta ditem qe ajo e ka nje jete te shkurter Babai vendosi per te hyr ne shtepin e re ndertuar prej "GURI" vetem nje dhomshe per qefin e saja,qe ajo e kishte BARTUR GUR ne shpinde vetem per te ardhmen,punonte perkrah me Burrin dhe me mjeshterit Dibrane ku nder ta ishin vetem "DY PERSONA MJESHTER TE SHTEPIJAVE"embaja mend mir keta BURRA DIBRAN qe kur merrshin kengen dhe Babai im i veshej Kenges se tyre e pelcitshin se qeshurit,qe Babai i ngatrrojke fjalet hahahah... ishte kenaqesi e madhe ,dhe ne ato kohera,ka pasur njerez te zgjuar te shkathet humorista kengetar,ne fakt Babai im i binte Fyellit dhe Sharkis Veglave "FOLKLORIKE"..Aq bukur ku dhe ne TRI MOTRAT si te vogla u mesuam nga Babai te kendonim dhe ashtu vazhduam dhe neper festivale ne shkolla..kercimin e mesuam nga e Ndjera Nana si t'them edhe muziken edhe kercimin me shum nga ajo,ajo ishte nje ZONJE e zgjuar ,nder ato shoqe po ne ate Fshat ku Quhej "REKAE ALLAGES" dhe sot quhet (PRELAJ) pas lufte,
    nder koh i pari i tyre ishte pas qen me emrin PRELA (prel nika)per kete arsye Fisi im dhe mbiemri quhet "NIKQI"kte ua kishte pa shendrruar shkau prej nika e kan kthyer (nikqi)
    nder kohe,e ndjera (NENA)qdo pune Ekonomike Ajo bente per krah me Burrin me Babain Tim mund t'them te rrall, kishte ne ato treva si keta (dy persona) aq sa i trembke puna! asgje, nuk ua vinte ne sy' te dyt ishin aq te shkathet dhe ekonomista si dhe nga pamja ishin te pashem qe rrall ti shifte syri ne ate rrethin ni (katundi) Fshat.
    i shifte ne sy te per te mir'qoft nga respekti nga guximi qe qfaredo te ua sillte jeta ishin ne gjendje ti perballonin ashtu si u ka hije dy qiftave te jen,po rrall kjo ndodh! dhe kur ndodh, siqe ndodhi nder Prinderit emije qe i ndau fati nga jeta!
    sa i pa meshire eshte dhe fati?! po fati ashtu ju qelloi,atyre dhe neve tri vajzave... ku nder koh, nuk e dha zoti te ia gezoi preherin me ni djal!(qe aqe shume deshironte ate enderr)!
    Quditrisht! qe Zoti ua falke po nuk jetonin, ku dhe perfundoi jeta e te ndjeres Nanes time ne lindje, dhe ai femia ishte (djal) qe te dyt vdiqen ne fakt djalin e lindi te vdekur dhe vete vdiq me pas ne duarte Nanes se vete do t'thot times Gjyshe!e veshtir eshte per ta kujtuar dhe me eveshtire per ta harruar kete periudhe te femiris time (jetimore)me falni vellezer dhe motra se nuk dua me shum te ju shqetesoi me kete ngjarje,se nuk eshte vendi ktu po mir qe ra Dibrani dhe me preku ndjenjen shpirtrore!
    nder koh e zgjata pak muhabetin...se kjo eshte histori e gjat,kam t'bej me shkrime aty ku dhe i kam nisur ne temen "PERKUJTIM"mqse shum te veshtir po ekam te koncentrohem lidhur me (brengen)tani pas sa viteteve po kete me duhet ta beje se sikur ia kam premtuar vetes prej kohesh...!
    me falni dhe nji here ju lutem Motra vellezer dashamir miq/e dhe shok/e qe te gjith do ju qmoja Laaart ndaj "Respektit" qe me dhat lidhur me prezantimin tim, keshtu vendosa dhe kte e bera dhe ne syt e burrit e te femijve dhe me deshiren e tyre...Patjeter e them dhe konsideroi qe qdo kush te kete nje harmoni te plot dhe te sukseshme ne Familje se pa kte rrethin engusht Familjar asgje nuk vie ne rend..po kur eshte dhe qendron nje Familje eshendodh pa probleme te medhaja, eshte kenaqesi
    ekzistoin raste te tilla, dhe mbrenda familjes,mendoi jo rrall,te qdo shtepije po uroi qe se cili nga ne ju ata/o te ken nje marreveshje qe te jen te mancipuar kjo me se ju ndihmon dhe "TOLERANCA" ne mes njerit dhe tjetrit Zoti ju Bekoft qe te gjithve.... dhe ua ruajt shendetin mendjen e Familjen kjo eshte etere Pasuria qe kerkoim ne veqanti... ejo paraja nuk vie ne konsiderim para Familjes...Faleminderit nga te gjiiith juve ne gjithesi pa dallime feje te gjith jemi Shqiptar kjo eshte Feja jon qe na Bashkon.(i hop so)!

    per te gjithe nje Pershendetje engrohet, Shpirterore Kumria.
    Ju qe sollet lirin,(flini te qet)Ju trasuat udhen e pavarsise...per te gjithe LAVDIIIIIII

  16. #36
    i/e regjistruar Maska e hajla
    Anėtarėsuar
    08-06-2003
    Postime
    1,553
    Citim Postuar mė parė nga ilirida
    Pershendetje Pejane

    Ke be nje prezantim te mrekullueshem. Edhe une jam anetare e re ne kete forum por kur lexova prezantimin tend me la shume pershtypje ashtu qe smundja te rezistoj mos te postoj dicka ne kete teme.
    Respekt e nderuar, pasi jo cdokush ne kete "bote virtuale" i jep gjith te dhenat e veta. Me vjen keq qe nuk ke arrit ti realizosh enderrat tua megjithate shijoje te tashmen dhe te ardhmen sa te mundesh pasi Zoti te paska bekuar me familje e kjo mendoj se vjen ne rradhe te pare
    E kaluara e hidhur fatkeqesisht nuk mund te harrohet, e me pak humbjet e personave te dashur (flas nga pervoja) por te ngushllohemi me ate qe kemi dhe ta cmojme jeten keshtu siq eshte duke shpresuar se ardhmeria na sjell vetem caste te kendshme.


    Te uroj sinqerisht shendet fat dhe suksese ne jete!
    Qofsh perjetesisht e lumtur me njerzit qe i don dhe te duan!

    Te pershendes perzemersisht
    Ilirida e para a'po?
    Faleminderit ilirida te Pershendes, ashtu dhe une ty ngrohtesisht uroi qe dhe Ty Zoti te meshiron,dhe ta lehteson ate plage e te kaluares! uroi qe do kaloni sa me mir dhe ketu nemesin ton.Te uroi mir se ardhje si fillestare...besoi qe do gjeni prehje, per ta tejkaluar disi, ate qka dhe ty te( mungon )uroi Zotin qe ta lehteson ate dhembje,megjithate keshtu ka mbetur per t'then se kjo zemer sa shum na mban (mbrenda) se di nga e merr gjithe ate Force qe nxen nje vend te vogel (mbrenda organeve te njeriut) po veretet se duhet t'jete me efort se dhe guri,e guri qahet e(zemra duron plaget)!
    * *
    po emira eshte kjo njeriu kur gjen perndermjetsimin e nje kohe te duhur ta kaloi ne shoqerin ne harmoni,mund te gjen prehje dhe ngrohje te qet shpirterore...ne fakt une jam nje personalitete se me fjalen e mir me qon ne zjarm, kurse me ate te keqen veq qka me qet ne mal, dhe me shum,lol! mendoi si ka kesi tipa te rrall keshtu si une,qe nuk duhet t'jen keshtu?
    -po ngapak nga te dya'a.flm,

    Gjitha te mirat nga hajla, e Rugoves.Peja
    Ju qe sollet lirin,(flini te qet)Ju trasuat udhen e pavarsise...per te gjithe LAVDIIIIIII

  17. #37
    PimpetT (paj ) ;) Maska e __SwEeT_GirL__
    Anėtarėsuar
    18-09-2005
    Vendndodhja
    somewherE
    Postime
    576
    Mire se erdhe
    * I DiDnT asK 2 B AlbaNiaN...I JuSt GoT LuckY ♥ *

    CrosiN Da Dead LiNe...Y


  18. #38
    Perjashtuar Maska e romeoOOO
    Anėtarėsuar
    27-08-2005
    Postime
    1,542
    Mire se u prezantove ne forum Nika e te uroj nje vazhdim po aq te bukur!

  19. #39
    i/e regjistruar Maska e swat
    Anėtarėsuar
    18-09-2005
    Vendndodhja
    Prapa DiEllIT
    Postime
    618
    mire se na erdhe edhe ti edhe me behet qefi qe e ke mar me kaq shume vrull
    do jete kenaqesi qe te bashkebisedojme ose debatojme reth temave te ndryshme ketu ne forum ;0
    Kalofsh sa me mire ketu ne forum halja

  20. #40
    i/e regjistruar Maska e hajla
    Anėtarėsuar
    08-06-2003
    Postime
    1,553
    Citim Postuar mė parė nga Besi_11
    Mire se na erdhe e nderuar hajla_

    Prezantimi i juaj me la mbresa shume dhe me vjen mire qe gjinden ne mesin tone ,por eshte edhe kenaqesi me e madhe per ne qe edhe ne jemi me ju...........
    Endrrat e tuaja besoj dhe ashtu eshte do te vazhdojne ne femijte e tu ate qe nuk ke mundur te realizosh dhe do ti bartesh ne femijte e tu ............te deshiroj prej zemrs jete ,mbaresi familjare dhe shendet dhe nje jete sa me te gjate si nene dhe te jesh gjithenje gazmore dhe afer te dashureve te tu ......Dhe njehere mires se na vini dhe mire se na gjte ne kete forum ku te gjithe jemi te permalleshem per memedheun tone edhe pse une jam ne mergim .por edhe nga Peja jone e dashur ...........

    Besi_11 nga Peja,Ruajini Emrin "Besen e Shqiptarit" 1 NI.
    dhe dyta eshte,"Besa e art e Rugoves" 2
    keshtu ekam Trashiguar, Emrin e Vajzes Time!( Besarta) per hire te (Beselidhjes se Rugoves) dikur, "Burrat e Dheut" e kan Trashiguar kete Emer dhe e kan mbajtur, e Tani te rraall kan mbetur...! per fat te mir kemi t'krenohemi me Trimat Luftetar qe kan Luftuar neper male e Bjeshk ne bore e ne shi,duke ndejur (kaqak neper male) e kan quar (ymrin)-jeten, ne mbrojtje te (Kufijve t'Kosoves) me guxim te madh, duke e perballuar (fashistave) te Malit Zi! aty ku kan len (koken),shum te rinje,TRIMA ne QAF te KUFIRIT!!!i
    Kemi t'bejm me Krenarin LAVDI per Gjithe Heronjet e Atedheut Ton Shqiptar.
    Kemi t'bejm,dhe me KRENARIN ne KRYE me "DR.IBRAHIM RUGOVA" nder 16-mbdhjet VITE nuk jan pak?!
    E se qka e shtyn Njeriun? a'po na ben te mburremi dhe krenohemi, kjo eshte e drejta,Personale,Individuale Krahinore..... Te qdo Treve Shqiptare..... qe ka t'bej me mburrjen dhe krenarin e qdo nje LEGJENDE......Gjithsesi Uroi qe dhe ne te ardhmen,nder Vite e SHEKUJ, te dalin Trima Mbi Trima me Fame te Laaart Shqiptare...........Te ndritur dhe me te Endritura kudo ne SHQIPTARIIII.......
    . .
    BESI Te "Pershendes nga Laaart,KUMRIA! dhe une nga ky mergim i (cunguar)mjaft kemi ti themi mallit qe na i dogj ndjenjat per ATEDHEUN dhe te AFERMIT TAN!" Po ta dim se kemi t'krenohemi nese VENDIN TON se lem dot pas, me gjitha kushtet dhe mundesit per Ate, dhe vetem per Atje.......Trupi nuk ka rendesi, ku qendron? po ndjenja, dashuria, dhe malli per ATEDHEUN.........BESI te kerkoi fajle,qe e zgjata me kete leter te bardh....me Lejoni t'ua Falenderoi shuum per prezantimin nga *PEJA* dhe ashu te uroi gjitha te miart ne jeten e juaj, ku do qe ndodheni Shendet dhe Lumturi e FAT!

    nga Hajla,e RUGOVES.Ks.DARDANI
    Ju qe sollet lirin,(flini te qet)Ju trasuat udhen e pavarsise...per te gjithe LAVDIIIIIII

Faqja 2 prej 6 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Ftesė - Prezantimi i ArchiCAD 12
    Nga RinorZ nė forumin Arti shqiptar
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 27-01-2009, 08:31
  2. Prezantimi im!
    Nga Nutela nė forumin Prezantoni veten nė forum
    Pėrgjigje: 22
    Postimi i Fundit: 15-10-2004, 21:22
  3. Ja dhe prezantimi im
    Nga Kopliku_forever nė forumin Prezantoni veten nė forum
    Pėrgjigje: 17
    Postimi i Fundit: 25-02-2004, 22:00
  4. Prezantimi im
    Nga tonushi nė forumin Prezantoni veten nė forum
    Pėrgjigje: 22
    Postimi i Fundit: 29-01-2004, 11:12
  5. Tek prezantimi i vetes .
    Nga Muhamed nė forumin Prezantoni veten nė forum
    Pėrgjigje: 13
    Postimi i Fundit: 11-03-2003, 03:20

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •